Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Uchwyt do nawigacji, telefonu, tableta itp
Autor Wiadomość
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-20, 22:08   

SWilk napisał/a:
Ja też nie widziałem, dopóki nie przesiadłem się do Lodgy. Tu podstawa szyby znajduje się bardzo daleko od kierownicy. Nie mogłem znaleźć żadnego miejsca na szybie takiego, żeby telefon był w zasięgu ręki bez odrywania pleców od oparcia fotela i jednocześnie nie zasłaniał widoczności.
Jedyne takie miejsce znalazłem po lewej stronie od kierownicy, przy słupku drzwi kierowcy, ale jestem praworęczny i nie wytrzymałem długo.

No oczywiście, że przy słupku- to jedyne poręczne miejsce, nigdy nie miałem gdzie indziej i nigdy nie byłem leworęczny...
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-12-20, 22:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-12-23, 09:29   

GRL napisał/a:
A jak z jakością połączeń przez telefon "przyssany" mocnym magnesem?


Nie zauważyłem żadnych problemów innych niż tradycyjne już zastrzeżenia do mikrofonu, ale to niezależne od uchwytu.

Dymek napisał/a:
No oczywiście, że przy słupku- to jedyne poręczne miejsce, nigdy nie miałem gdzie indziej i nigdy nie byłem leworęczny...


No to ja może jestem skrajnie praworęczny. Lewą ręką nie potrafię za bardzo odblokować telefonu wzorem, ani trafić w przyciski bez przytrzymania telefonu.
Jak musiałem, to woziłem telefon przy słupku, ale skoro nie muszę, to mnie to tylko cieszy.

Wiadomo jednak, że każdy jest inny, ma inne predyspozycje, inne oczekiwania.
 
piotr88 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6 MPI
Dołączył: 11 Lip 2019
Posty: 5
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-01-09, 12:02   

No właśnie ciekawi mnie jak taki uchwyt będzie się sprawdzał po dłuższym czasie, czy magnes jakoś słabiej będzie trzymał czy jest to dość stabilne i długotrwałe rozwiązanie.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-01-09, 15:57   

piotr88 napisał/a:
czy magnes jakoś słabiej będzie trzymał


Jeżdżę z moim już ponad rok i nie zauważyłem żadnego osłabienia. Zresztą, wydaje mi się, że magnesy neodymowe nie tracą "mocy" same z siebie.
 
rgr 


Marka: AR/Dacia
Model: 156/Sandero
Silnik: 2.0TS / 1.4 MPI
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2011
Posty: 108
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-07-23, 18:41   Uchwyt (grawitacyjny) na kratkę

Witam,

ma ktoś taki uchwyt grawitacyjny na kratkę? Da się w ogóle taki zamontować do Sandero I?

https://aliexpress.com/item/4000386516403.html
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 623
Skąd: -:-
Wysłany: 2020-07-23, 22:18   

Używam takiego:

 
przemoc84 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lut 2017
Posty: 475
Skąd: zam. Elbląg, ur. Poznań
Wysłany: 2020-07-24, 12:48   

w SI nie zamontujesz nic za bardzo na kratkę z powodu mocno wystajacych klapek nawiewu
ja mam magnetyczny zamontowany na tym szarym plastiku panelu centralnego także lekko przyslania nawiewy i radio, dla mnie dobrze bo te na przyssawkę jakoś nie mam zaufania
_________________
jednoosobowy SANDERO OFF ROAD TEAM POLAND
 
rgr 


Marka: AR/Dacia
Model: 156/Sandero
Silnik: 2.0TS / 1.4 MPI
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2011
Posty: 108
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-07-24, 14:43   

Przykręciłeś? Też się do tego przymierzam.

Uchwyt z lewej strony nie bardzo mi odpowiada, a na środku nie za bardzo jest go gdzie przykleić -- nierówna powierzchnia.

Na razie nabyłem jakiś SelectLine w Auchan na długim pałąku do szyby i jest OK, ale pewnie przyssawka jak zwykle rozklei się i przestanie działać.
 
gg 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-07-26, 21:01   

buladag napisał/a:
Używam takiego:


Jak trzyma ta przyssawka? Nie ma problemu z przymocowaniem uchwytu do deski?
 
rgr 


Marka: AR/Dacia
Model: 156/Sandero
Silnik: 2.0TS / 1.4 MPI
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2011
Posty: 108
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-07-26, 21:35   

gg napisał/a:
buladag napisał/a:
Używam takiego:


Jak trzyma ta przyssawka? Nie ma problemu z przymocowaniem uchwytu do deski?

Te przyssawki są posmarowane jakimś żelem, trzymają się deski bardzo mocno (przynajmniej kiedyś taką miałem).
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-07-27, 00:05   

z tymi zelowymi przyssawkami czasem jest problem że zostawiają ślad na desce po odklejeniu.
Jak ktoś nie żałuje kasy i ma np ładowanie indukcyjne w telefonie (tablecie) to można rozważyć Xblitz G850 Pro lub G950 Pro.
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 623
Skąd: -:-
Wysłany: 2020-07-27, 13:50   

gg napisał/a:
buladag napisał/a:
Używam takiego:


Jak trzyma ta przyssawka? Nie ma problemu z przymocowaniem uchwytu do deski?

Jak koledzy piszą - jest żelowa. Jak było ostatnio 30st C to zastałem ją leżącą na ziemi, ale jak przyssałem ją ponownie gdy było w aucie gorąco tak teraz trzyma się dobrze.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-07-28, 10:25   

To ja tylko przypomnę o istnieniu "patentu" dedykowanego do Dacii produkowanego przez polską firmę z Białegostoku - roundmount.

W ofercie mają m.in. uchwyty grawitacyjne, montowane pod kratki nawiewu (ale nie wczepiane w sam nawiew).

http://www.youtube.com/watch?v=fbgmwMcH-jc

Sam używam od dłuższego czasu uchwytu na magnes i jestem bardzo zadowolony.
 
babol 


Marka: Hyundai
Model: i20
Silnik: 1.0 T-GDi
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 81
Skąd: WLKP
Wysłany: 2020-08-16, 08:49   

Te uchwyty firmy z Białegostoku są fajne ale strasz drogie. Ja rozumiem ze jako jedyni oferuja takie rozwiązanie... ale ;/
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-08-17, 11:02   

babol napisał/a:
Te uchwyty firmy z Białegostoku są fajne ale strasz drogie.


To prawda. Mimo wszystko jak dla mnie jakość i dopasowanie do samochodu rekompensuje koszt.
Nie wyobrażam sobie teraz innego miejsca mocowania telefonu w Lodgy.
Mocowanie na szybie po środku jest za daleko, lewą ręką nie umiem obsługiwać telefonu, a i do ładowarki źle podpinać.

Jak płaciłem za swój uchwyt ugryzł mnie wąż w kieszeni, ale zadusiłem gada, wyciągnąłem portfel i nie żałuję ani złotówki.
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-08-17, 18:59   

Rozważałem te uchwyty ale po analizie doszedłem do wniosku że pomimo potencjału który tkwi w tych uchwytach to jednak projekt został koncertowo (wedle moich wymagań) zchrzaniony. Te uchwyty wraz z telefonem utrudniają dostęp do awaryjnych i ryglowania zamków. A wystarczyłoby mocno wycìągnąć łącznik tych pierścieni do góry by uchwyt/ładowarka i telefon były wyżej. W daciach telefon tuż nad nawiewami nadal jest poniżej lini maski i niczego by to nie zasłaniało.

Co dożelowych przyssawek do deski to warto wiedzieć że nienajlepiej trzymają się na desce nasmarowanej plakiem. Najlepiej od razu przed montażem wyczyścić deskę ze wszelkich kosmetykow plaków itp. benzyną ekstrakcyjną lub izopropanolem względnie ciepłą wodą z płynem do naczyń
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2020-08-17, 19:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 623
Skąd: -:-
Wysłany: 2020-08-17, 21:52   

Dokładnie, wyczyściłem ten fragment deski denaturatem. Jak do tej pory uchwyt odczepił się dwa razy w naprawdę duży upał.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-08-19, 13:20   

Nie testowałem jakości tych mocowań, ale przypominam tylko, że są dostępne tzw. Pro-Clipy dedykowane do Dacii, też nie tanie:


Sandero/Logan
Sandero na słupek
DUSTER

buladag napisał/a:
Używam takiego:
[url=https://i.postimg.cc/x11PgZnT/20200723-055851.jpg]Obrazek[/url]

Abstrahując od systemu grawitacyjnego, jeżeli chodzi o taki montaż przy lewym słupku, to analogiczne usytuowanie mam z użyciem standardowego uchwytu do szyby. Od 7 lat używam niezawodnie, już w drugim samochodzie- jak dotąd nie wpadłem na to, żeby szukać czegoś montowanego do deski.

Uchwyt_Nokia.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 71,21 KB

Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-08-19, 13:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-08-19, 13:21   

Łukasz_M napisał/a:
A wystarczyłoby mocno wycìągnąć łącznik tych pierścieni do góry by uchwyt/ładowarka i telefon były wyżej. W daciach telefon tuż nad nawiewami nadal jest poniżej lini maski i niczego by to nie zasłaniało.


Fakt, gdyby gdzieś taki uchwyt (trzymający telefon wyżej) był dostępny, chętnie bym go kupił. Niestety, nie ma.

Do ograniczonego dostępu do świateł i rygla idzie się przyzwyczaić. Przyciski są przysłonięte ale dostępne. Rękę trzeba wsuwać pod telefon i wciskać "na ślepo", ale jest to wykonalne.
 
Magda69 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6
Rocznik: 2016
Dołączyła: 31 Sie 2020
Posty: 1
Skąd: Kamienna Góra
Wysłany: 2020-08-31, 18:28   Uchwyt na telefon

Mam problem z dobranie uchwytu na telefon do nawigacji. Czy ktoś polecił by jakiś uchwyt i gdzie go zamocować.Kompletnie nie wiem gdzie by było dobrze. Mile było by widziane zdjęcie....
Ostatnio zmieniony przez laisar 2020-09-03, 14:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
HWfreak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 100TCe + LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 15 Lip 2020
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-09-01, 11:59   

Na forum ktoś polecał tego typu uchwyt:
https://roundmount.pl/pl/dacia/logan-sandero-2012-19-dacia-mocowanie-telefonu.html
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-03, 23:09   

Łukasz_M napisał/a:
projekt został koncertowo (wedle moich wymagań) zchrzaniony

Na własne potrzeby można sobie kazać zrobić takowy wedle własnego projektu w dowolnym zakładzie oferującym "wycinanie laserowe / CNC / podobne".

(Nie, nie wiem jaki jest koszt, ale kol. bebe zrobił sobie tak kiedyś fikuśne adaptery do świateł dziennych w miejscu przeciwmgłowych, można poszukać).
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-09-04, 07:58   

Nie posiadam opisywanego adaptera więc nie znam średnic wewnętrznych, zewnętrznych ani rozstawu koniecznych pierścieni pasujących idealnie do nawiewów a przecież nie będę rozbierał kokpitu\nawiewów żeby sobie to 'spróbować' dobrze pomierzyć - minimalny błąd i pierścienie będą do niczego a koszt wycinania stracony. Dodatkowym aspektem jest grubość blachy nie kolidująca z resztą konstrukcji nawiewów - choć tutaj można znaleźć kompromis między grubością a sztywnością pewnie gdzieś w okolicach grubości 0.75-1mm. niemniej błąd w tej materii również może być kosztowny. Najpewniejszym rozwiązaniem byłoby żeby producent tych uchwytów korzystając ze swojego doświadczenia zmienił projekt na pozbawiony wady. wtedy chętnie bym taki uchwyt zakupił. W końcu to jego pomysł, projekt i należny zarobek z tym związany.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2020-09-04, 08:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-09-04, 09:06   

Może napisz do nich. To nie jakiś "chińczyk", który klepie serię i się nie da dogadać jak nie zamawiasz 100 tys. sztuk. To polska firma, z którą z pewnością znajdziesz wspólny język ;D Właściciel był nawet kiedyś tu na forum.

Opisz, jak to sobie wyobrażasz. Może się okazać, że próbowali zrobić inaczej, ale były jakieś przeszkody techniczne. A może podejmą się próby przerobienia projektu?

Spróbować warto.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-04, 10:32   

Łukasz_M napisał/a:
nie będę rozbierał kokpitu\nawiewów

Przecież nie trzeba niczego dodatkowo "rozbierać" ponad to, co i tak trzeba zdjąć do montażu zakupionego uchwytu. Samo wyjęcie panelu i kratek jest banalne proste (na stronie producenta są zresztą filmiki), a jedyna niedogodność, to konieczność zrobienia tego dwukrotnie.

Rozumiem oczywiście chęć zakupu gotowego produktu, ale w przypadku gdyby wytwórca nie był gotowy na zmiany, to zrobienie tego samodzielnie naprawdę nie wymaga dostępu do technologii kosmicznych...


(I uprzedzając: nie, nie jest żadnym naruszeniem prawa, ani patentowego, ani innego, z moralnym włącznie - jeśli tylko ograniczy się do wykonania jednej poprawionej sztuki na własny użytek).
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne