Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-11-28, 09:21
Assistance bez końca
Autor Wiadomość
loganik 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 583
Skąd: RZ
Wysłany: 2008-05-21, 08:26   Assistance bez końca

Mam pytanie: Czy ma już ktoś z użytkowników Dacii wystawiony certyfikat ,, Assistance bez końca" wystawiony po 3 latach gwarancji?

Loganik
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-21, 09:10   

"Assistance bez końca" A co to jest? Bo moja za niecały miesiąc kończy trzy latka.

Pewnie wypadłem na ignoranta, ale trudno.
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-05-21, 09:32   

Assistance producenta dziala ZTCW tak dlugo, jak dlugo serwisujesz samochod w ASO. Po co wiec jakis "certyfikat"?
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-21, 12:32   

No to pa, właśnie sam sobie zmieniłem tarcze i klocki. :(
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-05-21, 12:42   

stempik napisał/a:
No to pa, właśnie sam sobie zmieniłem tarcze i klocki.

Wydaje mi sie, ze wystarczy u nich pojawic sie co te 15 000 km i zaliczyc przeglad wraz z wymienionymi w ksiazce serwisowej elementami (oleje, filtry, rozrzad etc). Co z tego, ze sam wymieniles tarcze i klocki - to element eksploatacyjny w czystej formie... wiec nawet nie majac na niego gwarancji ASO i Reno/Dacia duzo nie tracisz, bo masz na nie gwarancje producenta... Na przegladzie stwierdza, ze klocki i tarcze sa dobre, ale nie wymieniane u nich nie podlegaja rekojmi ASO i tyle.
 
loganik 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 583
Skąd: RZ
Wysłany: 2008-05-21, 19:18   

Assistance producenta działa tylko w okresie gwarancji/proszę nie wprowadzać użtkowników w błąd/ po zakończeniu okresu gwarancyjnego jeśli wszystkie przeglądy były wykonane w ASO można dostać jeszcze na rok taki właśnie certyfikat z podanym nr telefonu na który należy dzwonic w razie potrzeby podając nr certyfikatu i kto wystawił, certyfikat należy mieć przy sobie.Assistance b. k.-bezpłatna naprawa lub przywóz auta lawetą w razie awarii. Dzwoniąc na nr który obowiązuje w czasie gwarancji po jej zakończeniu nie uzyskamy bezpłatnej usługi.

Loganik
 
Kamyk23 


Marka: Dacia
Model: Logan Sedan
Silnik: 1,5 dci 85
Rocznik: 2008
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 41
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-25, 08:15   

ASSISTANCE BEZ KOŃCA to umowa pomiedzy Renault/Dacia a właścicielem samochodu na bezpłatną pomoc na drodze (moze być naprawa na miejscu lub holowanie do najbliższego ASO R/D). Koszty holowania są gratis, za robociznę i częśćci płacimy normalnie po cenach danego ASO R/D. Działa 12 miesiecy od ostatniej wizyty przegladowej w ASO R/D bez wzgledu na wiek i przebieg auta i jest dokumentem wydawanym przez konkretny serwis ASO D/R. W przypadku awarii samochodu dzwoni się pod numer Centrum Pomocy R/D i podaje sie numer VIN i numer certyfikatu ABK.
Pozdro
 
loganik 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 583
Skąd: RZ
Wysłany: 2008-05-25, 11:18   

Ładnie to brzmi w teorii, tylko dlaczego przy wprowadzniu danych pojazdu do komputera centralnego pisze: nie dotyczy Dacii?

Loganik

P.S. Sprawa jest wyjaśniana przez serwis Zodiac Rz-wie.
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2008-05-26, 08:11   

Mam gdzieś ich aso bez końca - dzwonie do kumpli - holują gratis - naprawiają blacharę z malowaniem za przysłowiową skrzynkę piwa.W środku nocy robią mi auta tak żebym następnego dnia wyjechał do pracy i nie musiał brać urlopu - to jest dopiero ASO, i pogadać się da i pośmiać i napić i czas fajnie leci w garażu... i nawet gaz założą jak trzeba za darmochę .... instalację elektryczną zrobią na zamówienie - i to w dodatku w 100% fachowo.
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
loganik 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 583
Skąd: RZ
Wysłany: 2008-05-26, 17:23   

Co racja, to racja :mrgreen:

Loganik
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-05-26, 20:06   

Black Eryk napisał/a:
Mam gdzieś ich aso bez końca - dzwonie do kumpli - holują gratis - naprawiają blacharę z malowaniem za przysłowiową skrzynkę piwa.W środku nocy robią mi auta tak żebym następnego dnia wyjechał do pracy i nie musiał brać urlopu - to jest dopiero ASO, i pogadać się da i pośmiać i napić i czas fajnie leci w garażu... i nawet gaz założą jak trzeba za darmochę .... instalację elektryczną zrobią na zamówienie - i to w dodatku w 100% fachowo.

Pozazdrościć
 
loganik 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 583
Skąd: RZ
Wysłany: 2008-05-29, 22:23   

Sprawa wyjaśniona definitywnie: as bez końca po gwarancji NIE DOTYCZY DACII ! :cry:

Loganik
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2008-06-01, 12:39   

Black Eryk napisał/a:
Mam gdzieś ich aso bez końca - dzwonie do kumpli - holują gratis - naprawiają blacharę z malowaniem za przysłowiową skrzynkę piwa.W środku nocy robią mi auta tak żebym następnego dnia wyjechał do pracy i nie musiał brać urlopu - to jest dopiero ASO, i pogadać się da i pośmiać i napić i czas fajnie leci w garażu...

No, no, wszystko pięknie dopóki was żony nie spacyfikują :mrgreen:
_________________

 
loganik 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 583
Skąd: RZ
Wysłany: 2008-06-01, 19:56   

No i wykrakałeś ZeneC! Wczoraj podczas ,,przeglądu ' auta na parkingu który widac z mojego okna zdarzyła sie wpadka :lol: maska i bagażnik mojego auta otwarte, w aucie kolegi który mi ,,pomagał' maska w górze, wszystko ok, do czasu, CO TO ZA NAPRAWA AUTA gdy nikt koło niego nie chodzi tylko siedzą w środku :mrgreen: :mrgreen:

Logani :oops:
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-06-02, 01:06   

loganik napisał/a:
NIE DOTYCZY DACII

Dziwne... W Elblagu twierdza co innego...
 
loganik 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 583
Skąd: RZ
Wysłany: 2008-06-02, 10:34   

KaS602 napisał:


[]Dziwne... W Elblagu twierdza co innego...

Zapytaj czy już komuś wystawili tzw certyfikat na Dacie.

Loganik
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-06-02, 10:52   

loganik, w rozmowie z serwisem padlo stwierdzenie "wystawiamy certyfikat po rzegladzie, ktory obowiazuje przez rok".
Zaptytalem z ciekawosci przez ten wlasnie temat i wyraznie podkreslilem, ze chodzi o Dacie.
 
loganik 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 583
Skąd: RZ
Wysłany: 2008-06-02, 11:20   

Temat się powtarza, chodzi o to ze mnie wystawiono taki certyfikat a pózniej mnie poinformowano że nie dotyczy właśnie Dacii!!!

Loganik , /czyt, temat Dilerzy/
 
Konrad 


Marka: Renault
Model: Laguna Grandtour
Silnik: 1,8 16V + Gaz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 213
Skąd: Powiat Piaseczno
Wysłany: 2008-06-03, 17:40   Re: Assistance b.k.

loganik napisał/a:
Mam pytanie: Czy ma już ktoś z użytkowników Dacii wystawiony certyfikat ,, Assistance bez końca" wystawiony po 3 latach gwarancji?

Loganik


A MAM TAKI - dali mi to bo jako jeden z pierwszych zakupiłem to cacko, które tydzień po tym gdy wyjechałem z salonu staniało o prawie 3 tysiące. ( W sumie to nie po trzech latach, ale gwarancja działała na 4 lub 100 000 km - jak kupowałem to dawali 2 lata gwarancji ).
Dealer się zachował I dał.

Prawda jest taka, że należy się zastanowić czy się to opłaca.
Assistance bek końca uwarunkowane jest koniecznością wykonywania wszelkich przeglądów w ASO.
Jest ono po to, że np. w momencie gdy po okresie gwarancyjnym komuś nawali jakaś część, która np. nie powinna się zepsuć ( np. pompa wspomagania kierownicy w Renault Thalia 1,5 DCi po 90 000 km - w ASO mówili, że się z czymś takim spotkali po raz pierwszy ) i jest droga ( nie ma podróbek, a oryginał kosztuje w ASO 1300 zł - po gwarancji nie był serwisowany ) istnieje możliwość, że Renault Polska uczyni gest w kierunku klienta i w okresie pogwarancyjnym da upust na taką część w wysokości nawet do 50 % - ale TYLKO WTEDY GDY AUTO JEST REGULARNIE SERWISOWANE.
Należy się zastanowić, i każdy indywidualnie musi sobie przeliczyć, czy koszty przeglądów nie będą większe niż ewentualny koszt części.
A co do holowania samochodów - każdy pakiet AC z wykupionym Assistance w pełnej opcji zapewnia bez łaski holowania, samochód zastępczy itp ( wiem, bo korzystałem jak mój Loganik się malował ).
Myślę, że ASS BK to tylko chwyt by nakłonić klientów do korzystania z serwisu Renault ( Dacia ), który do najtańszych NIE NALEŻY.
_________________
Poprzednie auto : Dacia Logan 1,4 MPI B+G.
Obecnie : Laguna II 1,8 16 V B+G
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2008-06-04, 06:45   

loganik napisał/a:
No i wykrakałeś ZeneC! Wczoraj podczas ,,przeglądu ' auta na parkingu który widac z mojego okna zdarzyła sie wpadka :lol: maska i bagażnik mojego auta otwarte, w aucie kolegi który mi ,,pomagał' maska w górze, wszystko ok, do czasu, CO TO ZA NAPRAWA AUTA gdy nikt koło niego nie chodzi tylko siedzą w środku :mrgreen: :mrgreen:

Logani :oops:


bo na parkingu sie nie naprawia - tylko w garażu ;-)



A co do ASO to gdyby im się to nie opłacało to by nie dawali takich możliwości i nie nakłąniali by klientów do skorzystania z takich usług.
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
loganik 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 583
Skąd: RZ
Wysłany: 2008-06-11, 14:24   

Kratylos, dzięki za załatwienie sprawy do końca, to że Renault posiadaczy Dacii po prostu olewa zdążyłem się już przyzwyczaić.

Loganik :-(
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne