Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-11-30, 16:24
Francuskie Politechnika Rzeszowska...
Autor Wiadomość
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-02-09, 00:00   Francuskie Politechnika Rzeszowska...

Cześć,
We wtorek byłem zrobić kontrolę stanu techniczego, bo 18 lutego pieczątka w dowodzie rejestracyjnym traci ważność. Pojechałem na Politechnike Rzeszowską na stacje kontroli pojazdów (maja tam nb. serwis samochodów francuskich, Powstańców Warszawy 8 bud L, wjazd od E. Platter) i... Daćka wzbudziła ogólną sensację połaczoną ze (zrozumiałym ;-) ) sceptycyzmem.
Po podstawowej kontroli auta i jego drobiazgowych ogledzinach przez cały personel ("patrz >>Rumunka<< , a ma korektor siły hamowania, :shock: :shock: ) kierownik stacji był zachwycony i stwierdził, że jak dla niego to jest to bardzo solidne auto i na lata ! Oprócz, korektora sensację wbudziła obecność osłony pod komorą silnika ("coś takiego !? w niektórych SUV'ach każą za to dopłacać !" :shock: )
Jedno co im się nie podobało to lekki luz na sworzniu koncowki układu kierowniczego z prawej strony ale jeszcze w normie. Cóz ta strona częściej zalicza studzienki dziury i krawęzniki....

W środę byłem w Zodiacu do przegladu okresowego i tę reklamację łykneli bez niczego:
rzeczoną część mieli mieć za dwa dni ("zadzwonimy") aby ustalić termin naprawy. Jak na razie cisza :-|
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2008-02-28, 23:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-09, 10:03   

Niestety wielu ludzi kieruje się obiiegowymi opiniami co widać ma niewiele współnego z prawdą :-D . Z drugiej strony nieprzedłużenie ważności badania technicznego 3 letniemu autu użytkowanemu w celach prywatnych to prażka dla trwałości tego auta (odkąd pamiętam to pierwszy przegląd rejestracyjny to formalność) :-D
_________________
GeRRaD
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-02-09, 12:50   

GeRRaD napisał/a:
Niestety wielu ludzi kieruje się obiiegowymi opiniami co widać ma niewiele współnego z prawdą :-D . Z drugiej strony nieprzedłużenie ważności badania technicznego 3 letniemu autu użytkowanemu w celach prywatnych to prażka dla trwałości tego auta (odkąd pamiętam to pierwszy przegląd rejestracyjny to formalność) :-D

Ja bylem Ibiza po 3 latach to kompletnie do niczego sie nie doczepili ;-) Podbili na 2 lata bez szemrania :mrgreen:

I nie potrzebnie jechales tak wczesnie, bo to jakby nie bylo 10 dni w plecy :-)
 
Loganek 



Marka: Italjet
Model: Formula
Silnik: wystarczający ;-)
Rocznik: 1996
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 203
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2008-02-09, 18:05   

a ja mam skuterek i nie mam takich problemów.
Ale na przeglądy wymagane przez książkę serwisową jeżdzę ;-)
_________________
Italjet Formula
50 ccm
12 lat
wciąż jeździ ;-) , ale czy zajechałbym do Rumunii ?

Dacia, Fiat i Tata - to nie samochody, to pasja ;-)
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-02-09, 22:46   

Marcin napisał/a:
GeRRaD napisał/a:
Niestety wielu ludzi kieruje się obiiegowymi opiniami co widać ma niewiele współnego z prawdą :-D . Z drugiej strony nieprzedłużenie ważności badania technicznego 3 letniemu autu użytkowanemu w celach prywatnych to prażka dla trwałości tego auta (odkąd pamiętam to pierwszy przegląd rejestracyjny to formalność) :-D

Ja bylem Ibiza po 3 latach to kompletnie do niczego sie nie doczepili ;-) Podbili na 2 lata bez szemrania :mrgreen:

I nie potrzebnie jechales tak wczesnie, bo to jakby nie bylo 10 dni w plecy :-)


Podbili bez marudzenia do 5 lutego 2010, tylko, że zasugerowali wymianę sworznia (jest w normie ale jest pewna mierzalna róznica w stosunku do strony lewej.... ma pan gwarancję więc co się szczypać...)
A pospiesyłem się, bo w ostatnich dniach mam dość nieprzwidywalne sytuacje na linii praca-dom, więc jak wiedziałem , że mam chwilę czasu, to wolałem sprawę wyurzędować...

A co do przeglądu przyrejestracji to była czysta formalnosć, fakt.
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-02-11, 08:00   

Właśnie, włąsnie, dawno już nie miałem nowego auta, więc zapomniałem o tym, a mianowicie, pierwszy przegląd wiadomo po 3 latach, ale oni biją ważność na dwa kolejne lata, nie na rok :shock:
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-02-11, 08:53   

zawsze nowe ma badanie wazne 3 lata, nastepne na 2 a kolejne juz tylko na rok. pozdr
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2008-02-12, 09:55   

Marcin napisał/a:
GeRRaD napisał/a:
Niestety wielu ludzi kieruje się obiiegowymi opiniami co widać ma niewiele współnego z prawdą :-D . Z drugiej strony nieprzedłużenie ważności badania technicznego 3 letniemu autu użytkowanemu w celach prywatnych to prażka dla trwałości tego auta (odkąd pamiętam to pierwszy przegląd rejestracyjny to formalność) :-D

Ja bylem Ibiza po 3 latach to kompletnie do niczego sie nie doczepili ;-) Podbili na 2 lata bez szemrania :mrgreen:

I nie potrzebnie jechales tak wczesnie, bo to jakby nie bylo 10 dni w plecy :-)



Ale chyba dzięki temu że pojechał wcześniej z autem na przegląd dostanie wymianę sworznia jeszcze na gwarancji ... więc mi by nie było szkoda 10 dni ;-)
No chyba że źle zrozumiałem.
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-02-12, 11:39   

Black Eryk napisał/a:

Ale chyba dzięki temu że pojechał wcześniej z autem na przegląd dostanie wymianę sworznia jeszcze na gwarancji ... więc mi by nie było szkoda 10 dni ;-)
No chyba że źle zrozumiałem.

Faktycznie nie wzialem tego pod uwage ze konczy sie akurat 3 letnia gwarancja ;-) Ale swoja droga to i tak dobrze ze zmieniaja to na gwarancji, bo jakby nie bylo jest to czesc zuzywajaca sie na naszych pieknych drogach. A te chyba nie podlegaja gwarancji :-P
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-02-12, 11:53   

Black Eryk napisał/a:
dostanie wymianę sworznia jeszcze na gwarancji


No chyba nikt mi nie powie, ze powybijane sworznie obejmuje gwarancja...? :shock:
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-02-12, 14:09   Re: Francuskie Politechnika Rzeszowska...

piotrres napisał/a:

W środę byłem w Zodiacu do przegladu okresowego i tę reklamację łykneli bez niczego:
rzeczoną część mieli mieć za dwa dni ("zadzwonimy") aby ustalić termin naprawy. Jak na razie cisza :-|


Z tego co napisal piotrres to maja to wymienic na gwarancji. Takze tym lepiej dla kolegi ze nic za to nie zaplaci, choc z tego co wiem to jakis ewenement bo przewaznie serwisy nie wymieniaja takich czesci na gwarancji :mrgreen:
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-02-28, 23:10   

Marcin napisał/a:
Z tego co napisal piotrres to maja to wymienic na gwarancji. Takze tym lepiej dla kolegi ze nic za to nie zaplaci, choc z tego co wiem to jakis ewenement bo przewaznie serwisy nie wymieniaja takich czesci na gwarancji


No i wymienili dzisiaj. Po prawie 3 tygodniach i w ramach (gwarancji) ! sprawa trwala od 16:30...19:30. Wracając do domu przejechałem się po jednym z nielicznych brukowanych odcinków w RZ (ul. Boya-Żeleńskiego) i stwirdziłem, że zrobiło się jakoś ciszej. DUŻY PLUS DLA "ZODIAC" SP. Z O. O.
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne