Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-10-11, 01:32
Kontrakty serwisowe Moje przeglądy / Easy Service
Autor Wiadomość
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-01-27, 12:38   

Mecin napisał/a:
W Łodzi koszty na oko pierwszych czterech przeglądów wyglądają następująco:
1 - 460 zł
2 - 950 zł
3 - 1000 zł
4 - 1800 zł
SUM: 4210 zł


Czy te koszty obejmują *wszystko-wszystko* w tym okresie? Czyli jeśli z kalendarza wyjdzie, że trzeba zmienić świece, to te świece są tutaj wliczone?
Jeśli tak, to Easy Serwis daje Ci tylko (?) święty spokój co do kwestii nieujętych w przewidzianych przeglądach; jeśli nie, dodatkowym bonusem jest właśnie to, że masz kryte różne zonki.

(Ja lada moment odbieram auto innej marki, specjalnie zdecydowałem się na nieco dłuższy leasing, żeby tylko mieść trochę dłuższą ochronę (akurat w PSA nazywa się to "Comfort Plus").
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-01-27, 17:59   

Knutsen napisał/a:
Koledzy, też się cały czas waham co zrobić z tym ES. Chciałem łyknąć Dustera w gotówce, ale wtedy ES jest droższe, a kredytów nie lubię, i nie chce mi się biegać po papierki dochodu i cały ten majdan...

Ciężka decyzja, ale do kwietnia trzeba decyzję podjąć...


zaswiadczenia o dochodzie nie potrzebujesz, wystarczy oświadczenie (twoje) , kopia umowy o prace i potwierdzenia 3 przelewów od pracodawcy
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-01-27, 21:34   

Miałem ES i kredyt 50/50, nie ma się czego bać.
Koledzy na forum pisali, że nawet przy wcześniejszej spłacie odzyskiwali proporcjonalnie do upływu dni kasę "za przygotowanie umowy". Ile w tym prawdy nie wiem, bo ja spłacałem po roku..

Wczoraj miałem ostatni przegląd ES, tym razem nie wyłączono kamerki, więc widziałem, że wszystko zostało zrobione. Minus za to, że mówili, że światła i inne rzeczy sprawdzali, a nie sprawdzali, a na dowód tego mam co zobaczyłem jak mój Duster odjeżdżał na przegląd - przepaloną 1 żarówkę podświetlenie tablicy rejestracyjnej..
To już druga awaria! w weekend się nią zajmę i będzie 1 PLN w plecy 8-)

Płyn chłodniczy choć dziwnie wymieniany jest OK, nawet lepiej się hamuje, jedna 4 lata to dużo. Ale olej lany z dystrybutora wg wskazania na nim jak patrzyłem jak to robią.. dziś rano chciałem sprawdzić poziom to mimo wytarcia cały bagnet w oleju. Nie wiem czy nie będę musiał trochę odessać.

Tak czy inaczej wszystko wymienione na prawdę, nie na niby jak niektórzy sobie imaginują. Kupując znów nowe auto znów bym brał ES
 
krimar 


Marka: Dacia
Model: Sandero II ph 2 Open, Duster 2 Prestige
Silnik: 1,0 TCE LPG
Rocznik: 2020, 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 321
Skąd: z ?
Wysłany: 2022-01-27, 22:27   

Prezes napisał/a:
przepaloną 1 żarówkę podświetlenie tablicy rejestracyjnej..
To już druga awaria! w weekend się nią zajmę i będzie 1 PLN w plecy


Powodzenia życzę, konstrukcja tej lampki grozi jej zniszczeniem przy wymianie żarówki. Pewnie dlatego serwis udał, że nie widzi tej awarii.
Ostatnio zmieniony przez krimar 2022-01-27, 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mecin 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100 LPG f.2
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 18 Sty 2022
Posty: 53
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-01-28, 07:33   

defunk napisał/a:
Mecin napisał/a:
W Łodzi koszty na oko pierwszych czterech przeglądów wyglądają następująco:
1 - 460 zł
2 - 950 zł
3 - 1000 zł
4 - 1800 zł
SUM: 4210 zł


Czy te koszty obejmują *wszystko-wszystko* w tym okresie? Czyli jeśli z kalendarza wyjdzie, że trzeba zmienić świece, to te świece są tutaj wliczone?
Jeśli tak, to Easy Serwis daje Ci tylko (?) święty spokój co do kwestii nieujętych w przewidzianych przeglądach; jeśli nie, dodatkowym bonusem jest właśnie to, że masz kryte różne zonki.

(Ja lada moment odbieram auto innej marki, specjalnie zdecydowałem się na nieco dłuższy leasing, żeby tylko mieść trochę dłuższą ochronę (akurat w PSA nazywa się to "Comfort Plus").


Wymiana świec po 4-tym roku (duży przegląd, infolinia twierdzi że około 1800 zł w ASO) wchodzi w zakres usługi ES. Cena za te cztery lata pewnie podskoczy. Czyli koszty obejmują przewidziane przez producenta przeglądy przez pięć lat masz w cenie (wraz z określonymi materiałami - wg wytycznych producenta). Do tego dochodzi przedłużona gwarancja do pięciu lat - oczywiście, obejmuje ona usterki czy wady fabryczne nie wynikające z eksploatacji - ale tutaj może forumowicze poprawią (nadal czekam na samochód). Usługa nie obejmują np koszt nowych tarcz czy klocków (jeśli dużo jeździmy i zajedziemy przez ten czas) itp. czy nowych piór do wycieraczek. Na karcie jest wszystko wyszczególnione, również można dokopać się do dodatkowych informacji na stronie:

https://www.dacia.pl/obsluga-techniczna/slas.html

Na papierze, nawet przy gotówkowym zakupie wygląda dobrze, ale już nie tak dobrze jak przy zakupie samochodu z użyciem kredytu. Osobiście unikam kredytów, rat itp, dlatego akurat przy zakupie gotówkowym to jest kwestia do zastanowienia czy jest sens.
 
Knutsen 



Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 26 Sty 2022
Posty: 54
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Wysłany: 2022-01-28, 10:07   

Mecin napisał/a:

Na papierze, nawet przy gotówkowym zakupie wygląda dobrze, ale już nie tak dobrze jak przy zakupie samochodu z użyciem kredytu. Osobiście unikam kredytów, rat itp, dlatego akurat przy zakupie gotówkowym to jest kwestia do zastanowienia czy jest sens.


Podjąłeś już decyzję czy kredyt czy gotówka? Ja się zastanawiam nad opcją kredyt na 2 lata i 70/30, ale najchętniej to bym brał gotówkę. Tylko ta cena ES dużo wyższa

Mecin napisał/a:


https://www.dacia.pl/obsluga-techniczna/slas.html



Dlaczego nie ma tu opcji Dustera?
_________________
Czasem tak bywa, pies się topi, a łańcuch pływa.
Ostatnio zmieniony przez Knutsen 2022-01-28, 10:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-01-28, 10:44   

krimar napisał/a:
Prezes napisał/a:
przepaloną 1 żarówkę podświetlenie tablicy rejestracyjnej..
To już druga awaria! w weekend się nią zajmę i będzie 1 PLN w plecy


Powodzenia życzę, konstrukcja tej lampki grozi jej zniszczeniem przy wymianie żarówki. Pewnie dlatego serwis udał, że nie widzi tej awarii.

Dzięki za info! Co za głupia konstrukcja. I gdzie ci ekolodzy? W Peugeocie 301 wymieniałem bez problemów.. I jeszcze na wiadomym portalu same ledowe.. trudno zamówiłem.
 
Gagman 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.3 TCe 140 EDC 4x2
Rocznik: 2021
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 12 Lis 2021
Posty: 60
Skąd: Białystok
Wysłany: 2022-01-28, 10:49   

Nie bardzo rozumiem w czym problem. Przecież każdy musi sam sobie wyliczyć czy woli papierologię (co prawda ograniczoną) i kredyt czy gotówkę.

U mnie na moment składania zamówienia samochód+ES+ubezpieczenie w gotówce jest w sumie droższe o 600zł niż w kredycie 50/50

Czy 600zł to dużo czy przy całościowym wydatku pod 98.000zł?
 
Knutsen 



Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 26 Sty 2022
Posty: 54
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Wysłany: 2022-01-28, 11:34   

Zastanawiałem się po prostu jak postąpili inni w tej sytuacji. Ja raczej na 99 % biorę gotówka + ES a ubezpieczenie to nie wiem czy nie na własną rękę bo pewnie uda się wyrwać lepszy pakiet za mniej.
_________________
Czasem tak bywa, pies się topi, a łańcuch pływa.
 
Mecin 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100 LPG f.2
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 18 Sty 2022
Posty: 53
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-01-28, 14:22   

Knutsen napisał/a:

Podjąłeś już decyzję czy kredyt czy gotówka? Ja się zastanawiam nad opcją kredyt na 2 lata i 70/30, ale najchętniej to bym brał gotówkę. Tylko ta cena ES dużo wyższa


Tak, gotówka.
Knutsen napisał/a:

Dlaczego nie ma tu opcji Dustera?


Faktycznie, jakiś czas temu był, pewnie promocja się wyprzedała ;-) (kwota dotyczyła zakupu w kredycie).
 
Knutsen 



Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 26 Sty 2022
Posty: 54
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Wysłany: 2022-01-28, 14:57   

Dobra także wszystko wiadomo. Liczę, że wydanie 4500 to i tak dobra inwestycja ktora się zwróci. Na kiedy masz odbiór?
_________________
Czasem tak bywa, pies się topi, a łańcuch pływa.
 
Mecin 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100 LPG f.2
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 18 Sty 2022
Posty: 53
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-01-31, 11:54   

Knutsen napisał/a:
Dobra także wszystko wiadomo. Liczę, że wydanie 4500 to i tak dobra inwestycja ktora się zwróci. Na kiedy masz odbiór?


Na umowie mam wpisany 22 lipiec. Podpisałem jakoś w styczniu, w pierwszej połowie. Kierownik salonu podczas podpisywania umowy twierdził że może i w czerwcu będzie auto bo ostatnio dosyć dobrze zjeżdżają do ich salonu samochody. Aczkolwiek nie wykluczam nawet wrzesień - październik.

Ja się zastanawiam czy brać w ogóle ES, bo trzy lata gwarancji fabrycznej mi chyba wystarczy.

Aczkolwiek zobaczymy na miejscu, może coś się zmieni i będzie taniej. Każdemu według potrzeb, sam jeszcze nie wykluczam żadnej opcji, ale na tą chwilę: zakup za gotówkę i ES raczej nie.
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-01-31, 14:37   

Powiem tak miałem kredyt na 36mc (3.99% RRSO) w RCI wymagający spłaty 35111 PLN w tym
1 180,00 zł Prowizja
2 150,00 zł Ubezpieczenie kredytobiorcy na 36 mc
2 071,68 zł Odsetki

Spłaciłem w 9 miesięcy po czym dostałem zwrot\zaoszczędziłem 4102 zł w tym:
891 PLN na prowizji za udzielenie kredytu
1664 zł z wypowiedzianego ubezpieczenia na życie kredytobiorcy
1528 zł zaoszczędzonych odsetek ze spłaconych przed czasem rat - skrócenie kredytowania
19 zł jakiś rozliczeń odsetek z banku RCI

koszt rozłożenie tego na raty wyniósł mnie jakieś 1300 zł co daje mi koszt kredyty 144 zł miesięcznie a po spłaceniu nadal miałem całkiem dużo część gotówki jaką pierwotnie chciałem przeznaczyć na zakup auta. Rozłożenie tego na 36 rat dało mi całkiem duży komfort w finansowaniu. Ja w kredycie grałem na skrócenie kredytowania – bo daje to większe oszczędności na odsetkach, prowizji za udzielenie i ubezpieczeniu, ale można tez grać na zmniejszenie raty na początku dużo nadpłacając tyle że wtedy mniejszy lub wcale zwrot za prowizję i ubezpieczenie. W obu przypadkach jest promocja na OC/AC i ES.
Osobno kupiłem promocyjnie ES za chyba 2100 i ubezpieczenie OC/AC promocyjnie za chyba 1200PLN
Bez tego ES byłby po normalnej cenie chyba 4200 i OC/AC z 2500 PLN.
Sensu zakupu ES nie analizowałem bo kupuje komfort i zmniejszam wydatki. Koszty przeglądów raczej wzrosną niż spadną, przedłużam gwarancje, przedłużam Assistance itd. Przeliczanie ES w kategorii tylko przeglądów to błąd. Wydaję na początku 2100 i zapominam o corocznych wydatkach na przeglądy, które zbiegają się w czasie z OC/AC przez najbliższe 5 lat. Wszystkie dodatkowe koszty które ponoszę i tak bym musiał ponieść i to pewnie również w okolicach przeglądów.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2022-01-31, 14:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mecin 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100 LPG f.2
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 18 Sty 2022
Posty: 53
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-02-01, 14:23   

Wszystko zależy od przyjętej strategii.

Na papierze, jak sobie zrobiłem symulacje to przy RCI z maksymalnym wkładem własnym 70 %, i całkowitej spłacie po trzech miesiącach - łączny koszt takiej opcji wyniósł by mnie dodatkowe około 450 zł (już po zwrotach prowizji oraz ubezpieczenia). Podczas gdy potencjalnie ES (5 lat / 80 tyś km) taniej o 2 000 zł (2599 zł vs 4599 zł). Dodatkowo ubezpieczenie OC/AC 1,99 % - czyli jakieś 600 zł taniej niż u mojej agentki (około 1400 zł vs 2050 zł). Z tym że to wszystko za pierwszy rok. Nigdzie nie widzę informacji o kolejnych latach - jedynie tylko wiem że nie będę już klientem RCI i prawdodpobonie przedłużenie OC/AC zaboli i wyniesie 4 % (gdzie kontynuacja u mojego ubezpieczyciela powinna być z każdym rokiem tańsza) - więc w tej kwestii akurat w dłuższej perspektywie już się nie kalkuluje (znalazłem takie info na stronie "ubezpieczenie komunikacyjne w Programie PZU, ERGO Hestia lub Allianz (do 12 rat)").

Czyli i tak wyjdzie minimum 1500 zł "w kieszeni" korzystając z finansowania RCI.

Z tym że jeśli nie chce kupić ES, faktycznie w kieszeni mam na start więcej, jedynie rozłożone w czasie koszty przeglądów. Dodatkowo, zawsze trzeba przemyśleć czy chcemy 5 lat przedłużenia gwarancji (a raczej przedłużonej ochrony pogwarancyjnej) - bo to się wiąże również z serwisowaniem w ASO (teoretycznie nie trzeba, ale wiadomo jak się kończy). Czyli podsumowując, każdemu według uznania i pod strategię użytkowania samochodu.
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-02-02, 14:26   

Jak komu wygodniej. Można korzystać z 3 lat gwarancji i później pójść do zwykłego mechanika.
Ten diagnozę rozpocznie od wypytania o objawy i jako naprawę wymiany tego czy tamtego. Z OBD raczej nie skorzysta bo to jest zablokowane pod bogatsze warsztaty - może trafisz do ASO.
Jak napisałem ja się godzę ponosić koszty które Itak bym poniósł a na przeglądach gwarancyjnych oszczędzam i zgłaszam wszelkie usterki lub nieprawidłowości. Zresztą na naprawach nie gwarancyjnych w tym okresie 'ochrony pogwarancyjnej też się oszczędzi' bowiem wszystko co jest nią objęte w ten sposób naprawię. W razie gdyby było coś nie objęte i drogiego to poszukam innego warsztatu działającego 'zgodnie z wymaganiami Renault'.

Coś z tymi twoimi wyliczeniami OC/AC jest nie tak. 1600PLN przy 1.99% daje koszt samochodu 80k a 2050PLN przy 4% koszt samochodu to tylko 51k. Jak masz zniżki to one często przechodzą do nowego ubezpieczyciela. Zresztą po roku gdyby wznowienie miało być bez zniżek to mało kto by takie preferowane ubezpieczenie na początku brał - a nie o to chodzi - tylko chodzi o to żeby ewentualnie podebrać klienta innym ubezpieczycielom.... przecież to nie tylko Renault bierze udział w tej promocji
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2022-02-02, 14:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
krimar 


Marka: Dacia
Model: Sandero II ph 2 Open, Duster 2 Prestige
Silnik: 1,0 TCE LPG
Rocznik: 2020, 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 321
Skąd: z ?
Wysłany: 2022-02-02, 20:13   

Ubezpieczenie na 1 rok to tez ok 4%, tylko połowę płaci dealer jeśli masz kredyt/leasing z RCI i jest to wyraźnie napisane na polisie.
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-02-03, 10:53   

krimar napisał/a:
Ubezpieczenie na 1 rok to tez ok 4%, tylko połowę płaci dealer jeśli masz kredyt/leasing z RCI i jest to wyraźnie napisane na polisie.


Tak to oczywiste przecież. Jedynie przedstawione wyliczenia się nie zgadzają: 1,99% to 1400 zł ubezpieczenie a 4 % to 2050 a powinno być w takim razie 2800. spadek wartości auta w ciągu roku nie tłumaczy takiej różnicy pomiędzy 2800 a 2050. Podejrzewam tutaj różnicę w zakresie ubezpieczenia.
Nigdzie tego nie kwestionuję że realna wartość ubezpieczenia to 4% płacone przez RCI. Dealer nie ma tutaj żadnego udziału bo kredyt jest w RCI a nie u dealera. Zresztą dlatego nie proponowałbym przeginania i nadpłaty całego kredytu np. po miesiącu czy dwóch bo się mogą jeszcze upomnieć powołując się na jakiś tam zapis w umowie. U mnie po 9 miesiącach się nie upomnieli i to pomimo tego że jak napisałem zarobili jakieś 1300 zł na mnie tylko. W dodatku część z tego to ubezpieczenie i prowizja a odsetki to tak jak napisałem. To 1300 zł w zasadzie jest porównywalne druga połówką OC/AC którą teoretycznie płacą. Dlatego uważam i mam podejrzenie graniczące z pewnością że trzecią stroną jest tutaj sam ubezpieczyciel (u mnie PZU) który nie bierze 4% tylko np. 3% albo i mniej wartości samochodu. Zresztą prawdę mówiąc jak do tej pory to co roku wracam po ubezpieczanie do dealera bo tam jakoś najtaniej mi proponują ten sam zakres ubezpieczenia co rok wcześniej pomimo tego że sam kredyt spłaciłem przed upływem pierwszego roku w 2020 tj. jeszcze przed kolejnym ubezpieczeniem OC\AC. Powiem więcej żadna porównywarka online ubezpieczeń nie zaproponowała mi tak korzystnej ceny, to samo żaden agent ubezpieczeniowy do którego dzwoniłem. Z jakiegoś powodu u dealera ubezpieczenie było najtańsze, a to samo ubezpieczenie kiedy zadzwoniłem bezpośrednio do PZU odleciało w kosmos w porównaniu do tego samego ale kupionego u dealera. Tak było 2021 roku i tak samo było teraz w styczniu 2022.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2022-02-03, 10:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
Mecin 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100 LPG f.2
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 18 Sty 2022
Posty: 53
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-02-04, 10:21   

Mecin napisał/a:
Dodatkowo ubezpieczenie OC/AC 1,99 % - czyli jakieś 600 zł taniej niż u mojej agentki (około 1400 zł vs 2050 zł).

Łukasz_M napisał/a:

Tak to oczywiste przecież. Jedynie przedstawione wyliczenia się nie zgadzają: 1,99% to 1400 zł ubezpieczenie a 4 % to 2050 a powinno być w takim razie 2800.


OC/AC porównałem z ofertą indywidualną, nie od RCI. Natomiast jeśli zniżkę udało by się "przenieść" do innego Ubezpieczyciela, ma to już większy sens. Również jeśli jest tak jak piszesz, że wychodziło Ci podobnie/taniej przedłużenie "u dilera" niż w innych miejscach - będę musiał się zastanowić.

Ja mam odmienne doświadczenia, nigdy nigdzie taniej nie uzyskałem stawki na samo OC niż u mojej Agentki. Ale nowego auta nie miałem.
 
Jarekf3d 


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 tce
Dołączył: 28 Mar 2022
Posty: 112
Skąd: Waw
Wysłany: 2022-04-03, 19:18   

Niedawno odebrałem dacie jogger i mogę dokupić easy service za lekko ponad 4 tysiące złotych. Czy może mi ktoś zobrazować jakie są koszty przeglądów serwisowych które podtrzymują gwarancję przez te 3 lata ? Mieszkam pod warszawą, więc tutaj cenny raczej wysokie. Dokupując easy service czy przez te kolejne 2 lata będą mi wymieniać części eksploatacyjne w tej cenie ? Opłaca się (biorąc pod uwagę że zyskuję tą gwarancję na 2 lata) czy o wiele taniej wyjdzie bez tego easy service i w ogóle lepiej nie brać tego pod uwagę bo to w praktyce nie działa ?
 
p.wojtek 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 02 Lip 2016
Posty: 28
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2022-04-17, 06:12   

Pomny doświadczeń z serwisowania Sandero Stepway II przez 5 lat zdecydowałem się kupić teraz Easy Service za 4400 zł do swojego nowego Sandero III. O ile przez pierwsze dwa lata koszt serwisu nie przekraczał 800 zł to kolejne były już powyżej 1000. 4400 przez 5 lat to wychodzi 800 zł na rok. Przekalkulowałem to sobie i wyszło mi, że w najgorszym wypadku wyjdzie mi na to samo jak bym miał płacić co roku za przegląd. A tak dodatkowo mam jeszcze przedłużoną gwarancję do 5 lat z Dacia Assistance. No a inflacja też robi swoje więc koszty serwisu będą zapewne szły do góry. Zamierzam użytkować Sandero przez co najmniej 5 lat więc powinno się opłacić. Trzeba wziąć pod uwagę, że Easy Service obejmuje głównie wymianę części wynikającą za harmonogramu niezbędne w czasie trwania gwarancji więc jakieś ekstra naprawy może nie uwzględnić. Na ale każdy musi to przekalkulować to po swojemu. Zobaczymy jak to będzie w praktyce.
 
gawelek56 


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 pb
Rocznik: 2019
Wersja: Essential
Dołączył: 01 Wrz 2019
Posty: 14
Skąd: ZST
Wysłany: 2022-04-17, 10:06   

Dacia assistance jest chyba tylko na 3 lata , gdyż ostatnio korzystałem właśnie z tej usługi to poinformowano mnie że ta usługa jest ważna ltylko 3 lata pomimo wykupienia easy service
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-04-18, 08:06   

gawelek56 napisał/a:
Dacia assistance jest chyba tylko na 3 lata

To nie jest prawda i ktoś wprowadził ciebie w błąd. Assistance obowiązuje na ten sam okres, na który zawierasz umowę o Easy Service. Ma to przede wszystkim znaczenie w sytuacji w której twój pojazd wymaga holowania do najbliższego ASO w celu naprawy z przedłużonej gwarancji. Bez Assistance jak to by wyglądało? Potwierdzam to treścią regulaminu w umowie zawartej w lipcu 2021.
 
ejayy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Stepway Comfort
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-04-18, 19:03   

Warto również pamiętać do czego służy Assistance w Dacii. Handlowiec z salonu przy odbiorze samochodu zwrócił uwagę, że dużo klientów myli ten assistance z typowym assistance w AC od ubezpieczyciela.

Assistance od ubezpieczyciela - korzystaj kiedy potrzebujesz, czy to wypadek czy awaria.
Assistance w Dacii - korzystaj gdy samochód ma awarie, uniemożliwiającą dalszą jazdę (np. padnięty silnik, skrzynia itd.), ale nie dotyczy kolizji czy wypadków.
 
JS 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe + LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2017
Posty: 151
Skąd: CRY
Wysłany: 2022-04-19, 18:00   

Poważnie wątpię co do czasu trwania Assistance. Mam do października br. 5-letni Easy Service, ale w systemie MyDuster/MyRenault opcja Assistance przestała wyświetlać się jako aktywna po 3 latach. Przypuszczam, że działa to przy wykupie Easy Service tak długo jak trwa gwarancja fabryczna, zaś potem chyba już niekoniecznie. Wiem, że w ulotce ES jest wskazany ten Assistance, ale trudno ocenić długość, bo jednak system MyDacia wciąż pokazuje mi jako nieaktywny po 3 latach.
Wolałbym nie sprawdzać tego na drodze, ale będę wdzięczny za sprawdzone info.
Ostatnio zmieniony przez JS 2022-04-19, 18:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
p.wojtek 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 02 Lip 2016
Posty: 28
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2022-04-19, 19:02   

Sprawdziłem swoją umowę i w paragrafie 4 mam Dacia Assistance: "Klientowi lub upoważnionemu kierowcy przysługuje od dnia wejścia w życie umowy ... możliwość korzystania z usług Assistance na zasadach określonych poniżej." Reszty nie będę cytował bo tam już szczegóły realizacji usługi. Być może assistance zależy od rodzaju usługi. Moja to Easy Service Standard z gwarancją na 5 lat albo 80 tyś. Gdy zawierałem umowę to było tam kilka wariantów do wyboru, był np. tańszy wariant gwarancja 4 lata albo 60 tyś ale nie pamiętam czy z Assistance. Sam fakt zawarcia usługi Easy Service nie gwarantuje, że ma się dodatkowo assistance. Tym bardziej dla umów zawieranych klika lat temu mogło być inaczej. Trzeba sprawdzić swoją umowę.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne