Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Propozycja utworzenia regulaminu daciaklub-u.

Czy chcesz utworzenia regulaminu forum daciaklub.pl
TAK
70%
 70%  [ 103 ]
NIE
29%
 29%  [ 44 ]
Głosowań: 147
Wszystkich Głosów: 147

Autor Wiadomość
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7421
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2013-02-07, 10:16   

Dlatego właśnie trzeba zaprowadzić porządek na forum zamiast "dobrych rad", które są często naginane, a my możemy tylko kogoś poprosić. Tak będzie jeszcze można mu dać ostrzeżenie i ........ wiecie co czego nikt by nie chciał mam nadzieję.
 
opos 



Marka: Dacia
Model: SANDERO/Logan MCV
Silnik: 1.4 + LPG/1,5 Dci
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 396
Skąd: S-E
Wysłany: 2013-02-07, 13:42   

Rozumiem różnicę pomiędzy stowarzyszeniem a regulaminem. W moim poście chodziło mi o to że, kiedyś byłem zwolennikiem zmian, a teraz uważam że dobrze jest jak jest. A przy okazji anarchia nie oznacza że "wszystko wolno" to tyle mojego OT i proszę o niekontynuowanie dyskusji o stowarzyszeniu i anarchii.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-07, 14:26   

Zastanawiam się, czy mieliśmy już sytuacje, kiedy regulaminu by brakowało. Na pewno regulamin ułatwia trochę pracę moderatorom, bo kiedy jest jasno określone, co wolno, a co nie, nie ma zagwozdki za każdym razem, kiedy czyjeś zachowanie budzi wątpliwości. Z oszustami na forum, lepiej lub gorzej, ale sobie poradziliśmy. Czasem krzyk podnosi jan ostrzyca, ale ja to już traktuję jak lokalny folklor. :)

Z drugiej strony, kiedy zdarzy się sytuacja kryzysowa (zmasowany atak trolli, spamerów, speców od SEO ;), trochę za późno będzie na pisanie regulaminu.

No nieee wiem. Albo moooże...? ;)
 
ekundayo 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 21
Skąd: PL
Wysłany: 2013-02-07, 15:57   

Cyt. Regulamin - pochodna prawa stanowionego, na którą składa się zbiór obowiązków, nakazów, zakazów itd. normujących zachowanie się podmiotu podporządkowanego :-( organowi nadrzędnemu :mrgreen: (którego często ów regulamin jest dziełem). Regulaminy określają wewnętrzne zasady postępowania i życia organizacji, instytucji lub grup osobowych. Do najbardziej znanych należą regulaminy wojskowe oraz regulaminy wewnętrzne instytucji państwowych i samorządowych.

Myślę że prowadzona tu dyskusja powinna pójść w kierunku nie czy jest potrzebny regulamin (bo to jak mówią "złotouści" :lol: - jest to oczywista oczywistość) ale nad jego treścią zapisaną w paragrafach. Zgadzam się że "dobre rady" i pisemne upomnienia czasami pomagają ale w wielu przypadkach dyskusja na dany temat przeradza się w "jałowe omawianie sytuacji politycznej w Bangladeszu" :-? itp przez co temat początkowy traci sens, nie mówiąc o "forumowych" mędrcach którzy zabierają głos przy każdej okazji i jedynie ich zdanie w tej dyskusji jest ważne , właściwe i obowiązujące, czym skutecznie odstraszają innych od dzielenia się własnymi doświadczeniami.
Jestem ZA
_________________
Ekundayo - smutek staje się szczęściem
 
Malutki 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5dCi 85
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 210
Skąd: Piaseczno/Warszawa
Wysłany: 2013-02-07, 16:25   

Ciekawi mnie kto się podejmie zredagować treść regulaminu bo sądząc po propozycjach to komitet redaktorów już mamy ;-) A kto będzie przewodniczyć? Marek1603 Mam wrażenie że nie masz zbyt wiele czasu :mrgreen: I dzieciaki i 1300 i parę innych spraw :mrgreen: :mrgreen: i zjazd w Zrębicach i zlot nadmorski.
_________________
 
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-07, 17:28   

bebe napisał/a:
Zastanawiam się, czy mieliśmy już sytuacje, kiedy regulaminu by brakowało.

Zależy, z czyjego punktu widzenia. Z mojego, jako zwykłego użytkownika - brakuje go dotkliwie. Notoryczne offtopy, wpisy bez żadnej wartości merytorycznej wprowadzające bałagan w wątkach, kaleczenie podstawowych zasad poprawnej polszczyzny - to tak na początek.
Obawiam się jednak, że cała dyskusja o regulaminie jest spóźniona - jakoś sobie nie wyobrażam, że - o ile zostanie wprowadzony, wszyscy zaczną go przestrzegać, choć może się mylę.
 
ian 



Marka: Dacia
Model: Logan Ambiance
Silnik: 1390 cm, 75 KM
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 548
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-02-07, 19:04   

Cytat:
Martens napisał/a: cała dyskusja o regulaminie jest spóźniona - jakoś sobie nie wyobrażam, że - o ile zostanie wprowadzony, wszyscy zaczną go przestrzegać, choć może się mylę

O ile zostanie wprowadzony, to zacznie być przestrzegany, gdyż za jego lekceważenie będą środki dyscyplinujące. Przykład osób, które wyleciały z forum podziała odstraszająco. Taka prosta zasada: prawo bez możliwości skutecznej egzekucji przestaje być prawem. Chyba, że wszystkich zadowala dotychczasowa nieskrępowana swoboda wypowiedzi ograniczana jedynie niepisanymi zasadami dobrych obyczajów i wychowania, czasami interwencją administratora, gdy dyskusja staje się zbyt gwałtowna i zażarta (osobista?).
_________________
Skoda 105 S (1982-1989), Polonez 1500 SLE (1989-2000), 3×Fiat 126p (19??-2002), czasami pożyczane Daewoo Tico, Skoda Felicia
Ostatnio zmieniony przez ian 2013-02-07, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
marcio 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Ambiance
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 127
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2013-02-07, 19:45   

Ja zagłosowałem na NIE, dla mnie wystarczające jest przestrzeganie netykiety. Znam fora z regulaminem, ale zwykle jest dość luźny ( przeważają kwiatki typu: jestem Polakiem, mieszkam w Polsce, więc mówię i piszę po polsku, żądanie pisania na temat, zakaz "klonowania" ników, itp ).
_________________
Marek
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7421
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2013-02-07, 21:17   

Malutki napisał/a:
Ciekawi mnie kto się podejmie zredagować treść regulaminu bo sądząc po propozycjach to komitet redaktorów już mamy ;-) A kto będzie przewodniczyć? Marek1603 Mam wrażenie że nie masz zbyt wiele czasu :mrgreen: I dzieciaki i 1300 i parę innych spraw :mrgreen: :mrgreen: i zjazd w Zrębicach i zlot nadmorski.


Spoko damy radę.

P.S.
Obserwuj lepiej drzewko w lutym!
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7421
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2013-02-07, 21:22   

Ekundayo toż ja powiedziałem że ankieta, ankietą a tutaj jest dyskusja, a raczej powinny (wolałbym) być propozycje. Potem się coś skleci z tego wszystkiego.
 
malygabrys 



Marka: Dacia, Dacia
Model: Duster 4*2, MCV
Silnik: 1,6 16V + LPG BRC, 1,6 MPI+LPG BRC
Rocznik: 2011 , 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 532
Skąd: Jastrowie
Wysłany: 2013-02-07, 22:11   

Głosowałem na TAK. Myślę że jakieś "ramy" muszą być - byle bez przesady. :-P
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2013-02-07, 23:15   

kapelusznik napisał/a:
najczęściej czystki, przenosiny, ulepszenia robią bez żadnego rozgłosu; takiej pracy nie widać i często się forumowiczom może zdawać, że trzeba aktywizować, aktywizować, aktywizować
a to nieprawda
tak z doświadczenia piszę ;-)

Taaa, zwłaszcza Ci, którzy logują się raz na kilka tygodni.
_________________
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2013-02-07, 23:26   

Marek1603 napisał/a:
Frekwencja skoczyła bo rozsyłam emaile. :-P

Być może, nie dostałem.
Ale i tak temat ruszył po moim wpisie, z reszta nieważne ;-)
_________________
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7421
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2013-02-08, 06:05   

Nie piszę do wszystkich.

Widzę kto się loguje na forum i kiedy więc pomijam bo musi ten temat widzieć więc zakładam, że głosował.
 
ekundayo 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 21
Skąd: PL
Wysłany: 2013-02-08, 08:28   

Marek1603 napisał/a:
Ekundayo toż ja powiedziałem że ankieta, ankietą a tutaj jest dyskusja,,,.


Eeeee..

Toż ja nie doczytałem :shock: ... ale popieram :-D
_________________
Ekundayo - smutek staje się szczęściem
 
Dyziek 



Marka: Cytryna i Helmut
Model: inny
Silnik: benzyna i ropniak
Rocznik: inny
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 437
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-02-08, 09:31   

Glosowalem przeciw temu dokumentowi, jak i przeciw regulaminowi.
Jestem z Wami od kilku lat, jako zarejestrowany niespelna pol roku. To, co mi sie podoba, to DKPL dziala na zasadzie pospolitego ruszenia, ruchu oddolnego ludzi, ktorzy sa normalni, dzialaja jak normalna malas polecznosc i nie potrzebuje podbudowywac sie zakazami, nakazami i obowiazkami w postaci regulaminu. Obowiazuje cos, co moge porownac do ETYKI i zwyczajnej normalnosci. Uwazam, ze nie potrzebujemy spisywac sobie swoich praw i obowiazkow.

Osobnym tematem jest kwestia srodkow na utrzymanie portalu / serwera / jak rowniez pracy admina. Nie mam przeciw 'oskladkowaniu sie'. Jesli jedynym wyjsciem jest zalozenie stowarzyszenia / formalnego klubu, by nie bylo problemow podatkowych, to oczywiscie karnie stane w szeregu glosujacym za sfromalizowaniem.

Jestem jednak zdecydowanie przeciw zapisom typu "DKPL ma za zadanie promocje i wsparcie marki Dacia".

pozdrawiam,
Dyziek
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-02-08, 15:31   

Dyziek napisał/a:
Glosowalem przeciw temu dokumentowi, jak i przeciw regulaminowi.
Jestem z Wami od kilku lat, jako zarejestrowany niespelna pol roku. To, co mi sie podoba, to DKPL dziala na zasadzie pospolitego ruszenia, ruchu oddolnego ludzi, ktorzy sa normalni, dzialaja jak normalna malas polecznosc i nie potrzebuje podbudowywac sie zakazami, nakazami i obowiazkami w postaci regulaminu. Obowiazuje cos, co moge porownac do ETYKI i zwyczajnej normalnosci. Uwazam, ze nie potrzebujemy spisywac sobie swoich praw i obowiazkow.

Osobnym tematem jest kwestia srodkow na utrzymanie portalu / serwera / jak rowniez pracy admina. Nie mam przeciw 'oskladkowaniu sie'. Jesli jedynym wyjsciem jest zalozenie stowarzyszenia / formalnego klubu, by nie bylo problemow podatkowych, to oczywiscie karnie stane w szeregu glosujacym za sfromalizowaniem.

Jestem jednak zdecydowanie przeciw zapisom typu "DKPL ma za zadanie promocje i wsparcie marki Dacia".

pozdrawiam,
Dyziek


Ja uważam tak samo.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
Hamil 



Marka: Dacia
Model: logan
Silnik: 1.6MPI
Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 71
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-08, 16:20   

Może ktoś ma jakiś kontakt z osoba, która działa w stowarzyszeniu, być może na forum i wyjaśniłaby kwestie formalne, chodzi o to żeby nie wejść w błoto :-/
Regulamin, porządkowy jakiś musi funkcjonować, ale nie taki, żeby przed napisaniem posta nie mieć wrażenia, że to ostatni, bo czeka ban, a ostrzeżenia sypia się za brak przecinków :lol:
_________________
Dacia...czemu nie.
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-02-08, 17:30   

przecież nie ma mowy o żadnym stowarzyszeniu, tylko kwestia regulaminu forum - nic więcej
 
zdzisiu27 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 371
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-08, 19:40   

Dyziek napisał/a:
Glosowalem przeciw temu dokumentowi, jak i przeciw regulaminowi.
Jestem z Wami od kilku lat, jako zarejestrowany niespelna pol roku. To, co mi sie podoba, to DKPL dziala na zasadzie pospolitego ruszenia, ruchu oddolnego ludzi, ktorzy sa normalni, dzialaja jak normalna malas polecznosc i nie potrzebuje podbudowywac sie zakazami, nakazami i obowiazkami w postaci regulaminu. Obowiazuje cos, co moge porownac do ETYKI i zwyczajnej normalnosci. Uwazam, ze nie potrzebujemy spisywac sobie swoich praw i obowiazkow.

Osobnym tematem jest kwestia srodkow na utrzymanie portalu / serwera / jak rowniez pracy admina. Nie mam przeciw 'oskladkowaniu sie'. Jesli jedynym wyjsciem jest zalozenie stowarzyszenia / formalnego klubu, by nie bylo problemow podatkowych, to oczywiscie karnie stane w szeregu glosujacym za sfromalizowaniem.

Jestem jednak zdecydowanie przeciw zapisom typu "DKPL ma za zadanie promocje i wsparcie marki Dacia".

pozdrawiam,
Dyziek



Podpisuje się pod powyższym i dodam, że po przyjęciu regulaminu nie będe się logował, co najwyżej poczytam jak kiedyś.
_________________
Dusty Popylacz ;-P 1.6 Laureate 2011


W moim odczuciu samochód Dacia Duster zrobi niesamowitą wręcz furorę na rynku motoryzacyjnym
 
Hamil 



Marka: Dacia
Model: logan
Silnik: 1.6MPI
Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 71
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-08, 20:04   

Wyniki ankiety są powalające, ale z drugiej strony skoro do tej pory się nie rozsypało to jest dobre forum. :-|
_________________
Dacia...czemu nie.
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-02-08, 20:07   

zdzisiu27 napisał/a:
dodam, że po przyjęciu regulaminu nie będe się logował, co najwyżej poczytam jak kiedyś
jakiś konstruktywny powód :?:

jest jakieś inne forum na którym się logujesz, czy ma ono regulamin :?:
 
Breky 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5dci
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 8
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-02-08, 21:28   

Głosowałem na TAK, ponieważ każda społeczność potrzebuje pewnych zasad. :)
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2013-02-08, 23:56   

każda z wyrażonych dotychczas opinii zasługuje na uwzględnienie, można przytaczać obszerną argumentację zarówno "za" jak też "przeciw" ale wg mnie poniższa
Breky napisał/a:
Głosowałem na TAK, ponieważ każda społeczność potrzebuje pewnych zasad. :)

zawiera wszystko co trzeba... :-)
zgodziłbym się również z takim poglądem
marcio napisał/a:
Ja zagłosowałem na NIE, dla mnie wystarczające jest przestrzeganie netykiety...

ale z przestrzeganiem netykiety niestety różnie bywa... :-(
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-02-10, 15:33   

Jako mgr administracji zawsze byłem zwolennikiem jasnych, sprecyzowanych zasad obowiązujących w danej kwestii, netykieta to dobra sprawa, ale podobnie jak niektóre akty prawa międzynarodowego, np. rezolucje potępiające ONZ) nie mają mocy powszechnie obowiązującej - nie wszyscy ich przestrzegają.

Moje propozycje odnośnie regulaminu:
1)Brak komentarzy w dziale Kupię/Sprzedam/Zamienię - może nie jestem obiektywny, sam obecnie z ów działu korzystam, ale zdania nie zmienię.
2)Ostrzeżenie obligatoryjne za wulgaryzmy - biję się w pierś, sam nie jestem święty, ale poziom tego forum zasługuje na to żeby zwalczać chamstwo
3)"Wygasanie" ostrzeżenia po jakimś czasie, coś jak punkty karne przedawniające się po 1 roku - każdemu może się zdarzyć, ale szkoda żeby dożywotnia wisiała sankcja nad danym userem
4)Ostrzeżenie za kilkukrotne zakładanie nowego tematu bez użycia wyszukiwarki
5)Zakaz zamieszczania ogłoszeń przez nowych użytkowników, w sensie ustalenia kryterium w postaci stażu na forum. Do tego dział poświęcony ogłoszeniom firm/przedsiębiorców za opłatą (forum staje się coraz popularniejsze, więc fajnie gdyby zarabiało na hosting, ale to już broszka admina), dzięki temu nie będzie takich przekrętów jak z "sztuką lakierowania" czy podobnymi delikwentami.


P.S. Wszystko powyżej to tylko moje propozycje...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne