Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
"tajemnicze" wyposażenie - Dacia Dokker VAN
Autor Wiadomość
mgLenin 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2013
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 9
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-07-11, 19:56   "tajemnicze" wyposażenie - Dacia Dokker VAN

Witam!

Jestem szczęśliwym posiadaczem od miesiąca Dacii Dokker VAN - mój pierwszy post na forum.

Czy ktoś z Forumowiczów wie na 100% co kryje się za opcjami "gniazdo odbioru mocy" i "okablowanie do zabudowy". Obie opcje są w cenniku po 120 zł.

Dealer nie wie. Renault Polska wie jeszcze mniej.
_________________
--
Pozdrawiam,
Maciek.
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-07-11, 20:35   

gniazdo odbioru mocy
Cytat:
Przystawka odbioru mocy na silniku: pozwala
na montaż specjalnego wyposażenia wymagającego
wykorzystania mocy silnika, np. agregatu chłodniczego, klimatyzacji itp

http://www.renaultwarszawa.pl/doc/Master.pdf

okablowanie do zabudowy

myślę że to co nazwa wskazuje np. jeśli chcesz żeby twoja Dacia była chłodnią możesz zamówić żeby producent fabrycznie dokonał okablowania twojego samochodu
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

Ostatnio zmieniony przez maciek 2013-07-11, 20:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
mgLenin 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2013
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 9
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-07-11, 20:37   

Źródło - konfigurator na stronie.
http://dacia.pl/gama-daci...n/konfigurator/

Pytam - bo jest to jedna z kilku opcji, których brakuje w aucie zamówionym w lutym, odebranym miesiąc temu :)

Brakuje też - koła zapasowego, czujników cofania, zapalniczki i popielniczki, podłokietnika, chlapaczy...

Teraz zastanawiam się na co czekać (Dealer ma to zamontować u siebie) a za co chcieć zwrot kasy.
_________________
--
Pozdrawiam,
Maciek.
 
mgLenin 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2013
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 9
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-07-11, 20:49   

maciek napisał/a:
gniazdo odbioru mocy

Cytat:
Przystawka odbioru mocy na silniku: pozwala
na montaż specjalnego wyposażenia wymagającego
wykorzystania mocy silnika, np. agregatu chłodniczego, klimatyzacji itp

http://www.renaultwarszawa.pl/doc/Master.pdf


Ale jaja... Jeżeli to jest to samo (moja wątpliwość to użycie zwrotu gniazdo/przystawka). Do tej pory myślałem, a Dealer nie korygował, że chodzi o elektrykę - gniazdo zapalniczki o większej obciążalności (instrukcja obsługi wspomina o czymś takim do 120W) albo wbudowanej przetwornicy 12V/220W.

Jeżeli chodzi o okablowanie do zabudowy to też nie takie oczywiste bo miało to być dołożone w fabryce - więc mogła to być dodatkowa wiązka elektryczna w przestrzeni bagażowej - to by się przydało, ale może to być też cokolwiek. Renault Polska (Obsługa Klienta) nie ma zielonego pojęcia co to jest. Co nie przeszkodziło im we wzięciu zamówienia i sprzedania mi tego. Bo ja te opcje już niestety zapłaciłem (leasing) i ich nie mam - lub nie wiadomo czy mam bo właśnie nikt do końca nie wie co to miało być. A jak ich nie mam to chyba będę chciał zwrot kasy.
_________________
--
Pozdrawiam,
Maciek.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-11, 22:08   

@maciek: "Przystawka odbioru mocy" (Power Take Off) to nie jest element elektryczny, tylko mechaniczny (taki jak np w traktorach z tyłu do napędu urządzeń rolniczych), więc wątpię, żeby była dostępna w dokkerze. Tym bardziej, skoro nawet nazwa jest inna...
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-07-12, 07:02   

w konfiguratorze francuskim pisze
Prise de force moteur

w niemieckim cenniku
Nebenantrieb am Motor
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-12, 09:19   

@maciek: No to po ichnich nazwach wygląda to jednak na PTO... Jestem oficjalnie zadziwiony (((:
 
mgLenin 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2013
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 9
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-07-12, 11:01   

Dzisiaj znowu rozmawiałem z BOK Renault Polska - dalej nie wiedzą co to są za opcje. Nie ogarniam jak można coś oferować, za coś brać pieniądze, a samemu nie wiedzieć czym się handluje.

Zamówiłem bo cena nie była z kosmosu, a "może się przyda". Na wyrost i bez świadomości co zamawiam - sprzedawca też nie wiedział i tak sobie gdybaliśmy. I nadal nie uważam, żeby to chodziło o PTO - cena jest zbyt niska.

Kolejną, całkowicie niezrozumiałą sytuacją był brak możliwości zamówienia lakierowanych zderzaków, lusterek i halogenów przeciwmgielnych. Bo kolidowały ze składanym fotelem Dacia Easy Seat. Po kilku telefonach i mailach do Renault z prośbą o jakieś wytłumaczenie dlaczego to się wyklucza (bo ja nadal uważam, że to tylko błąd w konfiguratorze) nie doczekałem się żadnej sensownej odpowiedzi...
_________________
--
Pozdrawiam,
Maciek.
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-07-12, 13:03   

Cytat:
Gniazdo odbioru mocy to przystawka odbioru mocy na silniku, która umożliwia podłączenie kompresora agregatu chłodniczego, pompy hydraulicznej lub agregatu prądotwórczego. Okablowanie do zabudowy jest okablowaniem do dodatkowych adaptacji pojazdu z konektorem 6-stykowym, umieszczonym pod deską rozdzielczą po stronie kierowcy i konektorem 12V (40A)

Dacia. Wybieram mądrze.
https://www.facebook.com/..._t=feed_comment
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
mgLenin 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2013
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 9
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-07-12, 13:13   

Kolega "maciek" posiada dobre źródła informacji :)

Czy Kolega "maciek" może się dowiedzieć czy gniazdo mocy jest widoczne z zewnątrz? Może jakieś zdjęcia albo rysunki? Czy konektor 6. stykowy oraz konektor 12V/40A można też jakoś zlokalizować? Gdzie ich szukać? Jestem teraz w sytuacji, że muszę udowadniać Dealerowi, że czegoś mi w aucie brakuje - Dealer oraz Importer zasłaniają się brakiem wiedzy na temat dodatkowego wyposażenia...
_________________
--
Pozdrawiam,
Maciek.
 
antropolog 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi 68 KM
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 212
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-07-12, 19:36   

ale jaja!! :) czytam z zapartym tchem i ciekaw jestem jak to się potoczy... z tym mechanizmem od silnika to chyba najlepsza jad będzie :)

... oczywiści trzymam kciuki by wszystko co zamówione znalazło się w aucie, hehe a ciekawe ile dealer na tym popłynie :shock:
_________________

 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-07-12, 20:16   

mgLenin napisałem to samo o co ty się teraz pytałeś, jak odpiszą przekaże. Choć czuje że jeśli napiszą to dopiero po weekendzie, jeśli odpiszą.
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
mgLenin 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2013
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 9
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-07-12, 21:48   

maciek - dzięki za pomoc ! :) Mam pytanie - czy piszesz do BOK Renault, czy do zaprzyjaźnionego Dealera? Bo ja cały czas kontaktuje się z Renault Polska, przyjęli moje zgłoszenie i "oczekują na odpowiedź Konsultanta z Działu Wewnętrznego". Taką samą odpowiedź otrzymałem przy zapytaniach o wspomniane wyżej zderzaki, a na koniec tylko jedno zdanie, że nie można tego kupić. Dlatego właśnie poprosiłem o pomoc na forum.

antropolog - ja tam nie chce żeby Dealer płynął - niby dlaczego, chociaż nerwy na nich też mam, nie twierdzę, że nie :) Zamówienie/umowa - wszystko na piśmie, generowane wprost z systemu sprzedaży. Nie rozumiem jak może przyjść coś innego niż zamówione. I po takim czasie... Radość z samochodu była przez te problemy jakby mniejsza... :(

Dealer zaraz wprowadził do systemu reklamację, na rozpatrzenie czekałem dwa tygodnie. Odpowiedź - cytuję za Dealerem - "jest zgoda Centrali na dołożenie brakującego wyposażenia"... WTF?! Zgoda?! Ja za to zapłaciłem!!!

Czy któryś z Kolegów miał takie "przeboje" z Renault Polska?
_________________
--
Pozdrawiam,
Maciek.
 
antropolog 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi 68 KM
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 212
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-07-12, 22:04   

ja tu widzę fuszerę w kilku etapach:

0) oferowanie niesprawdzonego asortymentu
1) sprzedaż czegoś, o czym się nawet nie wie dokładnie co to jest
2) brak wyposażenia na etapie produkcji
3) przyjęcie na stan niekompletnego auta
4) wydanie klientowi towaru, którego nie zamawiał (albo wybrakowany, albo zamiana i ktoś się teraz cieszy twoim wyposażeniem za free)

Skoro na tych wszystkich etapach ktoś wtopił, to niech się teraz gimnastykuje.
_________________

 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-07-13, 09:01   

mgLenin napisał/a:
Mam pytanie - czy piszesz do BOK Renault, czy do zaprzyjaźnionego Dealera?


Do facebookowego profilu Dacii , zresztą pod cytatem masz link ;-)

na twoim miejscu napisał bym do jakiegoś przedstawiciela Renault PRO + , ale nie z twojego miasta, możesz za spamować np. wszystkich w tedy zwiększy Ci się szansa że odpowiedź będzie najtrafniejsza.
Tylko nie pisz że masz problem z dealerem, napisz że chcesz kupić i chcesz więcej inf o tym ;-)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

Ostatnio zmieniony przez maciek 2013-07-13, 09:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2013-07-13, 10:07   

mgLenin, Witamy na forum.

Ciekawe rzeczy tu się dzieją.
Jak się bardzo zdenerwujesz na Renault Polska, to możesz w ostateczności zażądać zwrotu kasy lub wymianę samochodu na wolny od wad, ponieważ ten nie spełnia warunków umowy. A oni o tym wiedzą i jak postawisz ich pod mur, to wtedy będą bardziej starać się. Tylko zanim to zrobisz, to postaraj się zebrać całą dokumentację pokojowego rozstrzygnięcia sprawy i udaj się do Rzecznika Praw Konsumenta, a tam dowiesz się o całej procedurze jaka jest z tym związana i przy okazji otrzymasz pomoc z urzędu RPK.
_________________
 
mgLenin 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2013
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 9
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-07-13, 12:41   

antropolog - z punktami 0 i 1 jak najbardziej się zgadzam. W 2. nie do końca wiem o co chodzi - że nie zrobili, czy że nie mieli czegoś w Fabryce?, pkt. 3. - Dealer powiedział że nie sprawdzają wyposażenia - system zamówień ma eliminować takie właśnie błędy, 4 - tutaj właściwie nie miałem wyjścia, leasing przy podpisywaniu umowy od razu wziął ode mnie potwierdzenie odbioru przedmiotu leasingu - nieodebranie auta skutkowało by dla mnie tylko tym, że auta fizycznie bym nie miał, ale czynsze i tak bym musiał płacić.

maciek - myślałem, że link jest do Twojego profilu na FB, a ja "nie fejsbukowy" albo uszczypliwą uwagą na temat bezmyślnego wybierania wyposażenia :) - Dacia. Wybieram mądrze.

monopios - Dealer bardziej się stara niż Renault Polska aby sprawę jakoś "załatwić". We wtorek będę wiedział co już mają dla mnie (cały czas sprowadzają dodatkowe wyposażenie, ale chciałem odstawić auto tylko raz do nich na montaż) - na pewno będę informował na bieżąco. Wymiana samochodu na wolny od wad (wada jako niezgodność z umową) prawie na pewno nie wchodzi w grę bo to leasing, a ja nie chcę dodatkowych kosztów - tym razem ze strony Leasingodawcy. Poza tym - ja z autka jestem bardzo zadowolony, jeżdżę krótko i nie mam zamiaru czekać znowu 3 miesiące.

Smaczek - auto stało ponad 3. tygodnie (nie mogłem się doprosić faktury) na placu u Dealera i nie przyszło mi do głowy (ani Dealerowi) sprawdzić kompletności wyposażenia - bo u nich już nic nie miało być dokładane, wszystko było montowane w Fabryce. Moja wina...

Dziękuję za wskazówkę o zbieraniu dokumentacji - poproszę Dealera o takie oświadczenie - czego brakowało, co dostanę, jak to będzie założone, co będzie dodane ekstra.

Wcześniej jeździłem Skodą i tam w książce serwisowej był taki numer na podstawie którego (podobno) można było odkodować całe wyposażenie samochodu montowane w Fabryce. Czy w przypadku Dacii jest też taki numer?
_________________
--
Pozdrawiam,
Maciek.
 
antropolog 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi 68 KM
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 212
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-07-13, 14:12   

mgLenin - ja "broń Boże" nie naskakuję, tylko pokazuję, że sprzedający mógł zapanować w każdym z tych etapów nad sytuacją i nie byłoby afery, a widzę, że zawierzyli w 100 % systemowi, co zwłaszcza u francuzów często przynosi kłopoty ( pracowałem we francuskiej firmie z podobnym modelem przepływu towaru). Trzymam kciuki. Dobrze jest pisać pisać pisać - papier zniesie wszystko a posiadanie wszystkiego z kopiami z pieczątkami "wpłynęło dnia... " może się okazać bardzo pomocne :>. No i złota myśl: że nad każdym bosem jest boss, który nie lubi dostawać dodatkowej korespondencji :evil:
_________________

 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-07-17, 15:36   

Cytat:
Gniazdo jest widoczne po otwarciu maski, jako dodatkowe koło na pasku napędu osprzętu silnika. Konektora nie ma w Dokkerze VAN, znalazł się w konfiguratorze w wyniku błędu.


źródło te same ;-)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
antropolog 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi 68 KM
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 212
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-07-17, 20:44   

Czy już coś wiadomo na 100% na temat tego okablowania do zabudowy i tego odbioru mocy ? :) czy nadal bagienko?
_________________

 
mgLenin 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2013
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 9
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-07-23, 22:53   

Witam Koledzy!

Przepraszam za długie milczenie - nawał pracy (nie)stety.

Coś się ruszyło - COŚ to właściwe słowo.

Stan wyposażenia nie wzrósł - poza popielniczką i zapalniczką, ale o tym na końcu :mrgreen:

Odpowiedź z DKK Renault Polska na moje kilka telefonów (odechciało mi się kontaktu z tym działem):

"W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej, po konsultacji z działem wewnętrznym, uprzejmie informujemy, iż gniazdo odbioru mocy jest to przystawka odbioru mocy na silniku, która umożliwia podłączenie kompresora agregatu chłodniczego, pompy hydraulicznej lub agregatu prądotwórczego. Natomiast informacja o okablowaniu do zabudowy nie powinna się pojawić, jest wynikiem błędu informatycznego, za co serdecznie przepraszamy."

Koniec.

Nie mam ani przystawki ani okablowania. Nie chcę już.

Dealer ma mi jako rekompensatę zrobić lakierowane zderzaki, lusterka i halogeny - czyli pakiet Look, ale robiony u nich - tzn. zderzaki i lusterka będą zdemontowane i lakierowane, halogeny będą zakładane w ASO.

Mi to pasuje. Resztę brakującego wyposażenia już mają i zamontują jak auto będzie stało u nich - chciałem, żeby to odbyło się "za jednym zamachem"...

Na razie dostałem brakującą zapalniczkę i popielniczkę - zapalniczka nie działa, bo jest złe gniazdo zapalniczki :mrgreen:

Więcej grzechów nie pamiętam...
_________________
--
Pozdrawiam,
Maciek.
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2013-07-24, 04:55   

Reklamować gniazdo zapalniczki. :mrgreen: :mrgreen:
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-07-24, 08:16   

Panie każ im zrobić pakiet Stepway :!: :idea:
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
mgLenin 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2013
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 9
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-07-24, 11:10   

Oświeć mnie o co chodzi z tym Stepway... Panie :mrgreen:
_________________
--
Pozdrawiam,
Maciek.
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-07-24, 11:48   

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=7942
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne