Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Marcin
2008-01-24, 00:16
daciaklub.pl
Autor Wiadomość
Sweeper 



Marka: Renault
Model: Scenic
Silnik: 1.9dCi
Rocznik: 2004
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 74
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-09-22, 08:57   

portal.php to nie jest dobry pomysł... żeby nie powiedzieć dobitniej
co do zawartości strony to obowiązkowo:
1. historia marki
2. dział techniczny (lub zrób to sam, ale sens jest ten sam)
3. galeria
4. multimedia (można połączyć z galerią, ale chodzi o wygaszacze, filmiki, etc.)
5. linki

dla przykładu zapraszam na www.renault5.pl (może niektóre elementy się Wam spodobają bardziej)

a layout strony zbliżony do www.dacia.pl
_________________
Renault Scenic 1.9dCi
Galeria Renault 5: www.renault5.pl
PIKUR: www.klubrenault.pl
 
Łukasz 



Marka: Opel
Model: Astra F
Silnik: 1.4 60 KM
Rocznik: 1995
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 89
Skąd: Jasło
Wysłany: 2007-09-22, 10:19   

Sweeper napisał/a:
a layout strony zbliżony do www.dacia.pl


Także dobry pomysł, osobiście popieram wyglad strony klubowej podobny do oficjalnej Dacii.
_________________
Stan licznika: 179 832 km
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2007-09-22, 11:17   

Pomysł Martina wygląda ok. Strona wygląda na estetyczną i uporzadkowaną.

ja osobiscie też jestem za tym, aby kolorystycznie upodobnic ja bardziej do strony

www.dacia.pl
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
MartinPŃ 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 100
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-22, 12:48   

Sweeper napisał/a:
portal.php to nie jest dobry pomysł... żeby nie powiedzieć dobitniej
Też jestem takiego zdania. Poza tym nie da się tego przerobić graficznie na nasze potrzeby jako takie, bo było by to grzebaniny na wieki.

Wieczorkiem pogrzebie i przerobie grafike, efekty jutro.

[ Dodano: 2007-09-23, 03:03 ]
A więc nastała niedziela i jest też nowa wersja strony oczywiście pod adresem: http://www.summer.neostrada.pl/blue/index.html Czekam na komentarze i sugestie co by ewentualnie poprawić. Górną część nagłówka strony trzeba by jeszcze jakoś zagospodarować bo jest tylko napis daciaklub.pl i logo dacii, chyba że niech sobie tak będzie i z czasem coś przyjdzie do głowy.

Pozdro.
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-23, 11:35   

Fajna stronka możnaby zmienić krój liter na te z Dacii i oczywiście zamieścić logo klubu (jak wybierzemy :lol: )
_________________
GeRRaD
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-23, 11:40   

Calkiem fajnie to wyglada :mrgreen: Zeby lepiej zobrazowac jak to bedzie wygladac zmien litery z napisu DaciaKlub.pl na takie jakie sa w logo dacii i umiesc chociaz tymczasowo aktualne logo jakie jest teraz na forum. Chcialbym zobaczyc jak bedzie to wygladac :mrgreen:
 
MartinPŃ 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 100
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-23, 17:01   

GeRRaD napisał/a:
Fajna stronka możnaby zmienić krój liter na te z Dacii i oczywiście zamieścić logo klubu (jak wybierzemy :lol: )

Nie ma sprawy tylko podpowiedzcie mi jaka to czcionka(ten napis daciaklub.pl chciałem taką czcionką jak "logan" na dacia.pl), bo nigdzie nie mogę znaleźć :-)

[ Dodano: 2007-09-23, 18:02 ]
Kratylos napisał/a:
wydaje mi se tez ze warto na nieco ciemniejsza zmienic tez kolorystyke forum - tak aby byla spojna z strona...

A z tym chyba nie będziecie mieli problemu jako admini forum, po sieci krąży pełno fajnych skórek do phpBB ;-)
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-23, 17:08   

Zapytaj majkhella, bo on robil logo na forum. Czcionka ktora uzyl jest bardzo podobna (albo taka sama) do czcionki dacii :)
 
MartinPŃ 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 100
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-23, 17:39   

Na razie dokleiłem z prawej strony logo klubowe to tymczasowe, jest niewyraźne bo tak jak mówię jest to wyciągnięte z tematu o logo klubowym. I zmieniłem czcionkę tekstu w "newsach" na taką jak jest na stronie dacia.pl http://www.summer.neostrada.pl/blue/index.html

Acha, do wiadomości użytkowników IE, w menu po lewej stronie po najechaniu na jakiś element zmienia się on na jaśniejszy, niestety na razie nie widać tego pod IE bo jak wiadomo to najzłośliwsza przeglądarka pod słońcem i wszędzie widzi podstęp :-) Jeżeli już przyjdzie co do czego to poprawię to żeby wszyscy równo widzieli zmieniające się menu po najechaniu.
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-23, 17:48   

MartinPŃ napisał/a:
Na razie dokleiłem z prawej strony logo klubowe to tymczasowe, jest niewyraźne bo tak jak mówię jest to wyciągnięte z tematu o logo klubowym. I zmieniłem czcionkę tekstu w "newsach" na taką jak jest na stronie dacia.pl http://www.summer.neostrada.pl/blue/index.html

Acha, do wiadomości użytkowników IE, w menu po lewej stronie po najechaniu na jakiś element zmienia się on na jaśniejszy, niestety na razie nie widać tego pod IE bo jak wiadomo to najzłośliwsza przeglądarka pod słońcem i wszędzie widzi podstęp :-) Jeżeli już przyjdzie co do czego to poprawię to żeby wszyscy równo widzieli zmieniające się menu po najechaniu.

To logo po prawej stronie jest jakos dziwnie rozciagniete :roll: Do tego widac ze jest wklejone :-/ Nie idzie tego zmienic?



Poza tym loga sa bardzo ladnie przedstawione w watku o logo:

 
MartinPŃ 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 100
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-23, 18:01   

Sorry moja pomyłka, nie ta fota na serwerze.

Już powinno grać. A co do loga, to wcześniej ściągnąłem w jakiejś kiepskiej jakości, dzięki za lepsiejszą ;-)
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-23, 18:46   

Dalej jest takie dziwnie zwezone, jakby w imadle bylo ;-)
 
MartinPŃ 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 100
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-23, 19:01   

Marcin napisał/a:
Dalej jest takie dziwnie zwezone, jakby w imadle bylo ;-)

Jeżeli widzisz ciągle to samo co na tym obrazku co zamieściłeś to znaczy że Twoja przeglądarka cały czas pamięta starą stronę zapisaną w pamięci cache przeglądarki. Odśwież kilka razy pod rząd, skasuj pamięć cache, albo poczekaj i po pewnym czasie samo przejdzie :-)
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-23, 19:14   

Dobra juz jest ok :) Ale ja bym chyba zrobil to na odwrot, czyli logo po lewej, a napis daciaklub po prawej. Tak chyba bedzie lepiej moim zdaniem ;-)
 
MartinPŃ 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 100
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-23, 19:35   

"Nasz klient, nasz pan" jak to się mówi :-) Klubowe logo po lewej, daciaklub.pl po prawej.
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-23, 19:43   

Wszystko ladnie pieknie, ale powiedzcie mi tylko czy dacia nie przyczepi sie do tego ze stronka jest podobna (kolorystycznie) do ich strony??
 
MartinPŃ 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 100
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-23, 19:54   

Marcin napisał/a:
Wszystko ladnie pieknie, ale powiedzcie mi tylko czy dacia nie przyczepi sie do tego ze stronka jest podobna (kolorystycznie) do ich strony??

Jedyne o co Dacia może się przyczepić to to że wykorzystane/przerobione zostało logo na nasze klubowe oraz nazwa handlowa, obydwie rzeczy z prawami autorskimi.

Co do kolorystyki nikt nie może się doczepić, kolory są dostępne dla każdego i może sobie z nimi na stronach robić co chce, bmw ma np. na stronie prawie całą stronę białą i tylko nagłówek wyróżnia się zdjęciami samochodów, jeżeli ktoś inny zrobiłby bardzo podobną stronę to bmw nie ma kompletnie żadnych podstaw do roszczenia sobie jakiś praw do kolorów. Layout strony i kolorystyka to tylko i wyłącznie inwencja web designera, natomiast o naruszenie praw autorskich ze strony dacia.pl moglibyśmy się bać gdybyśmy żywcem skopiowali cały serwis i wstawili tam swoje treści, lub bez zgody dacia.pl pobieralibyśmy jakieś dane, publikując je pod naszym szyldem.

[ Dodano: 2007-09-23, 20:58 ]
Kratylos napisał/a:
jejku zobacz jakikolwiek klub reno w polsce prawie wszedzie wykorzystywany jest romb reno...
nie popadajmy w jakas obsesje..

No niby racja ale trzeba myśleć o wszystkim ;-)

Kratylos napisał/a:
moim zdaniem trza jeszcze zmienic kroj jakim napisany jest daciaklub.pl na ten typowy dla logana...

Szukam czcionki jakiejś podobnej do loganowej a to nie takie proste, jeszcze na czasie poprawie to podświetlanie menu dla użytkowników IE i powinno być cycuś glancuś.
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-23, 20:04   

Chcialbym zobaczyc jak wygladalaby stronka kiedy logo bedzie maksymalnie na lewo, tak jak na forum, a napis daciaklub.pl po srodku. Da rade?? :mrgreen:
 
MartinPŃ 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 100
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-23, 20:32   

Marcin napisał/a:
Chcialbym zobaczyc jak wygladalaby stronka kiedy logo bedzie maksymalnie na lewo, tak jak na forum, a napis daciaklub.pl po srodku. Da rade?? :mrgreen:

http://www.summer.neostrada.pl/blue/index.html No nawet nawet wygląda :-)

[ Dodano: 2007-09-23, 21:34 ]
Kratylos napisał/a:
jeszcze taka propozycja, nie wiem jak to by wygladalo miedzy logiem klubu a nazwa pare fotek loganów takich malych wstawic?

Musielibyśmy się jeszcze zdecydować czy po środku ma być napis daciaklub.pl, zdjęcia loganów(jeżeli tak to ile i może zaproponujcie jakie), czy może ten napis który został opublikowany w temacie o logo klubu.
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-23, 20:39   

Tak mogloby byc :) Wedlug mnie napisa daciaklub.pl moze byc nawet obok logo, a po prawej ladny flash ze zmieniajacymi sie zdjeciami dacii. Ktos musialby sie tym zajac, no chyba ze umiesz cos fajnego we flashu zrobic ;-)
 
MartinPŃ 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 100
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-23, 21:01   

Marcin napisał/a:
Tak mogloby byc :) Wedlug mnie napisa daciaklub.pl moze byc nawet obok logo, a po prawej ladny flash ze zmieniajacymi sie zdjeciami dacii. Ktos musialby sie tym zajac, no chyba ze umiesz cos fajnego we flashu zrobic ;-)

Nie doceniasz mnie :-P Jeżeli ktoś chce to może się za to zabrać, ja mogę to wykonać ale tak mniej więcej do środy by to było bo mam na uczelni mały młynek :-) (kampania wrześniowa :evil: )
 
vandergaart 


Marka: Dacia
Model: Logan LAURÉATE
Silnik: 1.4 MPI
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 21
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-09-23, 21:45   

Marcin napisał/a:
Wszystko ladnie pieknie, ale powiedzcie mi tylko czy dacia nie przyczepi sie do tego ze stronka jest podobna (kolorystycznie) do ich strony??


Jakiekolwiek czepianie sie o logo, kolorystyke i tego typu pierdoly na stronie, ktora badz co badz jest ich darmowa reklama/promocja byloby z ich strony skrajnym idiotyzmem.
 
MartinPŃ 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 100
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-23, 22:03   

vandergaart napisał/a:
Jakiekolwiek czepianie sie o logo, kolorystyke i tego typu pierdoly na stronie, ktora badz co badz jest ich darmowa reklama/promocja byloby z ich strony skrajnym idiotyzmem.

Co prawda to prawda, ale "jakby chcieli, to by mogli", bo w końcu to ich znaki handlowe :-) Ale za kolorystykę to mogą... sobie pogwizdać i nic więcej ;-)
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2007-09-24, 10:45   

Jestem informatykiem z wykształcenia, robiłem też dużo stron internetowych (i czasem jeszcze robię) i muszę powiedzieć, że strona MartinPŃ (http://www.summer.neostrada.pl/blue/index.html) jest stworzona wg. standardu XHTML 1.0 Strict, co bardzo dobrze o niej świadczy. Nie chce mi się wymianiać zalet, które z tego wynikają, ale jest ich sporo.

MartinPŃ, sprawdź jeszcze, bo mi pod Seamonkey (bazuje na Gecko, więc pewnie tak samo jest w FF) w nagłówkach "menu", "wiadomości" wyświetla się czcionka Times New Roman, a pod IE jest to chyba Verdana - dużo ładniejsza.

A Dacia moim zdaniem może się przyczepić jedynie do naszego loga, bo firmy bardzo nie lubią jak się ich logo modyfikuje... ale myślę, że dopóki nic nie powiedzą, nie ma się co tym przejmować.

[ Dodano: 2007-09-24, 11:54 ]
Sorry, to Arial, a nie Verdana.

Chyba wiem gdzie jest błąd. Usuń z CSS-a te pogrubione fragmenty i wtedy powinno być dobrze:

Kod:


...

#content h2.pierwszy {
  /* Section headers share the same tiled background image and font */
  background: #75a2bd url('images/pasek_krotki.jpg') repeat-x top left;
  font: bold 14px/28px [b]Sans[/b];
  color: #ffffff;
  text-indent: 1em;
  border-bottom: 2px solid #75a2bd;
  }

#content h2 {
  /* Section headers share the same tiled background image and font */
  background: #75a2bd url('images/pasek_krotki_pierwszy.jpg') repeat-x top left;
  font: bold 14px/28px [b]Sans[/b];
  color: #ffffff;
  text-indent: 1em;
  border-bottom: 3px solid #75a2bd;
  }

...

#subContent h2 {
  /* Section headers share the same tiled background image and font */
  background: #75a2bd url('images/pasek_krotki.jpg') repeat-x top left;
  font: bold 14px/28px [b]Sans[/b];
  color: #ffffff;
  text-indent: 1em;
  margin: 2px 0;
  border: 1px solid;
  }
 
#subContent h2.pierwszy {
  /* Section headers share the same tiled background image and font */
  background: #75a2bd url('images/pasek_krotki.jpg') repeat-x top left;
  font: bold 14px/28px [b]Sans[/b];
  color: #ffffff;
  text-indent: 1em;
  margin: 0 0 2px 0;
  border: 1px solid;
  }

...



Tylko nie jestem pewny czy w tak zapisanym "font" możesz to usunąć. Jeśli usunięcie nic nie da, to wtedy zamień te pogrubione fragmenty na
Kod:
Arial, Helvetica, sans-serif
.

Zaczynamy tworzyć open-source :)
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
MartinPŃ 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 100
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-24, 22:53   

Dobrze że zwracacie uwagę na takie szczegóły jak psur, niestety w pracy programisty, kodera, czy innych gdzie samodzielnie tworzy się kod, zawsze wkradną się niedociągnięcia. Już wszystko gra. Usunięcie samego "Sans", powodowało błędy w stylach, a więc po prostu zamieniłem to na główny styl czcionki, tak jak i Ty to sugerowałeś psur.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne