Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
TMC w Polsce - opinie, wrażenia, sugestie
Autor Wiadomość
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2018-09-16, 14:18   TMC w Polsce - opinie, wrażenia, sugestie

Chciałem poruszyć sprawę funkcjowania TMC w Polsce. Większość z nas dzięki wiedzy zdobytej tu i uprzejmości kolegów z forum ma to funkcję aktywną.

Ja osobiście jeżdzę z tym od pól roku, fakt, że dość mało km, w sumie 3 wakacyjne wyjazdy na nawigacji medianav z TMC.

Poniżej 3 przykłady dość wątpliwego działania TMC

- trasa Jurata - Warszawa 24 czerwca wyjazd około 9 godziny, na samym początku nawigacja pokazuje korek i opóźnienie około godziny, realnie droga pusta i ruch płynny az do obwodnicy Trójmiasta

- koniec sierpnia , jazda w okolicach Zakopanego, zamknięty wjazd i wyjazd z drogi nr 47( zakopianka ) do Poronina, system TMC tego nie widzi i nawigacja uparcie wyznacza drogę przez zamkniętą drogę

- wczorajsza jazda na trasie Warszawa - Zambrów - droga S8, za Wyszkowem przed zwężeniem korek na 45 minut, brak info z TMC, po za tym najnowsza mapa HERE 2018 Q2 mocno się gubiła, chyba dlatego, że wg mapy ten odcinek drogi jest otwarty, stojąc w korku i patrząc w ekran nawigacji, niebieska ściezka trasy na S8 a tuż obok inna droga i na niej symbol zatoru drogowego. Tak się zastanawiam czy zawsze warto mieć najnowsze mapy? i jaka jest zasada HERE umieszczania map? może warto wypróbować mapy od Tomtoma? Czy może wina komunikatów TMC (Mediamobile czy CE Trafic - u mnie widzę że głównie komunikaty mediamobile)

Resumując to wszystko dość sceptycznie odnoszę się do funkcjowania TMC w medianav, nie wiem czy to wina komunikatów (za długą wiszą w eterze, mało dokladne itd)

Jadąc nieznaną drogą i słysząc komunikat korek oraz wyskakujący komunikat o alternatywnej drodze, nie mogąc tej informacji potwierdzić ( CB czy inna aplikacja ) nie wiem co wybrać.

Ciekaw jest Waszych wrażeń z korzystania funkcji TMC, szczególnie osób, które dużo podróżują po Polsce.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-16, 14:31   

To prawda że w Polsce dość często informacje na kanale TMC sa spóźnione oraz nie aktualizowane na bieżąco.
Ale przyzwyczaiłem się już do tego . Osobiście wolę jechać na MN a na telefonie mieć włączonego Yanosika niż jechać wyłącznie na GoogleMaps.
Za to jadąc przez Niemcy mogę potwierdzić że to co jest wyświetlane na Mn ma dokładne potwierdzenie w tym co jest na drodze.
Zapewne jeszcze trzeba będzie trochę poczekać aż i u nas tak dobrze będzie to działać.

Co do nie oddania do ruchu drogi , a wykazania jej na mapie - to się kłania to co w Polsce od dawna jest problemem. Twórcy map otrzymują oficjalne terminy oddania do ruchu odcinków dróg od zarządców - w tym przypadku GDDKiA a później nie otwierają tego odcinka w podanym wcześniej terminie ( bo wybory/kłótnie polityczne/ i inne tego typu kwiatki)
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2018-09-16, 14:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2018-09-16, 14:37   

Szkoda , że póki co MN tego nie ogrania :-(
A jak wygląda sprawa map HERE ich aktualności? droga w budowie , a na mapie już jest ? TomTom ma inaczej?
może dlatego MN nie pokazywało zatoru drogowego , bo on był na drodze obok , a nawigacja pokazywała drogę przez jeszcze zamkniętą drogę S8 ???
może dlatego warto mieć mapę starszą ? aby rzeczywistość wirtualna nie wyprzedzała życia realnego ?
Ostatnio zmieniony przez Robson68 2018-09-16, 14:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-16, 14:57   

Mapy w Polsce nieogarnianą częstych zmian, coś tam otworzą, coś zamkną, często tak jest. Here czy TomTom jednakowo w Polsce nie wyrabia.
Kolega jas-pik podobnie jak i ja używa janosika, bo najbezpieczniej.
Przed dłuższą trasa ja i tak sprawdzam dodatkowo strony -ruch drogowy -on line-
Kod:
http://www.v-traffic.pl/

oraz utrudnienia na drogach on-line
Kod:
https://etransport.pl/drogi

to pomaga. Co do map to zauważyłem dość dobre rozeznanie map TomTom na głównych drogach, na wsiach jest prawie ślepy. HERE za to dobrze na wsiach i średnio na drogach głównych /szczególnie lubi drogi jeszcze nieukończone/.
TMC podaje szczegóły w zakresie odbioru / zasięgu/ stacji radiowej i czytałem, że ma ograniczenia do obszaru województwa, w którym się jedzie. Więc dalsze trasy raczej kiepsko przelicza. Często dojeżdżałem do domniemanego korka , a go tam nie było. Ale pokazuje sporo.
 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2018-09-16, 15:01   

Jak widać nie ma rzeczy idealnych , na pewno TMC ułatwia jazdę , wszystko zależy od trasy , czasu i chyba też szczęścia , dziękuję za opinie :-)
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-09-16, 17:29   

Co do błędów map Here w stosunku do budowanych dróg w Polsce. Ogólnie sprawdzałem czemu tak się dzieje (mam mapy 2018Q2) i błąd jest w kierunkowości na połączeniu drogi w budowie - n Here maps droga widnieje w budowie do jakiegoś dnia ale na skrzyżowaniu jej z drogą główną możemy z niej skręcić na drogę w budowie - tak jakby ktoś za wcześnie dodawał te informacje - a nasza navi to "łyka" :( - miałem tak na budowie S10 obwodnicy Wałcza i w wielu miejscach gdzie takie prace trwają. Mapy posiadają masę błędów na MOPach gdzie wytycza trasę zjazdem z autostrady takimi drogami serwisowymi które są zamknięte bramkami :(

Węzeł Wałcz Zachód w budowie - droga zaznaczona jako S10 ma atrybut w budowie jednak informacje zawarte na skrzyżowaniu pozwalają wybra MNEvo skręt/zjazd w budowaną S10 - wygląda jakby oprograowanie nie widziało informacji iż jest to droga w budowie ale bardzo dobrze widzi możliwość wjazdu na nią. Zgłosiłem ale w pierwszej informacji Here odpisało że na wego.here.com nawigacja prowadzi poprawnie. Według tego mapcreatora jednak nie ma info że droga w budowie.



Co do pracy TMC - nie jest super ale powiem że bierze pod względem planowania drogi wiele informacji i w miarę dokładnie pokazuje czas przybycia na miejsce. Wskazuje w miarę dobrze korki na głównych drogach, na bocznych jest już ciut inaczej.
Nawi w moim wypadku pokazuje także korki na drodze - wygląda to tak jak na grafice poniżej - ale to oparte informacje są zapewne na danych godzinowych średniostatystycznych - w tym konkretnym wypadku nawi pokazuje korek w obu kierunkach każdej nitki al. Wojska Polskiego w Szczecinie ale w realu dziś w tej samej chwili na drodze było pusto :) - i nie wiem tak dokładnei czy pobiera te info z TMC czy z informacji zawartych w jednym z plików map wrzuconych do urządzenia.



Jeżdżę na razie na dwu włączonych nawigacjach (druga to Magic Earth Navigation z traffic"iem online) oparta na mapach OSM i mogę porównać zaplanowaną w domu trasę i ewentualne utrudnienia z ustawiona tą sama trasą w MNEvo. Dobre jest to że zawsze mogę w MNEvo jak i w MagicEarth Navi kliknąć w ikone informacji drogowych i zobaczyć o czym mówią.

Największym problemem nawigacji w MNEvo to planowanie trasy drogami w budowie lub serwisówkami z bramami przy autostradzie. I kłania się tez aktualizacja map - u mnie jedna z ulic od kilku więcej niż pół roku jest jednokierunkowa a Here maps ma ją dwiukierunkową. Inna jest dwukierunkowa od zawsze a Here ma ja jednokierunkową :(.
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-16, 18:12   

Ja bym zwracał też uwagę na działanie mapy , podczas np. zmiany trasy, bo np. mamy na drodze znak objazd i musimy skręcić. Mapa oczywiście rozpoznaje zmianę, ale czasami wyznacza od nowa "nową" trasę która np. w dalszych miejscach zaplanowanej wcześnie drogi poprowadzi już inaczej do celu. Trochę zawile to ująłem. Ale miałem takie przypadki. Nie miałem jeszcze wtedy TMC, więc nawigacja robiła mnie w często "konia". :roll:
A wciąż nie chce nam się wierzyć w to, co wyświetla nam ekran przez parę sekund, przed uruchomieniem AKCEPTUJ :lol:
Ostatnio zmieniony przez paul7 2018-09-16, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-14, 20:40   

Witam,

Kilka tygodni temu uruchomiłem TMC
Jechałem z Warszawy tym nad morze - w sumie pokazywało opóźnienia kilku sekund, ale trasy nie ruszało. We wtorek wracałem do Warszawy i kazał mi objechać obwodnicę Gdańska z powodu korka z opóźnieniem 29 minut (mogło tak być), bo później zamiast S6 do S7 kazał mi pojechać przez centrum Gdańska i jak tylko wjechałem na wiadukt zobaczyłem mega korek, więc chyba nie oszukał :-)

Z kolei przed Warszawą miał jakieś dane o robotach drogowych, których nie było, wyświetlał opóźnienie 1 minutę i chciał mnie przez centrum Płońska wysłać, ale się nie dałem.

Ogólnie na północy się sprawdził, ale na ślepo z tym jeździć się nie da.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-07-14, 20:49   

Z ciekawości masz mapy TomTom czy Here?
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-15, 07:50   

TomTom
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-15, 07:52   

Prezes napisał/a:
We wtorek wracałem do Warszawy i kazał mi objechać obwodnicę Gdańska z powodu korka z opóźnieniem 29 minut (mogło tak być), bo później zamiast S6 do S7 kazał mi pojechać przez centrum Gdańska i jak tylko wjechałem na wiadukt zobaczyłem mega korek, więc chyba nie oszukał

Sęk w tym, że ile razy tam jadę to zawsze pokazuje korek, niezależnie od jego faktycznego istnienia... :lol:

Cytat:
Z kolei przed Warszawą miał jakieś dane o robotach drogowych, których nie było, wyświetlał opóźnienie 1 minutę i chciał mnie przez centrum Płońska wysłać, ale się nie dałem.
Ogólnie na północy się sprawdził, ale na ślepo z tym jeździć się nie da.

Absolutnie nie jest to system na dłuższe trasy (na pewno nie w Polsce). Lubi panikować i zalecać szerokie objazdy alarmując o zdarzeniach, które są, lub były o 200km przed nami.
W mieście podobnie- zawsze masz 50%/50% szansy, że wprowadza w błąd a z moich doświadczeń jest to 90%. Sam system na pewno dobry, ale nieaktualność informacji TMC w Polsce sprawia, że mało użyteczny. W sumie to chyba dobrze, że Renault nie daje na to licencji w naszym kraju. Brak użytkowników = brak zawiedzionych użytkowników... :mrgreen:
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-15, 07:53   

Generalnie TMC działa niezależnie od wersji mapy, tylko pokazuje na niej "marszrutę". Jeśli tyczy objazdów , dopiero wtedy klasyfikuje odpowiednio drogi według zakodowanych opisów, w danej mapie H lub TT. Tak że wynik kalkulacji na obu mapach, może być odmienny dla dróg o mniejszym znaczeniu. Przydaje sie znajomość tras, gdy TMC wyskakuje z jakaś propozycją, bo można jeszcze odpowiednio zadecydować i odrzucić jakiś bezsensowny objazd. Czasami wymaga to refleksu. :lol:

 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-07-15, 09:07   

Bo z TMC jak z każdą navi - na wszystko trzeba brać poprawkę i kierować się też zdrowym rozsądkiem.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2019-07-17, 16:59   

Zagadką dla mnie jest brak współpracy TMC a dokładanie pliku licencji CE-Trafic z mapą TomTom 2018.12 .Niby znajduję pasmo CE-Trafic ale lista zdarzeń pusta :?: :?: :?:

WP_20190711_11_14_58_Pro.jpg
Plik ściągnięto 24 raz(y) 109,71 KB

Ostatnio zmieniony przez Robson68 2019-07-17, 17:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2019-07-17, 18:00   

a może problem leży w tym pliku
Kod:
c:\Users\dom\Desktop\MEDIA NAV\kopia medianav nowy Duster\Storage Card2\nng\save\tmc_provider_list.txt

Jeśli się nie mylę mogę skasować zawartość folderów z tej kart ? tzn zostawić foldery puste ? czy one same sie utworzą ?

TMC.jpg
Plik ściągnięto 57 raz(y) 42,2 KB

Ostatnio zmieniony przez Robson68 2019-07-17, 18:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-18, 09:52   

Robson68 napisał/a:
ale lista zdarzeń pusta
Masz wybraną trasę jak sprawdzasz?
 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2019-07-18, 14:21   

Listę zdarzeń pokazuje bez wyznaczonej trasy , wtedy pokazuję zdarzenia drogowe wokoło pozycji GPS
a tak jak na zdjeciu wyżej lista pokazuje 0 zdarzeń .
a gdy zmienię mapę na HERE 2018 O4 , pokazuję zdarzenia drogowe wg CE Trafic
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-03-23, 19:05   

Wgrałem ostatnie najnowsze mapy. Dograłem także pliki licencji TMC dla Polski od Mediamobile i CE-Traffic
Kod:
Poland_Ce-Traffic_130523.tmc
Poland_MediamobileNordic_1.0_160129.tmc
Poland_MediamobileNordic_1.0_110608.tmc

i powiem że się niemile zdziwiłem informacjami drogowymi w okolicy Szczecina - załapało mi w informacji na ekranie Mediamobile i najbliższe utrudnienie drogowe w okolicy to ... DK94 Tysiąclecia>>Legnicka ruch wahadłowy 255 km ode mnie. W bliższej odległości brak zdarzeń drogowych - ogólnie zdarzeń drogowych wykrytych wszystkich - 8

Przyznam że trochę kiepsko jak dla mnie gdzie na całej budowanej S3 od Szczecina do Świnoujścia trochę robót jest. Fakt faktem okres koronawirusa ale czy to by wyglądało że Mediamobile lepiej informuje na południu Polski a CE_Traffic na północy i w centrum?
Czy problem leży w dwu licencjach dla Mediamobile - jeśli tak którą lepiej zostawić?
I czemu ciągle wykrywa (korzysta) Mediamobile a nie CE_Traffic?
Radio ZET mam na 95,2 FM a rmf.fm na 106,7, jednak ogólnie słucham radia DAB+ w Szczecinie.
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2020-03-23, 19:26   

Miałem podobne wrażenia i wyrzuciłem licencję od Media mobile bo od roku mam rozkopaną ulice a w TMC brak info.Podobnie jak u Ciebie radio najpierw Mediamobile(91 ) CE trafic (107.5)
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-03-31, 09:57   TMC z Brna w Trzebini

Ja tam nie mam licencji ale kilkakrotnie na autostradzie w okolicach Trzebini / Chrzanowa zaobserwowałem że moje TMC 'Ożywa'. Kilkakrotnie to przy obserwowałem ale nie miałem okazji spojrzeć co to za komunikaty bo na autostradzie mam włączona mapę bez nawigacji. Jednak pewnego dnia postanowiłem posprawdzać i ku mojemu zaskoczeniu dostałem komunikaty Brna czyli z miasta jakieś 220km w linii prostej i 70 km od granicy Polski.. pod drodze jeszcze np. Ostrava jednak komunikaty są z Brna.. W Czechach nie potrzebuję licencji jednak odległość trochę duża. Ktoś tak ma? Mogę podejrzewać że nadajnik radiowy znajduje się kilkadziesiąt może 100 lub więcej km ode mnie i dostaję komunikaty z takiego obszaru dookoła więc może nawet 200, 300km. Bez żadnej selekcji ze względu na odległość.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2020-03-31, 10:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-03-31, 17:54   

Masz blisko do zasięgu sygnału z czeskich rozgłośni więc radio otrzymało informacje z ich kraju. Informacje są ogólnokrajowe wiec masz widoczne te co są tam nadawane.

U siebie wywaliłem licencje mediamobile i komunikaty TMC dla Polski prezentują sie juz w miarę dobrze. Po uruchomieniu navi liczba wyszukiwanych komunikatów 75 (przy mediamobile tylko 6) - informacje o stanie tak w mieście jak i 600 km ode mnie ;-)



_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
Ostatnio zmieniony przez d3mol3k 2020-03-31, 17:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-07, 10:51   

Również wywaliłem licencje Mediamobile i żałuję, że tak późno. Teraz mam przede wszystkim ostrzeżenia z najbliższej okolicy, lub ściśle z wyznaczonej trasy a nie wszystkie pośrednie z odległości kilkuset kilometrów i cały system zaczyna działać o wiele sensowniej.
 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2020-04-07, 18:13   

Zdarzenia w funkcji TMC w Polsce to ciągle jedna wielka niewiadoma. Fakt , że CE- Trafic dużo lepsze o czym już pisałem.
 
lukas86pl 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 mpi
Wersja: Ambiance
Dołączył: 02 Lip 2021
Posty: 1
Skąd: polska
Wysłany: 2021-07-02, 12:38   Usuwanie licencji 1.0.13.2

Dymek napisał/a:
Również wywaliłem licencje Mediamobile i żałuję, że tak późno. Teraz mam przede wszystkim ostrzeżenia z najbliższej okolicy, lub ściśle z wyznaczonej trasy a nie wszystkie pośrednie z odległości kilkuset kilometrów i cały system zaczyna działać o wiele sensowniej.



Jak usuwać licencje ? Wgrywanie Ok ale usuwanie nie mam pojęcia w wersji 1.013.2 jest jakiś skrypt czy coś ktoś może pomoc ?
 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2021-07-02, 14:39   

Gdzieś mam taki skrypt usuwający licencję TMC Media Mobile, odezwij się na priv. Niestety działanie TMC na MediaNav 3 jest słabe, bardzo długo szuka zdarzeń drogowych i często nie znajduję . W tej wersji dużo prościej korzystać z aplikacji Android auto i map online.
Nie zawracać sobie głowy funkcją TMC.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne