Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia 1310 - silnik rzuca olej przez bagnet
Autor Wiadomość
orionis4 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: 1310
Silnik: 1,3
Rocznik: 1991
Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 1
Skąd: Kęty
Wysłany: 2013-03-27, 16:01   Dacia 1310 - silnik rzuca olej przez bagnet

Czy ktoś mi poradzi coś na ten temat jak wyżej , silnik w mojej staruszce wyrzuca olej przez bagnet i to bardzo mocno . Nie mam pojęcia co się dzieje . Myślałem że to tzw odma...ale czy na pewno? Sprawdzałem odpowietrzenie z pokrywy klawiatury posiada dwa przewężenia jedno w przewodzie od tejże pokrywy do trójnika wychodzącego z gażnika ( w tym trójniku rózwnież jest mały otworek i dalej idzie to do kolektora czy tak powinno być ? A może to uszczelka pod głowicą ,albo panewki ?
 
zyga03 


Marka: Dacia 2x
Model: DUSTER 1.3 Tce 4x4 150 kM
Silnik: Stepway 1,5 DCi
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 277
Skąd: Warszawa,Łomianki
Wysłany: 2013-03-28, 10:11   Re: Dacia 1310 - silnik rzuca olej przez bagnet

orionis4 napisał/a:
Czy ktoś mi poradzi coś na ten temat jak wyżej , silnik w mojej staruszce wyrzuca olej przez bagnet i to bardzo mocno . Nie mam pojęcia co się dzieje . Myślałem że to tzw odma...ale czy na pewno? Sprawdzałem odpowietrzenie z pokrywy klawiatury posiada dwa przewężenia jedno w przewodzie od tejże pokrywy do trójnika wychodzącego z gażnika ( w tym trójniku rózwnież jest mały otworek i dalej idzie to do kolektora czy tak powinno być ? A może to uszczelka pod głowicą ,albo panewki ?


Niestety masz już zużyty silnik . Nieszczelności w układzie cylinder tłok pierścienie powodują , że część ciśnienia przedostaje się do układu korbowego a potem miski olejowej i wylatuje przez bagnet.
Mógł także pęknąć pierścień ale to jest i tak jak powyżej.
Spróbuj użyć oleju typu Alanda ale to tylko kiepska proteza.
 
spokojny 



Marka: Dacia
Model: 1310p
Silnik: 1,3
Rocznik: 1984
Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 112
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-28, 15:10   

Witam, dla równowagi dam taki post, żeby nie dobijać kolegi wizją naprawy głównej :-)

Nie mam zamiaru podważać wcześniejszej opinii ani nie twierdzę, że znam się lepiej - poniżej to tylko moje przemyślenia.



1. Dość często przewijają się opinie, że za taki objaw odpowiedzialna jest jest zapchana lub zamarznięta odma więc w sumie nic to nie kosztuje nawet, żeby 3 razy ją dokładnie sprawdzić albo poczekać aż zrobi się cieplej i (być może) sama się odmrozi.

2. Nie miałem okazji sprawdzić w mojej jak wygląda to odpowietrzenie wiec nie wiem czy powinno być tak jak piszesz ale jeśli jeździsz już jakiś czas tym samochodem to dlaczego nagle teraz miałoby się okazać, ze coś jest źle podłączone? Przerabiałeś coś?

3. Czy przez bagnet wydobywają się tez spaliny? Zużyte / pęknięte pierścienie powinny dać taki objaw. Czy silnik kopcił i przepalał olej?

4. Uszkodzona uszczelka pod głowicą - olej i chłodziwo mogą się mieszać ale czy w misce olej był razem z wodą? Wtedy raczej widać, ze olej jest "dziwny" więc pewnie byś to zauważył.

5. Panewka daje dość dobrze słyszalny stuk w dolnej części silnika i nie wiem czy akurat pierwszym objawem uszkodzenia panewki byłby olej wydobywający się z bagnetu.

Podsumowując - moim zdaniem warto powalczyć z tą odmą zanim zdejmiesz głowicę albo rozbierzesz cały silnik. Jak padł to zawsze zdążysz to zrobić.

Pzdr i powodzenia :-)
_________________
spokojnie, bez napinki i do przodu :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne