Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2013-04-12, 17:28
Jazda na światłach dziwny paradoks
Autor Wiadomość
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-25, 10:52   

kojot napisał/a:
Wielu stać i nie włączają, bo stać ich też na ewentualny mandat. Zapytałem kiedyś sąsiada, dlaczego nie włącza, odpowiedział, że obrażałoby to jego inteligencję i urągało elementarnym zasadom logiki, a on z siebie idioty robił nie będzie, a mandat raz na trzy lata może spokojnie zapłacić. Z tego co wiem namówił do tego jeszcze kilka osób i ja to popieram. Gdyby to społeczeństwo miało jaja, to w dzień światła włączałyby tylko zakompleksione dupki, tak jak dawniej, i przepis umarłby śmiercią naturalną.

Walczcie z systemem - nie włączajcie guzika na przejściach dla pieszych - i w ogóle czerwone światła na skrzyżowaniu, gdy widać, że nic nie jedzie też pewnie dla półinteligentów. Inteligentnego człowieka to nie dotyczy :)
 
kojot 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6 MPI
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 66
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2011-01-25, 11:05   

Czerwone światło jeszcze nikogo nie zabiło, światła tak.
 
jacusb 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Rocznik: 2011
Wersja: Duster
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-25, 11:15   

Prezes napisał/a:
Według mnie samochód powinien być zadbany, żebym się go nie bał.

Więc zadbady 15 letni nie budzi Twojego lęku? Ale już zadbana nowa dacia z wyłącznikiem ABS wg Ciebie niesie śmierć (z innego wątku o wyłączniku ABS).

Prezes napisał/a:

I wolę 3-4 letnie auto tańszej marki/modelu niż 15-to letnie lepszej marki/modelu....Od tamtej pory starym samochodom i niezapiętym pasom (tym po raz kolejny) wolę mówić zdecydowane nie!

A kilkuletnie niezadbane auto jest lepsze od starego zadbanego? Gdyby z dróg usunąć wszystkie stare (od ilu lat?) i niezadbane samochody to na drogach były by pustki bo zostałyby same 1-2 letnie samochody.


Prezes napisał/a:
Walczcie z systemem - nie włączajcie guzika na przejściach dla pieszych - i w ogóle czerwone światła na skrzyżowaniu, gdy widać, że nic nie jedzie też pewnie dla półinteligentów. Inteligentnego człowieka to nie dotyczy :)

Ty zato schyl kark przed systemem. System mówi, że od dopuszczania samochodu do ruchu są przeglądy. Policja też może zabrać dowód, jeżeli samochód jest zagrożeniem w ruchu. Więc zgodnie z systemem samochody na drogach to takie, które są sprawne i nie stanowią zagrożenia.
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-25, 11:29   

jacusb napisał/a:
zadbana nowa dacia z wyłącznikiem ABS wg Ciebie niesie śmierć (z innego wątku o wyłączniku ABS).
Tego nie napisałem.
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-01-25, 11:29   

kojot napisał/a:
Nie urodziłem się w Biłgoraju

Ci co tam rodzili,mieszkają i.t.de.... :?:
_________________
48piotr
 
jacusb 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Rocznik: 2011
Wersja: Duster
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-25, 12:06   

Prezes napisał/a:
jacusb napisał/a:
zadbana nowa dacia z wyłącznikiem ABS wg Ciebie niesie śmierć (z innego wątku o wyłączniku ABS).
Tego nie napisałem.

Przyznaję się do błędu. Faktycznie, nie mogę tego odnaleść.
 
Gość

Wysłany: 2011-01-25, 13:07   

Co z odpowiedzią na moje pytanie? Używając czegoś, ba - opierając na tym bezpieczeństwo ruchu drogowego, warto wiedzieć jak dane urządzenie działa i czego możemy się po nim spodziewać. Po to tworzy się skomplikowane regulaminy i wymagania homologacyjne, aby można było sprecyzować jak dane urządzenie, w tym przypadku lampa samochodowa, powinna świecić aby pełnić swoją funkcję.
Mała podpowiedź - dlaczego przednie światła pozycyjne nie gasną po włączeniu świateł mijania? Przecież zazwyczaj i tak ich wtedy nie widać...
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-25, 13:20   

Krzysiek napisał/a:
Mała podpowiedź - dlaczego przednie światła pozycyjne nie gasną po włączeniu świateł mijania? Przecież zazwyczaj i tak ich wtedy nie widać...

Spisek producentów żarówek i masz kompleksy. ;) Idź teraz i udowodnij, ile osób nie zginęło przez niezgaszone światła pozycyjne. :]
 
kojot 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6 MPI
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 66
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2011-01-25, 13:25   

Dla przypomnienia:

W 1997 r. wprowadzono obowiazkowe korzystanie w samochodzie z
zestawów głosnomówiacych importowanych przez posła wnioskodawce Karola
Działoszynskiego, własciciela firmy Inter-Consult. Jeden zestaw wraz z montazem kosztował
do tysiaca złotych, co w tamtych czasach było znaczna suma; przed rzeczona nowelizacja
ustawy Prawo drogowe sprzedawały sie pojedyncze sztuki, po – sprzedaz znacznie wzrosła.
Choc sam poseł wnioskodawca zarzeka sie, ze na nowelizacji nic nie zarobił o tyle koledzy z
branzy juz ze swoimi zyskami sie nie kryja. Nawet jesli wierzyc w to, ze nowelizował ustawe
nie tylko pod swoje przedsiebiorstwo, to branza wynagrodziła mu jego inicjatywe nagradzajac
go tytułem Człowieka Roku Branzy Teleinformatycznej za „wkład w rozwój sektora”."


http://dadrl.pl/winni
 
Gość

Wysłany: 2011-01-25, 13:30   

bebe napisał/a:
Krzysiek napisał/a:
Mała podpowiedź - dlaczego przednie światła pozycyjne nie gasną po włączeniu świateł mijania? Przecież zazwyczaj i tak ich wtedy nie widać...

Spisek producentów żarówek i masz kompleksy. ;) Idź teraz i udowodnij, ile osób nie zginęło przez niezgaszone światła pozycyjne. :]

Wyobraź sobie, że w przeciwieństwie do Ciebie nie mam kompleksów. Ja nie muszę dowartościowywać się w dzień zestawem mijania + przeciwmgielne. Jeżeli nie rozumiesz o czym mówię, to racz chociaż nie obrażać rozmówcy.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-25, 13:39   

Krzysiek napisał/a:
bebe napisał/a:
Krzysiek napisał/a:
Mała podpowiedź - dlaczego przednie światła pozycyjne nie gasną po włączeniu świateł mijania? Przecież zazwyczaj i tak ich wtedy nie widać...

Spisek producentów żarówek i masz kompleksy. ;) Idź teraz i udowodnij, ile osób nie zginęło przez niezgaszone światła pozycyjne. :]

Wyobraź sobie, że w przeciwieństwie do Ciebie nie mam kompleksów. Ja nie muszę dowartościowywać się w dzień zestawem mijania + przeciwmgielne. Jeżeli nie rozumiesz o czym mówię, to racz chociaż nie obrażać rozmówcy.

Pozwolisz, że powtórzę:
;)
 
kojot 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6 MPI
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 66
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2011-01-25, 14:24   

A ja się pytam, dlaczego nikt za to jeszcze nie siedzi?

"Na używanie świateł w dzień wydaliśmy kilka miliardów zł. Liczba wypadków nie spadła, przez rok do atmosfery trafiło niepotrzebnie pół miliona ton dwutlenku węgla
Od 1 stycznia tego roku w Austrii zlikwidowano obowiązek jazdy z włączonymi światłami mijania w dzień. W Europie więcej już jest państw, które nie żądają włączania świateł. Tymczasem od kwietnia zeszłego roku przepis ten wprowadzono w Polsce. Po roku wiadomo już, że na nowym przepisie zarobili głównie dostawcy żarówek, których sprzedaż wzrosła o ponad 60 proc., i budżet państwa, bo o 0,5 procent wzrosło zużycie paliwa przez 15 mln krajowych i 72 mln jadących tranzytem aut. Dodatkowe paliwo kosztowało kierowców 2,1 mld złotych. Nowy przepis nie dał efektów, bo wzrosła liczba wypadków. Organizatorzy koalicji na rzecz jazdy z włączonymi światłami twierdzą, że nie mają jeszcze danych potwierdzających słuszność tego rozwiązania."


"Ze statystyk wypadków drogowych, które wydarzyły się w ciągu dnia w miesiącach maj – sierpień 2007 i 2006 r., wynika, że nie ma zmian na lepsze. Wypadków i ich ofiar było w 2007 roku więcej niż rok wcześniej, a przecież miało ich być aż o 20 proc. mniej! Wniosek jest prosty: jazda ze światłami mijania nie przyniosła oczekiwanego zmniejszenia liczby wypadków. Trzeba natomiast się zastanowić nad kosztami tego rozwiązania – twierdzi Sławomir Gołębiowski, ekspert Stowarzyszenia Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego. Podkreśla, że z nietrafionego rozwiązania wycofuje się powoli Komisja Europejska, która pod koniec 2007 r. uznała, że nie będzie zachęcać do wprowadzania tego obowiązku. Koszty paliwa, zużytego w ciągu roku przez pojazdy poruszające się z włączonymi światłami mijania w ciągu dnia, to 650 milionów złotych wyrzuconych w powietrze z kieszeni właścicieli tych samochodów bez żadnego dodatniego efektu. Uwzględniając do tego, że 70 milionów samochodów jadących tranzytem tysiąc kilometrów dodatkowo na paliwo wydaje ok. 20 złotych, uzyska się razem 1,44 miliarda. Razem jest to więc rocznie ponad 2,1 miliarda złotych z kieszeni właścicieli samochodów. Około 60 proc. trafia do budżetu jako podatek."
Ostatnio zmieniony przez kojot 2011-01-25, 14:27, w całości zmieniany 3 razy  
 
jacusb 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Rocznik: 2011
Wersja: Duster
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-25, 14:31   

żródło proszę
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2011-01-25, 14:40   

Cytat:
Warto troche sie zastanowic zawsze co sie pisze i co sie czyta - skoro w okresie "bez zmian" wzrost byl znaczny a w okresie ze zmiana - znikomy - to znaczy, ze raczej zmiana byla in plus... a przyczyn wzrostu ilosci ogolnie moglo byc miliony...


Tylko jakos nie moge sie doprosic by ktos podal choc jedna... Poza tym LAisar mowil, ze tamtego okresu mamy nie brac pod uwage. Ale hipoteze moge zapodac: moze byla bardziej sroga zima i bardziej slisko...

Cytat:
zastanówcie się jak wyglądałyby statystyki, gdyby wprowadzono u nas nich ruch lewostronny, ale część kierowców zwalczałaby nowe przepisy jeżdżąc po staremu... <:


Pewnie podobnie do tych swietlnych... Dlatego pewnie przepis taki uznal bym za idiotyczny, rowniez dlatego, ze w wiekszosci krajow Europy jezdzi sie "po staremu"...

Cytat:
2. wzorst wypadków po wprowadzeniu nakazu był, ale bez nakazu świecenia byłby większy


Kolejna ciekawostka zwazywszy, ze w poprzednich latach byl spadek...

Cytat:
Walczcie z systemem - nie włączajcie guzika na przejściach dla pieszych


Gdy nic nie jedzie - nie wlaczam, ide na czerwonym. Gdy jedzie, ale zaraz przejdzie - nie wlaczam, czekam az przejedzie, ide na czerwonym. Rowerem tymbardziej...

Cytat:
czerwone światła na skrzyżowaniu, gdy widać, że nic nie jedzie też pewnie dla półinteligentów


Niewatpliwie.
 
kojot 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6 MPI
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 66
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2011-01-25, 14:48   

http://www.rp.pl/artykul/123668.html
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-01-25, 19:14   

O lobbingu>
http://www.odyssei.com/fo...79&#entry962679
 
RnR 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 667
Skąd: POL/ŚL
Wysłany: 2011-01-25, 19:59   

Kolego, koledzy - po co tak naprawde nam tutaj to wszystko piszecie i udowadniacie - nawet gdybysmy przyznali Wam racje (czego ja nie zrobie bo jezdzilem na swiatlach nawet przed nakazem, do tego NIC co tutaj napisano nie jest zadnym dowodem na nic w zadna ze stron a statystyki pokazuja to co sie chce zeby pokazaly - do tego MOIM zdaniem lepiej widac auto na swiatlach niz bez nich (szczegolnie w lecie przy duzym sloncu gdy jedzie w cieniu drzew) i wole, zeby gosc ktory wlacza sie do ruchu mnie zobaczyl) to NICZEGO to nie zmieni.

Moze zacznijcie pisac do swojego senatora/posla/prezydenta a tutaj juz wystarczy? - podobnie jak ten o ABS jedyne co ten watek robi to pokazuje, ze roznimy sie w tej i pewnie wielu innych kwestiach - moze roznijmy sie pieknie i zaakceptujmy, ze mozna miec inne zdanie - przepisy sa jakie sa - zdanie mamy jakie mamy - moze warto napisac EOT i tyle? 28 stron mysle, wystarczy :)
_________________
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-01-25, 20:10   

Co prawda to fakt-będą wybory,kampania-posłowie.
Słuchać lubią postulatów!!!
Co do świateł-pisałem "jak nie świeci nie jedzie"
Jak jedzie-"nielegalnie"!!
Szerokiej widoczności!
Pozdrawiam :-D
_________________
48piotr
 
jacusb 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Rocznik: 2011
Wersja: Duster
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-25, 20:27   

Piszemy tutaj, żeby uświadomić głupotę obowiązku jazdy na światłach. Może ktoś, kto bezmyślnie idzie za przepisami "bo jak ktoś uchwalił prawo to bezkrytycznie trzeba je akceptować" zastanowi się chwilę.

RnR napisał/a:
NIC co tutaj napisano nie jest zadnym dowodem na nic w zadna ze stron a statystyki pokazuja to co sie chce zeby pokazaly

I właśnie dlatego powinieneś być przeciw obowiązekowi jazdy na światłach. Skoro nie ma merytorycznych argumentów za takim obowiązkiem to o co chodzi? A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze ...

Jeżeli masz jakieś cudowne argumenty, za obowiązkiem jazdy na światłach to je podaj. Jak chcesz to włączaj światła, ale nie każ nami.

RnR napisał/a:
moze warto napisac EOT i tyle? 28 stron mysle, wystarczy

Jak za dużo, to nie czytaj. Ja chciałbym, żeby moje argumenty zostały zbite albo, żeby kontrargumenty zostały odpowiednio przedstawione.

RnR napisał/a:
do tego MOIM zdaniem lepiej widac auto na swiatlach niz bez nich (szczegolnie w lecie przy duzym sloncu gdy jedzie w cieniu drzew)

A MOIM zdaniem są sytuacje, gdzie włączone światła powodują zagrożenie, dodatkowo przepis został MOIM zdaniem wprowadzony pod wpływem różnych lobby. Dlatego Ty powinieneś świecić a ja nie chcę, jednak muszę.
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-01-25, 20:35   

jacusb napisał/a:
Dlatego Ty powinieneś świecić a ja nie chcę, jednak muszę.

A urodzić chciałeś się ,czy musiałeś? Do szkoły,wojska,pracy,zestarzeć się też chcesz czy musisz??
Adam robił co chciał ,ale do czasu...i tak zostało......
Miło pozdrawiam bo chcę ;-)
_________________
48piotr
 
jacusb 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Rocznik: 2011
Wersja: Duster
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-25, 21:18   

48piotr napisał/a:
A urodzić chciałeś się ,czy musiałeś? Do szkoły,wojska,pracy,zestarzeć się też chcesz czy musisz??

No niestety muszę świecić to świecę, na szczęście stać mnie na dodatkowe żarówki ;-) . I niestety robię to w obawie przed mandatem mimo, że to głupie.

A na zimówkach jeździsz, zęby myjesz? a nakazu nie ma.
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-01-25, 21:24   

[quote]A na zimówkach jeździsz, zęby myjesz? a nakazu nie ma.

Na M+S, zęby myję bo pastę lubię , świateł używałem gdy nie musiałem bo chciałem być WIDOCZNY
Lubię gdy mnie widzą w "samochodzie"
Mam parcie na" widoczność"
Mile pozdrawiam ;-)
_________________
48piotr
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2011-01-25, 21:27   

48piotr napisał/a:
Lubię gdy mnie widzą w "samochodzie"
Też lubię jak mnie widzą ... szczególnie Ci, którzy jeszcze nie dorobili się samochodu. :-P
 
RnR 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 667
Skąd: POL/ŚL
Wysłany: 2011-01-25, 21:30   

Dokladnie - a jak piesi/rowerzysci chca byc widoczni to moga nosic odblaski, kamizelki itp - gdy biegam lub smigam na rowerze zawsze mam taka oczoje... na kostce - bo chce zeby mnie widzieli - tak samo jak wtedy gdy lece zacieniona droga w sloneczny dzien albo kiedokolwiek indziej - Ty jak chcesz to sobie wylacz - co to jeden mandat na pare lat - ale jak ktos Ci "wymusi" bo Cie nie zobaczy jak przemykasz w cieniu to miej jaja i zrob to sobie z AC ok?
_________________
 
kojot 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6 MPI
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 66
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2011-01-26, 08:24   

Czy ty się zastanawiasz co piszesz? 55 watowe żarówki porównujesz do odblasków, które w dzień i tak gówno dają?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne