Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Propozycja regulaminowa a propos polityki
Autor Wiadomość
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-22, 23:53   

wojtek_pl napisał/a:
Mnie to wisi

Tacy po prostu nie głosują - bo po co?
 
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-23, 13:35   

No to ja dorzucę swoje postulaty: brak dyskusji o psach na forum, brak kawałów na forum, ani słowa o seksie na forum! ;-) Przecież to forum o Dacii, która ani nie jest psem, ani nie opowiada kawałów, ani nie jest seksowna...
Tak poważnie - przestrzegałbym przed jakimkolwiek rozwiązaniem, eliminującym jakieś wątki czy obszary tematyczne z dyskusji. Z wielu argumentów podam jeden: zakaz taki prędzej czy później stanie się martwy, a nie ma niczego gorszego od norm, których nie da się wyegzekwować.
Widząc tematy "polityczne" z upodobaniem używam funkcji "ignoruj". Zajmuje to może minutę dłużej przy każdym wejściu na forum, ale nie widzę najmniejszego powodu, by z powodu mojej niechęci do podobnych dyskusji zakazywać jej innym użytkownikom, byle się odbywała w miejscu do tego przeznaczonym.
Moim zdaniem problem tkwi zresztą gdzie indziej - w offtopach. Wchodzę np. w temat o cenach Logdy, a tam gadka o wyzysku w Trzecim Świecie...
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-07-23, 13:45   

nie uważam, że taki zapis byłby martwy

na zdecydowanie większym forum, które mam zaszczyt współmoderować, mamy taki zapis i jest przestrzegany przez ogół użytkowników

jest tylko kilku userow którzy czerpią masochistyczną przyjemność z poruszania takich tematów - na szczęście nasi użytkownicy potrafią korzystać z "wykrzyknika" aby zaistniały fakt zgłosić

oprócz polityki i religii poruszamy wszelkie tematy - jaką lodówkę kupić, czy majonez kielecki jest najlepszy na świecie, chwalili się swoimi zegarkami, pokazujemy ręcznie wykonane noże, rozmawiamy o nowych odkryciach piwnych, winach, mocniejszych alkoholach, itp, itd

a to wszystko na forum użytkowników aparatów Pentax

ogólnie panuje świetna atmosfera dopóki ktoś nie poruszy tematu z pary zabronionych
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-07-23, 13:49   

czytałem gdzieś (na forum DKP) info/wypowiedź o ograniczonych możliwościach umieszczania na forum różnych treści, chodziło o pojemność serwerów (jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie) a jeżeli tak jest to chociażby z tego względu ograniczyłbym tematykę forum do tematów głównie związanych z motoryzacją... istnieje wiele innych forów tematycznych gdzie można się realizować w tych tematach do woli...
 
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-23, 15:34   

kapelusznik napisał/a:
nie uważam, że taki zapis byłby martwy

W wypadku naszego forum jestem gotów nawet się założyć ;-)
_________________
Tu - zęby mamy wilcze, a czapki na bakier,
tu u nas się nie płacze w powstańczej Warszawie:
tu się Prusakom siada na karkach okrakiem,
tu wrogów gołą garścią za gardło się dławi!...
 
elektryk1 


Marka: Daewoo \ Dacia
Model: Matiz \ Duster 4x4
Silnik: 0,8 \ 1,6 16V
Rocznik: 2003 \ 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 59
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-07-23, 15:47   

Jesli Już by miał być taki dział to może tak : Dzaił ogólny - Polityka ? i bedzie można sobie go dodać do ignorowanych ?
Ogólnie jestem przeciw takiemu działowi - mam już dość polityki
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-07-23, 15:54   

Dla politykujących -
http://www.tekstowo.pl/pi...e,karuzela.html

i o politykach i niektórych politykujących
http://www.tekstowo.pl/pi...skie_mieso.html
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
  Wysłany: 2012-07-23, 21:23   

TD Pedro napisał/a:
maciek napisał/a:
już było

przetoczyła sie dyskusja ale do konkretnych ustaleń nie doszło...
mało tego, niektórzy pisali wprost
Cytat:
Może faktycznie wywalić politykę z tego forum.
a mimo to "ostro politykują" :-P ...


Coś nie tak Koledzy. Mam nieodparte wrażenie, że dyskusja jest tolerowana jeżeli odpowiada retoryce dzisiejszych mediów (podobno niezależnych). Jeżeli ktoś ma inne zdanie to zaraz jest fala oburzenia że nie tak, że polityka itd... Ja nigdy nie zabieram jako pierwszy ale i to ja napisałem by wywalić politykę z forum. Natomiast nie mogę ścierpieć i przejść obojętnie jak obraża się ludzi i historię Polski. Jak pisze się bzdury powielane w dzisiejszych mendiach (błąd celowy). Tak samo sprawa ma się z katastrofą...
Mam nadzieję że sie mylę bo ostro kibicuję Daćkom. Sam jeździłem wyśmiewanymi Fiatami a złego słowa na te auta powiedzieć nie mogę. Teraz mam Zafirę i już tak różowo nie jest ale tragedii nie ma. Podsumowując, jeżeli jest tak jak napisałem o stronniczości modów to przykre i wiarygodność szczególnie ich jest taka jak TVN (Jacek Pałasiński powiedział kiedyś w poranku : "NIc nie jest takie jakie się wydaje" - święte słowa). I chciałbym się mylić http://www.daciaklub.pl/f.../icon/icon7.gif
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-07-23, 21:42   

Spokojnie kiedyś mieli pretensję do burzy jaka się przetoczyła w temacie "o psach". Też było trochę hałasu, a po kilku dniach przeszło i sądzę, że w przyszłym tygodniu o ankiecie ¾ ludu zapomni i nastanie cisza. A hałas będzie znowu przy następnej kampanii sporów, przepychanek i aktów nietolerancji co do drugiej osoby.
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-07-23, 22:13   

pastp napisał/a:
Mam nieodparte wrażenie, że dyskusja jest tolerowana jeżeli odpowiada retoryce dzisiejszych mediów (podobno niezależnych). Jeżeli ktoś ma inne zdanie to zaraz jest fala oburzenia że nie tak, że polityka itd.

to może jednak zgodnie z
pastp napisał/a:
i to ja napisałem by wywalić politykę z forum

jak również by uniknąć
monopios napisał/a:
A hałas będzie znowu przy następnej kampanii sporów, przepychanek i aktów nietolerancji co do drugiej osoby

zrezygnować z poruszania takich "kłopotliwych" tematów na forum bądź co bądź motoryzacyjnym...

- oczywiście pamiętam, że obowiązku czytania nie ma...

(niestety pojęcie "obiektywizmu" nie jest jednoznaczne podobnie jak pojęcie "subiektywizmu")
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2012-07-24, 19:08   

TD Pedro napisał/a:
pastp napisał/a:
Mam nieodparte wrażenie, że dyskusja jest tolerowana jeżeli odpowiada retoryce dzisiejszych mediów (podobno niezależnych). Jeżeli ktoś ma inne zdanie to zaraz jest fala oburzenia że nie tak, że polityka itd.

to może jednak zgodnie z
pastp napisał/a:
i to ja napisałem by wywalić politykę z forum

jak również by uniknąć
monopios napisał/a:
A hałas będzie znowu przy następnej kampanii sporów, przepychanek i aktów nietolerancji co do drugiej osoby

zrezygnować z poruszania takich "kłopotliwych" tematów na forum bądź co bądź motoryzacyjnym...

- oczywiście pamiętam, że obowiązku czytania nie ma...

(niestety pojęcie "obiektywizmu" nie jest jednoznaczne podobnie jak pojęcie "subiektywizmu")


Napisałem też:
"
Ja nigdy nie zabieram jako pierwszy ale i to ja napisałem by wywalić politykę z forum. Natomiast nie mogę ścierpieć i przejść obojętnie jak obraża się ludzi i historię Polski. Jak pisze się bzdury powielane w dzisiejszych mendiach (błąd celowy). Tak samo sprawa ma się z katastrofą...
"
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-07-24, 19:28   

czy nie można sobie normalnie porozmawiać, bez odniesień do polityki, "nierzetelnych" mediów, wraku tupolewa i tym podobnych ?

w normalnym życiu takie tematy też smrodzą rozmowę i większość znanych mi osób ma je głęboko w ....
życie jest na tyle ciekawe że nie ma sensu zajmować się pierdołami

mam takiego jednego wujka, jak na spotkaniu zaczyna jeden że swoich dyżurnych politycznych tematów, to impreza przenosi się w inne miejsce

politykowanie to największe zło jakie może się pojawić w towarzystwie - chyba że jest to wiec partyjny albo zebranie młodzieżówki
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2012-07-24, 19:31   

kapelusznik napisał/a:
... mam takiego jednego wujka, jak na spotkaniu zaczyna jeden że swoich dyżurnych politycznych tematów, to impreza przenosi się w inne miejsce ...
To bardzo niegrzecznie. Nie szkoda Wam wujka? 8-) :lol:
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-07-24, 19:48   

pastp napisał/a:
Natomiast nie mogę ścierpieć i przejść obojętnie jak obraża się ludzi i historię Polski. Jak pisze się bzdury powielane w dzisiejszych mendiach (błąd celowy). Tak samo sprawa ma się z katastrofą...

- szanuję Twoje poglądy (tak jak każde inne),
- tak jak napisałem wcześniej, swoich na TYM FORUM nie prezentuję,
- ale nie możesz mieć pewności, że "prawda*" przez Ciebie głoszona jest tą jedyną prawdziwą, napisałem "prawda" w cudzysłowiu gdyż nigdy nie ma pewności, czy kiedyś nie wypłyną nowe fakty rzucające troche inne światło na daną sprawę, (zastrzegam, że nie odnoszę się teraz do żadnej konkretnej z poruszanych spraw)... a tylko dlatego, że niektóre tematy wywołują emocje czasami trudne (przez niektórych) do powściągnięcia moje zdanie jest takie, by tematy wrażliwe z forum DKP wykluczyć,
- głosowanie trwa i zdecyduje większość, mam nadzieję, że wynik będzie respektowany...

ad. * - brzmi to zapewne trochę paradoksalnie bo prawda to prawda, jest tylko jedna ale niestety trudno osiągalna...
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2012-07-26, 19:18   

Jeśli mogę - sugeruję, aby wątki "polityczne" wyróżniać w temacie. Wtedy kto chce to wchodzi na własną odpowiedzialność. Może jakaś dodatkowa ikonka?
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-07-26, 21:21   

jest już taka ikona dostępna dla moderatorów

X

;-)
Ostatnio zmieniony przez kapelusznik 2012-07-26, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2012-07-27, 06:59   

TD Pedro napisał/a:
pastp napisał/a:
Natomiast nie mogę ścierpieć i przejść obojętnie jak obraża się ludzi i historię Polski. Jak pisze się bzdury powielane w dzisiejszych mendiach (błąd celowy). Tak samo sprawa ma się z katastrofą...

- szanuję Twoje poglądy (tak jak każde inne),
- tak jak napisałem wcześniej, swoich na TYM FORUM nie prezentuję,
- ale nie możesz mieć pewności, że "prawda*" przez Ciebie głoszona jest tą jedyną prawdziwą, napisałem "prawda" w cudzysłowiu gdyż nigdy nie ma pewności, czy kiedyś nie wypłyną nowe fakty rzucające troche inne światło na daną sprawę, (zastrzegam, że nie odnoszę się teraz do żadnej konkretnej z poruszanych spraw)... a tylko dlatego, że niektóre tematy wywołują emocje czasami trudne (przez niektórych) do powściągnięcia moje zdanie jest takie, by tematy wrażliwe z forum DKP wykluczyć,
- głosowanie trwa i zdecyduje większość, mam nadzieję, że wynik będzie respektowany...

ad. * - brzmi to zapewne trochę paradoksalnie bo prawda to prawda, jest tylko jedna ale niestety trudno osiągalna...


Jeszcze jedno co nie daje mi spokoju.
Czy w poprzednim poście celowo wyrwałeś to zdanie z kontekstu czy nie?
Pytam bo zagrałeś ( świadomie, czy nie ) metodą stosowaną w naszych mendiach. W pierwszym dałeś tylko zdanie " byłem za wywaleniem polityki z forum". Dało to taki mój obraz:
" Patrzcie pisze by wywalić politykę z forum a sam miesza ile wlezie "
Tak samo w mendiach (naszych podobno niezależnych)
Prawidłowo powinno być : Prezes jest za powołaniem komisji śledczej w sprawie... Prezydent zaprasza go na spotkanie........ Prezes mówi że przyjdzie ale pod warunkiem powołania komisji i wtedy jest o czym rozmawiać.
Natomiast w TVN było: Pomimo zaproszenia Prezydenta Prezes nie przyjął zaproszenia. Dalej to gadające głowy opowiadające o tym że Prezes to tylko miesza jątrzy a jak jest zapraszany na spotkanie to odmawia.
Tekst ten ma na celu ukazanie pewnego mechanizmu jaki stosowany jest opisany w socjotechnice i stosowany z rewelacyjnym skutkiem w naszych mendiach.
bez obrazy kolego - to tylko dyskusja i wiem że powinienem zamilknąć ale drugi dzień mnie to gryzie :)
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-07-27, 10:20   

pastp napisał/a:
Czy w poprzednim poście celowo wyrwałeś to zdanie z kontekstu czy nie?

szczerze mówiąc to nie rozumiem Twojego ostatniego postu (czytałem kilka razy a intencji nie "chwyciłem" :-( ), co masz na myśli? ale żeby nie ciągnąć tematu i cytować kolejnych cytatów/wypowiedzi , powiem tak:
- to co napisałem jest wyłącznie moją refleksją dot. pokazania mojej niechęci do dyskusji na przedmiotowe tematy na forum stricto motoryzacyjnym,
- nie było moim zamysłem obrażenie kogokolwiek,
- nie zastosowałem mechanizmów socjotechnicznych (aluzji, podtekstów) a jeżeli coś tak zostało odbrane to jest wyłącznie indywidualną interpretacją czytającego,
pastp napisał/a:
bez obrazy kolego - to tylko dyskusja i wiem że powinienem zamilknąć ale drugi dzień mnie to gryzie

- mam nadzieję, że powyższe wyjaśnia wszystko, dyskusja jest nieodlącznym elementem naszego życia a jeżeli jest prowadzona na właściwym poziomie to przedstawiane choćby mocno przeciwstawne poglądy nie powinny doprowadzać do urazy :-)
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-08-07, 09:06   

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=7464
Cytat:
czy jesteś za dopuszczeniem na forum DKP dyskusji na tematy polityczne i światopoglądowe?
tak 26% [ 11 ]
nie 73% [ 31 ]
Głosowań: 42
Wszystkich Głosów: 42


- czas wypełniania ankiety dobiegł końca i w związku z tym niniejszym oficjalnie stwierdzam:

większość respondentów uznała, że forum Dacia Klub Polska nie jest miejscem właściwym do dyskusji na tematy polityczne i światopoglądowe...

- pozostaje teraz tylko kwestia uszanowania takiego werdyktu...
Ostatnio zmieniony przez laisar 2012-08-07, 22:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-08-07, 14:47   

TD Pedro napisał/a:
pozostaje teraz tylko kwestia uszanowania takiego werdyktu...


Czasem nawet najzacniejsze grono może się mylić.
A skoro już jest dział w którym możemy się wypowiadać na każdy temat (z zachowaniem przyzwoitości i stosując się do regulaminu) to pewnie nie po to aby go cenzurować.

Ale każdy z nas może mieć przecież własne zdanie.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-08-07, 14:59   

stempik napisał/a:
Czasem nawet najzacniejsze grono może się mylić

Mylić, ale w czym? W tym, że nie wie jakie jest jego zdanie? Nieporozumienie jak dla mnie. Laisar zaproponował zrobienie ankiety, TD Pedro wykonał, wszyscy zainteresowani zagłosowali. Pytanie teraz czy przełoży się to na realne działania.
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-08-07, 15:08   

stempik napisał/a:
Czasem nawet najzacniejsze grono może się mylić.

- nikt nie twierdzi, że "grono orzekające" jest nieomylne (ale chyba nie w tej sprawie), kto chciał zagłosować to miał taką możliwość...
stempik napisał/a:
A skoro już jest dział w którym możemy się wypowiadać na każdy temat (z zachowaniem przyzwoitości i stosując się do regulaminu) to pewnie nie po to aby go cenzurować.

- póki co cenzury na forum DKP nie było (bynajmniej ja nie stwierdziłem) a dyskusja na każdy temat owszem ale troche trudniej z cyt.: "z zachowaniem przyzwoitości i stosując się do regulaminu" - koniec cyt. i stąd m.in. taka ankieta...
stempik napisał/a:
Ale każdy z nas może mieć przecież własne zdanie

- przecież wynik ankiety nikomu tego nie zabrania...

Przeprowadzona ankieta przecież niczego nie przesądza ani nie rozstrzyga a jedynie wyraża opinię/stanowisko/stosunek/zdanie* respondentów dot. przedmiotu tej ankiety, była wola jej przeprowadzenia i została przeprowadzona,

to, czy wynik głosowania będzie respektowany to inna sprawa...

ad. * - wybrać właściwe
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-07, 15:18   

A o historii, gospodarce, autostradach etc można będzie dyskutować?
Np Bebe chwali autostradowe porządki a ja ganię. Czy to już polityka?
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2012-08-07, 17:25   

A o ekologach i ekologii można będzie dyskutować, czy to tez już polityka?
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-07, 18:37   

krakry1 napisał/a:
A o ekologach i ekologii można będzie dyskutować, czy to tez już polityka?


A czy jak z krakry'm 1 dyskutuje jan ostrzyca to jest polityka?
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne