Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
car nowego
Autor Wiadomość
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 429
Skąd: DTR
Wysłany: 2022-02-11, 14:03   

12.02.2022 Kolejny przegląd gwarancyjny po 2 latach użytkowania. Przebieg na dzień serwisu 42 850 km
Mam karteczkę, co było sprawdzane. Jak będzie chwila to wstawię poglądowo.
Z wymian to załapałem się na:
- filtr kabinowy z węglem aktywnym na życzenie klienta. Koszt 75 pln. Zwykły dostałem w prezencie i chętnie sprzedam:

http://www.daciaklub.pl/f...1830660#1830660

- olej był wymieniany przy 30 000 km, więc się nie załapałem. Zresztą, niedługo stuknie 45 tys do podjadę z kolejną wizytą.

Co było zlecane dodatkowo:
- poprawienie klapki schowka (mrugające światełko w czasie jazdy)
- regulacja świateł, bo zdarzało się, że kierowcy często mrugali mi, że niby na długich jadę.
- sprawdzenie skąd bierze się woda na lampkach tablicy rejestracyjnej :?: :arrow:

:arrow: W sumie wyszło tak, że winą obarczyli nieszczelne lampki, a ponieważ jedna była ori, a druga niestety zamiennik. Stwierdzili, że musieliby wysłać do ekspertyzy, gdzie sprawdzono by numery części itd i pewnie zostałoby to odrzucone. Zaproponowali hermetyczne led od nowej Dusterki po 150 zł za szt. Powiedziałem, że mogą byc zwykłe, no ale nie mieli. Zasugerowałem się rozejrzeniem po internecie jak tylko podeślą numery referencyjne.

- popytałem człowieka obcykanego w elektryce (hobbysta ASO) o moduł BIC. Można to u nich załatwić (montaż), jak tylko będę miał moduł. Ma mi tylko podesłać numery, czego szukać konkretnie. (choć powiedział, że każdy powinien pasować) Cena modułu między 600-800 pln w ASO

- jako, że mam jeszcze filtr powietrza w domu, to też od razu wymienię
_________________
Paweł
Ostatnio zmieniony przez nowy 2022-02-11, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2022-02-12, 01:25   

Ekspertyza lampek :shock:
Jeśli podadzą numer OEM radzę sprawdzić z tym co jest na części. Katalog pokazuje lampkę LED która nie pasuje.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 429
Skąd: DTR
Wysłany: 2022-02-12, 20:17   

Filtr po 2 latach użytkowania samochodu

_________________
Paweł
Ostatnio zmieniony przez nowy 2022-02-12, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 429
Skąd: DTR
Wysłany: 2022-03-08, 21:38   

8.03.2022 r. - 44815 km silnik dostał świeży olej. Wymiana kosztowała 195 pln. Własny olej, filtr i podkładka pod korek (170 zł). Łącznie 365 pln.

Olej wymieniłem przy okazji zgłoszenia usterki centralnego zamka - nie rygluje prawych drzwi.
Usterką obarczyli zepsuty zamek. Do wymiany w ramach gwarancji. Brak części na miejscu, na szczęście dostarczenie z W-wy. Wymiana w środę za tydzień.
_________________
Paweł
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 429
Skąd: DTR
Wysłany: 2023-01-26, 22:12   

17.08.2022 - 59790 km. Wymiana oleju, filtra powietrza i świec w ramach ES
_________________
Paweł
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 429
Skąd: DTR
Wysłany: 2023-01-26, 22:46   

W dniu wczorajszym samochód odebrany z ASO. Trafił tam dokładnie w poprzedni wtorek tj 17.01. Przyczyną odstawienia samochodu do ASO to obcierka parkingowa z lewej strony. Szkoda usuwana z OC sprawcy.
Diagnoza
Zderzak zakwalifikowany do malowania + wymiana lewego nadkola, ale po rozebraniu okazało się, że zderzak jest połamany, ale z prawej strony i nadaje sie do wymiany. Do tego ułamany uchwyt lampy z prawej strony i zaczęły się schody. Bo jak tu zrobić, żeby zderzak zakwalifikować do wymiany z OC.
Po jednym dniu papierologii z PZU udało sie przepchnąć zderzak na wymianę i pozostało tylko zakupić nową lampę koszt 600zł na allegro żeby nie komplikować sobie życia z AC.

W ostatnim roku sporo się działo, bo lewa strona oberwała od dzika (pęknięte nadkole), prawa strona od sarny (stąd te uszkodzenia). Generalnie nic z zewnątrz widać nie było, wszystko sztywno i zero luzów, bo na szczęście były to tylko lekkie obcierki, gdzie tylko została sierść po zwierzakach.
Mam nadzieję, że to koniec niespodzianek
_________________
Paweł
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 429
Skąd: DTR
Wysłany: 2023-03-28, 08:40   

14.02.2023 - 75320 km
Ostatnia już wizyta w ASO. W ramach ES wymieniony płyn hamulcowy.
Ponadto na życzenie klienta wymiana oleju, filtra oleju i filtra kabiny (materiał własny).

Po raz pierwszy nastąpiła pewna niezgodność, bo MyDacia pokazywało, że ma być wymiana filtra kabiny. Do tego kluczyk na wyświetlaczu, info z ASO po rozmowie telefonicznej, co oznacza ten kluczyk? A jak przyszło do wymiany to nagle, że to jeszcze za wcześnie, że jak chce to mogę wymienić, ale odpłatnie.
I zgłaszam im przetarcie wykładziny pod pedałem sprzęgła, to w odpowiedzi usłyszałem, że gwarancja już minęła i trzeba sobie poradzić we własnym zakresie, mimo, że mam wykupiony ES.
Ciekaw jestem, co ten ES obejmuje? skoro mam wykupiony na 5 lat lub 80 kkm
_________________
Paweł
Ostatnio zmieniony przez nowy 2023-03-28, 08:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2023-03-28, 10:17   

Easy service to chyba nie przedłużona gwarancja a jedynie pakiet darmowych przeglądów
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-03-30, 08:40   

toka93 napisał/a:
Easy service to chyba nie przedłużona gwarancja a jedynie pakiet darmowych przeglądów
Pakiet darmowych przeglądów wraz z przedłużoną gwarancją- limit km w pakiecie określa jednocześnie okres przedłużenia gwarancji. Ja miałem 60 tys.km i gwarancję 4 lata. I poza przeglądami, wszystkie naprawy aż do końca czwartego roku były bezpłatne- przynajmniej naprawy mechaniczne...
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2023-03-30, 09:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
tomekptk 


Marka: Dacia
Model: Duster f.2 4x4
Silnik: TCe 150
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 56
Skąd: OK, DKL
Wysłany: 2023-03-31, 07:40   

toka93 napisał/a:
Easy service to chyba nie przedłużona gwarancja a jedynie pakiet darmowych przeglądów


Cytat ze strony dacia.pl:
Cytat:


EASY SERVICE

Umowa serwisowa Easy Service obejmuje wymianę części i wykonanie przeglądów przewidzianych w programie obsługi samochodu zgodnie z zaleceniami Dacia, pokrycie kosztów usunięcia usterek mechanicznych, elektrycznych lub elektronicznych włącznie z częściami i robocizną oraz Dacia Assistance w Europie 24 h przez 7 dni w tygodniu. Umowa promocyjna może zostać zawarta do 3 miesięcy od daty rozpoczęcia gwarancji fabrycznej tylko w połączeniu z finansowaniem Dacia. Odwiedź najbliższego dealera Dacia, aby dowiedzieć się więcej.

Rozszerzona ochrona pogwarancyjna:

    Wymiana / naprawa uszkodzonych części mechanicznych
    Wymiana / naprawa uszkodzonych części elektrycznych
    Wymiana / naprawa uszkodzonych części elektronicznych

_________________

 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 429
Skąd: DTR
Wysłany: 2023-07-16, 20:47   

14.07.2023 przy prawie 90 tyś km kolejna wymiana oleju. Tym razem we własnym zakresie. Po obejrzeniu krótkiego filmiku instruktażowego. Poszło szybko i gładko. Jedynym problemem było odkręcenie 2 śrub wkręcanych w spinki od strony silnika.
_________________
Paweł
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 429
Skąd: DTR
Wysłany: 2024-01-28, 14:02   

27.01.2024 przebieg: ~104 600 km

Wymiana :
- olej silnikowy + filtr oleju + podkładka;
- olej w skrzyni biegów;
- filtr powietrza;
- wymiana tarcz i klocków hamulcowych

Kolejnym etapem będzie poprawka lakiernicza klapy bagażnika, gdyż pojawiły sie 3-4 centymetrowe odpryski na rancie dolnej krawędzi powstałe wskutek obijania sie o zderzak :evil:
_________________
Paweł
Ostatnio zmieniony przez nowy 2024-01-28, 14:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne