Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: laisar
2010-09-20, 22:58
Dywagacje nt katastrofy w Smoleńsku - c.d.
Autor Wiadomość
ian 



Marka: Dacia
Model: Logan Ambiance
Silnik: 1390 cm, 75 KM
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 548
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-07-28, 11:24   Dywagacje nt katastrofy w Smoleńsku - c.d.

Kontynuacja tematu http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3891.


http://goscniedzielny.wia...meru=1279078063

Spokojnie, bezpiskowo :-D ...

Mnie się włos jeży na głowie, gdy obserwuję informacje jakie są ujawniane na temat katastrofy. Bierność, może nawet bezradność władz polskich, skandaliczne wręcz próby usuwania z przestrzeni publicznej śladów pamięci o zmarłym prezydencie RP (w cieniu warszawskiego krzyża sprawa zniszczenia wieńców na krakowskim rynku, tak to postępowała esbecja za komuny niszcząc groby i przenosząc zwłoki osób w nieznane miejsce, usuwając symbole religijne), zaniedbania dotyczące spraw bezpieczeństwa w trakcie przygotowywania wizyty w Katyniu, próby politycznej manipulacji ludzką tragedią (komisja sejmowa bez ekspertów ds. lotnictwa?)...

Może to był przypadek, ale coraz bardziej tajemnicza staje się sprawa rosyjskiego Iła-76, który tuż przed lądowaniem pary prezydenckiej kilkakrotnie krążył nad lotniskiem w Smoleńsku. Całkiem możliwe jest, że z jego pokładu oceniano jak trudne, czy wręcz niemożliwe jest lądowanie na lotnisku w czasie pogarszających się warunków atmosferycznych.

Podstawowe informacje o Il-76 można znaleźć tutaj:
http://www.airforce-technology.com/projects/il76/
_________________
Skoda 105 S (1982-1989), Polonez 1500 SLE (1989-2000), 3×Fiat 126p (19??-2002), czasami pożyczane Daewoo Tico, Skoda Felicia
Ostatnio zmieniony przez laisar 2010-09-20, 09:27, w całości zmieniany 5 razy  
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-07-28, 11:51   

ian napisał/a:
skandaliczne wręcz próby usuwania z przestrzeni publicznej śladów pamięci o zmarłym prezydencie RP


A może skandaliczne próby zawłaszczania przestrzeni publicznej przez religijnych i politycznych ekstremistów? Jak kto woli...
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2010-07-28, 14:20   

jan ostrzyca napisał/a:
ian napisał/a:
skandaliczne wręcz próby usuwania z przestrzeni publicznej śladów pamięci o zmarłym prezydencie RP


A może skandaliczne próby zawłaszczania przestrzeni publicznej przez religijnych i politycznych ekstremistów? Jak kto woli...


no to moze tak....
ja od zawsze jestem niewierzacym czlowiekiem.... tak, nie wierze w Boga Ojca itp... (na dowod tego spytam czy ktorykolwiek WIERZACY katolik by napisal lub powiedzial takie slowa?)

i jako czlowiek NIEWIERZACY twierdze ze Polacy maja prawo do pamieci o Prezydencie i o innych ofiarach katastrofy smolenskiej... jesli Polacy postawili przed palacem prezydenckim spontanicznie krzyz i pod nim sie modlili, skladali kwiaty, zapalali znicze - to komu to przeszkadzalo?

nikomu.... (poza niektorymi wyjatkami)

teraz ta "afera" rozdmuchana przez media rozpoczela sie od tego ze prezydent elekt, katolik wierzacy i praktykujacy, ojciec ilus tam dzieci, zapragnal "zaistniec" jeszcze bardziej niz istnial do tej pory i zaproponowal usuniecie tego krzyza spod palacu....

a media, w tym tvn24 i inne to podchwycily i zrobily z tego problem natury ogolno narodowej...

i problem, chociaz go przedtem nie bylo, nagle zaistnial... a przeciez mozna bylo to rozwiazac inaczej bez dzielenia Polakow na "katolicka ekstreme", "ciemnogrod", "mohery" i "wyjatkowo-jasno-oswiecona-swiatlosc-ze-swiatlosci-intelygencje-palikoto-plaftormerska"
:evil:
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-07-28, 14:40   

swissman napisał/a:
jan ostrzyca napisał/a:
ian napisał/a:
skandaliczne wręcz próby usuwania z przestrzeni publicznej śladów pamięci o zmarłym prezydencie RP


A może skandaliczne próby zawłaszczania przestrzeni publicznej przez religijnych i politycznych ekstremistów? Jak kto woli...


twierdze ze Polacy maja prawo do pamieci o Prezydencie i o innych ofiarach katastrofy smolenskiej...


I ja tak twierdzę, sprzeciwiam sie tylko temu, żeby grupy relijnych i politycznych ekstremistów narzucały całemu narodowi swój sposób czczenia ofiar katastrofy. W moim pojęciu nie ma potrzeby przypisywania słabemu prezydentowi cech pół-boskich, niemal mesjańskich, nie potrzeby przyozdabiania różnych miejsc pamiątkami.

A najbardziej nie zgadzam się (jako chrześcijanin) na używanie krzyża jako totemu znaczącego terytorium ludu wyznawców prezydenta Kaczyńskiego.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
Matthias[Wlkp] 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Skórzewo k/Poznania
Wysłany: 2010-07-28, 14:48   

Mi, jako człowiekowi wierzącemu, krzyż przed Pałacem Prezydenckim nie jest do pamięci o tragedii potrzebny. Swoją funkcję już spełnił, a wykorzystywanie go teraz do gierek politycznych jest wybitnie haniebne. Kompletny brak szacunku...

Wypadałoby umieścić gdzieś na/przy/wewnątrz/w okolicy (jakkolwiek) pałacu pamiątkową tablicę (może razem z godłem odzyskanym z miejsca katastrofy?) i tyle. Ci, którzy krzyż postawili nie mieli nic przeciwko przemieszczeniu go w inne, bardziej godne miejsce, a niektórzy próbują być jeszcze bardziej święci...
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2010-07-28, 15:48   

jan ostrzyca napisał/a:
I ja tak twierdzę, sprzeciwiam sie tylko temu, żeby grupy relijnych i politycznych ekstremistów narzucały całemu narodowi swój sposób czczenia ofiar katastrofy. W moim pojęciu nie ma potrzeby przypisywania słabemu prezydentowi cech pół-boskich, niemal mesjańskich, nie potrzeby przyozdabiania różnych miejsc pamiątkami.

A najbardziej nie zgadzam się (jako chrześcijanin) na używanie krzyża jako totemu znaczącego terytorium ludu wyznawców prezydenta Kaczyńskiego.


a nie byloby tego problemu gdyby Bronek nie zaczal tej durnej wojenki polsko-polskiej razem z mediami przeciwko tym, ktorzy akurat nie maja do PO takiego fanatycznego zaufania, jaka okazuje spora czesc spoleczenstwa li tylko dlatego ze nie lubia Kaczynskich...

ja tez ich nie lubilem ale moj poglad sie lekko zmienil po dziesiatym kwietnia...

polska demokracja cos za bardzo zaczyna mi przypominac stare czasy PRL'u gdzie tez byla Jedna Partia i trza bylo ja czcic a kto mial przeciwne zdanie ten byl "wrogiem ludu pracujacego miast i wsi"...

teraz role PZPR przejela PO.... a zamiast Trybuny Ludu i Zolnierza Wolnosci mamy wyborcza i tvn... oraz wiele innych mediow...
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-07-28, 20:30   

swissman napisał/a:


polska demokracja cos za bardzo zaczyna mi przypominac stare czasy PRL'u gdzie tez byla Jedna Partia i trza bylo ja czcic a kto mial przeciwne zdanie ten byl "wrogiem ludu pracujacego miast i wsi"...



I znów się zgodzę. Z tym, że kult jedostki otacza raczej Kaczyńskiego. Zresztą jego retoryka, autorytaryzm zachowań, otwarta wrogość wobec przeciwników i dążenie do ich niemal fizyzcznej likwidacji przypominają bardziej stalinizm niż liberalny w swej istocie schyłkowy PRL.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2010-07-30, 06:37   

Brawo, Swissman, za trafną puentę.

Janowi powiem, że znów bredzi pisząc, że kult jednostki otacza raczej Kaczyńskiego. Bo cóż wtedy powiedzieć o ostatnim "dekrecie" ministra Radosława Sikorskiego, aby w naszych placówkach dyplomatycznych zawisły portrety prezydenta Komorowskiego?

Kaczyński chce fizycznej likwidacji przeciwników politycznych? Proszę o przykłady! Widzę, Janie, że Ciebie od myślenia zwalnia komentarz - Wybiórczej, Kuriera Lubelskiego, TVN-U, Polsatu itp. Nota bene, analogicznie działo się w PRL-u.

A przypomnij sobie, co wykrzykiwali w euforii Niesiołowski i Sikorski. Zapomniałeś o dożynaniu watachy? O patroszeniu Kaczyńskiego przez Palikota? I jeszcze wiele innych, właśnie "fizycznych" pogróżek padało.

Jeśli zapomniałeś, to nadaję Ci zasłużony tytuł Zakutej Pały.

I nadal Cię lubię :-D , choć trudno Cię czytać, bo Ty chyba szybciej mówisz i piszesz, niż myślisz. Tak mi się wydaje.

A tak w ogóle kurczy się kołdra... Zarząd PO zobligował rząd do podwyżki podatków. Dziwna rzecz, wszak gospodarka miała się tak znakomicie. Są już zapowiedzi o zmniejszeniu zasiłku pogrzebowego (o połowę?) i likwidacji ulgi internetowej. Współczuję wielbicielom PO, bo szczęka opada.
_________________

Ostatnio zmieniony przez ZeneC 2010-07-30, 06:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-07-30, 07:02   

ZeneC napisał/a:


(...) nadaję Ci zasłużony tytuł Zakutej Pały (...)

(...) chyba szybciej mówisz i piszesz, niż myślisz (...)



Ach dzięki Ci ZeneCu Krynico Prawdy i Słuszności, Złotousta Niebiańska Machino do Nauczania Maluczkich, Najwybitniejszy Synu Celestynowa i całego Mazowsza, za nazwanie mnie Zakutą Pałą. Teraz przechodzę na Twoją stronę (jeśli pozwolisz) będę chwalił co Ty chwalisz i ganił co Ty ganisz. Spłynęła man mnie łaska oświecenia i nawrócenia, za sprawą jakże pięknych i prostych zarazem słów Mistrza.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2010-07-30, 10:54   

Bądź uważnym uczniem. Ja najpierw pisałem ad rem, a tytuły i epitety były i być powinny zawsze na okrasę.
_________________

 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-07-30, 11:09   

ZeneC napisał/a:
Bądź uważnym uczniem. Ja najpierw pisałem ad rem, a tytuły i epitety były i być powinny zawsze na okrasę.


Będę, ach będę uważnym uczniem. Być uczniem Zeneca to zaszczyt i chwała. ZeneC jest najmądrzejszy, najfajniejszy i zawsze ma rację. Każdy powinien wielbić ZeneCa, choć nie każdy jest godzien dotknąć rąbka jego szaty.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
zdzisiu27 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 371
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-30, 12:26   

Panowie, spokojnie - to jest forum, a nie publiczna opluwalnia.
Każdy ma pełne prawo mieć swoje zdanie.
Wystarczy wypowiadając (pisząc) swoją opinię pisać o problemie a nie o człowieku, który ma inne zdanie.

Szanując wszystkich przedmówców chciałbym wyrazić również swoją opinię - otóż w Polsce mamy o wiele poważniejsze problemy niż krzyż przed pałacem, który może - moim zdaniem - równie dobrze stać przed samym pałacem jak i w kościele.

Dla mnie jako właściciela małej firmy problemem są podatki i ZUS a ostatnia zapowiedź podwyższenia VATu z 22% na 23% oznacza dla mnie poważne kłopoty z i tak niezbyt bogatymi klientami i uważam to za skandaliczne posunięcie rządu, który miał być liberalny a okazuje się socjalistyczny. I to jest dla mnie problem wart rozważania w mediach.
_________________
Dusty Popylacz ;-P 1.6 Laureate 2011


W moim odczuciu samochód Dacia Duster zrobi niesamowitą wręcz furorę na rynku motoryzacyjnym
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2010-07-30, 13:23   

Zdzisiu, nie biadol tak przesadnie, nikt tu sie publicznie nie opluwa. Co jakiś czas wdajemy się z Janem w mocne męskie dyskusje, ostatnie ja wywołuję, to fakt. Ale taki mamy styl. Jan powie coś szczególnego, co mnie poruszy i dyskusja wrze. Przemyca raz po raz - wprost lub nie wprost - że wszystkiemu winni bracia Kaczyńscy, ojciec Rydzyk i PIS. A że to się kupy nie trzyma i brzydko pachnie, to staram się jakoś oczyścić pole.

Ja zawsze staram się łączyć poglądy z osobami. I gdyby politycy byli wybierani w wyborach bezpośrednich to wielu cwaniaków i małokumatych przeszłoby dawno do niepamiętnej historii.

Politycy PO już zapewniają, że podwyżka vatu nie dotknie cen żywności i leków. Oczywiście, pod warunkiem, że hurtownicy i sklepkarze będą nosić towar na plecach zamiast wozić samochodami.
_________________

 
zdzisiu27 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 371
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-30, 13:26   

Nie wierzę w żadne zapewnienia dotyczące "nie dotknie" , bo prowadzę firmę i wiem jak to wygląda... Skoczy mi wynajem, media, towar, będe musiał i ja trochę dodać, żeby to sfinansowac, bo przy niskiej marży nie ma skąd dopłacać... Kur....
_________________
Dusty Popylacz ;-P 1.6 Laureate 2011


W moim odczuciu samochód Dacia Duster zrobi niesamowitą wręcz furorę na rynku motoryzacyjnym
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-07-30, 14:18   

ZeneC napisał/a:
Zdzisiu, nie biadol tak przesadnie


Tak, nie biadol. ZeneC jest najmądrzejszy i powie Ci wszystko co chcesz wiedzieć. Tylko grzecznie zapytaj.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-07-31, 19:34   

jan ostrzyca napisał/a:
Z tym, że kult jedostki otacza raczej Kaczyńskiego.
Ciekawe co Janie powiesz na portrety Komorowskiego w każdym lokalu dyplomatycznym? Pomysł Sikorskiego sprzed paru dni.

Czy to przypadkowo nie jest kult jednostki?

No jeszcze jedna b. ciekawa rzecz: Sikorski wpadł na ten jego zdaniem wspaniały pomysł teraz - kiedy prezydentem został kumpel (przynajmniej polityczny) z PO. Ciekawy czy pomysł pojawiłby się ... gdyby np. wybory prezydenckie wygrał Napieralski?
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-07-31, 20:34   

krakry1 napisał/a:
jan ostrzyca napisał/a:
Z tym, że kult jedostki otacza raczej Kaczyńskiego.
Ciekawe co Janie powiesz na portrety Komorowskiego w każdym lokalu dyplomatycznym? Pomysł Sikorskiego sprzed paru dni.

Czy to przypadkowo nie jest kult jednostki?

No jeszcze jedna b. ciekawa rzecz: Sikorski wpadł na ten jego zdaniem wspaniały pomysł teraz - kiedy prezydentem został kumpel (przynajmniej polityczny) z PO. Ciekawy czy pomysł pojawiłby się ... gdyby np. wybory prezydenckie wygrał Napieralski?


Portret prezydenta w każdej placówce dyplomatycznej to raczej norma. Zresztą inne oznaki władzy państwowej jak godła i flagi też. Nienormalna jest za to powszechna obecność symboli religijnych w urzędach. Wchodzę ostanio do wójta, a na ścianie krzyż i JPII, żadnego godła gminy, powiatu, województwa, państwa. Urząd administracji publicznej a udekorowany jak kancelaria parafialna, którą zresztą jest...
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-07-31, 20:59   

jan ostrzyca napisał/a:
Nienormalna jest za to powszechna obecność symboli religijnych w urzędach. Wchodzę ostanio do wójta, a na ścianie krzyż i JPII,
To nie wchodź do tego Wójta (buca katolika jednego) - kiedyś było lepiej nie - wchodzisz do jakiegokolwiek lokalu a tu słoneczko Stalin, Bierut, Gomułka, albo inna świnia. Ech to były czasy ... a ta wolność słowa, jednomyślność prasy, jednakowe ubrania, samochody na talony ... Boże czym zgrzeszyliśmy, że nam odebrałeś to wszystko?
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-08-01, 06:20   

krakry1 napisał/a:
jan ostrzyca napisał/a:
Nienormalna jest za to powszechna obecność symboli religijnych w urzędach. Wchodzę ostanio do wójta, a na ścianie krzyż i JPII,
To nie wchodź do tego Wójta (buca katolika jednego) - kiedyś było lepiej nie - wchodzisz do jakiegokolwiek lokalu a tu słoneczko Stalin, Bierut, Gomułka, albo inna świnia. Ech to były czasy ... a ta wolność słowa, jednomyślność prasy, jednakowe ubrania, samochody na talony ... Boże czym zgrzeszyliśmy, że nam odebrałeś to wszystko?


Tak, słusznie prawisz totalitaryzm jest zły. Byłem ostatnio w Hiszpanii i oni rozliczają swoją prawicę i kościół tak jak my komunistów. Na placach stoją tie wystawy a'la nasz IPN ze zdjęciami morderców i ich wspólników księży oraz ich ofiar. Co kraj to obyczaj.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2010-08-01, 09:06   

jan ostrzyca napisał/a:

Portret prezydenta w każdej placówce dyplomatycznej to raczej norma



Jaka „raczej norma”? Raczej to Ty się mylisz… A od Ciebie, Janie, jako lubelskiego blogera, mam prawo wymagać większej precyzji. Normą to może było w historii, ale nie w naszej nowej rzeczywistości.

Urzędowo zadekretowany zwyczaj wieszania portretów zniósł w 1971 roku Edward Gierek obejmując przywództwo w PZPR. Czterej ostatni prezydenci – Jaruzelski, Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyńśki - obyli się bez portretów. Tylko patrzeć, jak do programów szkolnych wejdzie nowela o obowiązkowej nauce życiorysu Bronisława Komorowskiego w ramach nauczania historii.

Nie musimy wzorować się na mentalności i tradycji amerykańskiej. Jeśli wieszanie portretów BK ma być normą, to jakby ruszamy w kierunku azjatyckim – Korei Północnej. Tam portrety przywódców są obowiązkowe nie tylko w zakładach pracy i urzędach, ale także w domach mieszkalnych. Istnieje też specjalna instrukcja na okoliczność trzęsienia ziemi – w pierwszej kolejności trzeba ratować portrety wodzów...

Dziwi mnie, Janie, że Ty jako młodej krwi socjalista nie gromisz władzy PO za ogromne i zbędne koszty, jakie pociągnie produkcja portretów BK, oprawianie w ramy i wysyłka. Jeszcze nie ogłoszono przetargu, a już popłynęły oferty do MSZ-u. Nie lepiej przeznaczyć te pieniądze na biedne rodziny? Ogłosiliśmy kryzys, podnosimy podatek VAT, a tu ekstrawagancje historyczno-marketingowe? Obudź się, Janie!

Nie możemy pozostać przy symbolach nieprzemijalnych? Godło państwowe i orzeł w koronie nie zmienią się, a prezydenci i owszem.

Natomiast w lokalnych urzędach krzyż i portret Jana Pawła II nie przeszkadza mi. Wolę jednak, aby te rzeczy były sfinansowane prywatnie z portfela danego włodarza. Istotne jest dla mnie natomiast to, czy dana osoba na urzędzie odwołując się do symboli chrześcijańskich w wydaniu naszego kościoła postępuje moralnie nienagannie i w myśl tych zasad.

Nie pierwszy raz czytam, że u Ciebie widok krzyża na ścianie urzędu czy szkoły wywołuje jakieś fizjologiczne wręcz reakcje. Tyle w Lublinie poradni duszpasterskich, mogą pomóc, czego uprzejmie i szczerze życzę :-D
_________________

 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-08-01, 10:47   

ZeneC napisał/a:
Nie pierwszy raz czytam, że u Ciebie widok krzyża na ścianie urzędu czy szkoły wywołuje jakieś fizjologiczne wręcz reakcje.


Niejaki Jezus z Nazaretu uczył, żeby co boskie oddawać Bogu a co cesarskie cesarzowi. W ten dość kategoryczny sposób odróżnił, na przykładzie podatków, sprawy Boga i cesarza (władzy i administracji) i dał pouczenie żeby tych spraw nie mieszać. Dlatego portret prezydenta w urzędzie jest OK a krzyż nie jest OK.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
Ostatnio zmieniony przez Beckie 2010-08-01, 19:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-08-01, 12:11   

jan ostrzyca napisał/a:
Niejaki Jezus z Nazaretu uczył,
"Niejaki" a znasz może jeszcze innego Jezusa z Nazaretu - kolega Jan kpi cały czas z katolików i Boga - jestem jednak pewien, że gdy nadejdzie czas na niego lub kogoś z jego bliskich (absolutnie Ci tego nie życzę - to dla jasności) to w te pędy pobiegnie (lub ktoś od niego) do tych wrednych, zacofanych, zachłannych księży po ostatnią posługę - Oni zaś powinni wtedy poczytać te wszystkie Jego wypowiedzi z tego forum i postępowego bloga.

Albo się mylę i ostatniej posługi (na pewno skutecznej) udzieli Włodzimierz Ilicz i Józef Wisarionowicz - Good Lock.
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2010-08-01, 12:29   

Janie, wyhamuj, bo ze słynnych słów Jezusa wywodzisz wnioski daleko idące i nieuprawnione.

Na marginesie: mam swoje przekonania, co nie znaczy, że jestem nieomylny - to tak a propos Twoich wcześniejszych głupawych drwin.

Ten sam Jezus mówił przy innych okazjach skąd pochodzi wszelka władza i jaka jest jej trwałość i wartość. Jeśli lubisz przykłady ewangeliczne, to zauważ, że przemieniony został nawet cesarski urzędnik, celnik Mateusz. Tak bardzo chciał zobaczyć Jezusa, że aż wdrapał się na drzewo, a potem dostrzeżony i pozdrowiony zszedł i dał gościnę. A powinien powiedzieć, że nic go nie interesują sprawy Jezusa, że jest człowiekiem cezara, poborcą podatkowym - zbiera i oddaje co cesarskie cesarzowi.

Tamten celnik Mateusz i Twój wójt z krzyżem na ścianie to ludzie, którzy dobrze wiedzą, że żaden cesarz nie ma prawa do wszystkiego, co nasze, a przede wszystkim do naszych sumień, do naszych uczuć i przekonań.

Jeżeli ktoś mówi o krzyżu, że to w istocie totem i w pewnych miejscach jest OK, a w innych nie OK, to daje świadectwo o sobie. Cóż, prymitywizm duchowy to zawsze jakiś punkt wyjścia, ale gorzej, gdy spełnia funkcję celu....
_________________

 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-08-01, 17:15   

Chłopcy nie przesądzajcie tak szybko kto jest dobrym a kto złym chrześcijaniem a kto nie jest nim w ogóle. Nikt was do tego nie upoważniał a w szczególności ten w którego imieniu staracie się przemawiać. W swoim czasie On sam, bez Waszego światłego udziału, dokona selekcji na bramce, albo też nie dokona bo żadnej bramki nie będzie.

Nazarejczyk powiedział, jeśli dobrze pamiętam, że królestwo jego nie jest z tego świata. Jak dla mnie to dość wyraźnie odrzucał splendor ziemskiej władzy. Przecież gdyby chciał władzy doczesnej osobiście przegnałby cesarzy i kazał poobwieszać urzędy celne swoimi portretami. To jasne i należy z tego wyciągać wnioski.

Poza tym Zenecu albo nie czytasz uważnie albo zgoła nie po chrześciańsku łżesz w swoim wpisie. Wbrew temu co insynuujesz, nie traktuję krzyża jako totemu. Napisałem jedynie, że " nie zgadzam się (jako chrześcijanin) na używanie krzyża jako totemu znaczącego terytorium ludu wyznawców prezydenta Kaczyńskiego."
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
Ostatnio zmieniony przez jan ostrzyca 2010-08-01, 17:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-08-01, 18:20   

jan ostrzyca napisał/a:
nie zgadzam się (jako chrześcijanin)
Jako chrześcijanin? Więc gdzie Twoje miłosierdzie chrześcijańskie? Jakiś go nie widać - gdy opluwasz i wyśmiewasz wszystkich, którzy nie pasują do Twoich poglądów. Poza tym prawdziwy chrześcijanin nie zwalcza Kościoła, czy duchownych - nie sądzisz.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne