Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Ucieczka z miejsca kolizji
Autor Wiadomość
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2021-06-25, 14:08   Ucieczka z miejsca kolizji

Sprawa wydawało by się prosta.
Jadąc w środku kolumny pojazdów nagle do ruchy włącza się mi kobieta na hama. Ja wyhamowałem a ona spanikowana i ruszyła z całym impetem zahaczając o mój zderzak.
Zjechaliśmy na pobocze a zanim zdążyłem wysiać one zwyczajnie odjechała.
Ok mam kamerę , zgłosiłem sprawę. Tablice wyraźne nawet jest twarz. Mija 5 tydzień dochodzenie w tej sprawie policji która rozkłada ręce. Auto było w listingu a idea bank nie odpisał na ich list. Policjant nie daje mi dużych szans.
Czy warto robić coś więcej czy już sobie odpuścić, mam znajomych w urzędzie skarbowych i oni kierowcy nie mieli problemu namierzyć ....
 
hak64 


Marka: Mercedes
Model: 300SE
Silnik: 3,0
Rocznik: 1987
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 180
Skąd: Żory
Wysłany: 2021-06-25, 14:22   

Nie odpuszczaj, bo faktycznie policja może po upływie dwóch miesięcy umorzyć postępowanie, a wtedy będziesz zmuszony naprawiać auto za własne pieniądze, lub z AC. Ubezpieczyciel sprawcy (firmy leasingowej) odmówi wypłaty odszkodowania, ze względu na umorzenie postępowania z powodu niewykrycia sprawcy.
Co masz zrobić? Masz prawo składać wnioski dowodowe na policji, zatem złóż takowy w postaci zapisu zdarzenia, oraz pisma z informacją, że instytucje takie jak skarbówka mają dostęp do bazy danych użytkowników pojazdów leasingowanych. Możesz tam wspomnieć, że oni ustalili sprawcę, tylko z uwagi na ochronę danych nie mogą ich udostępnić. Mogą za to przekazać je policji.
Pozdrawiam.
_________________
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2021-06-25, 14:39   

Policja ma nagranie , jeżeli chodzi o skarbówkę to podłożył bym znajomego, wyciągi z bazy są rejestrowane aczkolwiek nikt tego nie kontroluje. Tzn mogą sprawdzić każdego bo nawet nie mają autoryzacji ale jak ktoś będzie chciał dojść skąd wyciekły informacje to dojdą.
Policja wysyła do właściciela blankiet czy się przyznaje lub wskazuje inna osobą. Mają 30 dni na odpisanie ale kary za brak odzewu brak. Czyli bank przekazał list firmie która wynajmuje samochód a oni to olali.
Natomiast skarbówka wie kto jeździ pojazdem bo ma odliczenie pełnego vatu więc właściciel ma obowiązek prowadzić rejestr kierowców.
Ostatnio zmieniony przez Fruxo 2021-06-25, 14:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
hak64 


Marka: Mercedes
Model: 300SE
Silnik: 3,0
Rocznik: 1987
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 180
Skąd: Żory
Wysłany: 2021-06-25, 15:16   

To powiedz policjantowi, że znajoma pracuje w skarbówce i wie, że ustalenie użytkownika pojazdu nie stanowi problemu i tam właśnie powinni wysłać zapytanie.
_________________
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 584
Skąd: Mazury
Wysłany: 2021-06-25, 18:47   

Przedstaw sprawę swojemu ubezpieczycielowi , oni powinni Ci przekazać numer polisy wraz z informacją jaka firma jest ubezpieczycielem . Z nimi rozmawiaj . Powiadom rzecznika ubezpieczonych .
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2021-06-25, 19:42   

Nie można niczego zgłosić bez sprawcy. A sprawca sam sie przyznaje albo wskazuje go policja.
 
hak64 


Marka: Mercedes
Model: 300SE
Silnik: 3,0
Rocznik: 1987
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 180
Skąd: Żory
Wysłany: 2021-06-25, 19:55   

EBmazur napisał/a:
Powiadom rzecznika ubezpieczonych .

Tej instytucji już nie ma. Jest rzecznik finansowy sprawujący nadzór nad instytucjami finansowymi (w tym bankami i firmami ubezpieczeniowymi). Swojego rzecznika ubezpieczonych mają jedynie niektórzy ubezpieczyciele, ale w związku z faktem, że jest to ich etatowy rzecznik, trudno się spodziewać chronienia interesu ubezpieczonego. To raczej postać medialna reprezentująca stanowisko ubezpieczyciela.
_________________
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2021-06-25, 21:56   

Po Cepiku znajdz numer ubezpieczenia sprawcy, zgłoś szkodę z OC sprawcy, znajdą kierowcę.
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 584
Skąd: Mazury
Wysłany: 2021-06-26, 04:05   

Fruxo napisał/a:
Nie można niczego zgłosić bez sprawcy. A sprawca sam sie przyznaje albo wskazuje go policja.
mam inne zdanie na ten temat - zawsze można zadać pytanie , przedstawić problem . Co najwyżej odpowiedź będzie odmowna .
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
hak64 


Marka: Mercedes
Model: 300SE
Silnik: 3,0
Rocznik: 1987
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 180
Skąd: Żory
Wysłany: 2021-06-26, 04:58   

Michał B24 napisał/a:
Po Cepiku znajdz numer ubezpieczenia sprawcy, zgłoś szkodę z OC sprawcy, znajdą kierowcę.

Znalezienie kierowcy nie jest trudne, problem w tym, że oni go nie będą szukać. Po pierwsze, ubezpieczycielowi nie zależy na znalezieniu sprawcy, bo w tym momencie trzeba by zapłacić za szkodę przez niego spowodowaną. Po drugie, - załóżmy, że przez ułańską fantazję wjechałem w drzewo, nie stać mnie na naprawę z własnej kieszeni, więc zobaczyłem Ciebie i twoje auto na stacji paliw, robię parą fotek i wysyłam ubezpieczycielowi wskazując, że to Ty zjechałeś na mój pas ruchu i chcąc uniknąć czołowego zderzenia wjechałem w drzewo (dołączam do zgłoszenia oświadczenia moich kumpli, którzy owe zdarzenie "za flaszkę" potwierdzą), - Podoba się?
Tak więc przyjęcie przez ubezpieczyciela odpowiedzialności za szkodę następuje po zgłoszeniu poszkodowanego, dysponującego podpisanym oświadczeniem sprawcy, albo po ustaleniu i wskazaniu sprawcy przez policję.
Miłego dnia.
_________________
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-06-26, 06:03   

Ale tę szkodę ubezpieczyciel może ściągnąć regresem ze sprawcy ponieważ uciekł z miejsca wypadku.
Jeśli masz AC to możesz zgłosić sprawę do UFG - nie wypłacą Ci odszkodowania ale będą rekompensować utratę zniżek.
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2021-06-26, 06:42   

hak64 napisał/a:
Michał B24 napisał/a:
Po Cepiku znajdz numer ubezpieczenia sprawcy, zgłoś szkodę z OC sprawcy, znajdą kierowcę.

Znalezienie kierowcy nie jest trudne, problem w tym, że oni go nie będą szukać. Po pierwsze, ubezpieczycielowi nie zależy na znalezieniu sprawcy, bo w tym momencie trzeba by zapłacić za szkodę przez niego spowodowaną. Po drugie, - załóżmy, że przez ułańską fantazję wjechałem w drzewo, nie stać mnie na naprawę z własnej kieszeni, więc zobaczyłem Ciebie i twoje auto na stacji paliw, robię parą fotek i wysyłam ubezpieczycielowi wskazując, że to Ty zjechałeś na mój pas ruchu i chcąc uniknąć czołowego zderzenia wjechałem w drzewo (dołączam do zgłoszenia oświadczenia moich kumpli, którzy owe zdarzenie "za flaszkę" potwierdzą), - Podoba się?
Tak więc przyjęcie przez ubezpieczyciela odpowiedzialności za szkodę następuje po zgłoszeniu poszkodowanego, dysponującego podpisanym oświadczeniem sprawcy, albo po ustaleniu i wskazaniu sprawcy przez policję.
Miłego dnia.


Stracisz czas jedynie na napisanie pisma, zgloszenie. Ubezpieczyciel, albo wysle prosbe o potwierdzenie do ubezpieczonego, albo oleje.
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2021-06-26, 11:53   

nie ma paragrafu na ucieczkę z miejsca kolizji , jest tylko ucieczka z miejsca wypadku a jak wiadomo w wypadku musi być hospitalizowany powyżej 3 dni
 
Goldi_Cz-wa 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 2
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-06-26, 12:34   

Potwierdzam... Ubezpieczyciel nie ruszy palcem póki nie będzie miał jasno wskazane przez policję kto jest sprawcą, albo oświadczenia spisanego przez dwie strony

Przerabiałem temat w marcu... Tyle że u mnie to sprawca chciał koniecznie wzywać policję a zanim policja przyjechała odjechał z miejsca zdarzenia (miałem tylko nagranie z wideorejestratora bez żadnych danych sprawcy)

U mnie temat ciągnął się przez 3 miesiące... Na szczęście policji udało się namierzyć gościa i stawił się na komisariacie.

Dopiero jak przekazałem ubezpieczycielowi pismo z policji ruszyli z wypłatą odszkodowania
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-06-26, 15:19   

Nie chodzi o paragrafy, OC sprawcy nie działa gdy ucieknie.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-06-26, 16:36   

DrOzda napisał/a:
Nie chodzi o paragrafy, OC sprawcy nie działa gdy ucieknie.


Działać działa -- tyle, że nie chroni sprawcy (ubezpieczyciel ma regres wobec kierowcy, który zwiał).
 
hak64 


Marka: Mercedes
Model: 300SE
Silnik: 3,0
Rocznik: 1987
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 180
Skąd: Żory
Wysłany: 2021-06-26, 19:45   

Fruxo napisał/a:
nie ma paragrafu na ucieczkę z miejsca kolizji , jest tylko ucieczka z miejsca wypadku a jak wiadomo w wypadku musi być hospitalizowany powyżej 3 dni

Masz rację tylko w kwestii dotyczącej pierwszej części zdania. Za ucieczkę z miejsca kolizji nie ma sankcji karnych. Natomiast mylisz się co do wypadku drogowego. Jest nim bowiem zdarzenie, w którym choć jeden z uczestników doznał obrażeń skutkujących naruszeniem czynności narządów ciała na okres powyżej dni siedmiu. Nie ma tam wymogu hospitalizacji poszkodowanego. Zatem jeśli w wyniku zdarzenia drogowego ktoś złamie sobie palec, to założą mu gips albo szynę i wyślą do domu, ale to będzie zakwalifikowane jako wypadek, bo nawet najmniejsze złamanie wymaga 3 tygodniowego leczenia.
Pozdrawiam.
_________________
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych
 
keisyzrk 


Marka: dacia
Model: duster 4x2
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2015
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 373
Skąd: LUBACZÓW/ZAMOŚĆ/RZESZÓW/TARNÓW/LUBLIN
Wysłany: 2021-06-26, 21:33   

A może spróbuj jakimiś programami typu "Emil pogromca mandatów" albo coś w tym stylu?
Ewentualnie możesz na Facebooku się ogłosić ze zdjęciem samochodu i widocznymi numerami. Opisz sytuację i myślę, że szybko znajdziesz kierowcę..
https://wyborcza.biz/biznes/7,156481,27198036,publikowanie-zdjec-tablic-rejestracyjnych-legalne-nie-lamie.html
 
damiaszek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance
Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 545
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-06-28, 14:57   

Mnie to zdarzyło się być oskarżonym o "ucieczkę" z miejsca kolizji - dostałem wezwanie na policję. Jedna pani w korku przy prędkościach kosmicznych rzędu 1km/h oparła swój pojazd o mój. Nie wnikając w szczegóły uważała że moja wina, ale na policję nie chciała zaczekać i odjechała. Po tygodniu dostałem owo wezwanie, a po 3 miesiącach informację o braku możliwości ustalenia sprawcy, tzn dane pojazdów i kierowców były, ale wersje sprzeczne i obie prawdopodobne.
_________________
Duster 4x4 1.6 średnia z już ponad 180000 km ;)
Focus 1.6 TDCI średnia z ponad 125kkm
 
krimar 


Marka: Dacia
Model: Sandero II ph 2 Open, Duster 2 Prestige
Silnik: 1,0 TCE LPG
Rocznik: 2020, 2021
Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 321
Skąd: z ?
Wysłany: 2021-07-21, 10:47   

Ja bym zgłosił z AC z poinformowaniem o regresie do sprawcy - nr polisy OC można znaleźć po nr rej. w UFG. Jeśli Twoje AC jest innej firmy niż OC sprawcy to istnieje duża szansa, że Twój ubezpieczyciel dokona regresu aby odzyskać kasę. Szkody regresowane nie wpływają na Twoją szkodowość.
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2021-07-21, 11:28   

krimar napisał/a:
Szkody regresowane nie wpływają na Twoją szkodowość.
Dopiero po sfinalizowaniu regresu, czyli odzyskaniu z polisy sprawczy wszystkich pieniędzy.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 584
Skąd: Mazury
Wysłany: 2021-07-21, 15:59   

krimar napisał/a:
Ja bym zgłosił z AC z poinformowaniem o regresie do sprawcy - nr polisy OC można znaleźć po nr rej. w UFG. Jeśli Twoje AC jest innej firmy niż OC sprawcy to istnieje duża szansa, że Twój ubezpieczyciel dokona regresu aby odzyskać kasę. Szkody regresowane nie wpływają na Twoją szkodowość.

I ubezpieczyciel , dokładnie jak policja ( po zasięgnięciu zresztą u nich informacji ) , uzna , że nie można jednoznacznie wskazać sprawcy kolizji - regresu wtedy nie będzie .
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2021-07-21, 19:50   

Kretyńskie przepisy - przecież OC jest wystawione na samochód, nie na kierowcę. Jeśli ubezpieczyciel przypuszcza, że szkoda nie podlega ochronie z OC, np. kierujący był nietrzeźwy lub bez uprawnień - to niech powiadomi policję, bo to są poważne sprawy. Policja wtedy ustali, kto kierował i czy miał prawo.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
hak64 


Marka: Mercedes
Model: 300SE
Silnik: 3,0
Rocznik: 1987
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 180
Skąd: Żory
Wysłany: 2021-07-21, 21:07   

eplus napisał/a:
Kretyńskie przepisy - przecież OC jest wystawione na samochód, nie na kierowcę. Jeśli ubezpieczyciel przypuszcza, że szkoda nie podlega ochronie z OC, np. kierujący był nietrzeźwy lub bez uprawnień - to niech powiadomi policję, bo to są poważne sprawy. Policja wtedy ustali, kto kierował i czy miał prawo.
Pomyśl najpierw, potem pisz.
W przypadku szkód komunikacyjnych, gdzie zawieramy obowiązkowe OC, ubezpieczyciel ma obowiązek naprawienia szkody, zatem błędne jest twierdzenie, że szkoda nie podlega ochronie. W przypadku gdy szkodę wyrządzono celowo, lub została spowodowana przez kierującego będącego w stanie nietrzeźwości, bądź też sprawca uciekł, albo nie posiadał uprawnień, to i tak odszkodowanie wypłaca ubezpieczyciel. Przysługuje mu jednak prawo do regresu na sprawcę (ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanemu, ale kasę odzyska ściągając ją od sprawcy).
eplus napisał/a:
niech powiadomi policję, bo to są poważne sprawy. Policja wtedy ustali, kto kierował i czy miał prawo.
Już wyjaśniałem. Ubezpieczycielowi wcale nie zależy na znalezieniu sprawcy - jeśli go znajdzie trzeba wypłacić odszkodowanie poszkodowanemu. Policji też nie zależy, bo i po co dokładać sobie roboty? Jeśli poszkodowany nie monitoruje swojej sprawy, nie składa wniosków dowodowych, nie żąda podjęcia jakichś czynności, to umorzą postępowanie po upływie ustawowego terminu (2 miesiące), przybiją kilka pieczątek i teczka wyląduje w archiwym.
_________________
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 584
Skąd: Mazury
Wysłany: 2021-07-22, 03:51   

eplus napisał/a:
Kretyńskie przepisy - przecież OC jest wystawione na samochód, nie na kierowcę. Jeśli ubezpieczyciel przypuszcza, że szkoda nie podlega ochronie z OC, np. kierujący był nietrzeźwy lub bez uprawnień - to niech powiadomi policję, bo to są poważne sprawy. Policja wtedy ustali, kto kierował i czy miał prawo.
to nie samochód jest sprawcą kolizji tylko kierowca . Jak nie maja podanego na tacy sprawcy to mogą olać sprawę , dzięki czemu zaoszczędzą pieniądze. Firmy ubezpieczeniowe nie są po to , by nam , ubezpieczonym , było lepiej - one mają zgarniać kasę .
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne