Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2010-10-12, 19:23
Opony do Dustera
Autor Wiadomość
BLONDI83 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 benzyna, 4x4
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Dołączyła: 24 Maj 2012
Posty: 349
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2012-09-25, 15:22   

Witam :lol:
Muszę się pochwalić, że od wczoraj jestem w posiadaniu nowiutkich opon YOKOHAMA GEOLANDER G071 :mrgreen: mają bardzo pochlebne opinie użytkowników.
Z pewnością przetestuje je w Zimę.
Jestem na etapie zakupu felg... ceny są kosmiczne, a ja chcę zwykłe stalówki

yokohama.jpg
Moje yokohamy
Plik ściągnięto 150 raz(y) 69,06 KB

_________________

Ostatnio zmieniony przez BLONDI83 2012-09-25, 15:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
rasten2 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 benzyna + LPG
Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 10
Skąd: W-wa
Wysłany: 2012-09-25, 15:54   

ja też jestem po zakupie opon zimowych i felg od razu, biorąc pod uwagę opinie forumowiczów, użytkująących dany sprzęt zdecydowałem się na felgi Alcar KFZ 8873 i opony Uniroyal MS Plus 66 215/65 R16 98 H (wszystko poprzez oponeo). Mam nadzieję, że będą dobrze służyły. 4x4 wziąłem głównie jako podwyższenie własnego bezpieczeństwa jazdy, a auto i tak 99 % będzie jeździło po asfalcie. Niewykluczone, że z racji posiadania takiego typu auto, z czasem pojawi się chęć sprawdzić niekoniecznie asfaltowe dukty.
 
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-09-25, 16:29   

pochwal się ile zapłaciłeś za opony + felgi?
 
rasten2 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 benzyna + LPG
Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 10
Skąd: W-wa
Wysłany: 2012-09-25, 16:35   

2300, ceny oferowane przez ASO w tym temacie powyżej 3000, po upustach ok 2900
 
bossboss 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 192
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-09-25, 19:21   

właśnie też chce kupić oponki i felgi na zimę i obczaiłem takie coś:
http://www.oponeo.pl/dane...215-65-r16-98-h
opinie mają wszędzie super. CO do felg czy będą pasować od qashqaia????
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-09-25, 19:36   

wszystko wskazuje na to,że to produkt made in Czajna :-P - nigdzie nie ma żadnych testów, nic o nich wiarygodnego nie wiadomo, takie pozytywne opinie można wklepać bez problemu- radzę ostrożność
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2012-09-25, 19:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
malygabrys 



Marka: Dacia, Dacia
Model: Duster 4*2, MCV
Silnik: 1,6 16V + LPG BRC, 1,6 MPI+LPG BRC
Rocznik: 2011 , 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 533
Skąd: Jastrowie
Wysłany: 2012-09-25, 20:01   

W zeszłym roku kupiłem chińszczyznę - zimówki Goodriede jakieś tam (musiałbym sprawdzić w piwnicy) i . . . jestem zadowolony. Bieżnik dość agresywny i miękki. Opona dość głośna (porównanie do fabrycznych continentali) ale na śniegu trzyma super, na mokrym nie mam dyskomfortu a zaliczyłem w tej zimy Zakopca, Wisłę i Istebnę (ponad 600 km w jedną stronę). Trakcję porównywałem z VW Golf VI na "michałkach" i elektronicznych wspomagaczach - i byłem lepszy. Dlatego nie potępiajmy w czambuł wszystkiego co jest made in PRC (cena w zeszłym roku w październiku - 340 pln - i to były wtedy jedne z tańszych) - te opony też sprzedają się na zachodzie Europy więc ? :-P

Sprawdziłem Goodride SW-601

http://beta.ceneo.pl/15321885
teraz nawet cena jest niższa
Ostatnio zmieniony przez malygabrys 2012-09-25, 20:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
BLONDI83 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 benzyna, 4x4
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Dołączyła: 24 Maj 2012
Posty: 349
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2012-09-26, 07:37   

Mnie przy zakupie opon zależało oprócz oczywiście bezpieczeństwa, aby dobrze sunęły na śniegu. Tu gdzie mieszkam zanim wyjedzie się do drogi głównej, która wiedzie ok 3 km przez "bezdrzewne" puste pola o godz 5 rano mimo starań Panów odśnieżających drogi są tak zawiane, że 2 razy zostawiłam ten plastik od podwozia w śniegu a auto przez grube koleiny śniegowe po prostu nie jechało i stawało w miejscu. Stąd też wybór 4x4 i dobrych opon. Autko też będzie jeździło głównie po asfalcie, ale pokonanie tego odcinka nie raz graniczyło z cudem... A po drugie nie chce mi się odśnieżać ;-) W Yokohamach zaskoczyła mnie grubość bieżnika, pan kurier gdy je przywiózł pytał się czy je kupiłam do traktora ;-)
_________________

 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-09-26, 08:12   

Geolandery w opisanych przez ciebie warunkach sprawdzą się idealnie
 
dystrykt9 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V 105KM
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 579
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2012-09-26, 08:43   

Ja natomiast kilkanaście dni temu zakupiłem opony Dunlop SP WINTER SPORT 3D.
Nabyłem je w sklepie internetowym strefakierowcy.pl, bo w tym czasie oferowali najkorzystniejsze wg mnie warunki. Całość wyszła ok. 1900 zł z przesyłką.
Dużo, ale to segment premium, wielokrotny zwycięzca testów opon, z dobrymi opiniami kierowców i ...zobaczę, jak się będzie sprawowała zimą :-P Postanowiłem akurat na kapciach nie oszczędzać - okaże się, czy słusznie :-D
Do poprzedniego auta kupowałem też w internecie (ale w innym miejscu - w sklepopon.pl) i też byłem zadowolony. Tyle, że wcześniej to były mniejsze opony (175/65 R15) Fulda Kristall Montero II, które kosztowały o ponad połowę mniej niż aktualne Dunlopy :lol:
_________________
Poszło dobrze. Jest duster... :)
duster dystrykta - dystrykt dustera
Mój kanał na YT - filmy z wypraw DKPL
Ostatnio zmieniony przez dystrykt9 2012-09-26, 08:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-09-26, 09:18   

dystrykt9 napisał/a:
były mniejsze opony (175/65 R15)

wraz ze wzrostem rozmiaru rośnie cen - niestety wzrost nie jest proporcjonalny :-(
 
Daras 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6
Rocznik: "2012"
Wersja: Ambiance
Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 62
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2012-09-26, 11:30   

Witam!

Cóż - dla mnie sprawa z zimowymi oponami na zimę nie jest oczywista i prosta.

Z kilku powodów wstrzymuję się z kupnem i założeniem zimówek.

Jeśli Duster na całorocznych oponach, w śniegu, z napędem na cztery zacznie mnie zawodzić - wtedy albo zimą zrezygnuję z jazdy po polnych i leśnych drogach, albo pomyślę o zimówkach.

W moim regionie ostatnia np. zima na drogach wyglądała tak: suchy, czarny asfalt, trochę roztopów, deszczu, czyli mokry asfalt .... W tych warunkach opony zimowe nie są mistrzami przyczepności czy błyskawicznego hamowania.

Rzadziej natomiast zdarzały się drogi zaśnieżone czy oblodzone. Ze śniegiem miałem jeden spory problem - nasze z mieszkańcami wspólne podwórze - mazdą na letnich oponach był problem z poruszaniem się po nim - bieganie z łopatą stało się normą.
Dustera odebrałem w lutym, kilka dni przed roztopami śniegu na podwórzu czy w lasach - była więc okazja zmierzyć się z namiastką zimy - na oponkach całorocznych bez problemu i na podwórzu, i na polnych czy leśnych ośnieżonych drogach, Dacia radziła sobie i w zamarzniętym śniegu, i w roztopach, nie zauważyłem problemów z hamowaniem - oczywiście prędkości dalekie były od autostradowych. I zimą takie prędkości pozostaną.

Na dziś - czytam o zimówkach, szukam dobrych na wszystko jednocześnie: suchy asfalt, mokra nawierzchnia, śnieg, czekam na najnowsze testy i oceny. Na dziś - nie uwzględniam zmiany opon na zimówki tak długo, jak długo nie zaczną mi podpadać te całoroczne i jak długo zimówki bedą przegrywać z letnimi na poszczególnych nawierzchniach np. w aquaplaningu. Mam inny dylemat - całoroczne czy letnie... Ale myślę, że doczytam tu i tam..
To są moje spostrzeżenia i przekonania na dziś, dotyczą uzytkowania auta w warunkach zimowych w moim regionie, gdybym musiał przebijać się przez śniegi - nie byłoby tematu - tylko zimóweczki, poniżej zaś dwa linki o pewnych porównaniach testowych....

http://www.auto-swiat.pl/...arze-19565-r-15

http://www.auto-swiat.pl/...re-kazda-pogode
 
bossboss 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 192
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-09-26, 14:56   

Daras napisał/a:
Witam!

Cóż - dla mnie sprawa z zimowymi oponami na zimę nie jest oczywista i prosta.

Z kilku powodów wstrzymuję się z kupnem i założeniem zimówek.

Jeśli Duster na całorocznych oponach, w śniegu, z napędem na cztery zacznie mnie zawodzić - wtedy albo zimą zrezygnuję z jazdy po polnych i leśnych drogach, albo pomyślę o zimówkach.

W moim regionie ostatnia np. zima na drogach wyglądała tak: suchy, czarny asfalt, trochę roztopów, deszczu, czyli mokry asfalt .... W tych warunkach opony zimowe nie są mistrzami przyczepności czy błyskawicznego hamowania.

Rzadziej natomiast zdarzały się drogi zaśnieżone czy oblodzone. Ze śniegiem miałem jeden spory problem - nasze z mieszkańcami wspólne podwórze - mazdą na letnich oponach był problem z poruszaniem się po nim - bieganie z łopatą stało się normą.
Dustera odebrałem w lutym, kilka dni przed roztopami śniegu na podwórzu czy w lasach - była więc okazja zmierzyć się z namiastką zimy - na oponkach całorocznych bez problemu i na podwórzu, i na polnych czy leśnych ośnieżonych drogach, Dacia radziła sobie i w zamarzniętym śniegu, i w roztopach, nie zauważyłem problemów z hamowaniem - oczywiście prędkości dalekie były od autostradowych. I zimą takie prędkości pozostaną.

Na dziś - czytam o zimówkach, szukam dobrych na wszystko jednocześnie: suchy asfalt, mokra nawierzchnia, śnieg, czekam na najnowsze testy i oceny. Na dziś - nie uwzględniam zmiany opon na zimówki tak długo, jak długo nie zaczną mi podpadać te całoroczne i jak długo zimówki bedą przegrywać z letnimi na poszczególnych nawierzchniach np. w aquaplaningu. Mam inny dylemat - całoroczne czy letnie... Ale myślę, że doczytam tu i tam..
To są moje spostrzeżenia i przekonania na dziś, dotyczą uzytkowania auta w warunkach zimowych w moim regionie, gdybym musiał przebijać się przez śniegi - nie byłoby tematu - tylko zimóweczki, poniżej zaś dwa linki o pewnych porównaniach testowych....

http://www.auto-swiat.pl/...arze-19565-r-15

http://www.auto-swiat.pl/...re-kazda-pogode


Całkowicie się zgadzam. U mnie też 2 ostatnie zimy były bez śniegu. Może na całą zimę śnieg był tydzień. Dokładnie o tym pomyślałem co ty---zimy coraz cieplejsze a śniegu nie ma--na takie warunki wystarczą opony m+S standardowe
 
BLONDI83 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 benzyna, 4x4
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Dołączyła: 24 Maj 2012
Posty: 349
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2012-09-27, 07:57   

Ja się długo biłam z myślami na temat zakupu opon, gdyż jest to koszt z felgami blisko 3 tyś, ale stwierdziłam, że w kwestii bezpieczeństwa nie będę oszczędzała.

Dystrykt9 fajne te Twoje "buciki" też o nich myślałam, :-) ale wybrałam Yokohamy. Mam nadzieję, że "rana" na Dusterku się już zagoiła, ja to takich co niszczą auta bym pi pi pi pi ...... U mojej koleżanki na osiedlu za to grasuje osobnik, który ma manię przebijania opon, co noc trafia na inne auto. Sąsiedzi mają już nocne dyżury. Chora jest ta Polska zawiść...

Koleżanki/koledzy poproszę jakiegoś linka z felgami stalowymi do Dusterka (nie to że sama nie szukam), ale może znacie inne źródło :mrgreen:

Pyt trochę z innej półki, chcę sobie zamontować LEDY z homologacją oczywiście ;-) raz oszczędność, dwa bo mi się podobają :mrgreen: i tak bardzo bardzo bym je chciała, tym bardziej że to nie jest jakiś wielki wydatek, może coś polecicie?
Jak się to będzie miało do gwarancji???
_________________

Ostatnio zmieniony przez BLONDI83 2012-09-27, 08:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
dystrykt9 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V 105KM
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 579
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2012-09-27, 10:44   

Daras napisał/a:
Jeśli Duster na całorocznych oponach, w śniegu, z napędem na cztery zacznie mnie zawodzić - wtedy albo zimą zrezygnuję z jazdy po polnych i leśnych drogach, albo pomyślę o zimówkach.

Ja nie mam napędu 4x4, więc dla mnie temat był prostszy - zimówki :mrgreen:
Cytat:
Na dziś - czytam o zimówkach, szukam dobrych na wszystko jednocześnie: suchy asfalt, mokra nawierzchnia, śnieg, czekam na najnowsze testy i oceny.

Może coś z tego testu:
http://www.auto-swiat.pl/...zatancza-lodzie
Powinny spełnić Twoje kryteria.
Cytat:
poniżej zaś dwa linki o pewnych porównaniach testowych....

Zależy gdzie spojrzeć ;-)
Pierwszy z brzegu wyguglany test:
http://www.autocentrum.pl...-r16-do-suv-ow/
_________________
Poszło dobrze. Jest duster... :)
duster dystrykta - dystrykt dustera
Mój kanał na YT - filmy z wypraw DKPL
 
dystrykt9 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V 105KM
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 579
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2012-09-27, 11:02   

BLONDI83 napisał/a:
Dystrykt9 fajne te Twoje "buciki" też o nich myślałam, :-) ale wybrałam Yokohamy.

Na sam koniec moich rozważań zostały tylko Yokohamy i Dunlopy :-D
Wybrałem Dunlopy po wielu bitwach z moim drugim "ja", z których owo alter ego wyszło mocniej okaleczone i już nigdy nie będzie takie samo jak dawniej :lol:
A serio to Yokohamy kusiły, ale ponieważ mam napęd 4x2 i wykombinowałem, że zimą więcej czasu spędzę jednak na asfalcie, to wziąłem Dunlopy.
Cytat:
Mam nadzieję, że "rana" na Dusterku się już zagoiła, ja to takich co niszczą auta bym pi pi pi pi ......

Właśnie na ostatnim WOT-spocie opowiedziałem, jak zarobiłem drugą rysę do pary po drugiej stronie auta :mrgreen: Też kilka cm długości. Niedaleko miejsca, gdzie czasem parkuję, jest punkt skupu złomu i to może być pewna wskazówka. Chociaż poprzednie auto przez 5 lat nie zarobiło żadnej ryski. A też tam czasem stało. Niezbadane są ścieżki wandali...
Rączki w każdym razie utrąciłbym takiemu przy samej ...karku :mrgreen:
Cytat:
Koleżanki/koledzy poproszę jakiegoś linka z felgami stalowymi do Dusterka (nie to że sama nie szukam), ale może znacie inne źródło :mrgreen:

Może takie? :-)
http://beta.oponeo.pl/felga-stalowa/alcar-kfz-8873

http://beta.oponeo.pl/fel...eels-mw-r1-1779

http://beta.oponeo.pl/fel...-stalowa-ca-218

Na ieksplorerze w wersji 7 nie wyświetlają się dobrze, na nowszych powinny.
W każdym razie możesz wrzucić w google "duster felgi stalowe". Ewentualnie możesz dodać "alcar" :-)
_________________
Poszło dobrze. Jest duster... :)
duster dystrykta - dystrykt dustera
Mój kanał na YT - filmy z wypraw DKPL
 
BLONDI83 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 benzyna, 4x4
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Dołączyła: 24 Maj 2012
Posty: 349
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2012-09-27, 11:45   

Dystrykt9- a ja mam napęd na cztery łapki, więc wybrałam yokohamy :-) równowaga w przyrodzie musi być ;-)
Właśnie biorę pod uwagę Alcary, chocaż na felgach mi nie zależy tym bardziej stalowych
_________________

 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-09-27, 13:54   

ja kupiłem srebrne alcar i uważam,że są ok. Kupując śruby warto poszukać kadmowanych. Nie boją się solanki tak jak zwykłe stalowe
 
Daras 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6
Rocznik: "2012"
Wersja: Ambiance
Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 62
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2012-09-27, 15:19   

dystrykt9 napisał/a:

Zależy gdzie spojrzeć ;-)
Pierwszy z brzegu wyguglany test:
http://www.autocentrum.pl...-r16-do-suv-ow/


Przejrzałem wyniki tego testu i zaskoczenia nie ma - całoroczna spisała sie najgorzej na śniegu, na suchym asfalcie zimą była zaś najlepsza.

Cóż - pozostanie albo unikać śniegów albo ... kupno oponek.
Spróbuję trzeciej opcji - jeśli spadnie śnieg - zmierzę się z problemem i wtedy zdecyduję.
Ostatnio zmieniony przez Daras 2012-09-27, 15:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
Waldzik 


Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1.4
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 16
Skąd: małopolska
Wysłany: 2012-09-27, 17:15   

Przypadkowo zboczyłem na temat. Od dwóch sezonów mam nokiany w+ i i są niezawodne zwłaszcza na śniegu. Finowie w końcu byle czego na zimę by nie wypuścili.
 
BLONDI83 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 benzyna, 4x4
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Dołączyła: 24 Maj 2012
Posty: 349
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2012-09-27, 18:33   

Koledzy pomóżcie koleżance, bo nie ogarniam tematu.
Kupię te felgi i co co mam jeszcze do nich dokupić? Śruby wiadomo, a te całe pierścienie centrujące... czy tam jakieś dystanse :-/ nie znam się na tym Proszę o instrukcje pt. co dokupić do felg żeby można było je założyć :mrgreen: Tylko nie śmiejcie się ze mnie nie muszę wszystkiego wiedziec :roll:
_________________

 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-09-27, 18:49   

- zacznijmy od tego,że nikt się nie śmieje - jak czegoś nie wiesz, zawsze pytaj ;-)
mówimy o stalowych felgach na zimę, jak mniemam? ;-)
czyli o tzw. "blaszankach" - do nich nie ma żadnych pierścieni centrujących ani dystansów - kupując felgi o właściwym rozmiarze masz pewność, że będą pasować. Potrzebujesz do nich jedynie komplet 4x5 śrub - oczywiście również o właściwym rozmiarze - niżej wszystkie potrzebne informacje:

opona 215x16x65
felgi Duster:
Rozmiar: 6,5 J X 16
rozstaw 5x 114,3 mm
otwór piasty 66 mm
ET: 50
śruby stożkowe 17'' M12 x 1,5 x 26 mm

należy pamiętać, że felga stalowa ma w środku otwór, w którym mieści się piasta koła i nie jest ona niczym osłonięta. Do Dustera oferowane są małe kołpaczki mocowane pod śrubami i zakrywające piasty ale ich cena - bodaj 75 PLN za szt. u dilera to kpina. Jeśli zbierze się was kilka osób chętnych na nie, to można dokonać zbiorowego zakupu w niemieckim sklepie z akcesoriami. Już raz trenowaliśmy taki zabieg i powiódł się doskonale. Można oczywiście zrezygnować z tych kołpaczków i jeździć z gołą piastą. Jest mniej pięknie ale w niczym to nie przeszkadza ;-)

Fot-0001.jpg
tak wygląda standardowa,stalowa, srebrna felga firmy Alcar
Plik ściągnięto 210 raz(y) 75,56 KB

kolpak.JPG
a tak ta sama felga zaopatrzona w "niemiecki kołpaczek
Plik ściągnięto 194 raz(y) 147,24 KB

Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2012-09-27, 18:56, w całości zmieniany 4 razy  
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 916
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-09-27, 18:51   

BLONDI83 napisał/a:
a te całe pierścienie centrujące... czy tam jakieś dystanse
kupić takie felgi, żeby pod żadnym pozorem nie było konieczności montażu dystansów !
 
BLONDI83 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 benzyna, 4x4
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Dołączyła: 24 Maj 2012
Posty: 349
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2012-09-27, 19:02   

Mam ofertę na felgi szwajcarskiej firmy KFZ importowane przez Alcar Polska cena 220,00 zł/szt + śruby 20 szt w cenie 55,00 zł
_________________

 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-09-27, 19:05   

kapelusznik napisał/a:
kupić takie felgi, żeby pod żadnym pozorem nie było konieczności montażu dystansów !

do "blaszanych" felg nie stosuje się żadnych pierścieni centrujących - otwór pod piastę musi pasować, bo jest punktem ustalenia i centrowania koła a ponadto przenosi część sił (poza śrubami mocującymi) działających na koło. Nikt o zdrowych zmysłach nie założy felgi z większym otworem
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne