Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
duże skoki wskaźników obrotów, prędkości i temp pł. chłodz
Autor Wiadomość
szczepcio83 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: logan mcv
Silnik: 1.6 mpi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 31 Paź 2020
Posty: 5
Skąd: łódź
  Wysłany: 2020-10-31, 18:42   duże skoki wskaźników obrotów, prędkości i temp pł. chłodz

POMÓŹCIE. Problem pojawił się jakiś czas temu skaczą dość mocno podczas jazdy obroty i prędkość oraz temp. płynu chłodzącego na desce rozdzielczej po czym ustają, inny objaw to czasami problem z odpaleniem ale rzadko (skoki nie mają wpływu na prace auta podczas jazdy). Objawy te występują nie zależnie od prędkość zmiany biegu dziur itp. po prostu skaczą. Auto to dacia logan mcv z instalacją gazową+benzyna. Wymienione klemy - był luz, założony dodatkowy przewód (plecionka) - myslałem ze może gdzie nie ma masy, podczas wymiany filtra fazy lotnej lpg brak błędów, ojel wymieniany na bieżąco, filtr powietrza też, przepustnica wyczyszczona tylko od góry bo to pionowy wlot, luzy na zaworach silnika robił mechanik Jak może być przyczyna takiego zachowania - bo czytałem już różne artykuły przewody zapłonowe cewki świece i wszelkiego rodzaju czujniki.
Ostatnio zmieniony przez szczepcio83 2020-10-31, 19:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 628
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-11-01, 20:37   

Na jakim paliwie?
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 521
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2020-11-02, 07:10   

Pytan jest wiecej. Czy jak piszesz tylko podczas jazdy. Czy rozrusznik kreci , ale nie odpala. Auto na gazie. Naturalnie jest w komorze cieplej. Warunki dla elektryki są trudne. Ide w kierunku spadku napiecia na aku. /zwarcie/ Paliwa bym tu nie mieszał . Ja myslę ze problem tkwi w złaczach. Typowa usterka elektryczna.Przejzyj czystosć wtyków piny/ ecu itp. Takie objawy to nie błedy. Sam piszesz. Czy samochód stoi na placu. Podwyzszona jesienna wilgoć też robi swoje. Mam nadzieję ze ktos coś jeszcze dopowie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne