Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duster z kratką - problem z rejestracją
Autor Wiadomość
krzyska 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-21, 16:19   Duster z kratką - problem z rejestracją

Witam serdecznie, piszę ponieważ chcę poprosić o pomoc.

Jestem (jak mi się wydawało do ostatniego poniedziałku) szczęśliwym posiadaczem Dacii Duster. Wtedy poszedłem do wydziału komunikacji po odbiór stałego dowodu rejestracyjnego a tu niespodzianka - nie mogą mi go zrobić gdyż mam wg nich niewłaściwe świadectwo homologacji. Co jest w tym kwicie źle - "wszystko poza masą i nr homologacji"

Czy byłby ktoś z posiadaczy Dustera tak miły i pomocny i przesłał mi mailem skan własnego świadectwa homologacji od takiego samego modelu abym mógł porównać te dwa papiery.

W Decar na Modlińskiej gdzie kupiłem samochód od kilku dni nie są w stanie tego zrobić - albo najzwyczajniej w świecie leją na to !!!!!!!!

Duster 1.5 Diesel 85KM z kratką
kupiony w Decar ul. Modlińska W-wa
Wydział komunikacji na Białołęce

Pozdrawiam i proszę o pomoc
 
Daemon84 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 87km
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-21, 16:34   

Witam:) ja obecnie czekam na Dustera 4x4 dci ciężarowego i sandero również z kratką i z tego co się dowiadywałem to aby odliczyć vat i co śmieszniejsze zarejestrować auto jako ciężarowe wymagane jest stawienie się w stacji obsługi pojazdów i zrobienie przeglądu homologacyjnego, czy aby na pewno auto z kratką jest ciężarowe... Najwidoczniej ktoś z rodziny urzędników ma w okolicy takową stację:) przegląd kosztuje około 50złotych więc niby majątek to nie jest, ale dziady bronią się jak mogą przed autami z kratką :evil: ... świstek od stacji kontroli pojazdów powinien rozwiązać problem. Pozdrawiam
_________________
Ostatnio zmieniony przez Daemon84 2010-07-21, 16:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
krzyska 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-21, 17:09   

OK, ale...

Wszytkie dokumenty niezbędne do rejestracji dotyczące pojazdu otrzymałem od dealera Dacii gdzie kupowałem samochód.

Między innymi było również Świadectwo homologacji do tego modelu wydane przez Renault Polska - i to ten papier wg urzędników w wydziale komunikacji jest niewłaściwy.
 
Potworny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-21, 18:11   

Cytat:
i to ten papier wg urzędników w wydziale komunikacji jest niewłaściwy.

A tak z ciekawości zapytam się, który?
Jak rejestrowałem moją Drakulkę (nie ciężarową) to p. urzędnicy z warszawki nie mieli uwag do homologacji (ściśle: do wyciągu z homologacji) wystawionej przez RP i podpisany przez panią Ilonę Zawodnik.
_________________

 
misiokg 


Marka: DACIA
Model: Duster
Silnik: 1,6
Wersja: Laureate
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 37
Skąd: Kamienna Góra
Wysłany: 2010-07-21, 18:52   

Witaj
aby zarejestrować auto jako ciężarowe trzeba mieć stosowne zaświadczenie czy auto spwłnia wymogi liczone wg wzoru (chyba Lisiaka - mogłem przekecić nazwisko).
W owym wzorze jest napisane że pojazd zanim zostanie zarejestrowany jako auto ciężarowe powinien posiadać jeden rząd siedzeń lub przestrzeń bagażową przekraczającą ileś tam kg lub cm nie jestem dzisiaj pewny. Koszt tak jak pisał kolega ok 50 zł.
Co do samego zaświadczenia wystawionego przez RP musi mieć polski dokument homologacji, bo inaczej nie możne być dopuszczony do ruchu na terytorium RP
 
Daemon84 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 87km
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-21, 19:22   

misiokg napisał/a:
Witaj
aby zarejestrować auto jako ciężarowe trzeba mieć stosowne zaświadczenie czy auto spwłnia wymogi liczone wg wzoru (chyba Lisiaka - mogłem przekecić nazwisko).
W owym wzorze jest napisane że pojazd zanim zostanie zarejestrowany jako auto ciężarowe powinien posiadać jeden rząd siedzeń lub przestrzeń bagażową przekraczającą ileś tam kg lub cm nie jestem dzisiaj pewny. Koszt tak jak pisał kolega ok 50 zł.
Co do samego zaświadczenia wystawionego przez RP musi mieć polski dokument homologacji, bo inaczej nie możne być dopuszczony do ruchu na terytorium RP


Dokładnie to chciałem przekazać :-D , tylko dziwi mnie że w urzędzie "miła" Pani nie powiedziała wprost że to trzeba przejechać się do stacji kontroli pojazdów tylko odsyła z kwitkiem... :-x
poozdrawiam
_________________
 
sereq 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 TCe 90 KM
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 337
Skąd: W-wa
Wysłany: 2010-07-21, 20:35   

Ale moim zdaniem powinieneś najpierw uderzyć do Renault Polska z pytaniem, niech ci pomogą, to ich obowiązek przecież w takiej sytuacji.
Ostatnio zmieniony przez sereq 2010-07-21, 20:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-21, 21:08   Re: Duster z kratką - problem z rejestracją

krzyska napisał/a:
Witam serdecznie, piszę ponieważ chcę poprosić o pomoc.

Jestem (jak mi się wydawało do ostatniego poniedziałku) szczęśliwym posiadaczem Dacii Duster. Wtedy poszedłem do wydziału komunikacji po odbiór stałego dowodu rejestracyjnego a tu niespodzianka - nie mogą mi go zrobić gdyż mam wg nich niewłaściwe świadectwo homologacji. Co jest w tym kwicie źle - "wszystko poza masą i nr homologacji"

Czy byłby ktoś z posiadaczy Dustera tak miły i pomocny i przesłał mi mailem skan własnego świadectwa homologacji od takiego samego modelu abym mógł porównać te dwa papiery.

W Decar na Modlińskiej gdzie kupiłem samochód od kilku dni nie są w stanie tego zrobić - albo najzwyczajniej w świecie leją na to !!!!!!!!

Duster 1.5 Diesel 85KM z kratką
kupiony w Decar ul. Modlińska W-wa
Wydział komunikacji na Białołęce

Pozdrawiam i proszę o pomoc

I znowu ten DECAR.
Wzięli kasę a kolegę teraz mają w du...
 
misiokg 


Marka: DACIA
Model: Duster
Silnik: 1,6
Wersja: Laureate
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 37
Skąd: Kamienna Góra
Wysłany: 2010-07-21, 21:15   

Kolego przeczytaj dokładnie co napisali w dokumentacji od RP.
Nie daj sobie wpisać w dokumenty auto osobowe bo nie odliczysz Vat-u a o to chyba chodziło.
Ponoć przepisy o odliczeniu Vat mają obowiązywać do końca września taki mam przeciek od Pań z US.
Rejestracja auta to decyzja administracyjna od której zawsze możesz się odwołac do organu nadrzędnego, która zapewne zostanie uchylona a potem skarżyć tak dla zasady urzędasa, naczelnika wydziału starostę w zależności kto pod tym się podpisał.
Inny problem to dowolność interpretacji przepisów przez urzędasów z wydziału komunikacji, jak panienka wstanie tak interpretuje przepisy.
Ot to Polska ukochany nasz kraj właśnie brak jednolitych przepisów obowiązujących w całym kraju.
Ps. Napisz jak uda się przez to przebrnąć
 
lukkas 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 30
Skąd: wrocław polanica
Wysłany: 2010-07-21, 23:14   

W maju rejestrowałęm auto z kratka i nie mialem zadnego problemu :/
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-07-22, 08:10   

Jak przeczytałem "DECAR" odruchowo zacząłem się śmiać. Szkoda że tak mało osób czyta AŚ (o forum nie wspomne).

Gdzieś na forum były już poruszane problemy ze świadectwem homologacji Dustera na wersję ciężarową...
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2010-07-22, 10:48   

Trochę nie na temat ale skoro masz Dustera z kratka to ja mam pytanie - czy kratkę mozna zamontowć tylko z drugim rzędem siedzeń, czy mozna w razie potrzeby za pierwszym rzędem?
 
Daemon84 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 87km
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-22, 12:04   

W katalogu Dustera jest jako opcja możliwość zamontowania kratki za pierwszym rzędem siedzeń i zrobienie w ten sposób prawdziwego dostawczaka:)
niestety nie mam teraz go przy sobie ale na 100% było coś takiego.
Pozdrawiam
_________________
 
misiokg 


Marka: DACIA
Model: Duster
Silnik: 1,6
Wersja: Laureate
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 37
Skąd: Kamienna Góra
Wysłany: 2010-07-22, 13:16   

Panowie jeszcze raz definicja auta ciężarowego się kłania.
1 rząd siedzeń nie ma żadnego problemu jest to jasne auto ciężarowe i tyle koniec kropka lub może być z dwoma rzędami siedzeń przestrzeń bagażowa która ma być większa niż i tutaj dokładnie nie pamiętam trzeba zadzwonić do stacji kontroli pojazdów i podadzą wymiary/ przestrzeń (chyba chodzi o ładowność ponad 500 kg) poza tym powinien posiadać ścianę grodziową lub kratkę z homologacją .
Jeżeli pojazd spełnia jeden z tych wymogów stacja kontroli pojazdów wyda stosowne zaświadczenie z podpisem uprawnionego diagnosty auto musi być zarejestrowane przez urzędasa w Wydziale Komunikacji.
W drugim przypadku (powyżej 500kg) jeżeli zabraknie chociaż jednego kg to niestety pojazd nie będzie spełniał wytycznych podanych w ustawie i nikt nie wyda na niego stosownej dokumentacji aby zarejestrować pojazd jako ciężarowy.
Często można kupić auto osobowe np ford mondeo Kombi i spełnia on wszystkie warunki bo bagażnik jest dostatecznie duży problem zaczyna się już w kilku modeli Opla.
Ostatnio zmieniony przez misiokg 2010-07-22, 13:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-07-22, 13:39   

Cytat:
Panowie jeszcze raz definicja auta ciężarowego się kłania.


Co to ma do rzeczy jeśli producent nie przewidzi możliwości montażu kratki za pierwszym rzędem?
 
misiokg 


Marka: DACIA
Model: Duster
Silnik: 1,6
Wersja: Laureate
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 37
Skąd: Kamienna Góra
Wysłany: 2010-07-22, 13:54   

Odpowiadając na pytanie kolegi to pewnie producent przewidział odpowiednie udogodnienia konstrukcyjne do zamontowania zestawu adaptacyjnego ale tylko dla aut które zostały zamówione z jednym rzędem siedzeń
Przykład
Kilka lat temu kolega zamówił Fiata Seicento VAN u dealera i miał inne wykończenie środka niż auto typowo osobowe innego znajomego. W wersji osobowej nie było możliwości montażu ściany grodziowej i kratki - po prostu nie było uchwytów. W wersji Van nie było plastikowych boczków, ani maskownic nadkoli.
 
Resident 



Marka: KIA
Model: cee'd_SW
Silnik: 1.6 DOHC CVVT 126KM
Rocznik: 2009
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 152
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-07-22, 14:15   Re: Duster z kratką - problem z rejestracją

krzyska napisał/a:
a tu niespodzianka - nie mogą mi go zrobić gdyż mam wg nich niewłaściwe świadectwo homologacji. Co jest w tym kwicie źle - "wszystko poza masą i nr homologacji"

Szef rejestrował niedawno Skode Octavie hatchback i w świadectwie homologacji ma napisane Octavia Van, a w dowodzie rejestracyjnym - samochód ciężarowy.

krzyska napisał/a:
W Decar na Modlińskiej gdzie kupiłem samochód

W Decarze się nie kupuje :-P
_________________
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2010-07-22, 19:17   

Nie chodzi mi o przepisy homologacyjne - chodzi mi o praktyczne możliwości - Lagunę I kupiłem jako ciężarową ze względu na kratkę - można ją montować i za przednim i za tylnym rzędem siedzeń co jest praktyczne. Początkowo jeździliśmy z trójką dzieci na wakacje i byliśmy zapakowani po dach ( nie da się bez kratki), teraz dzieci jeżdżą same a my montujemy kratkę za przednimi siedzeniami i wozimy w środku wszystko łącznie z dwoma rowerami, ale bez kratki chyba bym się bał - w razie ostrego hamowania masz to na głowie. Myślę że do Dustera chyba będę musiał wymyślić jakąś siatkę - w większości dzisiejszych samochodów z kratką nie ma możliwości dowolnego przemontowania - jest tylko tam gdzie zamontowano fabrycznie.
 
krzyska 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-22, 20:54   

Wracając do mojego pierwotnego wątku w tym temacie to dzisiaj sam zgłosiłem problem do Renault Polska i odebrałem od nich nowy wyciąg ze świadectwa homologacji wraz z pismem do Wydziału komunikacji informujące o błędach w poprzednim dokumencie.
Całość oddałem do Urzędu, za tydzień mam wrócić po odbiór dowodu - mam nadzieję że będzie OK

Pozdrawiam
/KK
 
sereq 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 TCe 90 KM
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 337
Skąd: W-wa
Wysłany: 2010-07-22, 21:57   

krzyska napisał/a:
Wracając do mojego pierwotnego wątku w tym temacie to dzisiaj sam zgłosiłem problem do Renault Polska i odebrałem od nich nowy wyciąg ze świadectwa homologacji wraz z pismem do Wydziału komunikacji informujące o błędach w poprzednim dokumencie.
Całość oddałem do Urzędu, za tydzień mam wrócić po odbiór dowodu - mam nadzieję że będzie OK

Pozdrawiam
/KK


No mówiłem że do RP trzeba uderzać :-D
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1698
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-25, 21:33   

krzyska napisał/a:
Wracając do mojego pierwotnego wątku w tym temacie to dzisiaj sam zgłosiłem problem do Renault Polska i odebrałem od nich nowy wyciąg ze świadectwa homologacji wraz z pismem do Wydziału komunikacji informujące o błędach w poprzednim dokumencie.
Całość oddałem do Urzędu, za tydzień mam wrócić po odbiór dowodu - mam nadzieję że będzie OK

Pozdrawiam
/KK

Witam,
Miałem ten sam problem z rejestracją swojego. Podobno homologacje europejskie obowiązują już w Polsce, ale tylko w teorii. Urzędy Komunikacyjne sprawdzają w swoim programiku wpisy w ITS i tyle. Jak nie ma - to nie rejestrują. W moim urzędzie sprostowanie nie starczyło i konieczna jest wymiana karty pojazdu - sprostowanie i polski wyciąg nie wystarczają i na razie nie mogę jeździć Dusterem :( Wtopa straszna.. Trochę się pogniewałem z Renault, ale potem zmienili front i myślę, że będzie OK. Podobno z Renault Trafic też było podobnie.
P.S.
Tak to jest, jak się przeciera szlaki, a nie kupuje sprawdzone.. Ale na samo auto nie narzekam - jeździ się super (tj. jeździło i będzie jeździć, teraz nie mogę)
Ostatnio zmieniony przez Prezes 2010-07-25, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
krzyska 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-29, 13:05   

Dzisiaj odebrałem dowód rejestracyjny z Urzędu, czyli w moim przypadku wystarczyła inna homologacja oraz pisemne wyjaśnienia ze strony Renault Polska.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne