Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Od 2035 r. zakaz sprzedaży nowych aut spalinowych
Autor Wiadomość
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-05-30, 15:31   

To Twoje zdanie, i nie masz racji wg mnie

z euro 3 nie wjedziesz do Berlina bez kary 80 euro. Paryż podobnie, Wiedeń też

u nas weszło takie cos:

https://polskialarmsmogowy.pl/2021/12/zielone-swiatlo-dla-stref-czystego-transportu-w-miastach/
Ostatnio zmieniony przez chrom6 2022-05-30, 15:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-05-30, 16:53   

chrom6 napisał/a:
To Twoje zdanie, i nie masz racji wg mnie

z euro 3 nie wjedziesz do Berlina bez kary 80 euro. Paryż podobnie, Wiedeń też


Co do Berlina to Umweltzone dotyczy pewnej części miasta, nie całego miasta, a kara 80 euro jest za wjazd bez nalepki, a nie za wjazd autem spełniającym normę Euro 3. Plakietkę nalepić może sobie nawet posiadacz samochodu z normą Euro 1.



chrom6 napisał/a:
u nas weszło takie cos: https://polskialarmsmogowy.pl/2021/12/zielone-swiatlo-dla-stref-czystego-transportu-w-miastach/


Przy czym tu też nie ma mowy o zakazie wjazdu do miasta, lecz do wyznaczonej strefy, więc dorzucanie, że to może dotyczyć całych miast to zwykły FUD (pomijając, że na dziś nie ma ani jednej strefy i na razie zanosi się na jedną).
Ostatnio zmieniony przez defunk 2022-05-30, 16:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-05-31, 10:43   

czepiasz się szczegółów i ok, masz rację. Tylko że dla mnie to jest powolne przygotowywanie społeczeństw na zmiany stylu życia do których się przyzwyczaili.

Zobacz na newsy w sprawie Euro 7 nie wydaje Ci się że wyglądają jak sondowanie opinii publicznej? a Euro 7 na dobrą sprawę morduje spalinówki, dobiera się także do hybryd i elektryków. Mówi się że badane ma być nawet pylenie klocków hamulcowych a to już grubo.

skądinąd ma to sens bo taki 3 tonowy e-Suv BMW czy RangeRovera a tym bardziej hybryda samym silnikiem/odzyskiem energii się nie zatrzyma.

To będzie wymuszało szukanie kolejnych drogich rozwiązań i systemów.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-05-31, 11:44   

chrom6 napisał/a:
czepiasz się szczegółów i ok, masz rację. Tylko że dla mnie to jest powolne przygotowywanie społeczeństw na zmiany stylu życia do których się przyzwyczaili.


To są szczegóły, które dotyczą istoty problemu ;-)

Co do zmiany stylu: mój pierwszy pojazd mechaniczny jeździł na mieszance (więc etylinę musiałem rozcieńczyć olejem w kance), a i tak tankowałem na kartki. Mój drugi pojazd mechaniczny był już czterosuwem, więc lałem zwykłą benzynę... cóż z tego, skoro wkrótce się okazało, że tankując w Niemczech muszę dodawać jakiegoś preparatu, bo ichniejsza benzyna zarżnęłaby silnik.
Dodam, że prawo jazdy mam zaledwie od 31 lat, własnym autem jeżdżę od ćwierć wieku -- więc aż takim matuzalemem nie jestem. Są kierowcy, którzy w swej karierze mają zaliczone znacznie dalej idące zmiany (kręcenie korbką, zapalanie na sznurek, etc.).

Od postępu i wszystkich jego konsekwencji nie uciekniesz -- np. choćbyś się zaparł, telefon z tarczą już nie zadziała w centrali cyfrowej (ale co tam, skoro ubyło 2/3 linii stacjonarnych względem stanu szczytowego), a jeśli dziś nie zdecydujesz się na sprytfon, to właściwie jesteś odcięty od mnóstwa usług cyfrowych, które niektórym wydają się nieodzowne...

Więc norma Euro 7 nie zdelegalizuje starych aut, nie będzie oznaczała zakazu nimi jeżdżenia -- i najprawdopodobniej nawet Umweltzone się zasadniczo nie zmieni z tego względu (jeśli ją powiększą to z innych przyczyn).
 
Wojciech-EL 


Marka: ..
Model: ....
Silnik: ......
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 197
Skąd: ziemia łódzka
Wysłany: 2022-06-06, 08:09   

Tymczasem w Rosji rozpoczęto produkcję Ład w technologii lat 90, bez katalizatorów i na gaźniku. To efekt braku komponentów "zachodnich".
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 887
Skąd: EL
Wysłany: 2023-03-15, 18:21   

"Niemcy blokują UE" (link-1), tymczasem kolejne stany USA: Kalifornia, Oregon, Washington, Maryland, wprowadzają zakaz sprzedaży nowych aut spalinowych od 2035 r. (link-2).
Ostatnio zmieniony przez eio 2023-03-15, 18:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne