Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2022-02-09, 18:53
Bezprzewodowe AppleCar/AndroidAuto - adapter MN/MediaDisplay
Autor Wiadomość
topdrive 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Lodgy Outdoor, 500
Silnik: 1.5dCi, 1.2
Rocznik: 2017, 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 124
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 2023-05-08, 13:11   

Bateria leci dość szybko jak na ekranie MNE jest wyświetlona mapa. Telefon wtedy cały czas rysuje, może używać GPSu, do tego leci wszystko po WiFi co Carlinkit'a.

Jak na ekranie CarPlay jest coś bardziej statycznego zjawisko nie występuje (przynajmniej z moim starym iPhone 8).

Dlatego polecam, do całości komfortu użytkowania dołożyć gdzieś ładowarkę indukcyjną. Ja to zrobiłem i jak jadę dalej albo mam mało baterii, to na wrzucam telefon na ładowarkę i jadę.
 
Batatek 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: Eco-G 100
Rocznik: 2023
Wersja: Essential
Dołączył: 06 Sty 2023
Posty: 16
Skąd: Krk
Wysłany: 2023-05-08, 18:36   

Dymek napisał/a:
To nie jest tak, że po ingerencji tracisz z automatu gwarancję na cokolwiek. Tylko jeżeli coś się zepsuje i pojedziesz na naprawę gwarancyjną, to mogą odmówić naprawy gwarancyjnej tego elementu, w którym znajdą ingerencję- w tym wypadku na wiązkę gniazda USB i panel multimedialny. W takim wypadku swoją ingerencję należy po prostu wcześniej usunąć.

Nie mam Carlinkit i nie wiem o co chodzi z tą baterią... Używam aaWireless i nie zauważyłem jakiegoś szczególnego zużycia baterii po połączeniu z AA a jeśli żadna aplikacja AA nie jest w ogóle używana pomimo połączenia, to w ogóle nie widzę wpływu. Przykładowo spokojnie przejeżdżam z Wawy do Terespola (to 200km i co najmniej 2,5h jazdy) na mapach AA bez ładowania telefonu i zostaje mi jeszcze z 1/4 energii (realme 9).



Jak już wszystko ogarnę z autem to może komuś zlecę taką robotę.Bo nie ukrywam że zależy mi na tym schowanym USB.


topdrive napisał/a:
Bateria leci dość szybko jak na ekranie MNE jest wyświetlona mapa. Telefon wtedy cały czas rysuje, może używać GPSu, do tego leci wszystko po WiFi co Carlinkit'a.

Jak na ekranie CarPlay jest coś bardziej statycznego zjawisko nie występuje (przynajmniej z moim starym iPhone 8).

Dlatego polecam, do całości komfortu użytkowania dołożyć gdzieś ładowarkę indukcyjną. Ja to zrobiłem i jak jadę dalej albo mam mało baterii, to na wrzucam telefon na ładowarkę i jadę.


Przetestowałem na trasie 20 km słuchając tylko radia. nie korzystając z Carplay. I uciekło 5 % (jazda około 15-20 minut) zaskoczyło mnie . Gdy popatrzyłem na baterie jak zaparkowałem to iphone pokazywał że używa GPS w mapach google mimo ze z nich fizycznie nie korzystałem podczas jazdy.


Mam jeszcze inne pytanie jest opcja jakaś używania nawigacji od google maps i informacji o zagrożeniach z yanosika jednocześnie ? Czy to kwestia iOS ? i tego przeskoczyć nie można ?
 
topdrive 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Lodgy Outdoor, 500
Silnik: 1.5dCi, 1.2
Rocznik: 2017, 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 124
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 2023-05-09, 08:21   

Batatek, ogólnie da się dwie nawigacje jednocześnie ustawić i powiadomienia są z obu. Ja u siebie przypadkowo kilka razy miałem na raz ustawione Waze i Google Maps. Jednak nie wiem jak Yanosik się zachowa, bo przestałem go używać i przesiadłem się na Waze.
 
Czajo 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: Tce 1.0 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 302
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2023-05-09, 08:26   

topdrive, na androidzie może i da się ustawić (w janosiku chyba trzeba zmienić kanał audio na inny niz domyslny), ale na iOS to nie mam pojęcia czy to zadziała, nie używam japka :mrgreen:
_________________
 
topdrive 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Lodgy Outdoor, 500
Silnik: 1.5dCi, 1.2
Rocznik: 2017, 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 124
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 2023-05-09, 09:37   

Ja u siebie na iPhone 8 przez zupełny przypadek ustawiałem w taki sposób, ale navi musi móc działać w tle. Obie nawigacje gadały przez "kanał domyślny", czyli głośniki auta w trakcie połączania CarPlay.

Androida nie używam, nie znam, nie wypowiem się o jego siłach i słabościach.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-05-09, 10:04   

topdrive napisał/a:
...nie wiem jak Yanosik się zachowa, bo przestałem go używać i przesiadłem się na Waze.
Otóż to! Po ostatniej aktualizacji androidowe Waze dostało nową grafikę i jest jeszcze fajniejsze. Działa też wreszcie "coolwalk". Ja Yanosika zainstalowałem kiedyś, próbowałem używać, ale zupełnie mi to nie podeszło- ani grafika ani funkcje. Nie wiem skąd popularność tego kombajnu. Wywaliłem...
A co do jednoczesnej pracy dwóch nawigacji, to ja chciałbym mieć jednocześnie aktywne np. Waze i ekran z fabryczną nawigacją z MediaNav żeby to szybko zamiennie przełączać, ale... tak to się niestety nie da :lol:
 
miet55 



Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1,5DCI
Dołączył: 27 Maj 2022
Posty: 120
Skąd: Szubin
Wysłany: 2023-05-11, 09:03   

Szkoda, że Waze nie pokazuje numerów ulicznych.
 
Batatek 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: Eco-G 100
Rocznik: 2023
Wersja: Essential
Dołączył: 06 Sty 2023
Posty: 16
Skąd: Krk
Wysłany: 2023-05-12, 18:18   

Wracam z kolejnym pytanie :) Odnośnie carlinkit 4.0.

Pod dłuższym używaniu ( 15-20 minut ) o ile to długim można nazwać. Jadąc na nawigacji google maps,yanosik,waze. Łapie takie przymulenie ze na nawigacji auto jest o km w tyle co do realnej jazdy. Jak coś chce na ekranie kliknąć to po 10 sekundach wskakuje.

Przegrzanie ? mimo ze nie jest wystawiony na słońce.

Po odłączeniu i ponownym podłączeniu kabla znowu działa normalnie do czasu .

Zwrócić czy wymienić model ?

Sklep odpisał aby zaktualizować tylko czy to coś realnie da.
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2023-05-13, 10:06   

Jeśli jeździsz na 3 navi jednocześnie to raczej nie wina adaptera, a telefonu. Podczas dużego obciążenia procesora, co związane jest z obsługą GPS. Blurtooth i włączonych aplikacji procek się nagrzewa i aby nie doszło do jego uszkodzenia system zmniejsza taktowanie, a co za tym idzie wydajność telefonu spada i nie ogarnia wszystkich aplikacji. Jeśli korzystasz z tylko jednej aplikacji sprawdź czy nie ma ona żadnych ograniczeń w ustawieniach i spróbuj podłączyć telefon do ładowania. Ja używałem Carlinkita max z 2 aplikacjami (navi i odtwarzacz audio) nawet na odcinkach 800 km i żadnej zawieszki nawet przy wykonywaniu połączeń czy odbieraniu powiadomień - fakt, telefon był cały czas ładowany.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
topdrive 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Lodgy Outdoor, 500
Silnik: 1.5dCi, 1.2
Rocznik: 2017, 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 124
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 2023-05-13, 11:31   

Batatek, a robiłeś update carlinkit? Nowsze oprogramowanie w nim potrafi poprawić wydajność.
 
Batatek 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: Eco-G 100
Rocznik: 2023
Wersja: Essential
Dołączył: 06 Sty 2023
Posty: 16
Skąd: Krk
Wysłany: 2023-05-13, 19:10   

BLACHA_997 napisał/a:
Jeśli jeździsz na 3 navi jednocześnie to raczej nie wina adaptera, a telefonu. Podczas dużego obciążenia procesora, co związane jest z obsługą GPS. Blurtooth i włączonych aplikacji procek się nagrzewa i aby nie doszło do jego uszkodzenia system zmniejsza taktowanie, a co za tym idzie wydajność telefonu spada i nie ogarnia wszystkich aplikacji. Jeśli korzystasz z tylko jednej aplikacji sprawdź czy nie ma ona żadnych ograniczeń w ustawieniach i spróbuj podłączyć telefon do ładowania. Ja używałem Carlinkita max z 2 aplikacjami (navi i odtwarzacz audio) nawet na odcinkach 800 km i żadnej zawieszki nawet przy wykonywaniu połączeń czy odbieraniu powiadomień - fakt, telefon był cały czas ładowany.


Bardziej przełączałem się na starcie którą wybrać i używałem tylko waze.

topdrive napisał/a:
Batatek, a robiłeś update carlinkit? Nowsze oprogramowanie w nim potrafi poprawić wydajność.

I dochodzimy do finału rozmowy . Padł pomysł aktualizacji.

zassałem z tego linku https://drive.google.com/file/d/1O9B8WHwjPdCulZFBQnsL3qOEHoK53Llg/view

I za każdym razem gdy chce odpalić aktualizacje wywala mnie do menu radia i sprawdza USB w celu wyszukania plików multimedialnych. Czy to grzebie w Carplay w menu czy jeszcze nie połączyłem się z Carlinkit 4.0.

Szukałem w opcjach radia i nic nie znalazłem .



Odłączę pendrive z carlinkit i ponownie widzę połączenie CarPlay.

Co ja robię żle :lol:


p.s.Cała instrukcja
1、Przygotuj pamięć flash USB, która ma mniej niż 32 GB i sformatuj ją do FAT32.
2、Umieść oprogramowanie sprzętowe, które ci wysłałem, do katalogu głównego dysku USB
3, podłącz produkt do samochodowego portu USB, produkt nie łączy się z telefonem, po prostu pozostań przy interfejsie użytkownika.
4、Podłącz pamięć flash USB do portu USB produktu, wyświetli się aktualizacja i proszę nie wyłączaj zasilania podczas aktualizacji, wtedy pojawi się informacja, że aktualizacja została zakończona.
5、Wyjmij pamięć flash USB, odłącz i ponownie podłącz produkt do samochodu.
Ostatnio zmieniony przez Batatek 2023-05-13, 19:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
topdrive 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Lodgy Outdoor, 500
Silnik: 1.5dCi, 1.2
Rocznik: 2017, 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 124
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 2023-05-13, 21:48   

Batatek, wszystko robisz źle :D

A tak serio, to najprostszy update:
1. odpal auto
2. niech się telefon sparuje z Carlinkit
3. na telefonie sparowanym wejdź na stronę: 192.168.50.2
4. tam znajdź w menu update i klikaj
5. czekasz aż update się skończy
6. jak wszystko od nowa się sparuje i będzie sprawnie działało, to warto odczekać jeszcze ze 2 minutki
7. zgaś auto :)

Auto odpalone, zeby radio nie poszło spać i nie wyłączyło carlinkit albo cplay2air (mają taki sam mechanizm update'u).
 
Batatek 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: Eco-G 100
Rocznik: 2023
Wersja: Essential
Dołączył: 06 Sty 2023
Posty: 16
Skąd: Krk
Wysłany: 2023-05-14, 18:01   

topdrive napisał/a:
Batatek, wszystko robisz źle :D

A tak serio, to najprostszy update:
1. odpal auto
2. niech się telefon sparuje z Carlinkit
3. na telefonie sparowanym wejdź na stronę: 192.168.50.2
4. tam znajdź w menu update i klikaj
5. czekasz aż update się skończy
6. jak wszystko od nowa się sparuje i będzie sprawnie działało, to warto odczekać jeszcze ze 2 minutki
7. zgaś auto :)

Auto odpalone, zeby radio nie poszło spać i nie wyłączyło carlinkit albo cplay2air (mają taki sam mechanizm update'u).


Rany boskie jakie to banalne :roll: (ten opis co wstawiałem wcześniej podał mi sprzedawca)

Ogromnie ci dziekuje za pomoc no ,ale są kolejne ciężary.

Odpaliłem z w/w adresu widziałem wszystko.
Okazało się ze wersja jest najnowsza no wiec zacząłem sprawdzać wszystko a jak nie pomagało przywróciłem poprzednią wersję softu i od tego czasu nic nie widzę na stronie



Rozłączałem urządzenie ,parowałem jeszcze raz i za każdym razem taki widok na stronie. Co można teraz zrobić ?
Ostatnio zmieniony przez Batatek 2023-05-14, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
miet55 



Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1,5DCI
Dołączył: 27 Maj 2022
Posty: 120
Skąd: Szubin
Wysłany: 2023-05-15, 09:52   

Kupiłem CPC200-A2A, cena fajna na Ali bo wyszlo z wysyłką 200pln. Zobaczymy jak będzie się spisywał.
Ostatnio zmieniony przez miet55 2023-05-15, 09:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
miet55 



Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1,5DCI
Dołączył: 27 Maj 2022
Posty: 120
Skąd: Szubin
Wysłany: 2023-05-31, 16:59   

Dziś przyszed do mnie Carlinkit CPC200-A2A i niestety nie mogę sobie z nim poradzić. Parowanie Bluetooth wykonałem, widzę urządzenie w telefonie AutoKit-5E7C (taką ma nazwę) i komunikat " Aby kontynuować, wybierz Android Auto na ekranie w samochodzie" Niestety na ekranie nie pojawia się ikona AA. Kiedy wszedłem w ustawienia Wi-Fi nie mogę włączyć AutokitE9. Sieć zamknięta, czasem udaje się włączyć opcje do podania hasła. Hasło 8 literowe (chyba). Proszę o pomoc!!!
Ostatnio zmieniony przez miet55 2023-05-31, 16:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 280
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2023-05-31, 18:43   

Spróbuj magicznego hasła
12345678.
 
miet55 



Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1,5DCI
Dołączył: 27 Maj 2022
Posty: 120
Skąd: Szubin
Wysłany: 2023-05-31, 18:50   

Próbowałem i lipa. Bluetooth też się włącza i wyłącza, tak na przemian. Wi-Fi podobnie, cały czas próbuje nawiązać połączenie.
 
miet55 



Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1,5DCI
Dołączył: 27 Maj 2022
Posty: 120
Skąd: Szubin
Wysłany: 2023-05-31, 21:29   

Niestety, wielkie G. Podłączylem do Forda Kuga, kilka kliknięć w ekran i zadziałał. Nie bylo okazji dłużej potestować. Nie wiem jakim cudem zadziałal u mnie na MNE3
Jednak po wyłączeniu i ponownym włączeniu już nie działał. Spędziłem pół dnia w aucie, mam już dosyć tego G. Pójdzie na OLX
 
topdrive 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Lodgy Outdoor, 500
Silnik: 1.5dCi, 1.2
Rocznik: 2017, 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 124
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 2023-05-31, 21:39   

A w MNE i telefonie usunąłeś sparowanie? Bo takie dziwne rzeczy dzieją się, jak telefon próbuje łączyć się z radiem bezpośrednio po BT, ale łapie też carlinkit'a (przynajmniej dawno temu ja miałem przez moment takie cuda, dopóki nie usunąłem sparowania między urządzeniami).
 
miet55 



Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1,5DCI
Dołączył: 27 Maj 2022
Posty: 120
Skąd: Szubin
Wysłany: 2023-05-31, 22:08   

topdrive napisał/a:
A w MNE i telefonie usunąłeś sparowanie?


No to się przeszedłem
Usunąłem i w telefonie i w MNE w sekcji połączenia.
Dalej to samo.
Ostatnio zmieniony przez miet55 2023-05-31, 22:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
miet55 



Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1,5DCI
Dołączył: 27 Maj 2022
Posty: 120
Skąd: Szubin
Wysłany: 2023-06-01, 07:59   

Ktoś napisał "Trzeba pamiętać żeby w telefonie wejść w tryb programisty w android auto i uruchomić łączność bezprzewodową" Mogę prosić o dokładniejszy opis jak to zrobić.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-06-01, 11:17   

miet55 napisał/a:
Ktoś napisał "Trzeba pamiętać żeby w telefonie wejść w tryb programisty w android auto i uruchomić łączność bezprzewodową" Mogę prosić o dokładniejszy opis jak to zrobić.
Ale to tylko dla starszych AA, które nie miały tej opcji (wireless) włączonej domyślnie i jej nie widać w głównym menu- np. w telefonach z Android 9...
Uruchomić AA, na dole ekranu mamy wersję AA z jej numerkiem- kliknąć 10x w tym miejscu i zatwierdzić ustawienia programistyczne.
Teraz z opcji na górnym pasku (kropki) wybrać Ustawienia programisty i zaznaczyć Android Auto bezprzewodowo- opcja pojawi się w głównym menu AA. Tyle w temacie.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2023-06-01, 11:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
miet55 



Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1,5DCI
Dołączył: 27 Maj 2022
Posty: 120
Skąd: Szubin
Wysłany: 2023-06-01, 15:21   

Czyli wszystko jasne, ja mam andka 12 i dlatego mnie nie dotyczy.
 
miet55 



Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1,5DCI
Dołączył: 27 Maj 2022
Posty: 120
Skąd: Szubin
Wysłany: 2023-06-02, 15:17   

Nie ma się co łudzić!!! Carlinkit CPC200-A2A, nie będzie działał z MediaNav Evolution3. Podekscytowany testami na YT, że właśnie ten model jest najszybszy, dokonałem zakupu. Nie zależało mi na komunikacji z iPhone więc wybrałem A2A. Być może model CPC200-CP2A by działał. Nie będę jednak ryzykować z kolejnym zakupem. Możliwe, że inne "pudełka" współdziałają z MNE3. @Dymek ma AAWireless i podobno działa z MNE3.
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2023-06-02, 17:24   

Ja mam model CPC200-CP2A i działa z MNE bezproblemowo.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne