Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Marcin
2008-04-02, 22:13
OC + AC - gdzie te cuda kupowaliscie - opinie
Autor Wiadomość
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-07-04, 21:25   

Nikita_Bennet napisał/a:
uno0 napisał/a:
dudu$ napisał/a:
Ja miałem niemiłe doświadczenia z Compensa dlatego......

Miałem szkodę z mojej winy i poraz pierwszy raz skorzystałem z usług oraz polisy. Akurat byłem pozytywnie zaskoczony kontaktem, wyceną oraz wypłatą. Byc może że szkoda była po raz pierwszy...
compensa?


Dustera jak i poprzednie dwie dacie ( Lodgy i logan MCV II) mam / miałem ubezpieczone w AVIVIE gdzie również posiadam wykupione ubezpieczenie mieszkania. Na drugie swoje auto mam wykupioną polisę OC+NNW i w tym wariancie wybieram ubezpieczenie tam gdzie taniej ale nie w Compensie. W marcu Toyotę ubezpieczyłem w firmie BeeSafe i po wszystkim okazało się że jest to firma wchodząca w skład .... Fu.k Compensy. No trudno stało się, rok musze się przemęczyć. A dlaczego nie jestem za Compensą? Niespełna 3 lata temu miałem kolizję teściowej Sandero II z 2015 r silnikiem 1.2 16v i przebiegiem 14tyś km. Auto miało 2,5 roku ,trafiło do wyceny kosztów naprawy do ASO ( w końcu Sandero było jeszcze na gwarancji i musiało być w nim naprawiane). ASO wyceniło naprawę na 40tyś zł czyli tyle samo ile, teściowa zapłaciła za to auto w salonie. No trudno, przyjęliśmy do siebie, że będzie to szkoda całkowita, i tu zaczęły się problemy. Compensa wyceniła wartość auta na 26.700zł ( na rynku wtórnym wartość 30-31tyś zł). i popełniła duży błąd bo wyliczali wartość Sandero II w wersji wyposażenia Ambiance doposażona tylko w klimatyzację. Oczywiście skontaktowałem się z ubezpieczalnią i poinformowałem, że jest to bogatsza wersja Laureate, która jest o kilka tysięcy droższa niż Ambiance i do tego auto teściowej zostało doposażone w oryginalny podłokietnik ( wartość 600zł) oraz oryginalne czujniki parkowania ( wartość chyba cos około 1500zł) więc teściowa powinna dostać te 29-30 tyś zł ale byśmy zgodzili się na 29tyś. zł Compensa miała to wszystko gdzieś, stwierdziła, że wyższa wersja wyposażenia i dodatki za 2 tyś. zł zwiększają wartość auta o 300zł . Z racji tego, ze teściowa potrzebowała pieniędzy na nowe auto zgodziliśmy się na kwotę 27 tyś zł gdzie musieliśmy jeszcze poczekać na zlicytowanie wraku auta i wyszło tak, że auto poszło gdzieś na Śląsk do rozbiórki za 9,200zł a Compoensa wypłaciła 17800zł. Już nie chce mi się nawet wspominać , że walka z Compensa trwała 3 miesiące, dodzwonienie na infolinie wiązało się z cudem, jak ktoś już odebrał to nie był zdolny przekierować mnie do kobiety, która zajmowała się moją sprawą, skargi i inne petycje nic nie dawały, Compensa sama miała się ze mną kontaktować czego oczywiście nie robiła nie odbierała również telefonów od pracowników ASO i rzeczoznawców olewając całkowicie temat. Na telefonie przez 3 miesiące spędziłem chyba z 500minut i dlatego powiedziałem sobie nigdy więcej nie chce mieć styczności z tymi oszustami i partaczami.
Ostatnio zmieniony przez dudu$ 2021-07-04, 21:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 713
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2021-07-05, 07:28   

kolega miał tak z link4, zachwalał do pierwszej stłuczki i wtedy się wk***ł. Też 2 auta i zawsze u nich były.
 
leszek234 


Marka: Dacia Sandero III
Model: Comfort
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Dołączył: 15 Sie 2021
Posty: 41
Skąd: Nisko
Wysłany: 2021-11-06, 19:56   

Na dniach będę ubezpieczał swojego nowego sandero i mam pytanie - gdzie najlepiej i jak najtaniej wziąć ubezpieczenie OC + AC? Czy przy płatności całości kwoty za samochód gotówką mogę liczyć na jaką dobrą opcję u dilera czy raczej szukać u jakiegoś zewnętrznego ubezpieczyciela?
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2021-11-06, 20:28   

teoretycznie w salonie sprzedadzą Ci pakiet dealerski w Hestii za 1,9% wartości pojazdu i to jest raczej opcja nie do pobicia. Co ważne w pierwszym roku Hestia uznaje stałą wartość pojazdu przez cały okres ubezpieczenia, nie ma utraty wartości.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-11-06, 21:05   

Ostatnio ubezpieczałem swojego Dustera. Za pełen pakiet czyli OC+AC+ Asistans+NNW zapłaciłem 1790zł z czego majua mi zwrócić 150zł ( z mubi). Wybrałem ubezpieczalnie Uniqa ponieważ, była to najkorzystniejsza oferta dla mnie ale nie koniecznie najtańsza.
 
velomar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCE
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2020
Posty: 588
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2021-11-07, 17:30   

chrom6 napisał/a:
teoretycznie w salonie sprzedadzą Ci pakiet dealerski w Hestii za 1,9% wartości pojazdu i to jest raczej opcja nie do pobicia. Co ważne w pierwszym roku Hestia uznaje stałą wartość pojazdu przez cały okres ubezpieczenia, nie ma utraty wartości.

Przy zakupie za gotówkę to o takich warunkach można tylko pomarzyć.
Też kupowałem za gotówkę i przy cenie zakupu 39 300 zł wyliczyli mi w salonie Nazaruk w Lublinie pakiet OC+AC na 1500 zł.
Najtańsze OC znalazłem w PZU: 300 zł, plus NW 66 zł. AC po prostu nie wykupiłem (to jest zaleta zakupu za gotówkę, że nie musisz). Ja z zasady unikam wszelkich nieobowiązkowych ubezpieczeń, nawet jakiegoś grupowego w pracy nie płacę. Taką mam zasadę. Nie chce mi się czytać tych wszystkich umów, analizować, porównywać. Nie płacę i nic nie wymagam, wiem czym ryzykuję, staram się ograniczać ryzyko do minimum, tam gdzie mogę. Kupiłem Dacię, a nie Toyotę czy Volkswagena, bo mniejsze ryzyko kradzieży. Widoczność z wnętrza słaba, więc manewry parkingowe wykonuję jak początkujący kierowca, (tak to może z zewnątrz wyglądać), bo nie mogę sobie pozwolić na jakąś głupią, drobną obcierkę.
Wiadomo, że jakaś większa szkoda z własnej winy zawsze może się przydarzyć i wtedy naprawa bez utraty gwarancji tylko w ASO, więc koszty nawet małej stłuczki astronomiczne. Z drugiej strony części blacharskie, lampy itp. do popularnego samochodu obecnego już długo na rynku nie są drogie i nie dbając o gwarancję nie musi być aż tak drogo.
A ostatecznie przy naprawdę dużym uszkodzeniu liczę się po prostu ze sprzedażą wraku i kupnie innego, sprawnego samochodu używanego. Nie wydałem na Sandero ostatnich oszczędności i mogę sobie na to pozwolić. A w zanadrzu mam jeszcze starą 306-kę (jakoś nie mogę się z nią rozstać) i będę miał w razie czego czym jeździć. Za cenę rocznego AC za Dacię mam na dwa lata OC i przeglądów za Peugeota. To jest moje autocasco.
Ostatnio zmieniony przez velomar 2021-11-07, 17:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2021-11-08, 11:24   

W takim układzie jak masz pewnie robiłbym podobnie. Aczkolwiek do nowych Sandero/Logan części już nie będą takie tanie, koszty w serwisach też idą w górę ( wiem coś o tym bo pracuję w ASO ) .

Ale mając backup w postaci 306 i kilka pln na koncie ......to jest wartość jakiej nie da żadna polisa AC
 
leszek234 


Marka: Dacia Sandero III
Model: Comfort
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Dołączył: 15 Sie 2021
Posty: 41
Skąd: Nisko
Wysłany: 2021-11-08, 21:13   

Od swojego agenta dostałem ofertę oc+ac+nnw w Wiener za 1200zł - naprawy bez kosztorysowania, 0 wkładu własnego na oryginalnych częściach - co sądzicie o takiej opcji?
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2021-11-09, 08:33   

rozwiń "naprawy bez kosztorysowania" , jedyne słuszne opcje to warsztat, aso, sieć partnerska . opcje kosztorys czy wycena, wyliczenie wartości szkody są bardzo bardzo złe.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-11-09, 14:35   

leszek234 napisał/a:
Od swojego agenta dostałem ofertę oc+ac+nnw w Wiener za 1200zł - naprawy bez kosztorysowania, 0 wkładu własnego na oryginalnych częściach - co sądzicie o takiej opcji?
,

mało konkretów. Ważne jest jeszcze na jaką kwotę ubezpieczony jest każdy z pasazerów ( ubezpieczenie NNW), Assistance co obejmuje ( kolizja, kradzież, awaria) i do ilu km ( 50,100,250,500km) i od ilu km od naszego domu( 0km, 10km 50km). Czy przysługuje nam pojazd zastepczy, czy mamy pakiet typu rozładowany akumulator lub przebita opona. Na jaką sume ubezpieczony jest pojazd i czy kwota ta jest stała czy zmienna ( po cenie ubezpieczenia widać że na pewno zmienna). Czy jest to pełen pakiet Ac tz. all risk czy tylko Mini AC. Jak widać jest dużo opcji o których podczas wyceny polisy nie wszyscy nas informują więc warto się wgłębić we wszystkie szczegóły danej polisy. Mnie Wiener na Dustera również wyliczał składki w okolicy 1200-1400zł, ale po szczegółowym przejrzeniu wszystkich opcji wybrałem droższe ubezpieczenie za 1790zł w Uniqa. Składka wyliczona przez Mubi więc do końca listopada zwrócą mi 150zł co skutkować będzie tym, ze cały pakiet kosztować mnie będzie nie 1790zł ,a 1640zł
 
leszek234 


Marka: Dacia Sandero III
Model: Comfort
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Dołączył: 15 Sie 2021
Posty: 41
Skąd: Nisko
Wysłany: 2021-11-09, 19:19   

Ostatecznie chyba jednak zdecyduję się na generali z salonu, babeczka wyliczyła mi 1650zł za oc+ac+ nnw dla kierowcy i pasażerów do 10tyś, assistance komfort (holowanie do 400km, auto zastępcze na 7 dni, zakwaterowanie do 3 dni) oraz od kradzieży z włamaniem i rabunku do 2tyś. Naprawy oczywiście na oryginalnych częściach w ASO.
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2021-11-10, 09:05   

leszek234 napisał/a:
Ostatecznie chyba jednak zdecyduję się na generali z salonu, babeczka wyliczyła mi 1650zł za oc+ac+ nnw dla kierowcy i pasażerów do 10tyś, assistance komfort (holowanie do 400km, auto zastępcze na 7 dni, zakwaterowanie do 3 dni) oraz od kradzieży z włamaniem i rabunku do 2tyś. Naprawy oczywiście na oryginalnych częściach w ASO.


przy generali zwróć uwagę na zapisy typu - udział własny, procentowe pomniejszenie odszkodowania
a w assistance czy auto zastępcze dostaniesz nawet przy awarii pod domem czy np dopiero przy odległości powyżej 20 czy 40 km. niby szczegół a ważny
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2021-11-12, 15:38   

Ac w uniqe ? ktoś coś wie , czy jest tak samo beznadziejny jak było w AXA ?
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2021-11-12, 15:42   

Fruxo napisał/a:
Ac w uniqe ? ktoś coś wie , czy jest tak samo beznadziejny jak było w AXA ?


z pkt widzenia serwisu jest gorzej niż w AXA, długie czasy weryfikacji kosztorysów, trudności w dodzwonieniu się do likwidatora czy uzyskaniu informacji o szkodzie. co do zakresów polis to nie ma dramatu, są w porządku oczywiście zależy od wybranego pakietu bo może być ASO oryginał a może być i kosztorys zamienniki z udziałem własnym.
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2021-11-12, 15:55   

Mnie interesuje tylko full opcja , stała kwota , aso i cała europa. Dotychczas miałem Warte i Allianz , było naprawdę dobrze (a miałem 3 szkody). Natomiast o axie zawsz się słyszało od likwidatorów że szarpią o każdą złotówkę.
Ostatnio zmieniony przez Fruxo 2021-11-12, 15:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2021-11-12, 16:36   

Fruxo napisał/a:
Mnie interesuje tylko full opcja , stała kwota , aso i cała europa. Dotychczas miałem Warte i Allianz , było naprawdę dobrze (a miałem 3 szkody). Natomiast o axie zawsz się słyszało od likwidatorów że szarpią o każdą złotówkę.


szarpać szarpią (ale teraz wszystkie T.U. próbują oszczędzać) ale z mojego pkt widzenia czyli ASO ich podskoki są gaszone w zarodku poprzez "technologia producenta", jak im na kosztorysie nie wystarcza taka adnotacja przy operacji to dostają załącznik pdf czasem i 50 stron :D i z tym już im trudno dyskutować :D
Problem tylko taki że potrafią weryfikować kosztorys 10 dni, jak masz zastępczy na polisie na np. 7 dni a to jest częste przy AC, to zostajesz bez auta, a nawet części do naprawy są niezamówione.

Warta, Allianz, PZU, Hestia weryfikują kosztorysy w 95% przypadków w 48h i to jest ta drobna różnica.
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2021-11-12, 17:29   

Dla mnie żaden problem , mam nadwyżkę samochodów w rodzinie.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-11-12, 19:26   

Ja wziąłem ubezpieczenie w Uniqa, jak będzie mam nadzieję, że się nigdy nie przekonam, ogólnie nigdy nie myślę o tym aby mieć jakie kol wiek zdarzenie ze swojej winy gdzie będę musiał naprawiać swoje auto z AC. Ofertę od nich dostałem na prawdę przyzwoitą, brak jest tylko AC w europie ale nie zamierzam nigdzie dalej niż poza granice polski się wybierać oraz suma ubezpieczenia jest zmienna ale tę opcje oferuje każdy inny ubezpieczyciel i chce za to większe pieniądze. Auto zastępcze z tego o pamiętam mam na 5 dni, nie jest to jakoś dużo ale jest a nie wszyscy chcą dawać. Ubezpieczenie oczywiście all risk, do tego pomoc przy przebitej oponie ( wymiana koła lub hol do najbliższego wulkanizatora), pomoc w przypadku awarii ( również akumulatora) oraz dowiezienie paliwa. Assistance do 250km, Naprawa tylko w ASO na oryginalnych częściach płatność bez gotówko, wkład własny 500z w przypadku uszkodzenia natomiast 0zł w przypadku kradzieży. Wartość auta 38900zł , wszyscy inni dawali 27000-31000zł ale niestety jak wcześniej pisałem suma ubezpieczenia jest nie odnawialna i zmienna więc w sumie nie wiadomo ile wycenią auto w przypadku jakiego kol wiek zdarzenia
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2021-11-13, 15:07   

Daj kobiecie prowadzić to zaczniesz tak zakładać.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-11-13, 22:30   

Fruxo napisał/a:
Daj kobiecie prowadzić to zaczniesz tak zakładać.


moja żona jak nie jest uzdolnionym kierowcą ale od kiedy kupiłem jej pierwszy samochód 2 lata temu tak do dnia dzisiejszego nie miała żadnej kolizji. Teraz jeździ Toyotą Corolla E12 w sedanie i idzie jej dobrze, raz w tym roku zahaczyła tylnym zderzakiem o jakiś słupek ale jedynie co się stało zderzak wyskoczył ze ślizgu i tyle
 
Jerzy3 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige Plus
Dołączył: 21 Mar 2022
Posty: 65
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2022-06-10, 19:23   

http://www.daciaklub.pl/f...1833619#1833619
Knutsen napisał/a:
Sprawy z rejestracją i ubezpieczeniem trzeba załatwić w jednym dniu. Musi być ta sama data.

A możesz podpowiedzieć ile pakiet ubezpieczenia Ci wyszedł?
 
Knutsen 



Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 26 Sty 2022
Posty: 54
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Wysłany: 2022-06-10, 21:12   

Jeśli o mnie chodzi to 1870 zł. PZU
_________________
Czasem tak bywa, pies się topi, a łańcuch pływa.
Ostatnio zmieniony przez Knutsen 2022-06-10, 21:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
Juras72 


Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: TCe90
Dołączył: 26 Maj 2022
Posty: 11
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2022-06-11, 07:45   

Mi wyliczyli 1450 PZU na 1,9 się nie łapię bo płacę gotówką :-(
 
Mecin 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100 LPG f.2
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 18 Sty 2022
Posty: 53
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-06-11, 15:50   

Dość dobra oferta wg mnie. Ostatnio jak dowiadywałem się (bez VIN) u mojej ulubionej agentki to mówiła że niestety chyba dwójka z przodu będzie, przy pełnym pakiecie na częściach oryginalnych itp. Być może muszę poszukać w kilku miejscach?

Edycja.
Pełne pakiety w tej cenie uzyskaliście OC + AC? I warianty AC też mają duży wpływ na stawkę.
Ostatnio zmieniony przez Mecin 2022-06-11, 16:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
Knutsen 



Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 26 Sty 2022
Posty: 54
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Wysłany: 2022-06-11, 18:58   

Ja brałem za gotówkę i składka 1870 zł. Najbogatszy pakiet w PZU z OC, AC NNW i Assistance przez salon załatwiałem.

A tak w ogóle to muszę wam coś napisać...

Nareszcie w garażu :D
Fura odebrana bez problemów. Robi wrażenie, super dzień :) Niebawem pochwalę się zdjęciami :)
_________________
Czasem tak bywa, pies się topi, a łańcuch pływa.
Ostatnio zmieniony przez Knutsen 2022-06-11, 19:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne