Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-21, 01:07
No to już wiemy! Wyniki wyborów 2007r.
Autor Wiadomość
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2007-10-23, 14:35   

jan ostrzyca napisał/a:
No tak, za to w Polsce każdą SENSOWNĄ lewicę nazywa lewakami, komuchami, poskomunistami. Rok temu jeden poseł z niesławnej ligi nawał w mediach "stalinowskim zwyrodnialcem" 23-latka, który składał kwiaty na grobie nieznanych żołnierzy LWP poległych róznych frontach. Poseł W. przegrał sądzie i musial załacić 10 tys. złociszy na stowarzyszenie weteranów LWP.


stalinowskim zwyrodnialcem ten mlody czlowiek na pewno nie byl ale zostal zmanipulowany przez takich...


jan ostrzyca napisał/a:
Zresztą Pinocheta lub Franco trudno uznać za centroprawicowców. A niektórym naszym politykierom służą za wzory. Skoro Kamiński z Jurkiem jechali wręczać ryngraf z Matką Boską facetowi, którego się obwinia za tysiące zbójstw, uprowadzeń, tortury to trudno twierdzić, że reprezentuja oni umiarkowaną prawicę?


pinochet byl bandyta popieranym przez bardzo "demokratyczne" rezymy i przez nie finansowany... dziwisz sie ze polskie prawicowe miernoty oddaly mu hold? ja sie nie dziwie...
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-10-23, 14:43   

swissman napisał/a:
jan ostrzyca napisał/a:
No tak, za to w Polsce każdą SENSOWNĄ lewicę nazywa lewakami, komuchami, poskomunistami. Rok temu jeden poseł z niesławnej ligi nawał w mediach "stalinowskim zwyrodnialcem" 23-latka, który składał kwiaty na grobie nieznanych żołnierzy LWP poległych róznych frontach. Poseł W. przegrał sądzie i musial załacić 10 tys. złociszy na stowarzyszenie weteranów LWP.


stalinowskim zwyrodnialcem ten mlody czlowiek na pewno nie byl ale zostal zmanipulowany przez takich...


O, Mistrzu to już nie wolno składać kwiatów na grobach żołnierzy, którzy ginęli pod Lenino, wyzwalali obóz koncentracyjny Majdanek, ginęli na Wale Pomorskim i w bitwie o Berlin? Jak ktoś składa to jest zmanipulowany przez takich? Jakich niby?
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-10-23, 14:45   

jan ostrzyca napisał/a:
No tak, za to w Polsce każdą SENSOWNĄ lewicę nazywa lewakami, komuchami, poskomunistami.


jezeli na stanie maja bylych dzialaczy pzpr-u to jak inaczej ich nazwac? mlodym tez sie obrywa skoro z takimi przystaja. jak w kazdej innej organizacji.
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2007-10-23, 14:47   

jan ostrzyca napisał/a:
O, Mistrzu to już nie wolno składać kwiatów na grobach żołnierzy, którzy ginęli pod Lenino, wyzwalali obóz koncentracyjny Majdanek, ginęli na Wale Pomorskim i w bitwie o Berlin? Jak ktoś składa to jest zmanipulowany przez takich? Jakich niby?


sorry, zle zrozumialem... wydawalo mi sie ze przeczytalem iz byl on jakims socjalista, czlonkiem sld czy kims takim.... a mogl to byc zwykly mlody czlowiek, ktory skladal kwiaty bo zginal tam jego dziadek czy po prostu mial chec to zrobic... drobne nieporozumienie... kazdy ma prawo wypowiadac sie swobodnie w taki czy inny sposob... ja sie na lewicy tutaj w szwajcarii przejechalem bo czego by nie wymyslili, co mialo byc dobre dla ludzi to jedynie powoduje wyzsze oplaty i nic wiecej...
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-10-23, 14:50   

dmas napisał/a:
jezeli na stanie maja bylych dzialaczy pzpr-u to jak inaczej ich nazwac? mlodym tez sie obrywa skoro z takimi przystaja. jak w kazdej innej organizacji.


Oj coś mi się zdaje, że pijesz do PiS. Zdaje się, że w ich rządzie było sporo byłych pzpr-owców.

[ Dodano: 2007-10-23, 15:59 ]
swissman napisał/a:

Pinochet byl bandyta popieranym przez bardzo "demokratyczne" rezymy i przez nie finansowany... dziwisz sie ze polskie prawicowe miernoty oddaly mu hold? ja sie nie dziwie...


Miernoty? Mówisz o Marszałku Sejmu i ministrze w Kancelarii Prezydenta.

[ Dodano: 2007-10-23, 16:03 ]
swissman napisał/a:
sorry, zle zrozumialem... wydawalo mi sie ze przeczytalem iz byl on jakims socjalista, czlonkiem sld czy kims takim....


Dobrze zrozumiałeś. Z tego co wiem socjalizm nie jest w Polsce nielegalny, w Szwajcarii też nie, skoro socjaliści i zieloni mają ponad u was 30% poparcia.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2007-10-23, 15:11   

jan ostrzyca napisał/a:
Miernoty? Mówisz o Marszałku Sejmu i ministrze w Kancelarii Prezydenta.


trudno... mam ich przeprosic? jerzy urban w nie o marku jurku pisal juz przed lata negatywnie a ten pan do dzisiaj mnie absolutnie niczym pozytywnym nie zaskoczyl... ten drugi tez nie lepszy a samo to ze pojechali oddac hold jednemu z wiekszych bandytow przekreslil ich w moich oczach jako ludzi przyzwoitych na zawsze...

jan ostrzyca napisał/a:
Dobrze zrozumiałeś. Z tego co wiem socjalizm nie jest w Polsce nielegalny, w Szwajcarii też nie, skoro socjaliści i zieloni mają ponad u was 30% poparcia.


no i pies z nimi tancowal ze tu maja tyle poparcia... ja nie musze ich popierac...
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-10-23, 15:41   

jan ostrzyca napisał/a:
Oj coś mi się zdaje, że pijesz do PiS. Zdaje się, że w ich rządzie było sporo byłych pzpr-owców.

Nie, w pierwszym rzedzie pije do tych co nadal dzialaja lewicowo tylko zmieniaja sobie nazwy.
A ci co zmieniaja swoje poglady w druga strone to inna kategoria - i tez tego nie pochwalam.
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-10-23, 16:17   

dmas napisał/a:
jan ostrzyca napisał/a:
Oj coś mi się zdaje, że pijesz do PiS. Zdaje się, że w ich rządzie było sporo byłych pzpr-owców.

Nie, w pierwszym rzedzie pije do tych co nadal dzialaja lewicowo tylko zmieniaja sobie nazwy.
A ci co zmieniaja swoje poglady w druga strone to inna kategoria - i tez tego nie pochwalam.


Koledzy mnie chodzi o trochę konsekwencji w działaniu, myśleniu głoszeniu sądów.

Są w Polsce tacy, którzy nałogowo polują na komuchów, pzpr-owców, byłych agentów PRL, byłych wojskowych, tych co sie w niejasny sposób uwłaszczyli itp. Ale jak mają ich w swoich szeregach to już ci wredni goście są ok.

Jak katolik może może wręczyć Matke Boską mordercy?
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2007-10-23, 17:06   

Jak zapewne koledzy zauważyli tradycyjnie nie zabieram głosu w dyskusjach politycznych, więc może tylko jeden cytacik:

"Polacy sprzeciwili się w wyborach dwóm najwiekszym groźbom - reakcyjnemu nacjonalizmowi i klerykalnemu integryzmowi. Obie te tendencje oddalałyby Polskę od Europy świeckiej i postępowej".

Fernando Savater (hiszpański filozof i pisarz)

Co daję pod rozwagę...

Dziekuje za uwagę ;-)
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-10-23, 17:13   

swissman napisał/a:
.... transporty z wiezniami, bronia szly przez neutralna szwajcarie codziennie, szwajcarskie firmy dostarczaly im tez broni a przez zydowskich uciekinierow odsylanych spod granicy bo "lodz jest przepelniona" (das boot ist voll) wstydza sie do dzisiaj...

Szwedzi zdaje się mają podobne grzechy. Ech, neutralność !

[ Dodano: 2007-10-23, 19:31 ]
Ku refleksji:

http://pl.wikipedia.org/w...osobowo%C5%9Bci

spotyka się zarówno po skrajnie prawej i lewej tronie.
:cry: Sam się na czasami na niektóre z tych cech łapię :oops:

Pod Skryptem:

obecne odchodzi się od dychotomicznego podziału na "lewicę" i "prawicę", co może czynić zaproponowaną przez Altemeyera nazwę nieadekwatną. Jednocześnie, w różnych krajach świata istnieją odmienne konfiguracje sceny politycznej i sposoby rozumienia takich pojęć jak "konserwatyzm" czy "liberalizm", co powiększa dyskusyjność nazwy autorytarymu prawicowego autorytaryzmu.

Kto z nas jest bez winy, niech pierwszy.... :-/
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-10-23, 20:36   

piotrres napisał/a:

Kto z nas jest bez winy, niech pierwszy.... :-/


Nie mogę sie oprzeć wrażeniu, że ci którzy najzacieklej walczą o tzw wartości chrześcijańskie, wprowadzają religię do szkół, cytują JP II itp równie zaciekle kamienują rzeczywistych lub domniemanych (to częściej) wrogów za grzechy, które sami codziennie popełniają.

Zagadka: Czy socjalista, wydawca lewackiej robotniczej gazetki, terrorysta, złodziej kolejowy, kolaborant z obcym państwem, odstępca od wiary katolickiej, rozwodnik, wielbiciel kabały, puczysta, prześladowca endecji, żydofil, może być bohaterem i idolem polskiej prawicy?

Jaruzela za takie grzechy powieszono by na latarni, Piłsudskiego za to samo wielbi polska prawica.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-10-23, 22:15   

jan ostrzyca napisał/a:
Koledzy mnie chodzi o trochę konsekwencji w działaniu, myśleniu głoszeniu sądów.

janie, jezeli pijesz do mojego wpisu to wyraznie napisalem, ze nie pochwalam takich postaw.

[ Dodano: 2007-10-23, 23:17 ]
jan ostrzyca napisał/a:
Są w Polsce tacy, którzy nałogowo polują na komuchów, pzpr-owców, byłych agentów PRL, byłych wojskowych, tych co sie w niejasny sposób uwłaszczyli itp. Ale jak mają ich w swoich szeregach to już ci wredni goście są ok.

Do chlubnych grup nie nalezeli (ci, na ktorych sie "poluje"). I dobrze kojarzyc sie na pewno nie beda. W dodatku wielu z nich do tej pory nie ponioslo odpowiedzialnosci za swoje zbrodnie i przekrety - a wprost przeciwnie maja sie dobrze. Pewne rzeczy nie zostaly uregulowane - i takie sa tego konsekwencje. Co do szeregow - nie mam takiej wiedzy, zeby to komentowac.

[ Dodano: 2007-10-23, 23:32 ]
Pablo78 napisał/a:
Fernando Savater (hiszpański filozof i pisarz)

Co daję pod rozwagę...


po zakonczeniu wyborow bardzo wiele, zagranicznych gazet (glownie liberalnych / lewicowych) nie obawiajac sie zwrocenia uwagi dalo sobie upust ...
ja osobiscie jestem pod wrazeniem jak bardzo Europa przejela sie naszymi wewn. sprawami. Oby taka troska zostala jak najdluzej.

[ Dodano: 2007-10-23, 23:45 ]
jan ostrzyca napisał/a:
Zagadka: Czy socjalista, wydawca lewackiej robotniczej gazetki, terrorysta, złodziej kolejowy, kolaborant z obcym państwem, odstępca od wiary katolickiej, rozwodnik, wielbiciel kabały, puczysta, prześladowca endecji, żydofil, może być bohaterem i idolem polskiej prawicy?

Jaruzela za takie grzechy powieszono by na latarni, Piłsudskiego za to samo wielbi polska prawica.


a to janie troche niesmaczne i obrazliwe.

[ Dodano: 2007-10-23, 23:59 ]
a teraz proponuje troche ciszy powyborczej...
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
Ostatnio zmieniony przez dmas 2007-10-24, 07:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2007-10-23, 23:36   

czyli - zapomnijmy bracia w imie boze o wszelkich zbrodniach tzw. "socjalizmu" i odpuscmy im bo bladzili?

ok, to moze dobre dla katolikow, ale jak mam im odpuscic np. JA, czlowiek niewierzacy? ateista, tfu. na psa urok!

ciekawe jak szybko ludzie potrafia niektore sprawy zapominac............ i w jaki sposob zmienia sie masowo ludzkie pojmowanie rzeczywistosci za pomoca mediow i bezposredniej indoktrynacji w szkolach itp... kiedys nas uczyli ze socjalizm to najpiekniejsza i jedyna droga dla swiata mordujac ludzi, ktorzy nie chcieli w to niebo na ziemi uwierzyc, potem byla chwila oddechu a teraz juz robia to znowu tylko pod innymi troszke haselkami... czesto ci sami ludzie co wtedy...

a masy to musza kupowac bo niby skad maja wiedziec ze moze byc inaczej skoro "cala postepowa europa tak mysli"???

zeby nie bylo zem taki komuchozerca z krwi i kosci... glosowalem w polsce raz, przeciwko walesie... na kwacha... glosowalem w szwajcarii raz - przeciwko temu panu z wagina na brodzie.... potem juz w sprawach polski nie glosowalem...

troche to niekonsekwentne ale coz... czlek sie uczy cale zycie i glupi umiera... zaufalem kwachowi bo sie ladnie wyslawial... a on podpisal konkordat! i pozwolil balcerkowi niszczyc polska gospodarke przez tyle lat...

dobra juz koncze zeby nie denerwowac niektorych zagorzalych lewicowcow...
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2007-10-24, 07:17   

Cytat:
Jak katolik może może wręczyć Matke Boską mordercy?


Nie ma w tym żadnego problemu. Jak Jan Paweł II się spotkał z Ali Agczą (pisownia fonetyczna), to też mu pewnie dał coś w tym stylu, np. obrazek z Jezusem czy modlitewnik.

Przypuszczam, że chodzi Ci raczej o popieranie działań takich ludzi, a nie o wręczanie im przedmiotów religijnych. Tu wszystko zależy od historycznej oceny Pinocheta. Lewica ocenia go źle, prawica dobrze. Źle ocenia go głównie lewica zachodnioeuropejska, bo oni zawsze mieli sympatie do kumunizmu - nie przyszło im żyć w tym ustroju.

A ja patrzę na przykłady Kuby, Korei Północnej i wtedy mam o Pinochecie pochlebną opinię. Jak jest wojna to ludzie giną... stosując takie uproszczenia jak lewica to nasi żołnierze z Powstania Warszawskiego też są mordercami.

Cytat:
Zagadka: Czy socjalista, wydawca lewackiej robotniczej gazetki, terrorysta, złodziej kolejowy, kolaborant z obcym państwem, odstępca od wiary katolickiej, rozwodnik, wielbiciel kabały, puczysta, prześladowca endecji, żydofil, może być bohaterem i idolem polskiej prawicy?

Jaruzela za takie grzechy powieszono by na latarni, Piłsudskiego za to samo wielbi polska prawica.


Tu się mylisz. Prawica jest w tej sprawie podzielona. Do Piłsudskiego odwołuje się głównie PiS, który często się zresztą określa jako "lewicę patriotyczną" (to przecież socjaliści, a ich katolicyzm jest bardzo często wyborczy). Prawica narodowa, ta odwołująca się do spuścizny przedwojennej eNDecji i Romana Dmowskiego, wcale tak nie wychwala Piłsudskiego - wręcz przeciwnie. Z kolei w prawicowych kręgach konserwatywno-liberalnych zdania na temat Piłsudskiego są podzielone, np. Korwin-Mikke za ten napad na pociąg często nazywa go "bandyta spod Bezdan" (powołuje się przy tym na ks. Adama Sapiehę, czy prawdziwie - nie wiem).

Żeby nie być gołosłownym: prof. Maciej Gietrych porównuje zamach majowy ze stanem wojennym (artykuł "Zamachy stanu", gdzieś w 3/4 strony): http://opoka.giertych.pl/owk58.htm
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2007-10-24, 07:58   

psur napisał/a:
A ja patrzę na przykłady Kuby, Korei Północnej i wtedy mam o Pinochecie pochlebną opinię. Jak jest wojna to ludzie giną... stosując takie uproszczenia jak lewica to nasi żołnierze z Powstania Warszawskiego też są mordercami.


jasne... patrzac w ten sposob mozna stwierdzic ze to polska wywolala druga wojne swiatowa i jest odpowiedzialna za holocaust...

kuba jest od dziesiecioleci tolerowana przez usa bo im jest potrzebny dyzurny "wrog", ktorym moga tlumaczyc miliardy dolarow, ktore laduja w kieszeniach tamtejszych oligarchow handlujacych bronia i innymi dziwnymi rzeczami... czy ktos przy zdrowych zmyslach uwierzylby ze taki kraj jak usa nie bojacy sie ruszyc przez pol swiata na wojne z irakiem "w obronie demokracji" balby sie zniszczyc fidela przez tyle dziesiecioleci???

bzdury na resorach!

a korea polnocna? teraz bez wsparcia sowietow tez im jest potrzebna jako usprawiedliwienia tych samych przekretow...

ze tez ludzie kupuja te bzdury... chiny ludowe zabijaja swoich dysydentow hurtem i nikogo to nie obchodzi.... i nikt juz o tym nie wspomina bo przeciez biznes jest najwazniejszy...
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-10-24, 08:02   

swissman napisał/a:
czyli - zapomnijmy bracia w imie boze o wszelkich zbrodniach tzw. "socjalizmu" i odpuscmy im bo bladzili?

to wlasnie ten watek poruszam piszac, ze zbrodnie i przekrety komunistow i towarszystwa nie zostaly rozliczone i bedzie sie tak ciagnac... poszkodowani chca sprawiedliwosci a sprawcy sa bezkarni i to w swietle prawa...

zauwazylem, ze nie jednoznacznie sformulowalem ten fragment - juz poprawilem.
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2007-10-24, 08:14   

dmas napisał/a:
poszkodowani chca sprawiedliwosci a sprawcy sa bezkarni i to w swietle prawa...


a ze poszkodowani zostali nie tylko ci, ktorzy dostali pala czy siedzieli w wiezieniu ale praktycznie caly kraj, wiec nie bardzo rozumiem dlaczego teraz nagle "caly kraj" jest przeciwko rozliczeniu bandytow...

rozumiem ze widok udajacej placz skorumpowanej poslanki bylej opozycji mogl ruszyc zatwardziale serca i pomogl wygrac te wybory ale stalinisci i inni bandyci po nich nie mieli serduszek z wosku... pisze oczywiscie o prawdziwych bandytach bo tak sie sklada ze mialem w rodzinie czlonkow pzpr chociaz sam gowno z tego mialem bo mieszkalem z ojcem, ktory sie do nich akurat nie zapisal i mnie wychowal troszke inaczej niz ich...
 
Pablo 



Marka: Dacia
Model: Logan Laureate
Silnik: 1,6 MPI
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 44
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2007-10-24, 08:52   

Bez obrazy Piotrek, to nie jest zaczepka, ale sam stosujesz tutaj ogromne uproszczenie. Używając określenia naszej obecnej (jeszcze) władzy "poraziła" mnie Twoja wypowiedź. Po pierwsze, moim skromnym zdaniem, używając słów
psur napisał/a:
Jak jest wojna to ludzie giną...
i to jeszcze w takim kontekście jak w Twojej wypowiedzi, wyrażasz ogromną pogardę dla wszystkich bezbronnych ofiar, nie tylko tej ale i każdej innej wojny. Wydaje mi się że jako obywatel kraju który jeszcze dwa pokolenia wstecz doświadczył okropieństw II wojny światowej powinieneś zdawać sobie z tego sprawę. Wracając do Pinocheta to ten człowiek ma na swoim koncie najwięcej ofiar nie walki zbrojnej, ale prześladowań bezbronnej ludności cywilnej, która za jego dyktatury była więziona, prześladowana, uprowadzana aby zniknąć bez śladu, mordowana w bestialski sposób. Więc nie mów mi proszę że masz o tym człowieku pochlebną opinie.
Kolejna sprawa która mnie zbulwersowała w twojej wypowiedzi to słowa
psur napisał/a:
stosując takie uproszczenia jak lewica to nasi żołnierze z Powstania Warszawskiego też są mordercami.
Twoje słowa dotknęły mnie bezpośrednio, ponieważ nie ukrywam że zaliczam się do "lewej" części elektoratu. Są one moim zdaniem przykładem skrajnej demagogii, ponieważ żaden polityk lewicowy nigdy, ale to nigdy nie zastosował by takiej analogii i użycie przez Ciebie takiego porównania w tym kontekście jest obraźliwe nie tylko dla polityków, ale również każdego z tych bodajże 13 procent wyborców którzy glosowali na lewicę.
Uff... zasiadłem do pisania z zamiarem żeby nie jątrzyć, ale chyba mnie poniosło :-( ;-)
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-10-24, 09:49   

psur napisał/a:
Cytat:
Jak katolik może może wręczyć Matke Boską mordercy?


Nie ma w tym żadnego problemu. Jak Jan Paweł II się spotkał z Ali Agczą (pisownia fonetyczna), to też mu pewnie dał coś w tym stylu, np. obrazek z Jezusem czy modlitewnik.

Przypuszczam, że chodzi Ci raczej o popieranie działań takich ludzi, a nie o wręczanie im przedmiotów religijnych. Tu wszystko zależy od historycznej oceny Pinocheta. Lewica ocenia go źle, prawica dobrze. Źle ocenia go głównie lewica zachodnioeuropejska, bo oni zawsze mieli sympatie do kumunizmu - nie przyszło im żyć w tym ustroju.


JI 2 jak pamiętam nie składał hołdów Agczy, przeciwnie wybaczył mu winy.

W Twojej wypowiedzi typowy "kalizm": jak Kali zabic komucha to Kali dobry, jak komuch zabić Kalego to komuch zły.

I jeszcze jedno. Pyta ojciec syna: Synu po co idziesz na wojnę? Zabić kilku komuchów tato! A jak Ciebie zabiją? Mnie? A za co?

Kilka przykładów kalizmu polskiego historycznego i politycznego:

Jak Piłsudski trzymał bez sądu opozycję w obozach- DOBRY
Jak Jaruzel trzymał bez sądu opozycję w obozach-ZŁY

Zamach majowy 1000 zabitych -DOBRY
Stan wojenny 18-80 ofiar -ZŁY

Bezsensowna bitwa o Mt. Casssino-DOBRA
Bezsensowna bitwa o Lenino -ZŁA

Komisja śledcza ws lewicy - DOBRA
Komisja sledcza ws PiS -ZŁA
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2007-10-24, 10:29   

jan ostrzyca napisał/a:
Komisja śledcza ws lewicy - DOBRA
Komisja sledcza ws PiS -ZŁA


wedlug mnie obie opcje zasluguja na ocene - DOBRA!
jak rozliczac to wszystkich winnych a nie tylko tych co obecnie przy korycie....
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-10-24, 15:28   

jan ostrzyca napisał/a:
piotrres napisał/a:

Kto z nas jest bez winy, niech pierwszy.... :-/


Nie mogę sie oprzeć wrażeniu, że ci którzy najzacieklej walczą o tzw wartości chrześcijańskie, wprowadzają religię do szkół, cytują JP II itp równie zaciekle kamienują rzeczywistych lub domniemanych (to częściej) wrogów za grzechy, które sami codziennie popełniają.

.... Piłsudskiego za to samo wielbi polska prawica.

W latach 20/30-tych wsadziby tych dzisuejszych admiratorów do Berezy Kartuskiej
"Głosują-smierć! obrońcy, życia, do wiary wzywa kto nie wierzy.."
toć to cynizm poprostu, bedący jednym z wyróżników osobowości autorytarnej
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2007-10-27, 07:22   

Pablo78 napisał/a:
Jak zapewne koledzy zauważyli tradycyjnie nie zabieram głosu w dyskusjach politycznych, więc może tylko jeden cytacik:

"Polacy sprzeciwili się w wyborach dwóm najwiekszym groźbom - reakcyjnemu nacjonalizmowi i klerykalnemu integryzmowi. Obie te tendencje oddalałyby Polskę od Europy świeckiej i postępowej".

Fernando Savater (hiszpański filozof i pisarz)

Co daję pod rozwagę...

Dziekuje za uwagę ;-)


Pablo - nie słyszałeś, że Polacy to nie gęsi i swój język, a ja dodam - i ROZUM mają...?
Żywię nadzieję, że hiszpańscy podatnicy nie dotują książek tego świeckiego i postępowego wizjonera...
_________________

 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-10-27, 08:03   

Hiszpanie mają spory problem z niektórymi z 500 błogoławionymi przez JP II duchownymi zabitymi przez repulikanów w czasie wojny domowej.

Otóż większość z nich nie zginęła za wiarę ale za udział w wojnie i popieranie rządów faszystów. Przypominam, że gen. Franco korzystał z usług Hitlera w tępieniu (ludobójstwu) republikanów. Dostawał broń, wojska i pieniądze na toczenie brutalnej wojny domowej.

Nic dziwnego, że duchowni, którzy czynnie wspierali faszystów ponosili tego opłakane konsekwencje. Takie są skutki mieszania się kościła do polityki i wojny.


W związku z tym nie dziwią mnie cytowane przez Pablo 78 reakcje z Hiszpanii. Hiszpanie podobnie jak Polacy mają swoje rachunki krzywd.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2007-10-27, 21:43   

jan ostrzyca napisał/a:
Nic dziwnego, że duchowni, którzy czynnie wspierali faszystów ponosili tego opłakane konsekwencje. Takie są skutki mieszania się kościła do polityki i wojny.


W związku z tym nie dziwią mnie cytowane przez Pablo 78 reakcje z Hiszpanii. Hiszpanie podobnie jak Polacy mają swoje rachunki krzywd


Własnie dlatego to zacytowałem, żeby pokazac troszke inny punkt widzenia.
Dzięki Janie, że to zauważyłeś :-)

a ZeneC dał się sprowokować... ;-)

A co do wizjonerów i filozofów to trzeba by chyba załozyć jakiś nowy wątek :?: :-)
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-10-27, 22:29   

quote="jan ostrzyca"]Przypominam, że gen. Franco korzystał z usług Hitlera w tępieniu (ludobójstwu) republikanów. Dostawał broń, wojska i pieniądze na toczenie brutalnej wojny domowej. [/quote]

A druga strona dostawała broń od Wujca Józia, nie za bezdurno oczywiście !
Zapomniałem o "checas" i ludziach w stylu Karola Ś. co z"się kulom nie kłaniał". Też z eksportu radzieckiego.

Jest taka ksiązka, angielskiego socjalisty Erica Arthura Blair'a (ps. George Orwell) "I ślepy by zobaczył" opisująca krytycznie te sprawy .

Ta dyskusja niebezpiecznie z m i e r z a w kierunku czyje zbrodnie były lepsze:
bo jak mamy poglady prawicowe to to co było robione pod sztandarami lewicy jest be
i vice versa.
Przypomina mi się słyny bon mot Franklina Delano Roosvelt'a: "To sk****syn ale to NASZ sk****syn !

Czy są zbrodnie "reakcyjne" i "postepowe" ? I które są lepsze ?

Czym jakościowo różnia sie miliony zamordowane przez radzieckich komunistów od
zakatowanych narodowych-socjalistów, tysiące przez różnych Pinochetów, Salazarów, Franco od milionów wysłanych w następne inkarnacje przez konfucjańskich-komunistów (maoistów) w Chinach.
Licytowanie się liczbą ofiar jest bez znaczenia. J Stalin mówił, że "śmierć jednostki to tragedia, tysiące to tylko statystyka". To dop porównania pomiędzy Wojciechem J. a Augusto P.

Doprawdy "po owocach ich poznacie"!

P.S.

Mój św. p. Tato, powiedział kiedyś, że 13 XII to był b. profesjonalnie poprowadzony pucz, (zgodnie z zasadami walki zdefiniowanymi przez T. Kotarbińskego (modny ostnio Sun Tsy to przy nim amator)) w porównaniu z dziełem Pinocheta. O czym świadczy min. względnie mała liczba ofiar....
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne