Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2021-01-01, 22:30
Nawigacja GPS
Autor Wiadomość
limo 


Marka: -----------
Model: ----------
Silnik: ----------
Rocznik: ---------
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 460
Skąd: Krosno
Wysłany: 2011-11-10, 14:12   

kupiłem na prezent Goclevera 500, godny polecenia, szybko chodzi, fajnie reaguje na dotyk no i po pieniądzach.
 
yarocz 



Marka: DACIA
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 455
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-12-19, 16:40   

Na androida: tablet lub telefon, polecam Navmax.
http://navmax.com.pl/product-platforms/android/europa?type=maps
Mają promocje i czasami można kupić za pół ceny.
Zakupiłem ostatnio tablet gdzie zainstalowałem mapę europy.
Sprawdza się bardzo dobrze w kraju i za granicą.
http://navmax.com.pl/products/android
_________________

 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-10, 22:46   

yarocz napisał/a:
Piotr_K napisał/a:
yarocz napisał/a:
Od kilku lat pocket PC HP iPAQ 114.
Niezawodny polecam wszystkim, którzy potrzebują czegoś więcej niż nawigację.

yarocz - ale ten Palmtop nie ma modułu nawigacji ??? A ten wątek własnie tego dotyczy.


Tak ale w połączeniu po BT z Holuxem 240 Slim działa rewelacyjnie.


Ok, ale jeśli zsumujesz koszty w/w to wyjdzie spora sumka. Nie sadzę, aby Twój zestaw rewelacyjnością przebił dobrą nawigację w podobnych kosztach. Dla mnie najważniejsza jest aktualizacja danych i precyzja prowadzenia (muszę dojechać na czas w konkretny adres).
Ludzie mieszkają w tak różnych miejscach, że nawet najlepsze mapy nie dają rady, wtedy wcześniej posiłkuję się danymi z map internetowych w tzw. punkt.
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2011-11-11, 09:57   

Piotr_K napisał/a:
Na maila dostałem ofertę kierowaną do klientów Orlenu program Vitay

http://www.vitay.pl/katal...chodowa,25.html

Nawigacja ma dobre opinie http://youtu.be/dXkGWg_UTyg

Jeśli ktoś zbiera punkty może skusi go ta oferta? Ja się skusiłem ;) tylko dozbierać muszę jeszcze punktów.

P.S. Ten biały plastik w obudowie, to dobre posunięcie - w upały GPS nie rozgrzewa się do czerwoności ;)


Zastanów się czy nie taniej będzie zamienić punkty na rabaty: http://www.vitay.pl/katal...-paliwo,59.html i z zaoszczędzonych pieniędzy kupić sobie nawigację.

A biały plastik to rzeczywiście świetny pomysł.

Odnośnie początkowego tematu, to na podstawie zasięgniętych opinii i moich potrzeb kupiłem sobie nawigację NavRoad VIVO. Świetny jest duży ekran i wysoka rozdzielczość, to naprawdę rewelacja. Lekko to tylko przeszkadza jak nocą taki telewizor odbija się od szyby. Procesor do AutoMapy wystarcza, do filmów itp. to nie wiem. Bateria trzyma raczej krótko. A dla miłośników nowoczesnych rozwiązań, to nie ma łączności BT i transmitera FM.

Kilka tysięcy km z nią przejechałem i jestem zadowolony.
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2011-11-12, 19:11   

Larck 3.5x (już nie pamiętam ostatniej cyfry), Uchwyt nie fabryczny (przerobiony jakiejś firmy zewnętrznej), oprogramowanie IGO 8.xx (też nie pamiętam dalszych cyferek) na karcie 4 GB. Mnie nie zawiodła. Po kilku latach w trakcie jazdy głos jedzie w dół (i tak miałem wyciszony), bateria już jest do wymiany. Kupiona w 2006, używana intensywnie. Zestaw uważam za dobry, ale trzeba troszkę gimnastyki przy planowaniu: jeśli chcę "wycisnąć wszystkie poty" z aplikacji, to trzeba aby była uruchomiona skórka Guriona. Niestety ale w trakcie jazdy zaczyna się pluć i wieszać. Patent opracowałem taki: planowanie na postoju ze skórką, zapisanie trasy, usunięcie trasy, wyłączenie skórki, restart, wgranie trasy. Wytrzymywała wielotysięczne trasy z licznymi punktami przelotowymi.
Będzie druga (po założeniu carPC) - też IGO ale desktopowa
 
mag 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate2
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 132
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-11-16, 21:45   

BLOW serii ybt z Automapą EU - jestem zadowolony. Dość dokładna, szybka, fm transmiter, bluetooth, itd...
wg mnie ma wszystko co powinno mieć takie ustrojstwo... :-)
 
art350 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 116
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-11-17, 15:25   

Ja używam Lark 35.0 ekran 3,5 cala i wgrana Automapa Polski.Jedyna wada nie widzi kart pamięci nowego typu czyli HC,a ciężko obecnie dostać kartę np. 4gb SD bez dodatku HC.Jednak sama navi działa świetnie i nie "zgubiła" się ani razu. :-)
_________________
art350
 
lukka16 



Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1,6 16V 105KM LPG 4WD
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 181
Skąd: Rybnik - Czernica
Wysłany: 2011-11-17, 16:22   

Mój stary Lark 35 się wysłużył i kupiłem teraz następny niskobudżetowy model tym razem GoGocliver GC-5060 z biedronki z oryginalną mapą Mireo viaGPS 3.1 (do kitu)
Na SD jest:
AutoMapa_6.9_EU (na Polskę i środkowo wschodnią Europę najlepsza - POLECAM Z CZYSTYM SUMIENIEM i zawsze najnowsza wersja)
IGO PRIMO versja: 9.2.1.179499 (Małe pokrycie Polski - dużo błędów)
MapaMap7 (Tylko Polska - dokładniejsza od IGO, ma parę zalet ale słabsze pokrycie od AM i gorzej prowadzi)
To tyle o navi ode mnie sprzęt to inna bajka :lol:
_________________

 
rgr 


Marka: AR/Dacia
Model: 156/Sandero
Silnik: 2.0TS / 1.4 MPI
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2011
Posty: 108
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-25, 16:26   

Goclevera to ja żadnego nie polecam (wiem, bo mam porównanie).
Ekran żenada :(. Nawet nie trzeba słońca, żeby w nim nic nie było widać. Do naciskania potrzeba ponadprzeciętna siła. Głośniki też poniżej średniej, a transmitter FM bez komentarza.

Raczej warto dopłacić do Mio.
 
limo 


Marka: -----------
Model: ----------
Silnik: ----------
Rocznik: ---------
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 460
Skąd: Krosno
Wysłany: 2011-11-25, 16:41   

ja tam mam goclevera używam sporadycznie i jestem zadowolony. Dotyk w sumie średnio działa ale z zainstalowaną AM nic więcej mi nie potrzeba. no i ta cena :mrgreen:
 
aksel 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCE
Rocznik: 2017
Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 171
Skąd: Tychy
Wysłany: 2011-12-24, 13:24   

Na co dzień współpracuję z Gocleverem, serwis - partacze, współpraca z nimi w skali 1-10 minus 2... Na maile odpowiadają po 3 dniach albo wcale

Urządzenia jak urządzenia mają swoje wady, kiedyś puścili nam navi w których wybuchały akumulatory, ekrany całkowicie do du..y żeby było śmieszniej koszt urządzenia 200zł a wymiana ekranu 180, dno dna.

Jeśli ktoś chce to mamy nawigacje x430 binatone w cenie 100zł są to refurbishedy z naszego serwisu, dajemy 12 mc gwarancji, działa na niej Automapa, jednak europejska może mulić przy grubszych przeliczeniach, sam używam jest ok

W razie wysypania się softu można we własnym zakresie wgrywać na nowo

Po świętach wrzucę link do aukcji
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-12-24, 15:14   

aksel, po Twoich postach rozumiem że jesteś "zawodowcem" w branży gpsu? Co byś polecił w cenie do 500zł (urządzenie+mapy w tej cenie). Zależy mi na miarę dobrym ekranie (żeby był jako-tako widoczny w upalne dni,wszystkie dalsze trasy przypadają na okres wakacyjny u mnie), nie chciałbym jeżdzić drogami gruntowymi (mam spory prześwit, ale mimo wszystko żadna przyjemność), możliwie prosty sposób uktualniania map (pierwsza navi)?

Jak do tej pory mapy i atlasy klasyczne mnie nie zawiodły ale trzeba iść z duchem czasu 8-)
 
aksel 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCE
Rocznik: 2017
Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 171
Skąd: Tychy
Wysłany: 2011-12-24, 23:11   

benny86 napisał/a:
aksel, po Twoich postach rozumiem że jesteś "zawodowcem" w branży gpsu? Co byś polecił w cenie do 500zł (urządzenie+mapy w tej cenie). Zależy mi na miarę dobrym ekranie (żeby był jako-tako widoczny w upalne dni,wszystkie dalsze trasy przypadają na okres wakacyjny u mnie), nie chciałbym jeżdzić drogami gruntowymi (mam spory prześwit, ale mimo wszystko żadna przyjemność), możliwie prosty sposób uktualniania map (pierwsza navi)?

Jak do tej pory mapy i atlasy klasyczne mnie nie zawiodły ale trzeba iść z duchem czasu 8-)

teściu do dziś jeździ na atlasie z przed 5 lat, pamiętam jak z Tychów przez centrum Krakowa jechał pierwszy raz do ... Zakopanego;)

Co do urządzeń i map to wszystkie niskobudżetowe urządzenia bazują na niemal tych samych podzespołach i każdy ekran LCD jest kiepsko widoczny w słoneczny dzień ;)
Z tymi urządzeniami jest tak że trzeba po prostu trafić, nie raz rozbieraliśmy nowe urządzenia ze skorodowanymi el pcb.

Ogólnie producenci typu goclever, lark, maxcom, ściągają urządzenia z tych samych fabryk, moim zdaniem lark ciągnie najgorsze badziewie. Plusem tych urządzeń jest bezproblemowa instalacja i obsługa map z zewnętrznych kart

Jeśli mapa to tylko Automapa, jednak jest to droga zabawa szczególnie w wersji europejskiej.

Z tańszych map polecam mapamap ale tylko w wersji TOP

http://www.euro.com.pl/na...p-easy-pl.bhtml tutaj możesz kupić urządzonko z mapą którą można upnąć do wersji TOP i w miare po kraju jeździć, wersja easy sprawdza się tylko w dużych miastach
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-12-24, 23:18   

Ok, więc może spytam inaczej: ile trzeba wydać na przyzwoitej jakości, sensowne urządzenie (zmapami czy bez?). o automapie już nie pierwszy raz słyszę pozytywne opinie więc kwestia map chyba rozwiązana. Najtańszego badziewia (urządzenia)nie mam zamiary kupować, najwyżej odwloke o 1-2miesiące zakup navi 8-)
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-12-25, 13:51   

Poczytaj forum o gps "my-navia". Znajdziesz tam mnóstwo przydatnych informacji i sporo wiedzy o nawigacjach. pozdr
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-12-25, 14:44   

Myślę, że warto inwestować w nowe GPS a Automapą z asystentem pasa ruchu, w koszcie mamy darmowe upgrady przez dwa lata ...

A po dwóch latach .... cóż, technika idzie do przodu - nowy GPS ...;)
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-25, 15:36   

Przedłużenie licencji na AutoMapę na kolejny rok kosztuje 80 zeta, IMHO - bardzo przyzwoicie. Problemem może być raczej technologiczne starzenie się sprzętu (większe/lepsze ekrany, szybsze procesory, obsługa nowych bajerów), niż koszt przedłużenia licencji.
 
jjmalin 



Marka: Dacia
Model: Sandero + Duster
Silnik: 1.5 dCi + 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2010 + 2021
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 729
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2011-12-26, 18:35   

ja mam Samsunga Omnie II jako navi a AutoMapka i chodzi jak burza
_________________


Były: Hyundai Atos Prime ( rocznik 2000 ), Fiat 126p ( rocznik 1990 ), Fiat Seicento ( rocznik 2008 ), Renault Clio ( rocznik 1998 ), Citroen C4 ( rocznik 2008 )
 
Ammianus 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 323
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-27, 11:06   

No to teraz ja.

Lark 50.3 - przez rok jeżdziłem z zainstalowaną MapaMap Easy - drogę wskaże, ale fajerwerków nie ma.
Przed świętami postanowiłem doposażyć urządzenie w kartę SD z Automapą - różnica ogromna - po trasie spisała się na 5.
Samo urządzenie sprawuje się bez problemów - ekran daje radę, głośnik nie rani uszu, wejście na kartę SD daje duże możliwości, samo urządzenie nie jest w żaden absurdalny sposób poblokowane.
_________________
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2011-12-27, 22:57   

Piotr_K napisał/a:
w koszcie mamy darmowe upgrady przez dwa lata ...

Przez rok.

bebe napisał/a:
Przedłużenie licencji na AutoMapę na kolejny rok kosztuje 80 zeta, IMHO - bardzo przyzwoicie.

Jest tylko jeden haczyk - jak sobie zrobisz pół roku przerwy i potem wykupisz subskrypcję, to ona obejmuje też te zaległe półtora roku. Czyli de facto najnowsze mapy będziesz miał tylko przez pół roku.

Ja wolę AutoMapę, bo ma dużo dużo więcej opcji, natomiast MapaMap TOP też jest bardzo fajna. Jeśli komuś nie zależy na dużych możliwościach konfiguracji, to też jest dobrym rozwiązaniem: może wyjść taniej przy rzadkich aktualizacjach i z moich doświadczeń wynika, że jest bardziej stabilna. Myślę, że nie będzie nadużyciem jeśli podam tu link do swojej strony, bo pisałem na ten temat wyczerpujący artykuł: http://www.psur.pl/a.aspx?id=128

benny86 napisał/a:
Co byś polecił w cenie do 500zł (urządzenie+mapy w tej cenie). Zależy mi na miarę dobrym ekranie (żeby był jako-tako widoczny w upalne dni,wszystkie dalsze trasy przypadają na okres wakacyjny u mnie), nie chciałbym jeżdzić drogami gruntowymi (mam spory prześwit, ale mimo wszystko żadna przyjemność), możliwie prosty sposób uktualniania map (pierwsza navi)?


Nieco ponad 500 zł kosztuje Navroad VIVO z AutoMapą PL. Już o niej tu pisałem; mam ją kilka tys. km i jestem zadowolony. Super jest duży ekran i rozdzielczość. Z wad: zdarzają się problemy ze stabilnością (ale może to wina AutoMapy?), no i nie ma możliwości połączenia tego z Internetem przez Bluetooth z wykorzystaniem komórki (co daje możliwość pobierania informacji o bieżących korkach), nie ma też transmitera FM (z tego co wiem, to służy do wysyłania dźwięku z navi na głośniki radiowe). Na tej mojej stronie (znowu reklama) napisałem też test tego GPS-a.
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-28, 14:55   

psur napisał/a:
Jest tylko jeden haczyk - jak sobie zrobisz pół roku przerwy i potem wykupisz subskrypcję, to ona obejmuje też te zaległe półtora roku. Czyli de facto najnowsze mapy będziesz miał tylko przez pół roku.

Owszem. Ale wystarczy nie robić sobie pół roku przerwy i wtedy jest na rok. :)

psur napisał/a:
no i nie ma możliwości połączenia tego z Internetem przez Bluetooth z wykorzystaniem komórki (co daje możliwość pobierania informacji o bieżących korkach),

Nie znam się na windowsach najlepiej, ale z tego, co wydedukałem z release notów do AutoMapy, to sprawa nie zależy tylko od AutoMapy - w WinCE, zwłaszcza tym ładowanym do chińskich wynalazków, często jest okrojony stos Bluetooth i brakuje w nim profili do seriala czy sieci, jest tylko to, co napisano na pudełku, czyli np. zestaw głośnomówiący. Do tego jeszcze sama AutoMapa musi mieć profil danego urządzenia zaszyty w sobie, więc nawet jeśli urządzenie uda się podłączyć do sieci, to jeśli autorzy AutoMapy tego nie przewidzieli, całość i tak nie zabangla.

Wyjścia są dwa: albo kupić urządzenie, które na stronie AutoMapy z imienia i nazwiska jest wymienione jako działające z LiveCośtam, albo olać LiveCośtam i regularnie synchronizować dane statystyczne AM'Traffic, zawsze to jakaś namiastka.

psur napisał/a:
nie ma też transmitera FM (z tego co wiem, to służy do wysyłania dźwięku z navi na głośniki radiowe).

Transmiter FM to zuooo! :/ A konkretnie - to pomyłka zupełna (przynajmniej w moim modelu - Cruser Sigma B43). Trzeba nastawić radio na konkretną częstotliwość (nie można słuchać radia ani CD), jakość dźwięku jest kiepska - szkoda kasy i nerwów IMHO.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-12-28, 15:06   

Pisałem w święta tutaj odpowiedz ale jak widać coś się wytło...
Dzięki wielkie za wszelkie podpowiedzi, pomagasów nie jestem w stanie z oczywistego powodu kliknąć.
Ta navi którą psur poleca wydaje się całkiem sensowna, ale jeśli opłacalne jest regularne korzystanie z aktualizacji to odłożę zakup do kwietnia/maja - na razie i tak śmigam na miejscu więc nie potrzebuję póki co navi.

Inna inszość jest taka, że poważnie zastanawiam się nad naviexpertem. W połowie roku kończy mi się umowa w t-mobile, wziąłbym jakiegoś sprytniejszego telefonika (np. htc wildfire s) wrzuciłbym naviexperta i ciekaw jestem czy na moje niewygórowane potrzeby byłoby OK...? Do tego pakiet internetowy za kilka/kilkanaście złotych. Ostatnio redachtorzy z któregoś tygodnika motoryzacyjnego (albo motor albo AŚ nie pamiętam) przeprowadzali test która navi najlepiej omija korki - naviexpert z wawy do łodzi "zajechał" w 2h, najgorsza navi ponad 5h
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-28, 16:58   

benny86 napisał/a:
Inna inszość jest taka, że poważnie zastanawiam się nad naviexpertem. W połowie roku kończy mi się umowa w t-mobile, wziąłbym jakiegoś sprytniejszego telefonika (np. htc wildfire s) wrzuciłbym naviexperta i ciekaw jestem czy na moje niewygórowane potrzeby byłoby OK...?

Pomysł niegłupi, o ile jesteś jedynym korzystającym z samochodu/nawigacji. U mnie z samochodu i nawigacji korzysta również żona, więc nawi w telefonie - niekoniecznie. Zwróć uwagę na sprytność telefonika - żona ostatnio dostała jakiegoś radosnego szajsunga za złotówkę i mimo, że działa na nim Android, to sprytnym bym go nie nazwał - rozdzielczość i wyrazistość ekranu to jak dla mnie wczesna nokia, całość działa jakby chciała a nie mogła. Aha, jest jeszcze jeden mały myczek - wielkość ekranu. Te 4,3" w Cruserze jak dla mnie ostro pachną malizną, w telefonie 4,3" to potęga (miałem HTC Desire HD z takim ekranem, sam ekran to świetna sprawa, ale telefon ledwo mieścił się w dłoni i można nim było kopać rowy). Druga rzecz to ten pakiet danych - sam korzystam z abonamentu z pierdyliardem zettabajtów transferu i problem ilości przesyłanych danych mnie nie dotyczy - ale w momencie, kiedy każdy kilobajt się liczy, dobrze byłoby się dowiedzieć od kogoś intensywnie korzystającego z NaviExperta, ile to faktycznie ciągnie przy normalnym używaniu.

Na stronie NaviExperta jest trochę linków do artykułów porównujących NaviExperta z resztą świata, czytam sobie właśnie i fajnych rzeczy można się dowiedzieć (potwierdza się moja opinia o TomTomie :), polecam.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-12-28, 17:10   

bebe napisał/a:
Pomysł niegłupi, o ile jesteś jedynym korzystającym z samochodu/nawigacji.
v
samochód nie jest moją własnością w sensie prawnym, ale w tygodniu ja z niego korzystam, ojciec w weekendy czasami. Chociaż to fakt, telefonu nikomu nie dam do drugiego auta, a nawigację można
Jak widzę jest troche więcej aspektów które muszę przemyśleć...
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-28, 17:30   

Poczytałem trochę testów NaviExperta i jak dla mnie - za wcześnie jeszcze. Fakt, w jednym teście wygrał z AutoMapą, ale w innych już nie było tak różowo, więc szału nie ma. Do tego cena również nie rozpieszcza, trzeba pamiętać o dokupowaniu abonamentu, jeśli nie korzysta się cały czas. Nie znalazłem też opcji wgrywania własnych POI - niby są Ulubione, ale to jednak trochę inna bajka - w moim tajemniczym hobby korzystam z bazy kilkunastu tysięcy waypointów i możliwość wgrania ich i zarządzania nimi w nawi samochodowej, choć nie konieczna, uprzyjemnia zabawę. Dochodzi jeszcze problem z zasięgiem GSM (zadziwiająco częsty poza dużymi miastami), a bez zasięgu NE nie działa.

Aha, w telefonach z Androidem od jakiegoś czasu działa Navigate, czyli nawigacja samochodowa online Googla (nie to samo co Google Maps). Ma w miarę fajny interfejs, obsługuje "rozmyte" miejsca docelowe ("prowadź do najbliższego kina, w którym grają Teksańska Nawigacja Piłą Łańcuchową"), fajnie gada (wykorzystuje text-to-speach zamiast nagranych komunikatów, więc do polskiej wersji trzeba zdobyć jakieś sensowne TTS, ale za to mówi "skręć w lewo w Marszałkowską" :). Z wad - najpoważniejsza to interpretacja danych online - Navigate wymyśliła sobie, że jeśli z jakiegoś odcinka nie otrzymuje w ogóle danych o ruchu, to ten odcinek jest zupełnie pusty i nim właśnie należy jechać. Efekt - w Warszawie Navigate z uporem amoniaka prowadzi przez wszystkie zamknięte ulice. :D Poza tym sama aplikacja poza nawigowaniem niewiele więcej umie, a i opcje nawigacji są raczej proste - ale za to jest za friko.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne