Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
O korozji i gwarancji w AŚ
Autor Wiadomość
marekwoj 


Marka: Hyundai
Model: I30 CW
Silnik: 1.6 CRDI
Rocznik: 2010
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 197
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2011-06-24, 08:17   

DUCATI napisał/a:
A co maja te przeglady do rdzy ?
A co to za różnica ? Gwarancja jest czymś co producent daje dobrowolnie, więc on ustala zasady. Nie przestrzegasz zasad, nie masz gwarancji. Proste :-P
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2011-06-24, 11:49   

To jest twoje zdanie, ja mam inne...

Dla mnie renomowana firma przymknie oko na poslizg w wykonaniu przegladu, zwlaszcza jesli przeglad sluzy tylko i wylacznie naciagnieciu klienta na kase, albo wrecz wogole nie bedzie patrzec na przeglady skoro wie, ze sprzedala bubla. RP przymyka oko na poslizg gdy ma do zarobienia kase, ale gdy ma pokryc koszt naprawy to juz liczy co do dnia choc terminy podaje w latach... RP "partycypuje" w kosztach ale pod warunkiem wykonania PLATNEGO przegladu, ktory jest zbedny bo dopiero co go wykonalem gdzie indziej...

Renomowana firma podczas usuwania rdzy dokona kontroli karoseri, RP twierdzi ze tylko wykonuje naprawe, platna kontrole mam zlecic osobno...

RP dokonuje "zabezpieczenia antykorozyjnego", po ktorym mam problemy z dzialaniem zamkow drzwi, zacieki na progach, a po miesiacu (i po 3 miesiacach od przegladu) rdze na progu, a po 2 latach kolejna rdze przy oslonach, ktore nakleili...

RP wykonuje na gwarancji tylko ewidentne usterki, pozostale z punktu odrzuca, fotel mam nadal zepsuty mimo kilkukrotnego zglaszania usterki w czasie gwarancji...

Jesli dla was te dzialania sa OK, to gratuluje...
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-06-24, 12:05   

DUCATI napisał/a:
Mozesz machnac skan ?

Niestety nie mam takiej możliwości bo moje hp czeka na reanimację, te 2.5zł to chyba nie tragedia.
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2011-06-24, 12:17   

Jak mowilem - to twoje opinia...

Poza tym nie wiem czy czytales co pisalem - np. fotela mi nie naprawili mimo spelnienia warunkow gwarancyjnych...

I nie jest tak jak podali w AŚ, ze ja decyduje czy naprawa bedzie gratis. Ja mam najpierw zorbic przeglad, ktory juz zrobilem gdzie indziej, a potem dopiero sie dowiem ile bede mial do zaplaty za naprawe, bo calosci nie pokryja...

A te akcje przywolawcze polegajace na bezplatnym usuwaniu usterek (o ktorych klient nawet nie wie) nawet jak auta sa juz po gwarancji, to wg. ciebie organizuja firmy nierenomowane... RP nie chce nawet usunac bezplatnie skutkow, co dopiero mowic o przyczynie... A moze wzywaja tylko do usterek zagrazajacych bezpieczenstwu, od zardzewialej karoserii wypadku raczej nie bedzie, odszkodowanie nie bedzie trzeba wyplacac wiec niech sie klient buja...
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-06-24, 12:38   

DUCATI napisał/a:
I nie jest tak jak podali w AŚ, ze ja decyduje czy naprawa bedzie gratis. Ja mam najpierw zorbic przeglad, ktory juz zrobilem gdzie indziej, a potem dopiero sie dowiem ile bede mial do zaplaty za naprawe, bo calosci nie pokryja...

Rozumiem że pisząc iż przegląd zrobiłeś "gdzie indziej" masz na myśli poza ASO? Miałeś możliwość w ogóle zrobienia np. samego przeglądu nadwozia w ASO a okresowego we własnym zakresie?
Tak czy inaczej moje zdanie jest takie same - jeśli się nie przestrzega terminów przeglądów, nie ma co liczyć na ewentualną naprawę gwarancyjną. Jak dla mnie to współfinansowanie ze strony RP to i tak duży gest w stronę klienta, w vw czy fiacie wypięliby się tyłkiem i tyle
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2011-06-24, 22:01   

Cytat:
Miałeś możliwość w ogóle zrobienia np. samego przeglądu nadwozia w ASO a okresowego we własnym zakresie?


Co znaczy czy mialem mozliwosc ? W war. gwar. jest napisane, ze przegladu okesowego wogole nie musze robic, wystarczy przeglad nadwozia co 2 lata. W AŚ naklamali, ze powienienem robic okresowe i to co roku.

Cytat:
to zdecyduj czy miales "poslizg" w wykonaniu przegladu w aso czy tak jak teraz mowisz nie chciales go zrobic bo to cie za drogo kosztowalo i wolales u pana kazia zrobic taniej,


Wczesniej mialem poslizg, uzgodniony z ASO telefonicznie, kolejny przeglad u Kazia... i uznalem, ze skoro 2,5 roku wczesniej byl na przegladzie, troche ponad 2 lata wczesniej w serwisie na zabezpieczeniu, a niecale 2 lata temu byl na naprawie rdzy to nie musze znow latac na jakas "kontrole" skoro wymagane sa co 2 lata.

Cytat:
Jesli pan kaziu ci zrobil przeglad zgodnie z zalezeniami producenta to czemu nie przedstawisz dokumentacji od pana kazia do RP ?


Jakiej dokumentacji ? Oni nie potrafia odp. na pyt. co jest wykonywane w ramach tej kontroli... PRzeciez nie powiedza, ze tylko auto myja...

Nie dociera do was, ze oni usuwajac rdze usuwaja tylko skutki, a nie przyczyne ? To nie jest zadna ich laska tylko jazda na polsrodkach, klient i tak jest nabity w butelke, a oni jescze naciagaja na jakies pesudokontrole i wyszukuja pretekstu do migania sie nawet od tych polsrodkow. Niezle wam mozgi przemaglowalo jesli nazywacie to gestem...
Ostatnio zmieniony przez DUCATI 2011-06-24, 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-06-24, 22:08   

DUCATI napisał/a:
Co znaczy czy mialem mozliwosc ?

To znaczy: czy przegląd nadwozia mogłeś zrobić w ASO NIE ZLECAJĄC JEDNOCZEŚNIE PRZEGLĄDU OKRESOWEGO. Pytanie o tyle istotne, że ostatnio ktoś wspominał że mu odmówiono wykonania tylko przeglądu nadwozia.

DUCATI napisał/a:
W war. gwar. jest napisane

mówisz teraz o gwarancji mechanicznej czy perforacyjnej?

DUCATI napisał/a:
i uznalem, ze skoro niecale 2 lata temu byl na naprawie rdzy to nie musze znow latac na jakas "kontrole".

Od kiedy to skorzystanie z naprawy gwarancyjnej zwalnia z dokonywania kolejnych przeglądów nadwozia (jeśli chce się gwarancję utrzymać?) Widzę że warunki gwarancji stosujesz wybiórczo, tylko te które Ci odpowiadają...
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2011-06-24, 22:13   

Cytat:
To znaczy: czy przegląd nadwozia mogłeś zrobić w ASO NIE ZLECAJĄC JEDNOCZEŚNIE PRZEGLĄDU OKRESOWEGO. Pytanie o tyle istotne, że ostatnio ktoś wspominał że mu odmówiono wykonania tylko przeglądu nadwozia.


Mowie co jest w war., w ASO nie pytalem o to. Mowie o perforacyjnej.

Cytat:
Od kiedy to skorzystanie z naprawy gwarancyjnej zwalnia z dokonywania kolejnych przeglądów nadwozia (jeśli chce się gwarancję utrzymać?)


Nie wiem od kiedy. Logiczne bylo dla mnie, ze jak sie robi naprawe nadwzia to sie przy okazji kontroluje jego stan.

A Fiata kupowalem w '93 r. i po ok. 7 latach byl sprzedany bez sladu rdzy na nadwoziu...
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-24, 22:14   

benny86 napisał/a:
ostatnio ktoś wspominał że mu odmówiono wykonania tylko przeglądu nadwozia.

To ja o tym pisałem... Pracownik serwisu stwierdził, że nie ma takiej usługi w cenniku.
_________________
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2011-09-29, 10:54   

Za likwidacje rdzy w 3 miejscach, naprawe uszkodzonego blotnika i zderzaka zaplacilem 600 zl, ma mi jeszcze rame od roweru pomalowac...

I co ? Mialem korzystac z "gestu" tych oszustow ?? Niech szukaja innych frajerow...

Nadkole pod plastikiem podobno bylo zzarte na wylot, musial dospawywac blache. Oczywistym jest, ze te plastiki zamontowali, by klient nie zauwazyl rdzy w okresie gwarancji... Radze sie powaznie zastanowic zanim zamontujecie oslony nadkoli...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne