Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Marcin
2008-01-11, 22:25
Hiszpański temperament :)
Autor Wiadomość
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
  Wysłany: 2007-09-21, 21:19   Hiszpański temperament :)

Przedstawiam wam moj samochod ;-) Wiem, ze nie Dacia, ale pewnie mi wybaczycie :mrgreen:
Zeby nie bylo niedomowien to... Logana tez mialem i troche sie nim najezdzilem ;-)

Moj obecny samochod to SEAT IBIZA 1.4 TDI ;-)
Autko jest z Września 2004 roku (za 3 dni konczy 3 latka :mrgreen: )
W malym skrocie z wyposazenia posiada ABS, klimatyzacje, elektryczne szyby, centralny zamek, wspomaganie kierownicy itd.

Autkiem jezdzi mi sie bardzo fajnie :mrgreen: W ciagu roku zrobilem nim 30 000 km, wiec troche czasu w nim spedzilem ;-)

Najlepszy moim zdaniem jest silnik 8-) 1.4 TDI o mocy 75 KM na pompowtryskach.
Pomimo niezbyt duzej mocy autko jeździ bardzo przyjemnie i dynamicznie :)
Do tego spalanie w miescie 5.5-6 litrow, a na trasie okolo 4.5 litra.
Nie jezdze jakos ekonomicznie, wiec pewnie szlo by mniej :mrgreen:











Ponizej moj poprzedni samochod, czyli LOGAN ;-)









 
Łukasz 



Marka: Opel
Model: Astra F
Silnik: 1.4 60 KM
Rocznik: 1995
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 89
Skąd: Jasło
Wysłany: 2007-09-21, 21:34   

Z tego co wiem to Seaty mają dość sztywne zawieszenia ze wzgledu na hiszpański temperament co pewnie nie spisuje się na naszych kiepskich drogach, ale za to prowadzenie jest lepsze. Ogólnie ładnie się prezentuje widać że dopiero trzy lata ma... :-D

Pozdrawiam.
_________________
Stan licznika: 179 832 km
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-21, 21:45   

Ma sztywne zawieszenie i czasami na mocno dziurawych drogach jest to denerwujace :roll: Dacia pod tym wzgledem lepiej tlumila nierownosci, ale seat jakos lepiej sie prowadzi :mrgreen: Nie ma rady... Albo komfort, albo lepsze prowadzenie :-) Cos za cos ;-) W zwiazku ze sztywnoscia przez te 30 000 km wymienialem juz 2 razy gumy stabilizatora. Cena co prawda groszowa bo 20 zl za komplet, ale wymiana 50 zl :roll: Nasze polskie piekne drogi... a raczej dziury :mrgreen:
 
MartinPŃ 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 100
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-21, 23:25   

Fajne aluski ;-)
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-22, 11:05   

Ibiza fajna rzecz tylko pytanie czy nie odczuwasz kalustrofobii i bagażofobii (wiem co to znaczy bo 4 latka katowałem poprzedni model Ibi) :-D
_________________
GeRRaD
 
majkhell 



Marka: Dacia
Model: DOKKER full wypas
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 74
Skąd: Katowice - Śląsk
Wysłany: 2007-09-22, 12:27   

A ja mam pytanie. Co Cię skłoniło do takiej zamiany ??
_________________
majkhell
 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-22, 13:14   

GeRRaD napisał/a:
Ibiza fajna rzecz tylko pytanie czy nie odczuwasz kalustrofobii i bagażofobii (wiem co to znaczy bo 4 latka katowałem poprzedni model Ibi) :-D


Klaustrofobii nie odczuwam, bo miejsca z przodu jest calkiem sporo ;-) Z tylu nie jezdze, wiec nie bede sie wypowiadal jak tam sie jezdzi :mrgreen: W kazdym razie w tym roku jechalismy na wakacje ze znajomymi. Czyli razem 4 osoby + bagaz 8-) Bagaznik faktycznie moglby byc troche wiekszy, ale w srodku kazdy siedzial wygodnie i nikt nie narzekal :mrgreen: A jeszcze dodam, ze latwiej niz w Loganie przewiesc mi dluzsze przedmioty. Zloze oparcie z tylu i jazda :-P Tego najbardziej brakowalo w Loganie, pomimo duzego bagaznika ;-)

majkhell napisał/a:
A ja mam pytanie. Co Cię skłoniło do takiej zamiany ??

Do zmiany sklonila mnie chec samochodu z lepszym wyposazeniem i silnikiem diesla. Miesiecznie robie dosc sporo, bo okolo 2500 km, wiec spalanie jest dla mnie jedna z wazniejszych rzeczy. Poza tym klimatyzacja, ktora bardzo przydaje sie na dluzszych trasach. To chyba tyle :mrgreen:
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2007-09-28, 08:24   

Marcin napisał/a:
GeRRaD napisał/a:
Ibiza fajna rzecz tylko pytanie czy nie odczuwasz kalustrofobii i bagażofobii (wiem co to znaczy bo 4 latka katowałem poprzedni model Ibi) :-D


Klaustrofobii nie odczuwam, bo miejsca z przodu jest calkiem sporo ;-) Z tylu nie jezdze, wiec nie bede sie wypowiadal jak tam sie jezdzi :mrgreen: W kazdym razie w tym roku jechalismy na wakacje ze znajomymi. Czyli razem 4 osoby + bagaz 8-) Bagaznik faktycznie moglby byc troche wiekszy, ale w srodku kazdy siedzial wygodnie i nikt nie narzekal :mrgreen: A jeszcze dodam, ze latwiej niz w Loganie przewiesc mi dluzsze przedmioty. Zloze oparcie z tylu i jazda :-P Tego najbardziej brakowalo w Loganie, pomimo duzego bagaznika ;-)

majkhell napisał/a:
A ja mam pytanie. Co Cię skłoniło do takiej zamiany ??

Do zmiany sklonila mnie chec samochodu z lepszym wyposazeniem i silnikiem diesla. Miesiecznie robie dosc sporo, bo okolo 2500 km, wiec spalanie jest dla mnie jedna z wazniejszych rzeczy. Poza tym klimatyzacja, ktora bardzo przydaje sie na dluzszych trasach. To chyba tyle :mrgreen:


Po pierwsze gratuluje, a po drugie to przecież Dacie też można mieć w dieslu i z klimą ;)
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2007-09-28, 10:40   

Black Eryk napisał/a:
Po pierwsze gratuluje, a po drugie to przecież Dacie też można mieć w dieslu i z klimą ;)


ale nie w 2005 r. ;-)
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne