Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
MN3 nie podrzymuje fal radiowych (nie szuka mocniejszych)
Autor Wiadomość
labondz 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 sce
Dołączył: 04 Paź 2023
Posty: 48
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2024-06-24, 10:39   MN3 nie podrzymuje fal radiowych (nie szuka mocniejszych)

Szukałem trochę...i temat chyba jest mocno rozproszony na forum.
Chciałem się Was zapytać czy mam uwalone radio w tym kontekście czy tak ma być.
MN3 z najnowszym softem w trakcie przemieszczania się po RP nie szuka najmocniejszej fali i aby słuchać nadal ulubionej stacji muszę włączyć szukanie.
W ustawieniach:
włączony RDS i Region.

Czy jest coś w micom co za to odpowiada?
Czy uwalone radio, a może tak niestety jest?

Pozdrawiam
Jacek
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 109 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3699
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-06-24, 13:11   

Pisałem Ci na PW, że chyba u mnie jest tak samo, ale tak na 100% nie wiem, bo rzadko się poruszam pomiędzy miastami. Dlatego na wszelki wypadek zajrzyj u siebie do MICOM TEST i sprawdź ustawienie kafelka RDS_AF - powinien być na "On". Zakładam że masz najnowszą wersję softu, bo nie w każdej wersji ten kafelek w ogóle jest dostępny. Sprawdzałem teraz u siebie i przestawianie opcji RDS w menu radia nie wpływa na ustawienie tego kafelka w MICOM TEST i odwrotnie- przełączenie kafelka nie rzutuje na widoczne opcje w menu radia. Także warto to sprawdzić...

MICOM_TEST_10_15_3_RDS_AF.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 129,5 KB

 
labondz 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 sce
Dołączył: 04 Paź 2023
Posty: 48
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2024-06-24, 13:29   

Dymek: dzięki, sprawdzę, dam znać.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 109 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3699
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-06-24, 13:41   

Pokombinuj jeszcze z wyłączeniem opcji REGION- funkcja ta jest dość pokrętnie opisana w różnych wersjach instrukcji obsługi MN a najbardziej chyba pokrętny opis jest na e-instrukcjach Renault dla R-Linka - cytat:
Cecha szczególna:
- Czasem stacje radiowe operujące w tym samym regionie nadają różne programy lub używają różnych nazw programów.
- Niektóre stacje radiowe nadają sygnał na częstotliwościach regionalnych. W obu przypadkach:
- Przy włączonej funkcji „Region”: system nie przełączy się na nadajnik dla nowego regionu, ale system przełączy się normalnie między nadajnikami regionu początkowego;
- przy wyłączonej funkcji „Region”: system przełączy się na nadajnik dla nowego regionu, nawet jeśli nadawany program jest inny.
[/b]
Ja to rozumiem tak, że aby system działał tak jak chcesz, to REGION powinien być wyłączony...
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2024-06-24, 13:47, w całości zmieniany 3 razy  
 
labondz 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 sce
Dołączył: 04 Paź 2023
Posty: 48
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2024-06-24, 13:56   

Też tak rozumiem. Trochę czytałem w sieci i to jest właśnie tak pokrętnie opisane. Niestety nie wiem jakie miałem wstępne ustawienia, przed zmianami, które robiłem w trakcie prowadzenia auta. Mogłem mieć włączone od początku. 😂 Następny wyjazd gdzie będę mógł testować dopiero za dwa tygodnie 😭
 
Cistu 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster, Sandero Stepway
Silnik: Blue dCi 1.5 4WD, TCe 90 CVT
Rocznik: 2021, 2023
Dołączył: 24 Mar 2023
Posty: 7
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2024-07-08, 07:24   

U mnie w MN3 miałem podobnie. Przypominam sobie taką sytuację, że podczas przeprowadzania aktualizacji systemu w czasie jazdy nastąpiło jego zawieszenie. Po jego wymuszonym restarcie brak wyszukiwania najmocniejszej słuchanej stacji podczas przemieszczania się. Okazało się, że w Micom Test funkcja RDS_AF była w pozycji OFF, tak jak przedstawił to Kolega Dymek.
Ostatnio zmieniony przez Cistu 2024-07-08, 07:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
labondz 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 sce
Dołączył: 04 Paź 2023
Posty: 48
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2024-07-21, 09:09   

No i sprawdziłem w micom a tam RDS OFF. Czy aktualizacja softu mogła mieć wpływ na restart ustawień w micom? Bo nie ruszałem wcześniej kafelka z RDS. Trochę zmieniałem w micom i nie chcę wracać do tego ponownie:)
Pozdrawiam i dzięki za pomoc
 
labondz 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 sce
Dołączył: 04 Paź 2023
Posty: 48
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2024-07-30, 08:58   

W weekend miałem możliwość przetestowania ustawień na trasie i działa.
Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne