Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2013-04-12, 17:28
Jazda na światłach dziwny paradoks
Autor Wiadomość
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-14, 00:30   

magcn napisał/a:
laisar napisał/a:
pojazd [...] przede wszystkim musi spełniać aktualne wymagania techniczne

Nie musi. Pewnie bywają wyjątki

Życie składa się z wyjątków (;

A serio - być może powinienem to sformułować jako "...musi być w zgodzie z aktualnymi przepisami" - bo bardziej o to w sumie chodziło.

W tym konkretnym przypadku: nie miał świateł dziennych w momencie "narodzin"? To niech jeździ z włączonymi mijania albo zamontuje se dzienne.

Ale osobiście bardzo wątpię, żeby również dało się wytłumaczyć np przewożenie na tylnej kanapie nie-zabytku dziecka bez fotelika tym, że w momencie pierwszej rejestracji nie było ani ISOfixa, ani nawet obowiązkowych pasów bezpieczeństwa i dlatego nie ma jak takiego fotelika przymocować.


Lupo napisał/a:
laisar napisał/a:
wyłączenie świateł w czasie stania w korku - naprawdę nie sądzę, żeby przyjechała policja na sygnale i omandatowała takowego "zbrodniarza"... <;

No tak, ale problem polega na tym ze potem mozna zapomniec je wlaczyc z powrotem.. A tu juz tlumaczenie policji dlaczego tak sie stalo nic nie da..

Weźże się kolego zdecyduj - albo traktujesz ludzi jak "normalnych czlowieków, zdolnych do jazdy samochodem" jako będących "w stanie samemu" pamiętać gdzie i kiedy obowiązują jakie przepisy, albo jako przygłupów. Bo w tym drugim przypadku to już nie ma innego wyjścia, jak "kosić równo z trawnikiem" /:

Cytat:
nie ma zadnego potwierdzonego prawdziwymi badaniami powodu by tak bylo

Dla mnie - i wielu innych - jest: własne oczy. Nawet teraz mnóstwo ludzi nie jeździ na światłach, więc wciąż się to potwierdza: zdarza się bardzo dużo sytuacji, że zapalone światła robią gigantyczną różnicę. Oczywiście, jest też masa sytuacji, kiedy nic to nie zmienia, ale to dokładnie jak kilkoma innymi rzeczami: ABS-em, airbagami czy prozaicznymi pasami bezpieczeństwa. Z dwojga złego lepiej jeździć cały rok bez sensu ze światłami (czy zapiętym pasami, czy autem z poduchami) tylko po to, żeby ten jeden jedyny raz się przydały, niż miałoby być na odwrót...

Cytat:
czytalem juz rozne wyniki badan jej europejskich odpowiednikow. Tam bylo to samo mimo ze stamtad stare auta odplywaly do krajow europy wschodniej, a ludzie kupowali nowe.

Podstawowy problem jest chyba taki, że właściwie nie ma możliwości przeprowadzenia takich jednoznacznych badań /: - zbyt wiele się nieustająco zmienia, żeby dało się wyeliminować te czynniki, które nie mają związku z obiektem badań. I teraz przeciwnicy twierdzą, że obowiązek nic nie dał, a zwolennicy - tak samo zasadnie - twierdzą, że jakby go nie było, to byłoby gorzej.

Ja już jednak zaufam swoim oczom, które potwierdzają słuszną uwagę kolegów: nie tylko chodzi o to, żeby w ogóle kiedykolwiek cokolwiek zauważyć - ale przede wszystkim, żeby nastąpiło to również jak najwcześniej.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-07-14, 09:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
Lupo 


Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2005
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-14, 07:08   

laisar napisał/a:
pamiętać gdzie i kiedy obowiązują jakie przepisy, albo jako przygłupów

No chyba mi nie powiesz ze nigdy nie zdarza Ci sie o niczym zapomniec? Bo wlasnie zakwalifikowales zapominanie do bycia przyglupem..

Mi nie chodzi o to z ktos nie bedzie wiedzial ze teraz ma je wlaczyc, tylko po prostu o to, ze zapomni ze ma je wylaczone (tym bardziej ze w wielu autach nie ma w srodku lampki informujacej o zapaleniu swiatel).

laisar napisał/a:
Podstawowy problem jest chyba taki, że właściwie nie ma możliwości przeprowadzenia takich jednoznacznych badań /:

Noo widze ze jednak moje tlumaczenie cos dalo. Bo na poczatku sie upierales ze badania jasno stwierdzaja co i jak ;)

laisar napisał/a:
Ale osobiście bardzo wątpię, żeby również dało się wytłumaczyć np przewożenie na tylnej kanapie nie-zabytku dziecka bez fotelika tym, że w momencie pierwszej rejestracji nie było ani ISOfixa, ani nawet obowiązkowych pasów bezpieczeństwa i dlatego nie ma jak takiego fotelika przymocować.


Osobiscie proponuje najpierw zapoznac sie z przepisami zanim gadac glupoty..
Jeśli pojazd nie jest fabrycznie wyposażony w punkty mocowania pasów bezpieczeństwa to nie ma obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. W takim przypadku jedyne ograniczenie polega na tym ze nie wolno dziecka przewozic na przednim siedzeniu - co rowniez reguluja przepisy.
_________________
Always look on the bright side of your life.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-14, 10:40   

Cytat:
No chyba mi nie powiesz ze nigdy nie zdarza Ci sie o niczym zapomniec?

Oczywiście, zdarza, jak każdemu - chociaż akurat na drodze to nie pamiętam ((((; kiedy ostatni raz coś takiego się stało...

Cytat:
Bo wlasnie zakwalifikowales zapominanie do bycia przyglupem...

Bynajmniej: nie ja zakwalifikowałem, tylko Ty zdajesz się tak traktować - ponieważ do tego właśnie sprowadza się tłumaczenie "a bo może zapomnieć i co wtedy...".

(A odpowiedź brzmi: wtedy dostanie pouczenie albo mandat i być może to mu poprawi pamięć - dokładnie tak samo jak w przypadku wszystkich pozostałych przepisów).

Cytat:
widze ze jednak moje tlumaczenie cos dalo.

Tłumaczenie nic nie dało, bo moje oczy wciąż pozostają przy swoim przekonaniu.

Cytat:
na poczatku sie upierales ze

Cytacik? <:

Cytat:
badania jasno stwierdzaja co i jak ;)

Nie bardzo mi chyba wyszło "ubieranie w słowa" tego, o co mi dokładnie chodziło... więc może jeszcze tak:

...nie ma możliwości przeprowadzenia takich jednoznacznych dla przeciwników danego rozwiązania badań - jednak np na przywoływanym już wykresie wyniki przecież jasno wskazują, że po wprowadzeniu obowiązku świateł wszystkie wskaźniki wypadkowości spadły. I teraz zwolennicy powołują się na owe twarde dane, a przeciwnicy uprawiają mniemanologie "co by było gdyby..." - na co nie ma i nie może być dobrych przeciwargumentów, bo po wyborze jakiegoś rozwiązania prawnego na drogach następuje kolaps kwantowej funkcji falowej i nie da się już wrócić do stanu początkowego. A laboratoryjne to oczywiście nie ta skala...

Cytat:
proponuje najpierw zapoznac sie z przepisami zanim gadac glupoty

Sprawdziłem i faktycznie nie ma powszechnego obowiązku wożenie dzieci w fotelikach - i to dopiero jest głupota ): Byłem przekonany, że czytałem, że zostało to końcu wprowadzone...

Wycofuję więc ten dodatkowy przykład - co jednak nie zmienia istoty wcześniejszej argumentacji o przepisach o światłach.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-07-14, 17:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-07-14, 11:13   

Cytat:
Ja już jednak zaufam swoim oczom, które potwierdzają słuszną uwagę kolegów: nie tylko chodzi o to, żeby w ogóle kiedykolwiek cokolwiek zauważyć - ale przede wszystkim, żeby nastąpiło to również jak najwcześniej.

Czyli tak jak mowilem... Dlugie + halogeny...

Cytat:
Bo wlasnie zakwalifikowales zapominanie do bycia przyglupem..

Zielony nazwal ich kretynami...

Cytat:
wtedy dostanie pouczenie albo mandat i być może to mu poprawi pamięć

Nie poprawi

Cytat:
Sprawdziłem i faktycznie nie ma powszechnego obowiązku wożenie dzieci w fotelikach

Jest, dla aut wyposazonych w pasy. (Art. 39.3)

Jeszcze o odblaskach... Chetnie bym przyczepil odblask do tornisterka, wlozyl kamizelke... gdybym akurat cos takiego mial pod reka, ale nie zawsze mam i nie mam zamiaru z tego powodu koczowac cala noc np w lesie bo jakis "zielony" ma fanaberia albo klopoty ze wzrokiem. To on ma obowiazek jechac tak by widziec i nie sprzatnac mnie z drogi, ja w razie czego bede sie staral w pore uskoczyc... :P

A liczba wypadkow znow spadla... Ciekawe czy z powodu wzrostu liczby krnabrnych kierowcow nie wlaczajacych swiatel..., a moze spadku...

Powtarzam raz jeszcze, ze z wykresu wynika, ze zaraz po wprowadzeniu obowiazku liczba wypadkow dosc gwaltownie wzrosla, po czym zaczela dosc systematycznie i powoli spadac....

Co do pasow bezpieczenstwa, to rowniez jest wielu takich ktorym sie one nie podobaja i twierdza, ze nie ma jednoznacznych badan potwierdzajacych korzysci z ich stosowania...

http://www.radiomerkury.pl/index.php?art=34941
 
Lupo 


Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2005
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-14, 16:09   

Coz, gdy koncza sie racjonalne uzasadnienia to zaczyna sie krecenie i proba obrazania ;) Zupelnie jak nasz rzad ;) Gratuluje potwierdzenia ze nie ma zadnych sensownych powodow do jezdzenia na swiatlach ;)
_________________
Always look on the bright side of your life.
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-14, 19:01   

Moje hasło to - światła TAK w okresie 01.10 - 01.03 :!: Poza tym jak kto woli :-P
Jadę szybko - wolę :-> stoję w korku - nie wolę ;-)
_________________
GeRRaD
 
zielony 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV oraz MCV II
Silnik: 1,6 MPI oraz TCe 90 E-R
Rocznik: 2009 oraz 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 196
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2009-07-14, 19:09   

Ducati, wskaż mi proszę, gdzie i kogo nazwałem "kretynami"???
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2009-07-14, 19:31   

Cytat:
Jadę szybko - wolę :-> stoję w korku - nie wolę ;-)

100% prawda, lepiej bym tego nie ujął
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-07-14, 19:59   

Pewnie skasowales... :P

Seal napisał/a:
O zmroku.
Ja widziałem kretyna o 24 jadącego bez świateł w mieście.Całe szczęście, że radiowóz na sygnale za nim już podążał.


Przepraszam, to nie ty... :P

Lupo, a jadacym pod slonce tez to nie pomaga ?

[ Komentarz dodany przez: KaS602: 2009-07-14, 22:49 ]
Używaj opcji "edytuj".
Ostatnio zmieniony przez KaS602 2009-07-14, 21:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-07-14, 21:07   

Cytat:
Moje hasło to - światła TAK w okresie 01.10 - 01.03

Z dwojga zlego wolalbym wersje "swiatla poza miastem"....
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-08-13, 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2009-07-14, 22:46   

a moze tak jak w Egipcie bylem ostatnio w hurghadzie i tam nie uzywa sie swiatel a jak jedzie sie na przeciwko siebie to sie je wylacza :) to jest jazda dopiero :)

A tak wogule to jestem za jazda na swiatlach o kazdej porze i przec caly rok. Zaraz ktos powie ze od wejscia przepisow to liczba wypadkow i kolizji nie zmalala i ma racje i tez sie z tym zgodze , ale zobacz najpierw ile aut od tamtego czasu przybylo u nas aut !!! moim zdaniem znacznie za duzo posprowadzanych zlomow ;)
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-14, 22:58   

Lupo napisał/a:
gdy koncza sie racjonalne uzasadnienia to zaczyna sie krecenie i proba obrazania

Domniemuję, że to do mnie, bo mimo znalazło się że pod postem Ducatiego, to on raczej chyba wspiera w większości Twoje stanowisko?

Ale w takim razie proszę wprost - gdzie niby kręcę i obrażam, bo pod pierwsze można podciągnąć cokolwiek, a pod drugie nie widzę zupełnie nic, więc tak czy owak nie wiem do czego pijesz...

Wielokrotnie dawałem bowiem wyraz niechęci do obrażania kogokolwiek, jeśli zatem gdzieś coś niezgrabnie sformułowałem, to proszę o wskazanie.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-07-14, 23:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-07-14, 23:24   

wieza napisał/a:
a moze tak jak w Egipcie [...]

Moze faktycznie lepiej wylaczyc nieuzywane.. ;)

(znow laisar namieszal i jeszcze mniej wiadomo... ;) )
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-07-15, 20:37, w całości zmieniany 5 razy  
 
zielony 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV oraz MCV II
Silnik: 1,6 MPI oraz TCe 90 E-R
Rocznik: 2009 oraz 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 196
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2009-07-14, 23:27   

Cytat:
gdy koncza sie racjonalne uzasadnienia to zaczyna sie krecenie i proba obrazania

Może to o mnie :mrgreen: :?:
Laisar prezentuje w tym temacie "wyważony środek". Argumenty kończą się tam, gdzie używa się przymiotnika "głupie" itp. :mrgreen:
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-07-15, 10:40   

Laisar jest za swiatlami, lupo przeciw, to gdzie tu masz srodek ?? Argumentacji "nie widzi", wykres interpretuje blednie..., a "glupie" to czesc argumentacji.
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-07-15, 18:35   

DUCATI napisał/a:
wieza napisał/a:
a moze tak jak w Egipcie [...]

Moze faktycznie lepiej wylaczyc nieuzywane.. ;)

Ducati jak Ty cytujesz? To nie są moje słowa, tylko wieży.

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2009-07-15, 21:11 ]
Wyjątkowo tym razem to nie Ducati (; tylko ja - pomyliłem się, przenosząc posty z innego tematu. Przepraszam, oczywiście poprawiam i bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-07-15, 20:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
zielony 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV oraz MCV II
Silnik: 1,6 MPI oraz TCe 90 E-R
Rocznik: 2009 oraz 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 196
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2009-07-15, 18:51   

Cytat:
A dlaczego? Przecież wszystko wydaje się zmierzać we właściwym kierunku - czyli jazda w dzień na światłach: tak, ale tylko specjalnych, dziennych. I wszyscy będą zadowoleni (:

(Bo przypomnę, że w 99% protesty budzi jedynie fakt zmuszania do używania świateł mijania - zbyt mocnych dla oka, świecących złą wiązką i zbyt energochłonnych. Że jakieś niewielkie, ekonomiczne światełko poprawia widoczność oznaczonego nim samochodu, bez negatywnego wpływu na zmniejszenie widoczności innych uczestników ruchu - zwłaszcza pieszych - to się z grubsza zgadzają chyba prawie wszyscy...).


To jest ten "wyważony środek" laisar'a :->
Dla mnie i zapewne paru innych mogłoby zostać tak jak jest, czyli głupio.
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-15, 20:02   

DUCATI napisał/a:
Z dwojga zlego wolalbym wersje "swiatla poza miastem"....

Też się nad tym zastanawiałem ale jadąc polską szosą gdzie co chwile obszar zabudowany ("trzy domy w odległości 15 m" :lol: ) zapsrtykał byś się na śmierć wyłącznikiem i w końcu jeździłbyś albo stale na światłach lub bez ;-)
_________________
GeRRaD
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-07-15, 20:15   

ILE RAZY MAM POWTARZAC... Przejezdzajac bym swiatel nie wylaczal...
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-07-15, 20:30   

Cytat:
To jest ten "wyważony środek" laisar'a

Slabo wywazony, bo malo aut ma dzienne i nic nie zmienia w przepisach.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-08-13, 23:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2009-07-17, 05:28   

Wracając do świateł mimo że wprowadzono "durny" przepis o światłach dziennych i już widuje na drogach dużą ilość bolidów ze światłami dziennymi diodowymi made in tesco ala look style audi, czy nawet zniesiono by przepis nakazujący używanie jakich kolwiek świateł aby nikt nie był ciemny i ułomny Ja i tak światła będę używał i lata mi to czy auto więcej spali czy mniej, czy żarówka szybciej się przepali bo w dacii i tak po 18k już się spali dawno. Mając włączone światła czuję się bezpieczniej i tyle
I nie chodzi tu o realne zagrożenie, wolę zapobiegać jakiemukolwiek zagrożeniu aby nie wystąpiło zamiast potem pisać jakie to miałem szczęście i że udało mi się cudem ominąć kogoś kto miał wyłączone światła bo go nie widziałem.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-08-13, 23:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
flowerman 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV, Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi 85KM, 1.6 16V 105
Rocznik: 2009, 2010/2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 266
Skąd: Strzelce Opolskie
Wysłany: 2009-07-17, 07:19   

Witam

Gigi - popieram Cie w całej rozciągłości.

Ja sam jeżdżę na światłach odkąd pamiętam (czyli od początku Y92)

Jeździłem tak maluchami, skodami, poldasami, a teraz będę tak śmigał MCV-ką.

To, że ja kogoś nie zobaczę - trudną, zaklnę i pojadę dalej.

Ale mam świadomość że mnie widać - i z tym czuję się dobrze.

Pozdro.

BTW:
Co do świateł. mam tylko jedno marzenie.

Wprowadzenie przez sejm poprawki do kodeksu pozwalającej na lincz na drodze osób

używających przy bezchmurnym niebie tylnych świateł przeciwmgielnych - kij i po plecach takich

DEBILI :evil:
 
loganik 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 583
Skąd: RZ
Wysłany: 2009-07-17, 22:17   

Jeśli się nie mylę w większości krajów Europy w dzień jezdzi się bez świateł, jak oni to robią, że mają dużo mniej wypadków niż my, choć jezdzimy na światłach? Wg mnie, jazda w dzień na światłach to nonsens.Tłumaczenie że: mają lepsze drogi/ale za to "ostrzejsze" słońce które pono tak niektórych oślepia że nie widzą auta bez świateł/ ,lepsze samochody itd. mnie nie przekonuje.

W dzień auto zobaczę i bez świateł, ale po zmierzchu i w nocy nie zobaczę NIEOŚWIETLONEGO rowerzysty, furmanki, pieszego itp. A w tym temacie jakoś dziwnie cicho.Chciałbym widzieć statystykę ile przez w/w osoby było wypadków?
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-08-13, 23:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2009-07-19, 13:45   

loganik napisał/a:
Jeśli się nie mylę w większości krajów Europy w dzień jezdzi się bez świateł, jak oni to robią, że mają dużo mniej wypadków niż my, choć jezdzimy na światłach? Wg mnie, jazda w dzień na światłach to nonsens.Tłumaczenie że: mają lepsze drogi/ale za to "ostrzejsze" słońce które pono tak niektórych oślepia że nie widzą auta bez świateł/ ,lepsze samochody itd. mnie nie przekonuje.


wytłumaczenie jest jedno, przepisy przepisy i jeszcze raz przepisy a potem ich reflektowanie i egzekwowanie. W mieście w większości nikt nie przekracza ustawowej prędkości bo ewentualny mandat puści nas z torbami a na trasach prędkości są dostosowane do ruchu, czyli nie ma durnego ograniczenia jak u nas np: 70km/h na trasie szybkiego ruchu gdzie mamy po dwa pasy w obie strony i wielki pas zieleni i druga sprawa zakamuflowane fotoradary, ciekawe że na zachodzie są w jaskrawych barwach widoczne z daleka, czyżby u nich miały zwalniać ruch i dbać o bezpieczeństwo a u nas tylko zarabiać ???
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-08-07, 20:32   

loganik napisał/a:
Jeśli się nie mylę w większości krajów Europy w dzień jezdzi się bez świateł, jak oni to robią, że mają dużo mniej wypadków niż my, choć jezdzimy na światłach? Wg mnie, jazda w dzień na światłach to nonsens.Tłumaczenie że: mają lepsze drogi/ale za to "ostrzejsze" słońce które pono tak niektórych oślepia że nie widzą auta bez świateł/ ,lepsze samochody itd. mnie nie przekonuje.


Jak dla mnie lepsze drogi w Europie to drogi dwujezdniowe (autostrady, ekspresówki).
Brak włączonych świateł na takich drogach nie stwarza wielkiego zagrożenia.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Beckie 2009-08-07, 20:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne