Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2013-07-05, 12:57
Polski cennik Nowego Logana MCV2
Autor Wiadomość
Ikarusiarz 


Marka: Dacia
Model: Logan, Logan MCV Outdoor
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2009, 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 328
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-09-18, 10:25   

"Owszem bardzo przestronne ale w pełni załadowane przy tych jednostkach napędowych będzie potrzebowało żagla. Z jedną osobą na pokładzie i wyłączona klimatyzacją to może da się tym autem wyprzedzić."

Dziwne, bo ja nie bałem się wyprzedzać załadowanym Matizem, Polonezem Truckiem, MAN-em TGA z 24 tonami na naczepie (360km silnik)... Nie boję się również wyprzedzać załadowaną Dacią. Ba!! Używam tylko piątego biegu... A mam tylko 68km pod maską...

Tacy co wierzą w moc swych rumaków, wierzą w cudowne systemy, co by się im kopyta nie ślizgały, tacy leżą po rowach...

Fabryki zacierają łapska, wciskając nam konie, telewizory i inne duperele. A jak przychodzi ruszyć z pod świateł, to łykam takie cudeńka przy starcie... Łykam autobusem miejskim, z ponad milionowym przebiegiem...

Pozdrawiam wszystkich.
 
Rysiob 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 339
Skąd: Częstochowa, Polska
Wysłany: 2013-09-18, 11:35   

Ikarusiarz napisał/a:
Dziwne, bo ja nie bałem się wyprzedzać załadowanym Matizem, Polonezem Truckiem, MAN-em TGA z 24 tonami na naczepie (360km silnik)... Nie boję się również wyprzedzać załadowaną Dacią. Ba!! Używam tylko piątego biegu... A mam tylko 68km pod maską...


Generalnie 75 KM benzynowych w połączeniu z niemałą budą i przy sporym obciążeniu okazuje się niewystarczające w pewnych warunkach. Przesadą jest gadanie, że nie da się wyprzedzać takim Loganem, bo się da, ale trzeba najpierw auto wyczuć, by móc ocenić, czy w danym momencie można wykonywać taki manewr, czy jednak lepiej odpuścić. Pamiętajmy, że dziennikarze na co dzień testują i jeżdżą (również prywatnie) zróżnicowanym sprzętem i zapewne mają inny punkt odniesienia. Dla nich Logan 1.2 MCV będzie miał mizerne osiągi, jeśli chwilę wcześniej przyjechali do pracy Octavią 1.4 tsi (taki przykład).

Wracając do tematu - MCV 2 to już nie autobus, ale wciąż spore kombi w dobrej cenie. Szczerze - gdyby wsadzili pod maskę 1.2 TCe (albo to z Lodgy, albo debiutujące w Dusterze FL) z 6-biegowym manualem, to dziennikarze musieliby zamilknąć ;)
_________________
 
DD 


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 16V
Silnik: K4M (105KM)
Rocznik: 2015
Wersja: Duster
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 651
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2013-09-18, 12:24   

Rysiob napisał/a:
MCV 2 to już nie autobus, ale wciąż spore kombi w dobrej cenie. Szczerze - gdyby wsadzili pod maskę 1.2 TCe (albo to z Lodgy, albo debiutujące w Dusterze FL) z 6-biegowym manualem, to dziennikarze musieliby zamilknąć ;)

Chyba nikt nie czepialby sie, gdyby (solidna) postawa byl 1.6 8V 82KM, a mocniejsza jednostka benzynowa 1.2TCe 115KM, czyli tak jak jest w Lodzi. Ktos jeszcze mogly chciec 1.6 16V zamiast 1.2TCe (jak np. autor tego postu), ale to juz zamknieta historia i mozna sobie tylko pomarzyc...
 
Kratylos
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-19, 08:19   

 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-30, 23:57   

Jakoś tego nigdzie wcześniej nie widziałem, ale w katalogu dla Zjednoczonego Królestwa wyjaśniono, że "MCV" oznacza "Maximum Capacity Vehicle"... http://www.dacia.co.uk



piotrres napisał/a:
Brak silnika 1,6 16V 95/LPG. W poprzedniej MCV się dało... no chyba, że i chodzi o Euro 5b+, więc teraz się juz nie da.

Da się - w renówkach jest. Ale:

Kratylos napisał/a:
podstawa powinno byc 1.6 110 konny taki jak w innych

No ale kto by wtedy i dlaczego kupował te renówki... d:



piotrres napisał/a:
nie udało mi się sprawdzić, czy nie tworzy się na przedniej szybie "Mroczny Trójkąt Zagłady"™

Tworzy...

(A ciekawe jak w lodgy?).

Nowy_Trojkat_Zla.jpg
Plik ściągnięto 29994 raz(y) 58,04 KB

Ostatnio zmieniony przez laisar 2013-10-01, 00:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dyziek 



Marka: Cytryna i Helmut
Model: inny
Silnik: benzyna i ropniak
Rocznik: inny
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 437
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-10-01, 12:57   

a mi sie wydawalo, ze to jest Multi Convival Vehicle
widocznie markieting w wersji 2 ewoluował w inna strone
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-01, 13:34   

Dyziek napisał/a:
mi sie wydawalo, ze to jest Multi Convival Vehicle

Bo tak było - w starej MCV - i o to przecież te jęki, że teraz "MCV" nie pasuje. Ale, jak widać, coś tam próbują wymyślać...
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-10-04, 12:11   

a może wg BMW Mega City Vehicle (MCV)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne