Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Parkowanie tyłem...
Autor Wiadomość
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2008-02-06, 10:48   Parkowanie tyłem...

Wczoraj parkowałem Draculkę na parkingu jednego z Warszawskich centrów handlowych. Ponieważ miejsca było mało - a właściwie to może nie mało - tylko miejsca były małe ;-) - postanowiłem, że zaparkuję tyłem dojeżdżając aż do ściany, żeby przód nie wystawał i nie został przytarty przez kogoś przejeżdżającego. Tak też zrobiłem, cofałem powoli aż samochód stuknął delikatnie zderzakiem w sianę. I tu się zdrowo zdziwiłem - okazało się, że tylna wycieraczka jest tylko o ok.1cm cofnięta w stosunku do tylnego zderzaka! Jakbym cofał trochę mniej uważnie - czyt. szybciej - mółbym sobie uszkodzić tylne drzwi!

Tak więc trzeba uważać nie tylko na wyskakujące drzewa, żle zaparkowane latarnie, ale i na ściany, które mogą uderzyć w samochód z tyłu!
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-02-06, 11:14   

Załóż sobie hak. Wtedy niech sie boją ci co stoją ( o rany, rym częstochowski mi wyszedł) za Tobą.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-02-06, 14:03   

a tez mam na razie troche klopotu z parkowaniem tylem, po przesiadce z uno, ktore pod tym wzgledem jest chyba wzorcowe. jak mi sie skonczy gwarancja to chyba zaloze czujniki parkowania, bo w aso maja chore ceny na takie akcesoria. pozdr
 
Gregosa 



Marka: dacia
Model: logan MCV
Silnik: dCi
Rocznik: '07
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 243
Skąd: ...
Wysłany: 2008-02-06, 18:28   

jurek napisał/a:
jak mi sie skonczy gwarancja to chyba zaloze czujniki parkowania, bo w aso maja chore ceny na takie akcesoria. pozdr

Jak skończy Ci się gwarancja, to samochód już powinieneś mieć wyczuty ;-) Ale wiem, co czujesz - jechałem kiedyś seatem cordobą '04 i cofanie to było dopiero wyzwanie...
_________________
Gregosa
---------
MCV dCi lauréate | 63k+ km
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-06, 18:40   

NIe czekaj do końca gwarancji załóż u konkurecnji ASO - poszukaj na froum był taki temat o niewolnictwie wynikającym z gwarancji (niech ASO udowodni związek przyczynowy :lol: )
_________________
GeRRaD
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-02-06, 21:02   

Proste, parkujcie przodem :mrgreen:
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-07, 14:07   

waski napisał/a:
Proste, parkujcie przodem :mrgreen:


Ale jak jest ciasno to łatwiej jest tyłem!
 
Leo2 



Marka: Dacia Logan
Model: Laureate
Silnik: 1,4
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 91
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2008-02-07, 14:23   

Przeczytałem o haku i muszę Wam napisać, że jazda z hakiem bez przyczepy w krajach bardziej cywilizowanych np na Słowacji jest zabroniona. Hak musi się łatwo odpinać (wystająca kula). Wprawdzie nie jeżdżę do Warszawy bo bliżej mam do Wiednia i z tego popwodu chciałem Was ostrzec, zresztą wymyślono już czujniki parkowania!
_________________
Jeżdżę na dziennych!!!
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2008-02-07, 15:59   

Leo2 napisał/a:
Przeczytałem o haku i muszę Wam napisać, że jazda z hakiem bez przyczepy w krajach bardziej cywilizowanych np na Słowacji jest zabroniona. Hak musi się łatwo odpinać (wystająca kula). Wprawdzie nie jeżdżę do Warszawy bo bliżej mam do Wiednia i z tego popwodu chciałem Was ostrzec, zresztą wymyślono już czujniki parkowania!


hmmmm... dziwne, bo w krajach juz jakis czas temu "ucywilizowanych" jak Niemcy czy Szwajcaria nikt sie nie czepia o takie rzeczy.... czyzby kraje "bardziej cywilizowane" probowaly trzaskac kase na wszystkim? komu moze przeszkadzac hak wystajacy na 20 cm jesli wystajaca deska, rower czy tesciowa musza miec czerwona szmate uwiazana dopiero gdy wystaja na metr z tylu?

:mrgreen:
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-02-07, 21:22   

Są dwa rodzaje haków - stałe i demontowalne. Właśnie te drugie muszą być w większości krajów UE (czyli krótko - nie wolno jeździć z hakiem jeśli się nie holuje przyczepy). W ASO ten pierwszy kosztuje 1000 zł, ten drugi 1400 zł.
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-02-11, 19:05   

Andrzej napisał/a:
Ale jak jest ciasno to łatwiej jest tyłem!

Ja głownie parkuję tyłem, łatwiej mi się wyjeżdza, zwlaszcza jak jest duży ruch pieszy ch i pojazdów. A dla odmiany, mojażona b. nie lubi tego manewru. Z tego względu mamy czujniki cofania.
A tak BTW: wstawiałem kiedyś tyłem Thalijkę kolegi i musze przyznać, że Loganka jest w tym względzie łatwiejsza, min widoczność do tyłu jest lepsza.Cóż, może to subiektywne odczucie...
Aha, jadąc do tyłu manewruje się lepiej niż np Punto. Co stwierdziła na pl. Manewrowym siostrzenica żony (łuk do tyłu, parkowanie tyłem). Ciekawe ? :-P
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-02-11, 20:43   

no tak, nieodgadnione sa damskie manewry. zaskoczyla mnie Twoja polowica. ale tak- parkowanie tylem thalia nie jest wygodne. pozdr
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2008-02-20, 06:29   

A propos jazdy na wstecznym to przypomniał mi się pewien dowcip. Dla porządku - zapraszam do działu Humor.
_________________

 
Lmoska 


Marka: RENAULT
Model: GRAND SCENIC
Silnik: 1,9 dCI 130KM
Rocznik: 2007
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 59
Skąd: Puławy
Wysłany: 2008-02-21, 07:03   

Leo2 napisał/a:
Przeczytałem o haku i muszę Wam napisać, że jazda z hakiem bez przyczepy w krajach bardziej cywilizowanych np na Słowacji jest zabroniona. Hak musi się łatwo odpinać (wystająca kula). Wprawdzie nie jeżdżę do Warszawy bo bliżej mam do Wiednia i z tego popwodu chciałem Was ostrzec, zresztą wymyślono już czujniki parkowania!


Według polskiego prawa kula od haka musi być demontowana. Należy ją montować tylko w sytuacji ciągnięcia przyczepy.
_________________
GRAND SCENICZEK 1,9 dCI 130KM
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-02-21, 11:57   

Lmoska napisał/a:
Według polskiego prawa kula od haka musi być demontowana


A ze tak zapytam, od kiedy?
 
condensed 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: SCe 75
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 25 Kwi 2008
Posty: 18
Skąd: Tarnowskie Góry
  Wysłany: 2008-05-08, 19:39   cofanie tyłem - ale adrenalina!

Od 5-ciu lat jeździłem Matizem i też często cofałem "na tylną wycieraczkę". Jak się zdziwiłem gdy robiąc to Loganikiem (bardzo ostrożnie bo mam go od 15 kwietnia br.) usłyszałem "bum" i zobaczyłem, że tablica na 4-ro centymetrowym słupku się zakołysała. Moje szczęście, że trafiłem w słupek tylnym hakiem a nie plastikowym zderzakiem :mrgreen:
Teraz przed cofaniem powtarzam sobie "Logan ma dużą d...ę PAMIETAJ!!!
 
johnny303 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2008
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-08, 20:47   

condensed napisał/a:
Logan ma dużą[...]

A mnie, przyzwyczajonemu do znacznie większej pupci Nexii, parkowanie Loganem wydaje się dziecinną igraszką. No, może przy parkowaniu tyłem początkowo przeszkadzał mi brak szybki przy tylnym słupku i musiałem - na wyobraźnię - przećwiczyć wcześniejsze wykonanie skrętu kierownicy.
Co człowiek, to opinia. Dla mnie loganik jest mały, zwrotny i zwinny. :mrgreen:
 
Leo2 



Marka: Dacia Logan
Model: Laureate
Silnik: 1,4
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 91
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2008-05-08, 22:01   

Jeździłem kilka lat Nexią, nie tylko tył wystaje, z przodu to samo. Logan to super auto do parkowania. Trzeba tylko wziąść poprawkę na duży rozstaw osi.
_________________
Jeżdżę na dziennych!!!
 
Paf 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV Arctica 7os.
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 91
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-16, 15:23   

Też mam doświadczenie z Nexią i jednak uważam że Loganem jest parkować nieco trudniej. Niestety promień skrętu sporo większy, widoczność do tyłu także nieco ograniczona. Głównie parkuję równolegle, mając do dyspozycji po 0,5 m z przodu i z tyłu a do tego mocne ograniczenie z boku i muszę się dość mocno kierownicą nakręcić. Co prawda po 1,5 miesiąca zaczynam rozróżniać z fotela kierowcy różnicę pomiędzy 5 a 10 cm luzu z przodu lub z tyłu ale 3 a 5 cm jeszcze mi sprawia duży kłopot.
Dość ostro zastanawiam się nad kamerą od tyłu. Jeśli się zdecyduję opiszę, bo mam dość nietypowy pomysł na jej umieszczenie.
 
gimbus 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan MCV 7 os. Laureate
Silnik: 1.6 MPI
Dołączyła: 22 Mar 2008
Posty: 5
Skąd: w.śląskie
Wysłany: 2008-05-16, 17:28   

condensed napisał/a:
Od 5-ciu lat jeździłem Matizem i też często cofałem "na tylną wycieraczkę"

Ja 6 lat jeździłam matizem, teraz w mcv cofam podobnie, tylko wycieraczkę mam sporo... dalej. Boczne lusterka świetne do kontrolowania boków, niestety kolosalną różnicę czyni promień skrętu (szczególnie skręt do przodu i przybrane krawężniki). Generalnie idzie się przyzwyczaić, ale gdy ciasno, dla bezpieczeństwa szukam gdzieś dalej, potem spacerek dla zdrowia. ;-)
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-05-16, 18:59   

gimbus napisał/a:
Boczne lusterka świetne do kontrolowania boków

Potwierdzam - lusterka są super - nie ma ryzyka uszkodzenia boków.
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-16, 22:50   

gimbus napisał/a:
Boczne lusterka świetne do kontrolowania boków


W sedanie są tragiczne. Małe i jak dla mnie zupełnie nie w tym miejscu. Na jednym "zaprzyjażnionym" parkingu muszę nimi manipulować żeby nie trafić tylnymi kołami w krawężnik ( porobili obramowania drzew z krawężnika, w formie wnęki). Tam gdzie parkuję najczęściej jest mało miejsca więc tyłem z konieczności parkuję prawie zawsze. A poza tym lubę parkować tyłem , nie wiem czemu ale w moim odczuciu autko zaparkowane przodem do wyjazdu wygląda porządniej. To może być jakaś choroba :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez stempik 2008-05-18, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
PAPIRUS 



Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV AMBIENCE
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Ambiance
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 91
Skąd: Warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2008-05-17, 05:52   

Parkuję tyłem sprawniej i mniej stresu przy wyjeżdzaniu,ale jak mam duże zakupy to wtedy przodem bo inaczej drzwi bym nie otworzyl :lol:
_________________
DACIA LOGAN MCV 1.4M 65000 km :)


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne