Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: jas_pik
2015-11-20, 00:51
Wadliwy separator do niefabrycznego radia- miał ktoś?...
Autor Wiadomość
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-01-06, 18:41   Wadliwy separator do niefabrycznego radia- miał ktoś?...

Witam szanowne grono,
strzeliłem sobie do DD wynalazek K&M2002 i od początku miałem problem z przerwami w odbiorze stacji radiowych. Pogmerałem na szybkiego jakiś czas temu i separator został założony (podejrzewałem jego brak po lekturze forum). Teraz odebrałem wynalazek po wymianie wentylatora chłodzącego elektronikę i miałem więcej czasu na zabawę z instalacją pod blokiem. Okazało się, że odłączenie napięcia od separatora nie robi na radioodbiorniku żadnego wrażenia i tak samo wyszukuje stacje z podłączonym jak i niepodłączonym zasilaniem, tak samo również gubi zasięg. Ponieważ część z Was śmiga z niefabrycznym sprzętem grającym więc chciałem się zapytać, czy ktoś już miał podobny przypadek walniętego separatora? Aha! Napięcia oczywiście pomierzone i sprawdzone, że do separatora zasilanie dociera.
_________________
 
Farurej 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Wersja: Duster
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 55
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-01-07, 16:15   

Może antenka bez wzmacniacza jest? Albo padł był bidulek. W takim przypadku separator na nic, tylko psuć nieznacznie może. Ja mam K&M 0102 i ładnie odbiera.
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-01-07, 17:04   

Antena raczej ze wzmakiem, zresztą separator był zakładany przez ASO. Odbiór miałem kałowaty od początku czyli separator mógł być już walnięty od urodzenia. Nie chce mi się walczyć z ASO o 15PLN, zamówiłem nowy, wymienię i zobaczę jak wtedy się poprawi.
_________________
 
morgen 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 28
Skąd: Mazury
Wysłany: 2013-01-07, 23:23   

Nie znam się w ogóle na elektronice ( żałuję oczywiście) , ale jeśli chodzi o problem z radiem to u mnie jest tak. Radio dostałem w gratisie chyba, oj nawet nie pamiętam, w każdym bądź razie Pioniera i w miastach mam zasięg i wszystko odbiera a poza zurbanizowanym obszarem nic, czasami radio polskie złapie ale to z szumami. Nie wiem co mam zrobić w takiej styuacji. Byłem w ASO na przeglądzie i zresetowali do fabrycznych ustawień. Oczywiście to samo. Radio nie łapie nic poza miastami. Babka powiedziała że jak dalej tak będzie to z kartą gwarancyjną należy się zgłosić do Pioniera, ale to przecież od nich dostałem / kupiłem radio , a nie od Pioniera. Pozdrawiam
 
bossboss 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 192
Skąd: Legnica
Wysłany: 2013-01-08, 08:31   

jesli to był gratis i nie masz go na rachunku to nic u nich nie zareklamujesz. ja wszystkie swoje gratisy mam na rachunku bo gosc obnizyl pod to cene pojazdu. co do separatora to mam radio alpine i separtaor daje ogormna roznice--stacje lapie jak dzwon nawet w polu
 
kruczek111 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x4
Rocznik: 2012
Wersja: Garmin
Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 49
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2013-01-08, 10:21   

Ja kupiłem separator i komplet przejściówek ISO w ASO. Pierwsze zdziwienie dotyczyło faktu że separator nie posiadał linki do podłączenia plusa (jedynie filtry + kondensator). Założyłem że pewnie zrobili tak że zasilanie wzmacniacza anteny już jest podłączone i wystarczy odseparować DC żeby się dobrać do AC - a więc do naszego sygnału. Niestety szybki pomiar miernikiem w domu wykazał że separator przewodzi (zwiera) a więc nic nie separuje i odbiór będzie niemożliwy. Ponieważ nie chciało mi się walczyć z ASO o 20zł pojechałem do najbliższego salonu CAR-AUDIO i kupiłem nowy separator. Ten był już z linką do + i nie zwierał. Po szybki podłączeniu okazało się że działa i to bardzo dobrze. Najlepsze jest jednak to że niezależnie czy podłączę linie + do 12V to odbiór jest taki sam. Wynikało by z tego że rzeczywiście wzmacniacz musi już być zasilony i wystarczy odseparować. Efekt działania jest taki że poza blaszanym zamkniętym garażem odbieram właściwie wszystkie najważniejsze stacje niezależnie czy w mieście czy poza nim z bardzo dobrą jakością. W mieście oczywiście stacji jest sporo więcej.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne