Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-21, 01:07
No to już wiemy! Wyniki wyborów 2007r.
Autor Wiadomość
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-10-21, 22:04   No to już wiemy! Wyniki wyborów 2007r.

44% PO
31% PiS
13 % LiD
8% PSL

* źródło wp.pl 21.10.2007r. godz. 23.04

41% PO
32% PiS
13% LiD
8% PSL
* wp.pl 22.10.2004r. godz. 10.00



A oto zakłady Kolegów:

jan o. 18.09.2007r:
PiS: 20-22%
PO: 23-25%
LiD: 18-20%
PSL: 10-12%
SO: 4-6%
LPR: 1-3%

Kolega psur 18.09.2007r.:
PiS 24 - 26%
PO 23 - 25 %
LiD 14 - 16%
LPR 6 - 8%
PSL 5 - 7%
SO 3 - 5%

Kolega Pablo:
PiS: 26-28%
PO: 23-25%
LiD: 18-20%
PSL: 8-10%
SO: 5-7%
LPR: 1-3%

Kolega Black Eryk:
PiS: 27-29%
PO: 23-25%
LiD: 19-21%
PSL: 9-11%
SO: 3-5%
LPR: 1-3%

Kolega Paulus:
PiS: 30%
PO: 28%
LiD: 12%
PSL: 7%
SO: 5%
LPR: 6%

Kolega Łukasz:
PO: 34-36%
PiS: 28-30%
PSL: 17-19%
LiD: 10-12%
SO: 5-7%
LPR: 1-3%
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
Ostatnio zmieniony przez jan ostrzyca 2007-10-22, 09:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-10-21, 22:51   

I tu się zgodzę. PO reprezentuje wg mnie interesy ok. 1-3% wyborców, tj. wielki kapitał i spekulantów giełdowych. Wynik PO 44 % świadczy, o tym że karpie głosują za przyśpieszeniem Wigili:)
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-10-22, 10:52   

Kratylos napisał/a:
glosowałem na pis :( nie podobaja mi sie wynik - potwierdzają tylko to ze fakty nie istnieją sa tylko media i ich interpretacje... kształtujące świadomość ludzi

Zgadzam sie z Toba. Media to potega. Ta kampania byla medialana - niestety tendencyjnie.
Po wygranej wszystko sie zmieni w mediach... Teraz bedzie kolorowo i fajnie. Wlasnie dzis wyczytalem np.: ze spadly ceny mieszkan, co prawda juz we wrzesniu ale dopiero dzis to obwieszczono...
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2007-10-22, 11:16   

Co mi z tego że PIS zajmował się politykami i machlojami, najpierw trzeba by było się zając systemem prawnym a żeby takie działania miały sens. Mam nadzieje iż PO zajmie się tym czego Polsce najbardziej brakuje - a mianowicie wzrostem zarobków, aby dać szanse najuboższym i tym którzy pracują w firmach "państwowych".


Niech podatki będą nawet i 50% ale żebyśmy mogli godnie zarabiać i żeby Nas było stać na godne życie będąc na emeryturze i na leczenie.
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-10-22, 11:44   

Black Eryk napisał/a:
Co mi z tego że PIS zajmował się politykami i machlojami, najpierw trzeba by było się zając systemem prawnym a żeby takie działania miały sens. Mam nadzieje iż PO zajmie się tym czego Polsce najbardziej brakuje - a mianowicie wzrostem zarobków, aby dać szanse najuboższym i tym którzy pracują w firmach "państwowych".

Niech podatki będą nawet i 50% ale żebyśmy mogli godnie zarabiać i żeby Nas było stać na godne życie będąc na emeryturze i na leczenie.


... i miej nadzieje. Politycy i czas zrobia swoje. A nam - wyborcom przyjdzie to odczuc. Czas pokaze jak.
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-10-22, 12:56   

Zgadzam się, ze kampania wyborcza ograniczyła się do SLOGANÓW i INWEKTYW. Tylko trzeba zadać pytanie kto do tego sprowadził wybory? Jak pamiętam wyzwiska, insynuacje i niepotwierdzone oskarżenia to wyborcza broń PiS z tych i poprzednich wyborów.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-10-22, 19:32   

Cieawym kto rozpętał kampanię Pomówień i Supozycji ?
I zachowywał się niczym Diabeł Łańcucki tj. bił i płakał (że jego biją) ?
Kto zorganizował Festiwal Macierewiczowski ?
Kto podkładał się jak może kol. Rydzykowi ?
Kto sknocił lustrację ?
Kto doknywał medialnych egzekucji (wyrok wydany w telewizji,m zanim sąd się wypowiedział );
Kto ukrócił wszechładze służb, przez ich rozmnożenie ?
Kto uprawiał hakologię stosowaną: poprzez angażowanie osób o lewych życiorysach (PZPR, Sama-Się-Brona, etc.), po to by mieć ich potem za co trzymać?
Kto pomylił autorytet władzy ze strachem przed władzą ? (sp*** dziadu, Hubert Bezdomny,....)
Kto stosował po raz pierwszy od 18 lat chwyty propagandowe rodem z PRL: (w stylu Naród popiera Swoją Władzę: I górnicy i Hutnicy i Dziewczynka W stroju Krakowskim Wręcza Kwiaty), Misia SpecJalna ( M. Barański ver. Laureate) Słowem PRL-plus

Na plus należy zaPiSać im jedno: przy gospodarce nie majstrowali bo się na niej nie znali (o z grozo: to niemajstrowanie toż neokonserwatyzm! a nie p. solidarne)


P.S.
Poraz odtatni dałem kredyt zaufania naszym politykom i bedę naszym wybrańcom patrzył uważnie nałapki.
And now, A T(u/a)sk for You, Donek ;-)

[ Dodano: 2007-10-22, 20:43 ]
Kratylos napisał/a:
istnieją sa tylko media i ich interpretacje... kształtujące świadomość ludzi
pis byl ok gospodarka sie nie zajmował ona sama sie sobą zajmowała zajmował sie za to politykami i ich ciągotkami do kasy...


Zwłaszcza, że media docierąjące do najszerszej rzeszy wyborców były proPiSowskie
(TVP1, TVInfo, T. R. Wam), Fakt (szef J. Rolicki: poprzedni awatar :propagandysta Gierka), Dziennik, Nasz Dziennik, Rzeczpospolita
Dziwne, że w ramach ciagotek do kasy usiłowano do walizki z tąże doprowadzić V-ce premiera (dość podejrzanej proweniencji: jak twierdził J.K.)
Jak widać makiawielizm nie zawsze sie opłaca......


A co do mediów zastanawia mnię konflikt dziennika ze środowiskiem PiS przed wyborami, gdy znane były wyniki sondaży wskazujące na PO, zaczął się konflikt Dziennika ze środowiskiem PiS. Cóż, wszystko zależy skąd wiatr wieje....
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-10-22, 20:00   

piotress,
tu moznaby dlugo dyskutowac, mam inne spojrzenie na te kwestie niz Ty. Ale uwazam, ze nie pora juz na takie dyskusje bo to i tak nic nie zmieni.
Skomentowalem tylko obraz po bitwie medialnej - przynajmniej wiemy co do kogo nalezy.

A teraz pozyjemy - zobaczymy... Czas bedzie najlepszym sedzia. Jako wyborcy zrobilismy co do nas nalezalo.
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-10-22, 21:32   

Obawiam się Chłopcy (i Dziewczęta bardzo miłe), że jako wyborcy po raz kolejny daliśmy ciała. Przypomnę, że SLD, PiS, PO w kolejnych wyborach 2001/2005/2007 wygrywały z podobną przewagą głosów i w euforii sądziły, że porządzą co najmniej dwie kadencje przy uzyciu tzw przystawek.

Koalicja SLD/PSL jako przystawka przetrwała 2 lata a potem PSL sie zbiesił i do wyborów mielismy gnijący rząd mniejszościowy lewicy. Po wyborach euforyczny PiS próbował walczyć jako rząd mniejszościowy a potem zaczął się kabaret z przystawkami SO i LPR. Finał znamy. Teraz PO próbuje wziąć sobie na przystawkę PSL i jeśli spróbuje swoich programowych pomysłów (np opodatkowanie chłopów) raczej zakończy po dwóch latach jak SLD.

No to chyba pozostaje Wielka Koalicja PO/PiS/LiD/PSL. A Tusk jako ten Mojżesz przeprowadzi wszystkich Żydów z tych ugrupowań przez morze czerwone nienawiści.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-10-22, 21:52   

dmas napisał/a:
piotress,
1. tu moznaby dlugo dyskutowac, mam inne spojrzenie na te kwestie niz Ty. Ale uwazam, ze nie pora juz na takie dyskusje bo to i tak nic nie zmieni.
Skomentowalem tylko obraz po bitwie medialnej - przynajmniej wiemy co do kogo nalezy.
2. A teraz pozyjemy - zobaczymy... Czas bedzie najlepszym sedzia. Jako wyborcy zrobilismy co do nas nalezalo.

Dmas,
ad.1 Masz do tego pełne prawo.
A co do moich skojarzeń, to (nie wiem ile masz lat) ale ja u schyłku Peerelu byłem już gościem pełnoletnim (Wielki Pan Student :-D ) i odrobiłem lekcję propagandy/demagogii/manipulacji i do dzisiaj mam na te metody ciężką alergię.
ad. 2 Ano, pożyjemy zobaczymy.....Dlatego napisałem o kredycie zaufania.

Janie,
Obawiam się że to się skończy tak:

Przejście Polaków przez Morze Czerwone (fragmenty)
J. Kaczmarski 1983

(...)Wtem jeden człowiek, niespełna rozumu
Na kamień włazi i woła do tłumu:
Ja wam powiadam i kto chce, niech wątpi,
Że się to morze przed nami rozstąpi!
Ja nad tym morzem trzymam wiary władzę!
Ja pójdę pierwszy! Ja was poprowadzę!
I nim ktokolwiek zdążył przetrzeć oczyJuż jedną nogę w odmętach zamoczył.
Drugiej nie zdążył bo oto toń rzygaI jeden poziom w dwa piony się dźwiga!
Szum się podnosi, a od ludów wrzawa:
Sprzeczne z naturą, więc na cud zakrawa!
A onże człowiek pierwszy w wąwóz wkroczył
Między sztandary purpurowych zboczy.
A wszystko warczy, pieni się i pryska,
Lecz najmniejszego nie zamoczy listka.
(...)Dość, że się toniom w pionie stać znudziło,
W chwil kilka mokrą szmatą nas przykryło
I ciężkiej ciszy przytrzasnęły drzwi
Jakby nas wchłonął kubeł pełen krwi!
Chyba na zawsze będzie już schowana
Pod wodą nasza Ziemia Obiecana.
Patrzyli żywi z czerwonej mogiły
Jak do swych dziejów ludy odchodziły.
Mówiono teraz: I widzicie sami Jakie są skutki żartów z żywiołami
.(...)

Czyli jak zwykle :-/

[ Dodano: 2007-10-22, 23:03 ]
jan ostrzyca napisał/a:
No to chyba pozostaje Wielka Koalicja PO/PiS/LiD/PSL. A Tusk jako ten Mojżesz przeprowadzi wszystkich Żydów z tych ugrupowań przez morze czerwone nienawiści.

Przecież każdy któremu coś się uda w Naszym Kraju to zaraz Zyd, albo złodziej albo inny SOE.

Aha, dzisiaj zostałem zbluzgany przez jedną Pancię:
"Ty profesorku Geremkomichniku jeden, ty !"
Uśmiechnąłem się serdecznie, podziękowłem za komplement, i poprosiłem, żeby poszła do spowiedzi... :-)
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2007-10-22, 23:23, w całości zmieniany 4 razy  
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-10-22, 22:17   

piotrres napisał/a:
Dmas,
ad.1 Masz do tego pełne prawo.
A co do moich skojarzeń, to (nie wiem ile masz lat) ale ja u schyłku Peerelu byłem już gościem pełnoletnim (Wielki Pan Student ) i lekcję propagandy/demagogii/manipulacji i jestem mam na te metody ciężką alergię.


... wiek dodany w opisie. Jak widzisz zostalismy podobnie osadzeni na osi czasu co wcale, jak sie okazuje nie oznacza, ze tak samo oceniamy obecne wydarzenia. Co kraj to obyczaj... Swoja droga to ciekawe - moc doswiadczyc 2 roznych rzeczywistosci (choc w tej pierwszej, slowo "ciekawe" to z a duzo powiedziane).
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-10-22, 23:12   

Dmas,
Drogi Kolego, bo doświadczenia bywają diametralnie różne (nb. u mnie na sudiach klimaty były albo czerwone albo bogoojczyźniane. A ja sobie byłem błędem statystycznym :mrgreen: ). Cóż, "na każdą pamięć jest inna pamięć..."
Gdzieś wcześniej napisałem, że coraz częściej odnoszę wrażenie, że my tu, na tym samym terytorium mamy nie jedną ale dwie lub trzy Polski które widzą świat przez zupełnie inne soczewki ("... wielkie słowa wyszły już z użycia / zwykłymi nie można porozumieć się wcale/ co raz ktoś woła o winych wykrycie...") a jak już ze sobą zainterferują to strach się bać....
A tak sobie teraz pomyslałem: nie dziwię się Kratylosowi: jak się ma na swoim terytorium Leszka M. i Anitę B. .... :-? A do p. Kopiwnickiego mam spory szacunek.
Na dobranoc obrazek sprzed doby:



Wojewódzka Komisja Wyborcza w Rzeszowie przy pracy....to ten rządek okien z lewej

Dobranoc :-)
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2007-10-23, 08:16   

piotrres napisał/a:
A co do mediów zastanawia mnię konflikt dziennika ze środowiskiem PiS przed wyborami, gdy znane były wyniki sondaży wskazujące na PO, zaczął się konflikt Dziennika ze środowiskiem PiS. Cóż, wszystko zależy skąd wiatr wieje....


tak samo jak z Towarzyszami w czerwonych Berecikach... zaraz po wyborach glemp z kolegami zaczeli chwalic ze Polacy wybrali "normalnosc"....

ja sie ciesze ze wroci tez Balcerowicz.... zamrozi znowu gospodarke na nastepne 20 lat i bedzie bosko... bo to co sie dzieje z tymi wszedzie obecnymi podwyzkami pensji to juz tragedia dla tak wrazliwego na interesy umysl...
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-10-23, 08:32   

swissman napisał/a:
ja sie ciesze ze wroci tez Balcerowicz.... zamrozi znowu gospodarke na nastepne 20 lat i bedzie bosko... bo to co sie dzieje z tymi wszedzie obecnymi podwyzkami pensji to juz tragedia dla tak wrazliwego na interesy umysl...


wyborcy chcieli przeciez powrotu poprzedniego skladu, no wiec wraca.
nie moga zamrozic pensji, bo jeden z punktow programu obiecuje "radykalne podwyzki".

oj, latwo Ci tak komentowac swissman... z dystansem.
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-10-23, 08:44   

swissman napisał/a:
ja sie ciesze ze wroci tez Balcerowicz.... zamrozi znowu gospodarke na nastepne 20 lat i bedzie bosko... bo to co sie dzieje z tymi wszedzie obecnymi podwyzkami pensji to juz tragedia dla tak wrazliwego na interesy umysl...


A nie zauważyłeś, ze za schładzanie gospodarki wzięła sie już Zytka alias Beata? Z przecieków wynikało, że po wyborach PiS zacznie schładzać na całego, nie chcieli tylko drażnić ludu bożego.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-10-23, 10:06   

swissman,
slyszalem ze u Ciebie tez wybory. Jak wrazenia?
("W niedzielę 21 października Szwajcarzy wybierają obie izby parlamentu")
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-10-23, 11:12   

dmas napisał/a:
swissman,
slyszalem ze u Ciebie tez wybory. Jak wrazenia?
("W niedzielę 21 października Szwajcarzy wybierają obie izby parlamentu")


Jam nie Swissman ale podrzucam za onet.pl:

Szwajcaria: populistyczna prawica wygrała wybory
Skrajnie prawicowa Szwajcarska Partia Ludowa (SVP) zwyciężyła w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Szwajcarii z poparciem 29 proc. - podało Federalne Biuro Statystyczne.

SVP, wzywająca do usuwania cudzoziemców ze Szwajcarii jako elementu "kryminalnego", wygrała ze swą główną rywalką, Socjaldemokratyczną Partią Szwajcarii (SPS), którą poparło 19,5 proc. głosujących. Dwie partie centroprawicowe - Szwajcarska Partia Radykalno- Demokratyczna i chadecy - uzyskały po 15 proc. głosów. Zieloni otrzymali 11 proc. poparcia.

Ciekawe wyniki co?

Centroprawica ok. 30%, Lewica ok. 30%, prawica skrajna 20%. Jaki rząd można z tego skleić?
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-10-23, 12:40   

janie przepraszam, kol. swissman bylo nieco wyzej - chcialem podpytac o wrazenie z pierwszej reki.

dzieki za info z onet - wyniki niesamowite. Ciekawe jak sobie poradza z ta sytuacja? Za jakis czas podpytamy ponownie kol. swissmana.
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2007-10-23, 13:22   

jan ostrzyca napisał/a:
Szwajcaria: populistyczna prawica wygrała wybory
Skrajnie prawicowa Szwajcarska Partia Ludowa (SVP) zwyciężyła w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Szwajcarii z poparciem 29 proc. - podało Federalne Biuro Statystyczne.

SVP, wzywająca do usuwania cudzoziemców ze Szwajcarii jako elementu "kryminalnego", wygrała ze swą główną rywalką, Socjaldemokratyczną Partią Szwajcarii (SPS), którą poparło 19,5 proc. głosujących. Dwie partie centroprawicowe - Szwajcarska Partia Radykalno- Demokratyczna i chadecy - uzyskały po 15 proc. głosów. Zieloni otrzymali 11 proc. poparcia.

Ciekawe wyniki co?

Centroprawica ok. 30%, Lewica ok. 30%, prawica skrajna 20%. Jaki rząd można z tego skleić?


ciekawe wyniki ale nic nadzwyczajnego... sam na nich glosowalem...

to co polska prasa czy amerykanska pisze wcale nie musi na 100% odpowiadac prawdzie... robia ze szwajcarow faszystow ci sami ludzie, ktorzy z pisu robia faszystow...

ja sie ciesze bo SVP bedzie mogl jeszcze przez jakis czas blokowac pochloniecie szwajcarii przez ..ujnie... a co do tej tak wszedzie wytykanej polityki przeciw cudzoziemcom to niech sie ci we wlasne piersi napierdzielaja, ktorzy tak chetnie przyjmuja tysiace albanczykow czy innych mieszkancow balkanow... i nie chodzi o usuwanie obcokrajowcow "jako elementu kryminalnego" tylko konkretnych mlodych przestepcow, ktorzy dopuszczaja sie tutaj roznych groznych przestepstw i korzystaja jednoczesnie z pomocy socjalnej panstwa...

ot, nie chca kolesia wpuscic na dyskoteke to ten idzie do samochodu po pistolet, rozwala bramkarza a potem dostaje dwa lata pierdla... bo mial lekkie problemy psychiczne... nie ma obywatelstwa ale jego rodzina tu mieszka, wiec go nie wyrzucaja... a mogliby gdyby przeszedl projekt nowego prawa lansowanego przez SVP...

jak wiekszosc z Was koledzy sie orientuje media potrafia przeprac mozg nie tylko ludziom inteligentnym ale i tym mniej inteligentnym... jesli mlody czlowiek zamiast sie uczyc w dobrej szkole dobrego zawodu czy studiowac oglada przez caly dzien jakies vivy, mtv czy filmy gdzie normalka jest ze rozwalasz wroga bo sie krzywo patrzy w twoja strone, zyjesz w gangach stylizujacych sie na te amerykanskie z filmow akcji... a tak przeciez jest i w krajach arabskich gdzie tamtejsza mlodziez ubiera sie w czapki bejsbolowki, pije cole itp...

ludzie z innych kulturowo krajow jak albania czy kosovo potrafia byc bardzo niebezpieczni... wiem ze to niepopularne bo nie nalezy tak calych narodow okreslac ale przytocze tu tylko dwa przyklady, ktore znam... pare lat temu, tak ze dwanascie, byl przypadek w zurichu ze jeden wloch poderwal dziewczyne, z ktora przedtem chodzil albanczyk z kosowa... juz ze soba zerwali ale on nie chcial zeby byla wolna i uwazal ze ciagle jeszcze do niego "nalezy"...
wloch chodzil sobie z ta dziewczyna i poklocili sie o to z albanczykiem...

albanczyk nie dalby rady wlochowi, wiec poszel po 20 (dwudiestu!) kolegow, wrocil i zadzgal nozem konkurenta...

przypadek drugi... z moim synem do szkoly, tyle ze do innej klasy chodzil albanczyk z kosowa... byl upierdliwy dla syna i moja kobita mu kiedys zwrocila uwage zeby mu dal spokoj... zasraniec byl ze dwa lata starszy od naszego, ktory mial lat siedem....

tamten przez kilkanascie lat sie odgrazal za to ze zrobi krzywde naszemu synowi...

nie sa to jakies zachowania wyjatkowe... moznaby przytaczac tu wiele podobnych lub gorszych przykladow... ale po co?

zaloze sie ze usa by takich ludzi w ogole nie wpuscily na swoje terytorium a polityke szwajcarska komentuja i nazywaja szwajcarow faszystami z tego powodu ze chca u siebie miec porzadek...

mnie tam nie razi jesli wywala stad bandytow, zlodziei, gwalcicieli... przeciwko normalnym pracujacym i placacym podatki obcokrajowcom SVP nic nie ma....

nastepna propagandowo podkladana swinia.... sterowana z zewnatrz...

chcialbym dodac ze ta partia od bardzo dawna ma wysokie wyniki i wspolrzadzi krajem... dopiero teraz taki wrzask zrobili za granica i tutaj... zorganizowane bandy lewicowcow, ktorzy przyjechali tu nawet z sasiednich krajow robily zadymy, niszczyly sprzet itp.... o tym lewicowa prasa w polsce sie nie zajaknie...
Ostatnio zmieniony przez swissman 2007-10-23, 13:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-10-23, 13:30   

dzieki swissman. a jak wojna medialna? tez taka bezpardonowa jak u nas?
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2007-10-23, 13:37   

To w ogóle jest problem w Europie, bo każda sensowna prawica jest uważana za skrajną i populistyczną.
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2007-10-23, 13:40   

dmas napisał/a:
dzieki swissman. a jak wojna medialna? tez taka bezpardonowa jak u nas?


chodzi o to ze tutaj strefy wplywow sa juz podzielone od dziesiecioleci a korupcja jest duzo lepiej zorganizowana niz w polsce gdzie rzady sie zmieniaja co kwartal... tu jest juz od dawna poprostu "normalnie"...

jeszcze pare lat temu byla ogolnonarodowa debata czy zabronic odpisywanie od podatkow firmom lapowki dawane zagranicznym politykom... i chyba zabronili ale nie pamietam dokladnie... tyle ze nie zabronili dawac te lapowki...

dla scislosci dodam ze chodzi o zagraniczych politykow za granica... np. wielka szwajcarska firma chce otworzyc czy kupic jakis bank w kraju nad wisla i musi komus tam dac jakis drobny prezencik za pare milionow... i daje... bo to wicie rozumicie tak trzeba zeby kulutralnie bylo... i bez zgrzytow... a potem sie juz kase robi bo to szwajcarzy potrafia...

:mrgreen:

ps
zapomnialem odpowiedziec na pytanie - nie, wojny medialnej specjalnie wiekszej niz normalnie nie odnotowalem... byly te wspominane demonstracje, rozroby itp ale tu na miejscu ludzie sie tak polityka nie podniecaja...
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-10-23, 13:48   

swissman napisał/a:
i chyba zabronili ale nie pamietam dokladnie... tyle ze nie zabronili dawac te lapowki...

Pro publico bono, oczywiście :lol: Ech, przypomina mi się moralność Kalego....
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2007-10-23, 14:01   

piotrres napisał/a:
swissman napisał/a:
i chyba zabronili ale nie pamietam dokladnie... tyle ze nie zabronili dawac te lapowki...

Pro publico bono, oczywiście :lol: Ech, przypomina mi się moralność Kalego....


na temat moralnosci kalego moznaby dlugo dyskutowac... rozmawialem dzisiaj z kolega szwajcarem o drugiej wojnie swiatowej i spytalem czy ich cos w szkole o tym uczyli...

no i jak zaczal mi opowiadac to wyszlo na to ze nikt tak pieknie z hitlerowcami nie kolaborowal jak ten narod.... transporty z wiezniami, bronia szly przez neutralna szwajcarie codziennie, szwajcarskie firmy dostarczaly im tez broni a przez zydowskich uciekinierow odsylanych spod granicy bo "lodz jest przepelniona" (das boot ist voll) wstydza sie do dzisiaj...
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-10-23, 14:24   

psur napisał/a:
To w ogóle jest problem w Europie, bo każda sensowna prawica jest uważana za skrajną i populistyczną.


No tak, za to w Polsce każdą SENSOWNĄ lewicę nazywa lewakami, komuchami, poskomunistami. Rok temu jeden poseł z niesławnej ligi nawał w mediach "stalinowskim zwyrodnialcem" 23-latka, który składał kwiaty na grobie nieznanych żołnierzy LWP poległych róznych frontach. Poseł W. przegrał sądzie i musial załacić 10 tys. złociszy na stowarzyszenie weteranów LWP.

Zresztą Pinocheta lub Franco trudno uznać za centroprawicowców. A niektórym naszym politykierom służą za wzory. Skoro Kamiński z Jurkiem jechali wręczać ryngraf z Matką Boską facetowi, którego się obwinia za tysiące zbójstw, uprowadzeń, tortury to trudno twierdzić, że reprezentuja oni umiarkowaną prawicę?
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne