Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Leasing a wypadek
Autor Wiadomość
Ammianus 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 323
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-14, 08:58   Leasing a wypadek

Witam,

Jak już niektórzy z Was pewnie wiedzą, trochę poobijała się moja Sanderka. A że jest w leasingu, to i problemy trochę inne niż w przypadku autka własnego.

Interesuje mnie rzecz następująca:
Czy mam szansę na zmiany w wysokości spłat samochodu?
Naprawa auta została wyceniona na 19k brutto (ok. 40% wartości ubezpieczenia), wartość auta jakby nie patrzeć spadła. Wiem, że są wypłacane różnego rodzaju odszkodowania za takie rzeczy. Czy jako leasingobiorca mam szansę zobaczyć na oczy część tej kwoty? Czy jest możliwość renegocjowania warunków umowy?
_________________
 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2011-09-14, 10:17   

Wszystkie warunki (także sytuacje pokolizyjne) są, a przynajmniej powinny być zawarte w umowie leasingu. Przeczytaj dokładnie (wiem, wiem, nikomu się nie chce) lub skontaktuj się z leasingodawcą, tam uzyskasz najbardziej wiarygodne informacje. Być może zainteresuje Cię opcja (dopytaj czy dostępna) wzięcia nowego auta w leasing po spłacie/sprzedaży tego z wypadku.
 
Decybel 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 Sce 4x4
Rocznik: 2016
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 210
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2011-09-14, 18:04   

Przeczytałem ostatnio parę umów leasingowych i wg mnie takiej możliwości nie ma, ale oczywiście najlepiej dowiedzieć się u źródła. Mozesz też zasiegnąć informacji na forum leasingu
link
w kwestii ubezpieczenia pewnie chodzi Ci o GAP, ale on pokrywa różnicę miedzy wartością auta a uzyskanym odszkodowaniem z polisy w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej przedmiotu leasingu.
 
Ammianus 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 323
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-15, 07:04   

No, po całodniowym dochodzeniu moge śmiało stwierdzić, że jestem ekspertem od umów z firmą VB Leasing :lol:
Otóż w moim przypadku (jednoosobowa działalność gospodarcza) są dwie drogi.
1. Leasingodawca ubezpiecza samochód, i dolicza koszty do raty - wtedy leasingobiorca nie ma za dużo do gadania
2. Leasingobiorca ubezpiecza samochód we własnym zakresie (po akceptacji LD), i wtedy ma pełnię praw do roszczeń.
Wiedzę swą czerpałem z dogłębnej analizy umowy leasingowej oraz infolinii LD oreaz ubezpieczyciela. Uff.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne