Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:13
Car audio
Autor Wiadomość
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2013-08-30, 14:08   

Niestety idą na zewnątrz, będą wystawać brak jeszcze grili.
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3676
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-30, 15:16   

Aha, czyli grile byłyby od głośników w takim razie . To jeszcze można się zastanowić nad takim rozwiązaniem .

Mam akurat jeszcze jeden zwykły dystans 16cm i głosnik 16cm z poprzedniego auta, postaram się sprawdzić w ten weekend jak to by wyglądało faktycznie w Dusterze.
Poinformuję o uwagach . :-)
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-08-30, 19:36   

Podjąłem męską decyzję. Nie było łatwo. Nowe nagłośnienie musi poczekać. Są pieniążki na doinwestiwanie Stepwaya? Nie będę czekał i wymienię kompletny rozrząd.

Temat nadal jednak pozostaje w kręgu moich zainteresowań. Idzie jesień, a to okres kiedy nie wiem czemu ale milej słucha się muzyki w aucie :D
_________________
---
Stepway
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-31, 01:46   

Co do podgrzewanych lusterek to koszt 20 zł więc żadne pieniądze . Kupujesz maty podklejasz i prowadzisz kabel od włącznika ogrzewania tylnej szyby .Masa do byle śruby .Ja robiłem to w starym samochodzie i kupiłem od razu nalepione maty na lustra za nowe dałem razem 40 zł . 30 min roboty . Dystansy nie polecam do samochodu na gwarancji , jednak trzeba wyciąć kawał plastiku z drzwi , nie ma sensu ich montować bez wygłuszania drzwi , nie będzie efektu .
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2013-08-31, 01:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
r_lukas 


Marka: Fiat, Dacia
Model: Bravo, Stepway
Silnik: 1.6, 1,5
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 117
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-08-31, 07:55   

Temat wygłuszenia to taki przysłowiowy groch o ścianę. Można doradzać, pisać ale i tak mało kto się tym zainteresuje ;-) dopiero jak ktoś posłucha efektów to uwierzyć nie może :-P
Jak ktoś ma trochę umiejętności manualnych to spokojnie w jedno popołudnie ogarnie drzwi przednie. Koszt to ok 100 zł. Dobre głośniki ok 500 zł. Herz'ów nie polecam - płasko i sopran jak z tuby wysokotonowej w altusach (kto miał to wie). W tej cenie lepszym wyborem będą Helixy - tu chociaż tweeter ma normalne rozmiary i ma kopułkę z jedwabiu (podobno), co daję naprawdę przyjemne wysokie tony. Co do niskich to nie wiem, bo miałem taki zestaw wbudowany do auta bez wygłuszenia :-/
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-08-31, 08:20   

Karenzo napisał/a:
. Dystansy nie polecam do samochodu na gwarancji , jednak trzeba wyciąć kawał plastiku z drzwi(...)


ale czego się bać z tą gwarancją, bo chyba nie zrozumiałem?

r_lukas napisał/a:
Można doradzać, pisać ale i tak mało kto się tym zainteresuje... Jak ktoś ma trochę umiejętności manualnych to spokojnie w jedno popołudnie ogarnie...


Sam wywołałem temat bo mam pełną świadomość klasy naszych pojazdów i ich wykonania, a ściślej "oszczędności".

Brakuje mi tych zdolności do majsterkowania, a i moje potrzeby w zakresie zestawu audio opisywałem wprost na początku. Moje podejście do muzyki raczej nie ulegnie zmianie, prędzej zmienię samochód :mrgreen:
_________________
---
Stepway
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-31, 15:22   

r_lukas napisał/a:
Herz'ów nie polecam - płasko i sopran jak z tuby wysokotonowej w altusach (kto miał to wie).


Ja akurat lubie soczyste soprany niczym z altusa 140 ;-) miałem takie kolumny ;-) , stad hertz mi podpasował ;-)
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-31, 21:28   

Stepway napisał/a:
Karenzo napisał/a:
. Dystansy nie polecam do samochodu na gwarancji , jednak trzeba wyciąć kawał plastiku z drzwi(...)


ale czego się bać z tą gwarancją, bo chyba nie zrozumiałem?


Teoretycznie dystans źle polakierowany oraz zamontowany może zacząć puchnąć i pękać , co może nawet powodować rdze w dziwach .Kolejny problem to mocowanie śrubami do metalu , niby można źle zamontować i coś uszkodzić , dla ASO każda usterka drzwi będzie efektem twojej interwencja.
Wygłuszenie to samo , zawsze mogą tłumaczyć że maty spowodowały uszkodzenie jakiegoś zabezpieczenie antykorozyjnego .A nie po to kupuje się nowy samochód żeby coś cudować i tracić gware , szczególnie przy tak delikatnym tworze jak dacia .
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2013-08-31, 21:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-08-31, 21:35   

Karenzo, a no chyba że tak, to masz rację.
_________________
---
Stepway
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-31, 22:01   

Zauwazyłem, ze na gwarancji uzytkownik boi sie cokolwiek modyfikowac , zas po jej upływie hulaj dusza ;-) Przez kiepskie wygluszenie daci zastanawiam sie, czy kolejnym pojazdem bedzie model tej firmy ;-( Jednak wciaz mam nadzieje, ze poprawia sie w tej materii ;-)
Sam dystans w Sandero przykreca sie do fabrycznych punktow mocowania głosnikow. Wiec nie sadze, by ASO łaczyło korozje drzwi z dystansem. Co innego wyciszenia/wygłuszenie - tu mogą sie powoływać na ingerencje. Z załozenia, ze puste jak puszka drzwi daci sie najlepiej wentyluja, co zapobiega korozji.
Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2013-08-31, 22:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
r_lukas 


Marka: Fiat, Dacia
Model: Bravo, Stepway
Silnik: 1.6, 1,5
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 117
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-08-31, 22:24   

mekintosz napisał/a:

Ja akurat lubie soczyste soprany niczym z altusa 140 ;-) miałem takie kolumny ;-) , stad hertz mi podpasował ;-)


Tyż prawda - co kto lubi ;-) Co do ograniczeń na gwarancji, to korozja od wygłuszenia czy tym bardziej od dystansów to byłaby już lekką przeginką ze strony serwisu ;-) No chyba, że ktoś pozatykałby fabryczne otwory odpływowe - są też takie asy :-D
BTW na korozję jest proste rozwiązanie - tłuszcz. Dziadek jak kupił Astrę z 15 lat temu, nawtykał tawotu za nadkola, w doły drzwi i gęstego wosku w progi. Do dziś jest zdrowa, co na Opla ok. 20 letniego jest fenomenem
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-01, 20:58   

Wygłuszenie w daci jest super . Ostatnio miałem przyjemność prowadzić samochód klasy premium , wskazówka dojechała do niebezpiecznej granicy 200 km/h a w aucie dalej cicho . W daci nie ma takiego problemu nie trzeba patrzeć na licznik żeby wiedzieć że za szybko się jeździ .
_________________
Moje auto
 
aksel 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCE
Rocznik: 2017
Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 171
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-09-02, 16:40   

ja tylko z jednym głupim pytaniem - czy do fabrycznego pilota kierownicy pasuje jakiekolwiek inne radio po za fabrycznym?
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-02, 17:34   

aksel napisał/a:
ja tylko z jednym głupim pytaniem - czy do fabrycznego pilota kierownicy pasuje jakiekolwiek inne radio po za fabrycznym?

Bezpośrednio - każde z tym wejściem (czyli z Dacii/Renault). Przy czym pilotów są dwa rodzaje, jeden z nich występuje z chyba trzema rodzajami wejść.

Można też kupić interfejs, i wtedy pasuje każde radio, które potrafi ogarnąć pan produkujący interfejsy. :) Są też w internetach interfejsy z Chin, jeśli znajdziesz taki pasujący do kombinacji samochód/radio i nie trafisz na szmelc, to również powinno być ok.
 
kali 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 1133
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2013-09-03, 07:41   

mekintosz napisał/a:

Gwizdki montujemy z przodu, mozliwie na wysokosci uszu sluchajacego.

A gdzie w takim wypadku koherencja fal w takim ukladzie sceny dwiękowej nie da się zbudować w żaden sposób.
Chcesz słuchać MP3 to weź radio które obsługę tych plików ma dobrze rozbudowaną, co niestety w tanich modelach jest często do bani. Zawsze też można zmodyfikować swoje radyjko dokładając obsługę MP3 przez montaż dodatkowego grajka.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2374708.html
Tu masz przykład zabudowy zamiast kaseciaka. Ale zawsze można dać obok.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne