Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2010-08-11, 00:55
Podwyżka VAT - będą droższe samochody
Autor Wiadomość
zdzisiu27 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 371
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-30, 12:26   Podwyżka VAT - będą droższe samochody

Jeśli rząd przyjmie podwyżkę VAT do 23% to podrożeje dokładnie wszystko - zaczynając od benzyny, poprzez ceny usług a na samochodach kończąc.
Jeśli ktoś jeszcze się zastanawia to chyba warto przyspieszyć decyzję o zakupie auta...
_________________
Dusty Popylacz ;-P 1.6 Laureate 2011


W moim odczuciu samochód Dacia Duster zrobi niesamowitą wręcz furorę na rynku motoryzacyjnym
 
Auto Krytyk 


Marka: Była Dacia
Model: Logan
Silnik: .
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska

Wysłany: 2010-07-30, 13:18   

Podrożeje o 1 % hmm, to przy cenie Dacii 35000-40000netto daje 350-400zł,czyli sporo , w salonie pewnie zdrożeje o około 600-800zł bo doliczą jeszcze coś pewnie.
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY YOUTUBE AUTO KRYTYK
BLOG MOTORYZACYJNY AUTO KRYTYK
FACEBOOK AUTO KRYTYK
 
zdzisiu27 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 371
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-30, 13:19   

niestety więcej ... podwyżka VAT wpływa na wszystkie składniki kosztowe :-/
_________________
Dusty Popylacz ;-P 1.6 Laureate 2011


W moim odczuciu samochód Dacia Duster zrobi niesamowitą wręcz furorę na rynku motoryzacyjnym
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-07-30, 15:07   

K!@#$wa, co to za pomysły, jeśli kupuję towar teraz opodatkowany 22%, to sprzedam go po podwyżce z 23% vatem? Ich chyba pogieło, że będę musiał całą wartość towaru "przepodatkować", a co za tym idzie jeśli miałem 10k na magazynie od których mam w nadwyżce 2200zł to sprzedając go po kosztach, za 10k netto będę musiał zapłacić 2300zł a co za tym idzie -100zł, co prawda płaci klient ale w wielu przypadkach i ja jestem klientem.
 
zdzisiu27 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 371
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-30, 15:33   

A jeszcze dzisiaj jakiś kretyn minister mówi, że 25% vat nie będzie... ja p............... (to pewnie będzie 24% a nie 23%.... ) ...... .

[ Komentarz dodany przez: Beckie: 2010-08-01, 20:22 ]
Czesc dyskusji zostala wzdzielona
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3579
_________________
Dusty Popylacz ;-P 1.6 Laureate 2011


W moim odczuciu samochód Dacia Duster zrobi niesamowitą wręcz furorę na rynku motoryzacyjnym
Ostatnio zmieniony przez Beckie 2010-08-01, 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
robertp1983 



Marka: FSO / Dacia
Model: 125p / Logan
Silnik: 1,5 / 1,4 MPI
Rocznik: 1990 / 2009
Wersja: Laureate
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 416
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2010-08-01, 20:10   

niby ma nie podrożeć żywnośc, ale towar trza dowieźć do sklepu, a co za tym idzie paliwo, samochody etc. skończy sie na tym, że i tak dokładnie wszystko podskoczy do góry bo przecież właściciel sklepu nie będzie wykładał z własnej kieszeni bo żywnośc miała nie zmienić wielkości podatku
 
zdzisiu27 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 371
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-05, 07:20   

No i widać jak większość społeczeństwa rozumie to, co mówi rząd.
Otóż podrożeje dokładnie wszystko, ponieważ....

VAT na podstawowe produkty spożywcze (nieprzetworzone) będzie zwiększony z 3% do 5%
VAT stawka obniżona 7% będzie 8%
VAT stawka podstawowa 22% będzie... 25%

Zdrożeje dokładnie wszystko a co najgorsze rząd zamiast redukować zatrudnienie i pensje w administracji (wiedzieliście, że mamy 0,5 mln urzędników centralnych, średnia pensja 3.500 zł?), nie redukuje wydatków, tylko podnosi podatki... Naprawdę odechciewa mi się tu żyć, bo jaką przyszłość mam zapewnić swoim dzieciom ... ech... Emigracja zostaje :( :(
_________________
Dusty Popylacz ;-P 1.6 Laureate 2011


W moim odczuciu samochód Dacia Duster zrobi niesamowitą wręcz furorę na rynku motoryzacyjnym
 
Potworny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-05, 08:11   

zdzisiu27 napisał/a:
VAT stawka podstawowa 22% będzie... 25%

Nikogo nie bronię ale tak dla rzetelności +1% (punkt procentowy to jest 23% ale z możliwością podniesienia :evil: no i chyba w tedy do 25% :shock:
A może się mylę :roll:
A na marginesie: niech nam żyje miłościwie nam panujący rząd "liberałów" :evil:
_________________

 
Vincent 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-05, 08:13   

[edit]
Zresztą nvm, walka z wiatrakami....
Ostatnio zmieniony przez Vincent 2010-08-05, 08:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
ppart 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi / 1.6 Sci by Orange
Rocznik: 2010/2019
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 100
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-08-05, 08:40   

re Zdzisiu27,
A wiesz, że średnia w państwowym zakładzie Cuprum to 8500,- zł ?
Ostatnio zmieniony przez ppart 2010-08-05, 08:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
Potworny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-05, 08:51   

Vincent napisał/a:
A jeśli poziom obsługi w urzędach jest gdzieś niski

Generalnie i ludycznie, urzędnik to osoba pracująca w urzędzie.
Oczywiści są rożne stanowiska….. i żałość bierze jak idzie się do np. biura obsługi urzędu warszawa śródmieścia i widać oblężoną urzędniczkę.... :-( ale wiem, że na "zapleczu" jest urzędas (płci wszelakiej), który, za spore pieniądze, bardzo poci się i stęka bo się nudzi :evil:
Całkiem niedawno byłem po wypis z aktu urodzenia dziecka i wybrałem urząd w pobliżu pałacu Mostowskich (w Warszawie) i tam napatrzałem się jak dwie pańcie robiły wszystko by czynność, która zajmuje 5 minut rozciągnąć do 25 minut. trzy osoby obsługiwały 72 minuty.
Szlag mnie trafił jak pańcia, która mnie obsługiwała, na odpisie stawiała pieczątkę prawie minutę (normalnie 3 sekundy) i tu nie ma znaczeni czy zarabia 1 tys. PLN czy 500 PLN a może 5 tys. PLN. Nie powinna nic dostać.


Vincent napisał/a:
chętnych do pracy profesjonalistów-idealistów za psie pieniądze

Twierdzę, zgodnie z prawem podaży i popytu, że jednak chętnych jest sporo i niestety ze skutkiem jak powyżej.
Jak płaca nie odpowiada to należy się rozejrzeć za inną pracą wszak świetni fachowcy są poszukiwani. A może nie?
Tak dla zasady: doradzam kurs "dokształtu" na Wyspach w urzędach państwowych.
Warto zapoznać się z pewnego typu mentalnością urzędników brytyjskich niższego szczebla. Dodam, że jak poszedłem do urzędu w Piasecznie po wypis dot. działki do celów podatkowych to urzędas zarządał wprost bakszyszu za taki wypis.
Jak rozumiem to taki urzędas jest wart swojej pensji 500 PLN, 1 tys. PLN a może 5 tys. PLN?
_________________

 
Vincent 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-05, 09:40   

Nie chce mi się przedłużać bezcelowego offtopa, stąd wyedytowałem posta. Tym niemniej skoro zdążyłeś małe fragmenty przytoczyć, to już go wkleję w całości:

Cytat:
Pracuję tam 5 lat i nie wiedziałem (zawsze mi się wydawało, że pensje są mniejsze, a jednym z głównych problemów jest niedobór kadr), ale dobrze że mamy profesjonalną prasę to się zawsze można czegoś pożytecznego dowiedzieć.

Jak zaczną liczyć medianę zamiast całkowicie bezsensownej średniej i nie będą w tą średnią wliczać pensji polityków w urzędach (ministrów) to pogadamy - pomijając fakt, że biorąc pod uwagę wymagania i odpowiedzialność z jaką często związana jest ta praca wielu psioczących na "urzędasów", policjantów czy inne służby nawet za 3500 by tej pracy nie wzięło albo zrezygnowaliby po miesiącu.

A jeśli poziom obsługi w urzędach jest gdzieś niski... no cóż mamy tam specjalistów dokładnie takich jak chce społeczeństwo i politycy - widocznie niewielu można znaleźć chętnych do pracy profesjonalistów-idealistów za psie pieniądze, którzy jeszcze muszą co jakiś czas paszkwile na swój temat czytać w mediach.

Nawiasem mówiąc polityków jest "tylko" ok. tysiąca, ale kosztują nas o wiele więcej pieniędzy niż te 0,5mln urzędników i to oni przyjmują dziurawe prawo, podejmują decyzje i wpychają swoich mało inteligentnych znajomych do administracji. No ale widać psychologia tłumu działa - pochodnia w dłoń i powywieszać urzedasów. Łatwiej wyżyć się na słabszym - człowiek się odrazu lepiej poczuje to i nałożony przez polityków podatek będzie mu łatwiej przełknać....



Co do twojego posta:
Potworny napisał/a:

Vincent napisał/a:
chętnych do pracy profesjonalistów-idealistów za psie pieniądze

Twierdzę, zgodnie z prawem podaży i popytu, że jednak chętnych jest sporo i niestety ze skutkiem jak powyżej.
Jak płaca nie odpowiada to należy się rozejrzeć za inną pracą wszak świetni fachowcy są poszukiwani. A może nie?
Tak dla zasady: doradzam kurs "dokształtu" na Wyspach w urzędach państwowych.
Warto zapoznać się z pewnego typu mentalnością urzędników brytyjskich niższego szczebla. Dodam, że jak poszedłem do urzędu w Piasecznie po wypis dot. działki do celów podatkowych to urzędas zarządał wprost bakszyszu za taki wypis.
Jak rozumiem to taki urzędas jest wart swojej pensji 500 PLN, 1 tys. PLN a może 5 tys. PLN?


Chętnych jest sporo a pogodę mamy ciepłą, ale co to ma do tego, że wśród tych chętnych niewielu profesjonalistów? Skutki znasz i ja znam - fajnie, że się zdgadzamy.

Tak - płaca fachowcom nie odpowiada, więc uciekają z urzedów. To właśnie napisałem. Skoro to wiemy to dlaczegoś zdziwiony obsługą w urzędzie? (tak nawiasem mówiąc pamiętamy 100% przypadków złej obługi i 0,5% przypadków dobrej obsługi. Taka psychologia człowieka. Choć zgadzam się generalnie, że poziom powinien być wyższy.)

Jeśli chodzi o urzędników w państwach Europy zachodniej, to chciałem zauważyć, że nigdzie urzędnicy nie mają pensji porównywalnych z sektorem prywatnym ALE przynajmniej na zachodzie taki urzędnik jest w stanie z tej pensji w krótkim czasie kupić/wynająć mieszkanie, samochód i utrzymać rodzinę.

W Polsce młody wykształcony człowiek z kilkoma językami przychodzący do pracy w urzedzie ma na to zerowe szanse (a JESZCZE ma ponieść zbiorową odpowiedzialność i opluwanie w mediach, bo kogośtam pani w okienku źle obsłużyła) - więc długo tam nie zostaje. Znowu - zdziwiony, że przeciętniacy cię obsługują?

P.S.
Jeszcze ja dam przykład z życia wzięty. Przez lata mieszkałem w jednej dzielnicy i każda sprawa w urzedzie to była katorga. Potem przemeldowałem się do innej i nie mam żadnych problemów a obsługa jest miła i szybka. Zatrudnienie w obu urzedach pewnie podobne, pensje w tym drugim wyższe (dzielnica mająca większy budżet). No ale hasło "zwalniać urzędasów" lepiej brzmi przed wyborami niż "ulepszać zarządzanie". :roll:

P.S.2
Z mojej strony tyle, bo i tak nas mod zaraz wytnie. Peace and love. ;)
Ostatnio zmieniony przez Vincent 2010-08-05, 10:30, w całości zmieniany 8 razy  
 
Potworny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-05, 10:44   

Vincent napisał/a:
wśród tych chętnych niewielu profesjonalistów?

Należy wprowadzić jednoznaczne kryteria doboru urzędników i w 100% ukrócić przyjmowanie znajomych, pociotków itp.!! Jak sądzę sprawa jest Ci znana?....


Vincent napisał/a:
przypadków złej obługi i 0,5%
co do proporcji o jest sprawa dyskusyjna ale masz racje, że przeciętnie mówi się o złej pracy.


Vincent napisał/a:
Jeśli chodzi o urzędników w państwach Europy zachodniej

Napisałem konkretnie o Wielkiej Brytanii bo jest to model który warto wprowadzić w polskich urzędach a nie np. włoskich.


Vincent napisał/a:
taki urzędnik jest w stanie z tej pensji w krótkim czasie kupić/wynająć mieszkanie, samochód i utrzymać rodzinę.


I tu zgodzę się z Tobą z zastrzeżeniem, że dotyczy to większości społeczeństwa, które albo nie zarabia wcale (np. młodzi ludzie) albo dostaje jałmużnę.... A więc nie tyczy się to jedynie urzędników.
Pozwolę sobie jedynie uzupełnić, że rozwarstwienie społeczne połączone z mizerotą państwa powoduje, że większości społeczeństwa jest w trudnym położeniu. Dzięki naszym kochanym „panującym” polityką (w brytyjskim rozumieniu urzędników) taka sama praca w kraju jest warta mniej od pracy np. na Wyspach od 4 do 7 razy.
Przykład?
Proszę: sławetne "rozkładanie towaru" w tesco – w kraju ok. 800 – 1 tys. PLN, Wyspy przedział (po kursie wczorajszym) 3,5tys. do 8 tys. PLN, przy podobnym poziomie "cen podstawowych" (nawet nieliczne przypadki 50% nie stanowi różnicy).
_________________

 
Vincent 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-05, 10:55   

Potworny - to co zakładamy tam na spółę "Polish Bakery"? ;)
 
Potworny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-05, 10:59   

Vincent napisał/a:
"Polish Bakery"?

A skąd wiesz, że ja mam taką spółkę? :shock:
:lol: :lol:
_________________

 
Vincent 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-05, 11:04   

Potworny napisał/a:
Vincent napisał/a:
"Polish Bakery"?

A skąd wiesz, że ja mam taką spółkę? :shock:
:lol: :lol:


:shock: :lol:

Wywęszyłem. ;)
 
Potworny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-05, 11:13   

Vincent napisał/a:
Wywęszyłem. ;)

To mój Przyjaciel miał racje, że "w urzędach to się cuda dzieją"... :->
_________________

 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-08-06, 11:59   

Potworny napisał/a:

Przykład?
Proszę: sławetne "rozkładanie towaru" w tesco – w kraju ok. 800 – 1 tys. PLN, Wyspy przedział (po kursie wczorajszym) 3,5tys. do 8 tys. PLN, przy podobnym poziomie "cen podstawowych" (nawet nieliczne przypadki 50% nie stanowi różnicy).


Nie pisz , że na rozkładaniu towaru w Tesco UK można zarobić 8tyś. Tyle chyba byś zarobił jakbyś pracował przez cały miesiąc 24h/dobę i to z kolegą na spółkę.
Jedź i znajdź rozsądną robotę chociaż za 4tyś.
Ceny podstawowe są na podobnym poziomie? Ciekawe...
 
Potworny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-06, 12:18   

marektbg napisał/a:
Nie pisz , że na rozkładaniu towaru w Tesco UK można zarobić 8tyś

Znam jeden "przykład" i jest On skrajnym przykładem po ponad 2 letnim "rozkładaniu"w GB.
Ale nadal pozostaje do rozważenia te 3,9 tys. PLN na początku "rankingu"..... piszę o przypadkach mi znanych i "obecnych"...
Nie wyrywaj mojej wypowiedzi z kontekstu.... Chodziło mi o wartośc takiej samej pracy. :evil:
Nie chciałem rozwijać tematu o udziale wydatków na podstawowe dobra konsumpcyjne w dochodzie osobistym i stąd skróty myślowe.
Bo nawet jeżeli na "żarcie" wydasz w GB 2 tys. PLN (w przeliczeniu) to w porównaniu do około 1 tys. PLN "na żarcie" w Polsce (przy zarobkach do 1 tys. PLN) to "robi różnice". A może Twoim zdaniem nie?
A tak na marginesie to jak rozumiem: "Veni, Vidi, Vici".... tylko to "vici" nie wyszło?…..
_________________

 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-08-06, 13:08   

Vici nie było. Zajmuję się HR i dla paru angielskich agencji rekrutowaliśmy pracowników. O zarobkach trochę wiem, bo trochę umów mi się przez ręce przewinęło. Nie są to kokosy, chyba, że dla faktycznie specjalistów w swoich dziedzinach.

Pewnie, że żyje się lepiej. Ale jak ktoś bardzo chce i nie jest leniem spokojnie i u nas zarobi więcej niż ten niecały tysiąc :-P
_________________
Teoria nie zrobi z nikogo praktyka :)
 
Potworny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-06, 13:43   

marektbg napisał/a:
O zarobkach trochę wiem

To jak rozumiem możemy mówić o ok. 3-5 GPB za godzinę pracy przy "rozkładaniu"?
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne