Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z wbiciem trzeciego biegu
Autor Wiadomość
carlus 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Open
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lip 2019
Posty: 39
Skąd: Polska
Wysłany: 2022-01-28, 11:54   Problem z wbiciem trzeciego biegu

Pojawił się u mnie problem z wbijaniem trzeciego biegu.Ogólnie biegi wchodzą dobrze ale co jakiś czas mam problem z wbiciem trójki przy redukcji jak i z dwójki na trójkę.Pojawia się opór albo jakieś haczenie tak jak by gdzieś był luz albo coś się przesunęło i bieg nie wchodzi precyzyjnie.Dzieje się to chwilowo czyli redukuje na trójkę i za chwilę z tym nie ma problemu i trójka chodzi idealnie.Wszystko zaczęło się jak przyszły mrozy i śniegi.Mam dopiero 15tys. km przejechane więc trochę mało żeby skrzynia świrowała. Jeżdżę po mieście więc irytuje mnie to, że muszę siłować się z wbiciem biegu.
Ostatnio zmieniony przez carlus 2022-01-28, 11:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
Liakim 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III
Silnik: ECO-G 100
Rocznik: 2022
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2021
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-01-28, 11:58   Re: Problem z wbiciem trzeciego biegu

carlus napisał/a:
Pojawił się u mnie problem z wbijaniem trzeciego biegu.Ogólnie biegi wchodzą dobrze ale co jakiś czas mam problem z wbiciem trójki przy redukcji jak i z dwójki na trójkę.Pojawia się opór albo jakieś haczenie tak jak by gdzieś był luz albo coś się przesunęło i bieg nie wchodzi precyzyjnie.Dzieje się to chwilowo czyli redukuje na trójkę i za chwilę z tym nie ma problemu i trójka chodzi idealnie.Wszystko zaczęło się jak przyszły mrozy i śniegi.Mam dopiero 15tys. km przejechane więc trochę mało żeby skrzynia świrowała. Jeżdżę po mieście więc irytuje mnie to, że muszę siłować się z wbiciem biegu.


Imo jak masz nowe auto na gwarancji i dzieje się coś niepokojącego to masz dwa wyjścia:
1.Jechać do ASO i to zgłosić
2.Jeżdzić i obserwować, jak nic się nie zmienia i dalej przeszkadza to punkt 1.

Skoro mamy możliwość kupienia auta na gwarancji to korzystajmy z wszelkich dobrodziejstw tego rozwiązania ;)
 
carlus 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Open
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lip 2019
Posty: 39
Skąd: Polska
Wysłany: 2022-01-28, 12:23   

tylko to nie występuje cały czas,podjadę tam wsiądzie koleś się przejedzie i powie ,że wszystko ok.,dopóki się nic nie rozleci będą twierdzić ,ze ten typ tak ma, a gwarancja to tylko jest jak kupujesz samochód a później to jest sama przepychanka i udowadnianie, że coś jest niesprawne.
 
Dani97 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe 100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 17 Sie 2021
Posty: 29
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2022-01-28, 14:04   

Pytanie czy problem występuje na zimnym oleju w skrzyni bo jednak zawsze biegi gorzej wchodzą jak nierozgrzany szczególnie przy niskich temperaturach, ale jedyna opcja to chyba podjechać do aso i zostawić na jeden dzień żeby przetestowali z rana np.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 80 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-01-29, 21:40   

Ja bym sprawdził poziom oleju w skrzyni.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne