Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Propozycja: wprowadzić ład w dziale Nasze Samochody
Autor Wiadomość
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-01-30, 21:41   Propozycja: wprowadzić ład w dziale Nasze Samochody

Jestem tu ponad rok i zauważyłem że jest w tym dziale trochę bałaganu http://www.daciaklub.pl/forum/viewforum.php?f=21

Jestem wychowany na pewnym forum gdzie regulamin jest spisany na 2-3strony A4.
I jedną z zasad jest odpowiednie dodawanie swoich Postów do działu Nasze Samochody

zacytuję całość

Cytat:
Ideą tego działu, jest możliwość zaprezentowania swojego auta oraz swojej osoby przed pozostałymi użytkownikami Forum Renault Megane.
Dany użytkownik może założyć tylko jeden temat, w którym zaprezentuje swoje auto. Temat musi zawierać zdjęcia prezentowanego auta. Komentowanie jest dozwolone.
Nazewnictwo tematów: [Nick] - model, silnik, rocznik.
Przykład:[Krzychu] - Megane Classic I phI, 1.9 dTi '98.

Zdjęcia mogą być dodawane tylko z zewnętrznych serwerów. Zdjęcia samochodu danego użytkownika mogą znajdować się wyłącznie w pierwszym poście.
Uwaga! Otwarcie dwóch tematów przez jednego użytkownika spowoduje skasowanie obu tematów, bez względu na ich treść. Za odstępstwo od zasady nazewnictwa tematów grozi usunięcie tematu.

Jak dodać zdjęcie ? Opis poniżej.




Myślę że jest to dobra zasada jest wszystko w jednym I poście z którego można robić odnośniki do jakiś modyfikacji i nie trzeba wertować np. 20stron by się dowiedzieć 1. rzeczy.
przykład
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2853

Oddaje Propozycję pod dyskusję
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-30, 22:55   Re: Propozycja: wprowadzić ład w dziale Nasze Samochody

maciek127 napisał/a:
Myślę że jest to dobra zasada jest wszystko w jednym I poście z którego można robić odnośniki do jakiś modyfikacji i nie trzeba wertować np. 20stron by się dowiedzieć 1. rzeczy.

Zupełnie niechcący zrobiłem tak u siebie. :) Ale nie bardzo rozumiem, czemu ma służyć ta zasada, że zdjęcia tylko w pierwszym poście. Ja sobie wymyśliłem, że w pierwszym poście będzie ogólny opis + kilka zdjęć + linki do kolejnych modyfikacji, ale już np. zdjęcia z onych modyfikacji raczej w kolejnych postach.

Insza inszość, to czy faktycznie potrzebujemy takich regulacji. Faktem jest, że obecnie jest lekki rozgardiasz, ale też i forum jest na tyle małe i młode, że chyba nie ma jeszcze potrzeby na wprowadzanie tak sztywnych zasad - jak użyszkodnicy do nich dojrzeją, to sami zaproponują.
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-01-31, 17:03   

bebe napisał/a:
Zupełnie niechcący zrobiłem tak u siebie. :) Ale nie bardzo rozumiem, czemu ma służyć ta zasada, że zdjęcia tylko w pierwszym poście. Ja sobie wymyśliłem, że w pierwszym poście będzie ogólny opis + kilka zdjęć + linki do kolejnych modyfikacji, ale już np. zdjęcia z onych modyfikacji raczej w kolejnych postach.


to jeszcze lepsza propozycja według mnie ;-)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-01-31, 17:15   

bebe napisał/a:
jak użyszkodnicy do nich dojrzeją, to sami zaproponują.

Jeden już dojrzał. :-)
_________________
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-31, 20:19   

Beckie napisał/a:
bebe napisał/a:
jak użyszkodnicy do nich dojrzeją, to sami zaproponują.
Jeden już dojrzał. :-)

Ale jeden to nie "użyszkodnicy". :]

Co mi przypomina, jak w Talmudzie określono, kiedy należy zapalić świece szabasowe? Należy zapalić świece, gdy ukażą się gwiazdy. Ile to "gwiazdy"? Jeśli widać jedną gwiazdę, to to nie są "gwiazdy". Jeśli widać dwie, ale ta pierwsza się nie liczyła, to znaczy, że widać tylko jedną gwiazdę. :) Jeśli widać trzy gwiazdy, to znaczy, że widać dwie gwiazdy, czyli widać "gwiazdy" i wtedy można zapalić świece szabasowe. :]

Edit: a, w materii porządku we własnym wątku. :) Żeby wszyscy jednakowo odczuwali potrzebę utrzymywania rzeczonego porządku, konieczne jest użycie jednej lub obu metod: kija i/lub marchewki. :] Inakszy po co mieli by to robić? Metoda kija jest prostsza w implementacji - wystarczy wprowadzić jakieś kary za bajzel w wątku, ciąć ludziom wątki i porządkować za nich, i jest szansa, że przynajmniej spora część się za siebie weźmie. Metoda marchewki jest skuteczniejsza, ale wymaga więcej wysiłku - konieczna jest jakaś zachęta to dopieszczania swojego wątku (z wyjątkiem wieczystej chwały :] ). Stąd na rozmaitych forach dodatkowe rangi, punkty, HPiki, odznaki, stempelki z kartofla. ;) Ideałem jest, kiedy uzbierany kapitał punktowy-kartoflowy można na coś wymienić - czy to na wirtualne pierdółki forumowe, czy bardziej namacalne zniżki w klubowym sklepiku, itp.

Tyle o środkach do celu. Kwestią, czy to w ogóle ma sens, nie zająłem się.
Ostatnio zmieniony przez bebe 2011-01-31, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne