Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Bigster - bezpiecznik oświetlenia kabiny
Autor Wiadomość
wesmarand 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Bigster
Silnik: 1.8 HEV
Rocznik: 2026
Wersja: Extreme
Dołączył: 13 Cze 2026
Posty: 4
Skąd: Halinów
Wysłany: 2026-06-13, 12:17   Bigster - bezpiecznik oświetlenia kabiny

Witam, chwila nieuwagi i przy wymianie żarówki lusterka w słoneczniku pasażera spaliłem bezpiecznik. W tej chwili nie świeci żadna lampka podsufitowa z przodu i tyłu.
Według instrukcji to powinien być bezpiecznik 10A oznaczony nr 25: https://www.user-manual.d.../bezpieczniki-0
Jednak sprawdziłem, że 25 nie jest przepalony, więc albo instrukcja jest nieaktualna, albo... czy ktoś ma jakiś pomysł? Nie sprawdzałem wszystkich 10A, bo dostęp jest bardzo niewygodny :-(

Załączam foto mojej skrzynki bezpieczników z zaznaczonym 25 - rozumiem, że można mieć ich więcej lub mniej, mam wersję Extreme, z elektryką klapy bagażnika i otwieranym dachem... ale bez elektrycznego sterowania fotela kierowcy... jednak położenie standardowych bezpieczników nie powinno się zmieniać w zależności od wersji... prawda?

bezp25arrow2.jpg
moje bezpieczniki
Plik ściągnięto 14 raz(y) 85,74 KB

Ostatnio zmieniony przez wesmarand 2026-06-13, 12:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Jogger SL Extreme, Ex Duster, Ex Logdy
Silnik: 1.0TCe 110KM 200Nm
Rocznik: 2022
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 485
Skąd: Tychy
Wysłany: 2026-06-13, 13:36   

wesmarand, na załączony zdjęciu masz Biały klips do wyciągania bezpieczników, skorzystaj z niego.
 
wesmarand 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Bigster
Silnik: 1.8 HEV
Rocznik: 2026
Wersja: Extreme
Dołączył: 13 Cze 2026
Posty: 4
Skąd: Halinów
Wysłany: 2026-06-13, 23:04   

MartinezTychy napisał/a:
wesmarand, skorzystaj z niego.


też na to wpadłem, ale otwór rewizyjny jest tak mały, że po wsunięciu dłoni operuje się na ślepo :cry:
Ostatnio zmieniony przez wesmarand 2026-06-13, 23:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: NOWY DUSTER 3
Silnik: 1,0 ECO-G
Rocznik: 2024
Wersja: Extreme 5-os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1286
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-06-14, 19:56   

Do bezpieczników otwierasz klapkę przednią i boczną. Wtedy masz lepszą widoczność.
Oprócz tych szczypiec plastikowych dobrze mieć dodatkowo szczypce z długimi i wygiętymi w jedną stronę chwytakami. Jak coś ci się przytrafi na trasie to tylko nimi dostaniesz się do każdego bezpiecznika.
Tu masz opisy, porównaj czy masz podobnie, https://www.daciaklub.pl/...pic.php?t=22223
Ostatnio zmieniony przez paul7 2026-06-14, 20:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne