Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-21, 01:07
czym jeżdżą wasze połówki?
Autor Wiadomość
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-19, 08:50   

Psur, nie przesadzaj. Jak się coś kupuje drugiej osobie tak jak np. samochód. To jest to tej osoby - co oczywiście nie znaczy, że nie można się tym dzielić.
Oczywiście, jak facet kupuje żonie jako prezent pralkę, tylko poto żeby mu w niej prała gacie to jest to przegięcie, podobnie jak kupowanie żonie np. na urodziny kompletu garnków - chyba, że ta akurat bardzo lubi gotować i taki prezent się jej spodoba. Poza tym, czy nie wyciągacie czasem zbyt daleko idących wniosków na podstawie jednozdaniowej wypowiedzi?
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2007-10-19, 08:55   

Cytat:
Poza tym, czy nie wyciągacie czasem zbyt daleko idących wniosków na podstawie jednozdaniowej wypowiedzi?


Nikogo przecież nie obwiniam - ja tylko sprostowałem, bo wydaje mi się, że źle zrozumiałeś "babę w MCV".
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2007-10-19, 10:54   

Koleżance raczej nie chodzi tu o wspólne dobro tylko o to że ja coś kupiłem swojej żonie-tak jakbym jej łaskę zrobił że dostała maluszka, a ja jeżdżę Dacią. Wieczorem - dzień przed zakupem maluszka moja Kochana Żona powiedziała tylko tyle, fajnie by było gdybym miała chociaż takiego maluszka do jazdy po mieście, skoro ma już prawko. Dodam że następnego dnia przedzwoniłem pół śląska za odpowiednim maluszkiem i tego samego dnia znalazłem okaz który zdecydowałem zakupić. Tego samego dnia jeździłem po nocy, robiłem oględziny i w końcu zakupiłem tylko po to aby dzień po tym jak jej się wymarzyło że chce go mieć -- to żeby właśnie się zdziwiła że już go ma i może sobie nim jeździć, naprawiłem i wyregulowałem także kilka rzeczy w nim tak aby super jeździł i żeby mogła się cieszyć z nowego nabytku i aby mogła bez żadnych stresów jeździć swoim małym autkiem i zdobywać doświadczenie. I uważam to za normalne że traktuje to jako że to ja jej zakupiłem go.
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
baba za kółkiem 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-19, 20:09   

No więc dobra, tłumaczę, o co mi chodziło. Ze sformułowania "kupiłem żońci..." wywnioskowałam, że Black Eryk łaskawym gestem uczynił kobiecie prezent. I nałożyło się na to moje "z tyłu głowy", że przecież w małżeństwie kasa jest wspólna (niezależnie od tego, kto ją zarabia i kto wydaje) tak jak i np. dzieci są wspólne (niezależnie od tego, kto urodził i im tyłki podciera) i dom też jest wspólny (niezależnie od tego, kto płaci rachunki i kto lata ze ścierką). Zobaczyłam Black Eryka w roli jedynego dysponenta gotówki. I to mi się nie spodobało. Tymczasem, kiedy przeczytałam wyjaśnienie, odczułam uznanie. Naprawdę, Black Eryk, szacunek. Bo tu przecież w rzeczywistości nie było "kupiłem", tylko "znalazłem, poświęciłem swój czas i wyrychtowałem".
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2007-10-20, 21:26   

Oj powiało feminizmem tutaj, powiało...
_________________

 
baba za kółkiem 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-21, 16:23   

ZeneC napisał/a:
Oj powiało feminizmem tutaj, powiało...


Jeżeli to o mnie, to doprawdy mi schlebiasz. Sądziłam, że ledwie zdrowym rozsądkiem.
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-22, 07:22   

Dobra,
To może teraz rozwiniemy wątek tej kobiety, która bazczelnie przywłaszczyła sobie pralkę, którą kupili razem z mężem... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :-D :-| :-/
 
baba za kółkiem 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-22, 07:35   

I jeszcze, bydlaczka, nieodpowiedzialnie sypie do niej proszek i prąd marnuje.

Ja też się najeździłam maluszkiem i nic mi nie jest, i nic mi nie jest, i nic mi nie jest
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-22, 08:09   

Nie przesadzaj, przecież żartuję.

Chodziło mi tylko o to, że bardzo łatwo oceniamy postępowanie innych widząc jedynie niewielki fragment/wycinek żeczywistości. Często dodajemy od siebie resztę na podstawie własnych doświadczeń - najczęściej negatywnych.

A tak wogóle to spodobało mi się jak "w pojedynkę" stanęłaś w obronie kobiet.

Druga strona medalu jest chyba taka, że decydującą rolę przy podejmowaniu decyzji o zkupie konkretnego auta odgrywają najczęściej faceci nie ze względu na to, że to oni trzymają forsę w garsci a "głupia baba im tu się nie będzie wpier...", tylko dla tego, że mężczyźni lepiej od kobiet znają się na mechanice/technice [oczywiście jest to uogólnienie - sam widziałem jak sąsiad przez godzinę wymieniał w maluchu koło, a potem okazało się, że coś nie pasuje bo przykręcił je odwrotnie!!]. Poza tym stwierdzenia facetów "kupiłem żonie samochód" - może faktycznie trochę niefortunne - w większości przypadków należy rozumieć nie jako "akt łaski" dla ich żon, ale to, że faktycznie to oni przeszukiwani sieć w poszukiwaniu konkretnych informacji, to oni jeździli i oglądali samochody, to oni wybrali kilka modeli/egzemplarzy, godnych uwagi, a potem zabrali ze sobą swoje żony i pokazali im co znaleźli i albo razem wybrali konkretny model albo żony stwierdziły, że skoro nie znają się na samochodach to lepiej niech facet podejmie tu decyzję.

Ufff....

No, to idę pralkę żonie kupić, bo od tego prania na tarze to kobita takiej pary w łapach nabrała, że jak zamyka drzwi to klamka jej w ręku zostaje...
 
baba za kółkiem 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-22, 17:44   

Andrzej napisał/a:
Nie przesadzaj, przecież żartuję.

Ja też.
Andrzej napisał/a:
Chodziło mi tylko o to, że bardzo łatwo oceniamy postępowanie innych widząc jedynie niewielki fragment/wycinek żeczywistości. Często dodajemy od siebie resztę na podstawie własnych doświadczeń - najczęściej negatywnych.

Święte słowa: dlatego też uznałam, że muszę się wytłumaczyć przed Erykiem, na którego co nieco napadłam.
Sporo korzystam z wypowiedzi obznajomionych z motoryzacją kolegów, a że w tej materii nie bardzo mogę się odwdzięczyć, chciałam "zrewanżować się" inaczej, wtrącając swoje trzy grosze na tematy okołomotoryzacyjne.
Andrzej napisał/a:
stwierdzenia facetów "kupiłem żonie samochód" - może faktycznie trochę niefortunne

W istocie niezbyt fortunne, jednak odzwierciedlające pewien sposób myślenia. Nie wiem, czy zły czy dobry. Jakiś. Myślenie znajduje wyraz w języku, a język wpływa na to, jak myślimy. Może nasza maleńka dyskusja sprawi, że coś się zmieni? Może ja nauczę się pisać tak, żeby nikt nie poczuł się dotknięty. Może któryś z kolegów ugryzie się w język i przeformułuje myśl, by nie zostać posądzonym o protekcjonalność wobec własnej żony.
Andrzej napisał/a:
No, to idę pralkę żonie kupić, bo od tego prania na tarze to kobita takiej pary w łapach nabrała, że jak zamyka drzwi to klamka jej w ręku zostaje...

Tylko co ona, bidna, z bezużyteczną tarą zrobi? W przedszkolu pieśń śpiewałam, co szła: "I tym wałkiem, kiedy chciała, swego męża, krasnoludka, wałkowała". Nie daj Boże.
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-11-09, 14:45   

No, moje Słońce wreszcie jeździ MCV! A ja pomykam jej fiacikiem punto. To już nie wiem czy mogę pisać no to forum czy muszę szukać klubu fiacistów? Moge? Napiszcie, że mogę...
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2007-11-09, 14:57   

jan ostrzyca napisał/a:
No, moje Słońce wreszcie jeździ MCV! A ja pomykam jej fiacikiem punto. To już nie wiem czy mogę pisać no to forum czy muszę szukać klubu fiacistów? Moge? Napiszcie, że mogę...


absolutnie, "My" wiemy jak pozbywać się wrogich reakcyjnych wichrzycieli. :mrgreen:

bedziesz nam tu wprowadzał wrogą zachodnią, burżuazyjną markę :lol:
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne