Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
dziwny problem ze wspomaganiem
Autor Wiadomość
machonei 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2013
Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-09-26, 21:21   dziwny problem ze wspomaganiem

Witam,
Przejrzałem wszystkie posty dotyczące wspomagania lecz mojego konkretnego zachowania nie znalazłem. Otóż borykam się z tym od kilku dni.
Na początkowo zaniepokoiło mnie głośne buczenie z prawej dolnej strony tuż za silnikiem, tak jakby coś się odkręciło. Raz było raz nie więc dałem sobie spokój. Trochę było mało płynu do wspomagania, dolałem go ale nic się nie zmieniło.
Po pewnym czasie buczenie się nasiliło i co najgorsze po wyłączeniu silnika i pozostawieniu w pozycji "na wprost" nie mam wspomagania przez pewien czas. Na początku trwało to dosłownie parę sekund teraz wydłuża się do do 2-5 min chodź to różnie bywa. Wygląda na to że jak silnik się rozgrzeje to i wspomaganie zaczyna działać po pewnym czasie. Gdy silnik jest ciepły, wyłącze go i po 5 min włącze czuć lekki opór i za chwilę wspomaganie zaczyna działać. Proszę o poradę co to może być i jak to naprawić.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 418 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18031
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-26, 21:53   

machonei napisał/a:
co to może być

Sto różnych rzeczy, nie do zgadnięcia przez internety.

machonei napisał/a:
jak to naprawić

Najpierw diagnozując "to" - najprościej jadąc do mechanika. Niedziałające wspomagania to objaw - inaczej naprawia się pompę, inaczej maglownicę, a jeszcze inaczej okablowanie.
 
machonei 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2013
Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-09-28, 21:10   

laisar duzo mi nie pomogłeś, wieć zadzwoniłem do specjalisty zajmujacego się naprawą pomp Renault. Powiedział że na 90 % uszkodzona jest elektryczna pompa wspomagania. Gdy ma awarię dokładnie tak się zachowuje. Także czeka mnie nie mały wydatek około 350 zł za regenerację pompy i przesyłka w obie strony :(.
Ostatnio zmieniony przez machonei 2016-09-28, 21:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
Kubuch 


Marka: Volkswagen / Skoda
Model: Golf 7FL / Octavia 3FL
Silnik: 1,4 TSi / 1,0 TSi
Rocznik: 2017 / 2017
Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 340
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-09-28, 21:41   

machonei napisał/a:
czeka mnie nie mały wydatek około 350 zł

Czyli jakiś ~ 1% wartości auta - rzeczywiście GRUBO...
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 418 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18031
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-29, 13:45   

machonei napisał/a:
laisar duzo mi nie pomogłeś

Bo nie jestem mechanikiem, który potrzebuje ściągnąć klienta akurat do swojego warsztatu, więc może powiedzieć cokolwiek bez względu na faktyczną przyczynę...

Niezależnie od tego jest oczywiście możliwość, że faktycznie za 90% takich awarii odpowiada pompa - ale dlatego też sugerowałem mechanika, żeby to sprawdzić, bo dyskusją na forum nie da się tego naprawić.

W każdym razie elektro-pompa znajduje się przed lewym przednim kołem, więc buczenie po prawej stronie i za silnikiem dochodzi raczej z okolic maglownicy - chyba że dźwięk przenosi się z jeszcze innego miejsca... Tak czy owak - przez internet nie do sprawdzenia (;
 
machonei 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2013
Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-10-01, 19:34   

Kubuch napisał/a:
machonei napisał/a:
czeka mnie nie mały wydatek około 350 zł

Czyli jakiś ~ 1% wartości auta - rzeczywiście GRUBO...


Noo tak dla mnie sporo plus dla mechanika za robocizne, a jak jeszcze cos innego bedzie to suma moze sie podwoic. Mam auto od 2 miesiecy a juz mi jeden czujnik padł przy intercoolerze gdzie kosztowało mnie 500 zł i teraz pompa takze dlugo nie jezdze a wydatki są :(
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2016-10-01, 20:39   

To tylko potwierdza że jak ktoś sprzedaje zaraz po gwarancji to niestety pechowy egzemplarz - większość się psuje rzadko lub wcale ( mi przez 6 lat tylko pękł kabelek od klaksonu - naprawa za parę złotych) i ich właściciele raczej nie myślą o szybkim pozbyciu się ich.
 
machonei 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2013
Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-11-23, 13:58   

Samochód po naprawie.

Uszkodzeniu uległa pompa wspomagania Koyo. Okazało się iż jakiś pseudo mechanik podczas wyciągania wtyczki połamał obudowę. Przez nią dostawała się woda, która powodowała zwarcie w układzie. Dlatego wspomaganie raz działało a raz nie, później już w ogóle przestało. Koszt naprawy 350 zł pompa regenerowana z rokiem gwarancji i 100 zł płyn około litra.

Temat do zamknięcia
 
baxter12 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 8v
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 01 Sie 2016
Posty: 52
Skąd: Poznan
Wysłany: 2016-11-23, 15:35   

Ciesze się ze Kolega napisał co było zepsute. Nienawidzę wątków tego typu które urywają się w połowie.
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2016-11-23, 19:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne