Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
przeszczep silnika 1310
Autor Wiadomość
Papryk 


Marka: Dacia
Model: 1310
Silnik: 1300
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 72
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2013-11-19, 22:14   przeszczep silnika 1310

Witam po przerwie..

Zastanawiałem sie nad mega kapitalnym remontem silnika w mojej rajdowo wyczynowo złombolowej Daci ale.... pojawił sie inny projekt (cabrio 35r) i niestety ale złombolowa dacia ma zmniejszony budżet. Robienie od podszewki silnika w Daci po przemyśleniu mija sie z celem. Wiem że był poruszany wątek odnośnie wsadzenia mocniejszego silnika z Renault 21 tylko nie wiem jak to ostatecznie się zakończyło. Pytanie : od czego można zrobić przeszczep do 1310?? Licze sie z tym że to będzie silnik,skrzynia, zawieszenie.Jak to mierzyć? od czego zacząć? Licze sie z tym że będe musiał kupić jakiegoś dawce organów.

dzieki
Patryk
 
spokojny 



Marka: Dacia
Model: 1310p
Silnik: 1,3
Rocznik: 1984
Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 112
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-25, 23:31   

Przekładki ze skrzynią i zawieszeniem nigdy nie robiłem ale przychodzą mi do głowy dwa alternatywne pomysły.
1. Zdrowy silnik ze zgniłej lub zardzewialej Dacii (1,3 albo 1,4) - najmniej roboty i najbliżej oryginału.
2. Przeszczep samego silnika z innego samochodu. Tutaj ogranicza Cię tylko jego wielkość i ciężar. Jak nie będzie miał dużo więcej Nm to skrzynia i przeguby powinny dać radę. Z grubych przeróbek będziesz miał:
- pospawanie dzwonu skrzyni biegów,
- sprzęgło - ja wysłałem do Radzikowskiego razem z dwoma kołami zamachowymi i wieńcami i gość połaczył to tak jak trzeba (kosztowało mnie to 700zł z wyważeniem),
- pospawanie wydechu a przynajmniej przejścia między kolektorem a resztą daciowego,
- jeśli silnik na wtrysku to bedziesz musiał się upewnić, że masz całą wiązkę, czujniki no i kluczyk z petlą jak jest fabryczny immo,
- łapy dorobisz jak już silnik będzie wisiał na haku w komorze silnika.

Ja w taki sposób łączyłem silnik z Lexusa w automacie ze skrzynią manualną z 200sx. Jak bedziesz zainteresowany to mogę wysłać zdjęcia na PW jak to było zrobione krok po kroku.

Ciekaw jestem co wymyślisz, trzymam kciuki i mam nadzieję, że opiszesz projekt na forum :-)
_________________
spokojnie, bez napinki i do przodu :)
 
samson 


Marka: Dacia
Model: 1310TX
Silnik: 1.3
Rocznik: 1991
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 41
Skąd: Żabia Wola
Wysłany: 2013-12-04, 18:19   

Papryk kup zestaw naprawczy w Rumunii, będzie kosztował parę stówek, do tego parę stówek na robociznę i masz malinę.
 
Papryk 


Marka: Dacia
Model: 1310
Silnik: 1300
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 72
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2014-01-07, 17:03   

zrobiłem troche inaczej....kupiłem druga Dacie :) przekładam silnik i wio na Złombol 2014
 
samson 


Marka: Dacia
Model: 1310TX
Silnik: 1.3
Rocznik: 1991
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 41
Skąd: Żabia Wola
Wysłany: 2014-01-07, 17:07   

to nie lepiej tą nową pojechać? pochwal się nabytkiem jakieś foty?
 
Papryk 


Marka: Dacia
Model: 1310
Silnik: 1300
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 72
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2014-01-07, 17:10   

stara juz objechala Bałkany i Skandynawie więc w tym roku zabieram ja do Hiszpani, nowa mi sie nie podoba.
 
mariusz76 


Marka: dacia
Model: 1310
Silnik: 1300
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 30
Skąd: dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-10-25, 10:09   

silnik od renault 19 1,4
jest zmodernizowanym silnikiem dacii
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne