Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2011-02-22, 13:53
Wyższość opon zimowych nad letnimi.
Autor Wiadomość
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-11-13, 23:26   

Cytrynola napisał/a:
Black Dusty napisał/a:
Już to kiedyś pisałem ale powtórzę - opony są jedynym elementem który trzyma samochód na drodze i nie należy na nich oszczędzać czy to kupując najtańszy badziew czy wybierając wielosezonowe z lenistwa bo nigdy nie wiesz na jakie warunki trafisz, najlepszy przykład tej zimy jakiej niby nie powinno już być. Sam bardzo polecam UG od 7 do 9+, lata temu zmieniłem je z najlepszych Conti na UG7 i do dziś tylko je kupuję na zimę no poza Dusterem bo w nim dałem szansę Nokianom WR D4 i też jest dobrze.


Z tymi Nokianami jest jakaś schizofrenia. Wysokie oceny, wysokie rankingi, a z drugiej strony opinie, że po 3 latach pękają na bokach, jak stare szmaty. Sam też myślałem o tych oponach, ale planując je używać przez minimum 5 lat (ze względu na przebiegi roczne) to pękanie mnie mocno odrzuca od tych opon. Rozmiary do Dusterów to produkcja w Rosji i tu jest podobno pies pogrzebany. W testach są fińskie, w sprzedaży rosyjskie. I jak zwykle prawda leży po środku i mało kto ją zna.
A Ty ile już używasz te opony?


Ojciec w swoim Dusterze ma opony wielosezonowe firmy Nokian. Data produkcji 2018 rok czyli kończą trzy lata, maja może z 30tyś km przejechane, a są już tak spękane że szkoda gadać i to od kilku jak nie kilkunastu miesięcy. Nie patrzyłem gdzie były wyprodukowane ale ojciec mówił, że jego są made in Finlandia. Jeżeli faktycznie tak jest to pękanie opon nie jest uzależnione od kraju produkcji.
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-14, 20:36   

Ja i mój tata jesteśmy w klubie antyNokianowców.. jedne letnie miałem w Alfie i biły.. drugie zimówki przez jakiś czas na Peugeocie, zmieniłem na tanie Barumy, które były o niebo lepsze (zachowanie na mokrym, Nokieny sie bardzo ślicgały, szybko ESP reagowało, tego samego dnia, na tej samej ulicy).. tata miał Nokiany i też bardzo je beształ
 
Cytrynola 


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: TCe 1,3
Rocznik: 2021
Dołączył: 30 Kwi 2021
Posty: 18
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-11-19, 18:29   

Dziś na Dustera żony trafiły Klebery SUW, co ciekawe aktualne modele SUW nie różnią się głośnością od modelu "zwykłego" i też mają 69dB. Z ciekawostek - opony te wyprodukowane są w Rumunii, więc może Daćce będą służyć nowe buty z rodzinnych stron.

Zobaczymy, jakie będzie zachowanie samochodu w trudnych warunkach, ja już kiedyś na Kleberach jeździłem i było w porządku, ale samochód typowy kombi służbowego segmentu C.
 
eliks 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 10 Lip 2021
Posty: 337
Skąd: Lidzbark
Wysłany: 2021-11-19, 18:58   

Michelin to robi więc nie może być złe :-)
_________________
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2021-11-19, 20:07   

Prezes napisał/a:
Ja i mój tata jesteśmy w klubie antyNokianowców.. jedne letnie miałem w Alfie i biły.. drugie zimówki przez jakiś czas na Peugeocie, zmieniłem na tanie Barumy, które były o niebo lepsze (zachowanie na mokrym, Nokieny sie bardzo ślicgały, szybko ESP reagowało, tego samego dnia, na tej samej ulicy).. tata miał Nokiany i też bardzo je beształ


Roczne Nokiany 6,8 mm bieżnika były tak słabe że nie nadawały się na oś napędową.....6 letnie pirelki snowcontrol z bieżnikiem 5 mm spisywały się jak złoto.

Także Nokian to dużo marketingu i niewiele pozatym
 
tomekptk 


Marka: Dacia
Model: Duster f.2 4x4
Silnik: TCe 150
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 56
Skąd: OK, DKL
Wysłany: 2021-11-20, 21:01   

Cytrynola napisał/a:
Dziś na Dustera żony trafiły Klebery SUW, co ciekawe aktualne modele SUW nie różnią się głośnością od modelu "zwykłego" i też mają 69dB. Z ciekawostek - opony te wyprodukowane są w Rumunii, więc może Daćce będą służyć nowe buty z rodzinnych stron.

Zobaczymy, jakie będzie zachowanie samochodu w trudnych warunkach, ja już kiedyś na Kleberach jeździłem i było w porządku, ale samochód typowy kombi służbowego segmentu C.


Od kilku lat jeżdżę na Kleberach Citylaneder SUV i uważam, że to świetna opona, chociaż moje główne kryterium oceny to polne drogi górskie, a nie autostrada. Fabryczne Continentale po 3 latach miały mikropęknięcia na bokach i musiałem je wywalić.
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne