Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: jackthenight
2011-05-20, 19:28
Forum działa wolniej niż ślimak
Autor Wiadomość
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-05-21, 14:24   

niech Marcin sam się wypowie na temat tego wszystkiego, bo mi się wydaje że zostały prowadzone małe zmiany w forum i to mogło być tym problemem że były jakieś błędy.
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

Ostatnio zmieniony przez maciek 2011-05-21, 14:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-21, 14:28   

chriskb napisał/a:
Kilka wpisów wyżej napisałem, "proszę o opinie". Nie ma się co czepiać personalnie.

Ale ja się nie czepiam personalnie. :) Najpierw mnie sprowokowałeś uwagą o myśleniu, a potem sam się zdrzaźniłem podejściem w stylu "weźmy się i zróbcie". ;) Mam doświadczenie w organizowaniu kilkudniowych imprez dla kilku tysięcy osób, orientuję się trochę w materii stowarzyszeń i organizacja powyższych, według mnie, wiąże się z dość dużym nakładem pracy, którą ktoś musi wykonać. Ja, z moją obecną ilością wolnego czasu, nie podejmuję się pociągnąć tematu, chociaż chętnie pomogę w miarę skromnych możliwości.

chriskb napisał/a:
Jestem nowy w tym towarzystwie i po przeczytaniu regulaminu forum nie znalazłem jak działa cała organizacja.

Nie znalazłeś, bo nie ma żadnej organizacji. Klub jest tworem czysto teoretycznym, nie ma władz, statutu, nic. Przepraszam, ma logo. :] Forum z kolei jest prywatną inicjatywą Marcina, Marcin zawiaduje całym interesem od strony informatycznej, współpracowników (moderatorów) dobiera sobie po uważaniu. Tak to mniej więcej w tej chwili wygląda.

Co do samej idei sformalizowania działalności klubu, to mam mieszane uczucia.

Z jednej strony - znam przykład bardzo fajnie działającego takiego klubu (MazdaSpeed), rozwiązałoby to kwestie utrzymania serwera (od strony formalnej, nie finansowej), władz, moderatorów, z czasem można by się porwać na organizację zlotów z prawdziwego zdarzenia, z "oficjalnym" klubem też inaczej rozmawia macierzysta firma, ewentualni sponsorzy, władze lokalne.

Z drugiej - nasz klub jest (póki co) mały, więc zabawa w stowarzyszenie jest trochę strzelaniem z armaty do wróbla. Finansowo utrzymanie serwera jest opędzone, zloty/spoty w dotychczasowym wymiarze dały i dają się zorganizować bez stowarzyszenia, innymi słowy - nie odczuwam palącej potrzeby powoływania stowarzyszenia w miejsce obecnego niczego. :)

Jeśli będę w stanie, to chętnie pomogę, ale przekonany do pomysłu, póki co, nie jestem.
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2011-05-21, 14:46   

bebe,
No i oto chodziło. Mogłeś nie używać forum do tych wyjaśnień i napisać na maila. Ja po powrocie do Polski widzę taką manierę, że się nie da i wpierw się pojawiają zapisy na nie i dlatego była taka moja reakcja. Dlatego też umieściłem stwierdzenie "po polsku". Wpierw "nie" a potem się zastanowię. Jestem jak najbardziej za demokratycznym rozwiązaniem problemu i nawet nie mam nic przeciwko aby utrzymać status quo.
Pozdrawiam
:-)
 
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-21, 15:52   

chriskb napisał/a:
Jestem nowy w tym towarzystwie i po przeczytaniu regulaminu forum nie znalazłem jak działa cała organizacja.


A to mamy tutaj regulamin?

A w kwestii działania forum - u mnie żadnych oznak spowolnienia.
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-05-21, 19:42   

IMHO formalizacja może tylko zaszkodzić. Nasz klub/forum, mimo iż niesformalizowane działa (co najmniej :) poprawnie. Ale jeśli ktoś ma chęci i siły, to (chyba) nikt nie będzie mu przeszkadzał. :-P
_________________
Ostatnio zmieniony przez Beckie 2011-05-21, 19:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2011-05-21, 20:35   

chriskb napisał/a:
Ja po powrocie do Polski widzę taką manierę, że się nie da i wpierw się pojawiają zapisy na nie i dlatego była taka moja reakcja.
Trochę na wyrost zinterpretowałeś sceptyczne wypowiedzi, skądinąd prawdziwe i słuszne. W tym konkretnym przypadku nie wynikały one z "polskiego" podejścia z góry nastawionego "na nie", a jedynie ze znajomości tego zagadnienia od strony proceduralno-prawnej.
Seal napisał/a:
Jest z tym kupa roboty a jak się chce zrobić dobrze to bez pieniędzy i prawnika się nie obędzie. Skąd wiem bo to już przerabiałem
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-21, 21:01   

A ja mam pytanie do kol. chriskb zakładałeś już kiedyś jakieś stowarzyszenie z rejestracją w KRS? Bo jak nie to nie wiesz na co się porywasz ale życzę Tobie powodzenie i dużo cierpliwości :mrgreen:
Na początku to sobie napisz porządny statut stowarzyszenia a wcale nie jest to takie łatwe no chyba że jesteś po prawie :-P
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2011-05-21, 21:14   

Seal,

Tak kolego, pierwsze w 2003 roku, które działa do dzisiaj. "Polskie Stowarzyszenie Beneficjentów Funduszy Pomocowych"(http://www.psbfp.pl), przez 5 lat byłem Vice-Prezesem. Zrezygnowałem z funkcji ze względu na nowe obowiązki. W styczniu w tym roku Związek Pracodawców Branży Usług Inżynierskich - jest w trakcie rejestracji. Jestem członkiem Rady Nadzorczej.
Jeżeli chodzi o napisanie statutu i regulaminów to uważam, że wspólnie sobie poradzimy.

Pozdrawiam
:-)
 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2011-05-21, 21:19   

chriskb napisał/a:
Jeżeli chodzi o napisanie statutu i regulaminów to uważam, że wspólnie sobie poradzimy.
. Z ewidencjami i rozliczeniami podatkowymi - również? :-P
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2011-05-21, 21:27   

mrówa,

Szanowna koleżanko - dałem hasło o organizacji "non-profit". Obsługa księgowa będzie pokrywana z dochodów z działalności.

Pozdrawiam
:-)
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3489
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-05-21, 22:08   

Jeżeli jest strata na działalności, to nie ma strachu. :mrgreen: Gotowe statuty powinny być gdzieś w sieci. Ja jestem 12 lat członkiem jakiegoś Towarzystwa Edukacji Finansowej, bo chciałem się zapisać do SKOKu, a tam przyjmują ludzi, których coś łączy (tego wymaga ustawa). Więc łączy nas przynależność do Towarzystwa 8-) - nie byłem na żadnym zebraniu, wątpię czy w ogóle jakieś było przez te lata, a Prezes jest prawdopodobnie dożywotni. Czasem do niego zagaduję, że mógłby wreszcie jakieś ognisko zorganizować z nadwyżek, żeby się wszyscy poznali. :roll: I spoko - gdyby coś było nie halo, to by już Wyborcza dawno obsmarowała. :evil:
Sądzę, że 15 powinno zgłosić się na ochotnika, a pozostali będą (za przeproszeniem Pań) "członkami wspierającymi" bez prawa głosu. :idea: :mrgreen:
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-05-21, 22:11   

Pytanie: w jakim celu? jakie przyniesie to korzyści ?
_________________
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3489
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-05-21, 22:25   

Piszę tylko, że to możliwe. Jako anarchista wolałbym formułę wpłat za niezorganizowane zbieranie grzybów. :idea:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-05-21, 22:30   

To jest nas dwóch.
_________________
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-05-21, 22:32   

zamiast pisać o tym że "Forum działa wolniej niż ślimak" to że trzeba zrobić stowarzyszenie lub nie. Według mnie nie ma to sensu, a jeśli by był sens to jedynym było by że nadwyżki można było przeznaczać na jakieś forumowe gadżety dla przyszłych forumowiczów.
chriskb widzę że masz jednak doświadczenie, w tych że sprawach.
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-05-21, 22:41   

Od 16.05 do 20.05 faktycznie były problemy z serwerwem na jakim znajduje się forum.

Dokładniej mówiąc awarii uległ jeden z dysków serwera, który wymagał wymiany.

W chwili obecnej mam zapewnienie, że usterka została usunięta i nie powinno być problemów :-)

Co do stowarzyszenia to popieram większość i uważam, że na chwile obecną zwiększona biurokracja jest nam zbędna. Nie wykluczam jednak, że być może w przyszłości kiedy forum rozrośnie się do większych rozmiarów powrócimy do tematu i pomyślimy o tym rozwiązaniu.
 
bushi 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 488
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-05-21, 23:42   

Moim skromnym zdaniem tworzenie stowarzyszenia wymaga pracy i poswiecenia - jesli ktos ma za duzo wolnego czasu i sie podejmie - chwala mu za to, jesli nie - nie mozna miec pretensji. A pomysl z grzybami jest ok, ale skoro to forum daciaklub, to moze zrobic np karty klubowe w danej cenie - flagi przeszly bez kontroli ABW, CBA, US i innych sluzb :)
_________________
http://www.jamnikiniczyje.pl
http://jamniki.eadopcje.org
POMAGAJMY JAMNIKOM!!!
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-05-21, 23:54   

Nie wspominając o koszulkach i polarach. ;-)
_________________
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3489
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-05-22, 06:13   

Najlepiej powołać komisję - słyszałem opinię, że gdyby Mojżesz powołał Komisję ds. Wyjścia z Niewoli, to Żydzi do dziś mieszkaliby w Egipcie. :idea: :mrgreen:
 
opos 



Marka: Dacia
Model: SANDERO/Logan MCV
Silnik: 1.4 + LPG/1,5 Dci
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 396
Skąd: S-E
Wysłany: 2011-05-22, 07:33   

Temat stowarzyszenia już był wałkowany, sam go zresztą wywołałem. W tej chwili uważam że po pierwsze można stosować dobrowolne zrzutki na utrzymanie forum. a po drugie nawet jeżeli się stowarzyszymy to nie powinnu=iśmy ograniczać nikomu dostępu do oglądania tematów poruszanych na naszym forum ( może z wyjątkiem tylko spraw ściśle organizacyjnych) PS Może warto zmodyfikować tytuł tego tematu.
 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2011-05-22, 08:11   

Beckie napisał/a:
To jest nas dwóch.
I ja jako trzecia ;)

Tu popieram:
Marcin napisał/a:
Nie wykluczam jednak, że być może w przyszłości kiedy forum rozrośnie się do większych rozmiarów powrócimy do tematu i pomyślimy o tym rozwiązaniu.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-05-22, 08:22   

Pytanie jaki cel miałaby działalność stowarzyszenia. Można sobie rzucić marketingowymi hasełkami typu "budowanie wizerunku marki" , "pogłębianie wiedzy nt marki Dacia" lub też wiele, wiele innych ale pytanie po co? Kto chce ten i tak przyjeżdża na zloty, regionalne mniejsze spotkania, dzieli się wiedzą o przróbkach w swoim samochodzie (np. koledzy jackthenight lub kamel), organizuje gadżety itp.

Co do samego statutu to akurat nie jest żaden problem, napisałem już kilka/kilkanaście statutów i wiem że to dość prosta sprawa. Nie wiem natomiast ile kosztują i trwają procedury sądowe (wpis do KRS) i sprawy podatkowo-księgowe. Korzyści natomiast również nie widzę specjalnych...
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-22, 08:37   

benny86 napisał/a:
Pytanie jaki cel miałaby działalność stowarzyszenia. Można sobie rzucić marketingowymi hasełkami typu "budowanie wizerunku marki" , "pogłębianie wiedzy nt marki Dacia" lub też wiele, wiele innych ale pytanie po co? Kto chce ten i tak przyjeżdża na zloty, regionalne mniejsze spotkania, dzieli się wiedzą o przróbkach w swoim samochodzie (np. koledzy jackthenight lub kamel), organizuje gadżety itp.

Już pisałem, po co. Przede wszystkim - spokój od strony prawno-finansowej. Dopóki ograniczamy się do zrzutki na serwer i zrobienia flag czy koszulek raz na parę lat, nie powinno być problemu. Ale w przypadku rozrośnięcia się klubu i rozwinięcia działalności ktoś się prędzej czy później przyczepi. Po drugie - istniejąc oficjalnie klub może być stroną umowy, co chociażby pozwala dużo łatwiej zorganizować sponsorów na zlot czy co tam, rozmawiać z waadzą (zabezpieczenie imprezy, lokal/miejsce na imprezę w zamian za promocję gminy, itp.). Oczywiście, stowarzyszenie byłoby po to, żeby mieć podkładkę pod te wszystkie rzeczy, a nie żeby faktycznie się stowarzyszać, robić zebrania, plenum, komisje, spotkania wspominkowe przy makowcu. :> Jak już wspominałem, według mnie jeszcze jest sporo za wcześnie na legalizowanie się. To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam. :]
 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2011-05-22, 08:38   

benny86 napisał/a:
Korzyści natomiast również nie widzę specjalnych...
Dlatego też sformalizowanie takie ma sens w sytuacji, gdyby faktycznie forum rozrosłoby się znacznie. Wtedy tego typu rozwiązanie byłoby wskazane (czasem nawet konieczne) z różnych innych względów. W chwili obecnej nie widzę takiej potrzeby.

Nieco wyprzedziłeś mnie, ale ja też się zgadzam :mrgreen:
bebe napisał/a:
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam. :]
Ostatnio zmieniony przez mrówa 2011-05-22, 08:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3489
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-05-22, 09:31   

Ale przypomnijcie sobie, Koledzy Funkcyjni, czy ktoś nie dostał ostatnimi czasy wieczystego banana albo z innych przyczyn nie ma do klubu urazy? Bo za trzy lata może się zdarzyć, że Ojcowie Założyciele poniosą do sądu papiery, a pani Asesor powie: "Sorry, stowarzyszenie Daciaklub.pl jest od dawna zarejestrowane przez ... pod nr. ...., możecie sobie Państwo wybrać inną nazwę, np. Rumunskie.com". :-P :-P :-P :-P :idea: :!:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne